Star Wars: Armada (James Kniffen, Christian T. Petersen)

Dyskusje o konkretnych grach bitewnych
Jacek_PL
Posty: 1307
Rejestracja: 25 mar 2007, 18:06
Lokalizacja: Częstochowa
Has thanked: 17 times
Been thanked: 36 times

Re: Star Wars Armada

Post autor: Jacek_PL »

karawanken pisze:(swoją drogą czemu nie można kupować gier planszowych na raty).
Zrobię mały offtop - wydaje mi się że w kilku miejscach już można: Allegro, Planszostrefa
Awatar użytkownika
Desaix1800
Posty: 284
Rejestracja: 01 mar 2011, 18:07
Has thanked: 1 time
Been thanked: 6 times

Re: Star Wars Armada

Post autor: Desaix1800 »

Hej zastanawiam się nad "Armada" i "Imperium atakuje" gry zupełnie inne wiem ale mam pytanko jaki jest próg wejścia ? Gram na razie w Bolt action i nie wiem czy mam czas na kolejny bitewniak.. "Imperium .." ma być następca Desent który sprzedałem. .no i mam dylemat ;)
Awatar użytkownika
Bogus_law
Posty: 106
Rejestracja: 24 mar 2005, 15:37
Lokalizacja: Poznań

Re: Star Wars Armada

Post autor: Bogus_law »

IA kupujesz podstawkę masz wszystko do kampanii, dodatkowo możesz pograć w bardzo fajny skirmish. Dodatków będzie dużo, nowe figurki, nowe kampanie. Na start zupełnie wystarcza podstawka.
Armada - podstawka to demo, jeżeli chcesz poczuć 'te' bitwy musisz dokupić kilka modeli a one nie są tanie. Obie gry w efekcie pochłoną dużo kasy. Próg wejścia zdecydowanie mniejszy ma IA. Jest jeszcze X-wing z niskim progiem jeżeli chcesz pozostać w klimatach SW.
1. Mathematics is the language of nature.
2. Everything around us can be represented and understood through numbers.
3. If you graph these numbers, patterns emerge. Therefore: There are patterns everywhere in nature.
Awatar użytkownika
Rocy7
Posty: 5456
Rejestracja: 05 maja 2013, 14:10
Lokalizacja: Warszawa / Kobyłka
Been thanked: 5 times

Re: Star Wars Armada

Post autor: Rocy7 »

Bogus_law pisze:IA kupujesz podstawkę masz wszystko do kampanii, dodatkowo możesz pograć w bardzo fajny skirmish. Dodatków będzie dużo, nowe figurki, nowe kampanie. Na start zupełnie wystarcza podstawka.
Armada - podstawka to demo, jeżeli chcesz poczuć 'te' bitwy musisz dokupić kilka modeli a one nie są tanie. Obie gry w efekcie pochłoną dużo kasy. Próg wejścia zdecydowanie mniejszy ma IA. Jest jeszcze X-wing z niskim progiem jeżeli chcesz pozostać w klimatach SW.
Zgadzam, przy czym podstawka X-Wing to tez swoiste demo.
Abiger
Posty: 268
Rejestracja: 28 lut 2006, 12:29
Lokalizacja: Legionowo/Siedlce
Has thanked: 48 times
Been thanked: 95 times

Re: Star Wars Armada

Post autor: Abiger »

Straszna cisza zapadła w tym temacie ;-)

Dla rozruszania - fotka pomalowanych przez mnie eskadr plus ISS Abiger :)
Obrazek

Więcej zdjęć na moim blogu: http://abigerindustry.blogspot.com/2015 ... rmada.html

Co do samego grania to jak na razie testowałem trzy razy, jednak bez dodatkowych statków z pierwszej fali (nie licząc eskadr) - podoba mi się :)
Abiger
Posty: 268
Rejestracja: 28 lut 2006, 12:29
Lokalizacja: Legionowo/Siedlce
Has thanked: 48 times
Been thanked: 95 times

Re: Star Wars Armada

Post autor: Abiger »

Dalej nikt nie gra? Ja ostatnio też nie grałam, ale coś tam pomazałem:

Obrazek

Obrazek

Więcej, jak zwykle na blogu:
http://abigerindustry.blogspot.com/2015 ... .html#more

Mam wrażenie, że ta gra w Polsce w porównaniu do X-Wing cieszy się marginalną popularnością. To kwestia kosztu wejścia czy faktu, że gracze X-Winga nie czują potzreby wchodzenia w kolejny system w tym uniwersum?
BTW najtaniej wciąż chyba w sklepie CDP - dodatkowo co jakiś czas mają jescze 10-15% zniżki przy płatności paypalem.
Awatar użytkownika
karawanken
Posty: 2365
Rejestracja: 28 wrz 2014, 19:53
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 75 times
Been thanked: 98 times

Re: Star Wars Armada

Post autor: karawanken »

Ja ostatnio grałem :) na razie moja flota nie jest imponująca ( podstawka + Victory + korweta) ale i tak bardzo fajnie się gra. Znalazłem też dość tani jak na tą grę sklep zawierający większy asortyment niż CDP, więc pewnie na gwiazdkę moje floty się zdecydowanie powiększa :D
aryss
Posty: 266
Rejestracja: 22 lis 2013, 15:22
Lokalizacja: Festung Krakau
Has thanked: 11 times
Been thanked: 19 times

Re: Star Wars Armada

Post autor: aryss »

Abiger pisze: Mam wrażenie, że ta gra w Polsce w porównaniu do X-Wing cieszy się marginalną popularnością. To kwestia kosztu wejścia czy faktu, że gracze X-Winga nie czują potzreby wchodzenia w kolejny system w tym uniwersum?
Armada jest młoda, przyponieć sobie można X z okresu 1-2 fali wtedy też nie było ani hajpu po necie, ani sceny turniejowej która tak naprawde zaczeła poważnie powstawać rok po premierze gry ?
Fakt faktem Armada jest droższa na start niżli X ale głównym problemem do częstszego grania jest konieczność większej ilości czasu oraz miejsca ( mimo wszystko w X mozna zagrać w dowolnej knajpie z planszówkami, przynoszac swoja mate i statki, do Armady to juz tylko i wylacznie klubi/sklepy bitewniakowe się nadają)

A co do grania to sam ostatnie miesiące gram tylko introgamingi na podstawce, mimo wszystko z większym graniem czekam na nowa fale i większą różnorodność na stołach. No i staram sie nakrecic wieksza ilosc graczy, niestety lokalnie mamy problem ze duza czesc graczy X-winga majaca wejsc w armade zostala zrazona przez to jak 1 pokaz zostal przeprowadzony przez jedna osobe i naklanianie jest duzo trudniejsze obecnie.
W kwestii cen chyba Gamelord najtaniej wychodzi w dalszym ciagu (szczegolnie przy angielskiej wersji jezykowej ).
Awatar użytkownika
karawanken
Posty: 2365
Rejestracja: 28 wrz 2014, 19:53
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 75 times
Been thanked: 98 times

Re: Star Wars Armada

Post autor: karawanken »

Gamelord ma ceny takie same jeśli chodzi o wersję angielską i polską i rzeczywiście ceny mają bardzo konkurencyjne. A tymczasem strona FFG podaję, że II fala trafia właśnie do sklepów :D mam nadzieję, że niedługo zobaczymy również polską wersję. Bardzo bym chciał kupić Raidera jeszcze przed gwiazdką :D
aryss
Posty: 266
Rejestracja: 22 lis 2013, 15:22
Lokalizacja: Festung Krakau
Has thanked: 11 times
Been thanked: 19 times

Re: Star Wars Armada

Post autor: aryss »

Ma te same ceny w preorderach kiedy ich tak naprawde nie znaja potem juz aktualizuja i PL jest tansza :P
A co do premiery PL wersji to stawiam ze bedzie przed swietami :D Tak 1-2 tydzien grudnia imo
Awatar użytkownika
karawanken
Posty: 2365
Rejestracja: 28 wrz 2014, 19:53
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 75 times
Been thanked: 98 times

Re: Star Wars Armada

Post autor: karawanken »

Mam nadzieję, że będą przed świętami. Liczyłem na polską wersję Forbiden Stars pod choinką Ale chyba się nie wyrobia (na stronie Galakty termin wydania zmienił się ostatnio na 2015\2016) więc z chęcią pocieszę się jakąś sporą flotą do Armady :D
Abiger
Posty: 268
Rejestracja: 28 lut 2006, 12:29
Lokalizacja: Legionowo/Siedlce
Has thanked: 48 times
Been thanked: 95 times

Re: Star Wars Armada

Post autor: Abiger »

karawanken pisze:Gamelord ma ceny takie same jeśli chodzi o wersję angielską i polską i rzeczywiście ceny mają bardzo konkurencyjne. A tymczasem strona FFG podaję, że II fala trafia właśnie do sklepów :D mam nadzieję, że niedługo zobaczymy również polską wersję. Bardzo bym chciał kupić Raidera jeszcze przed gwiazdką :D
Dzięki za namiary. Ceny rzeczywiście bardzo dobre. CDP z bonusuem płatności paypal jest wciąż nie do pobicia (podstawkę nabyłem za niecałe 260 PLN :), jednak wybór mają mocno ograniczony i nie dałem rady uzyskać jakichkolwiek informacji odnośnie rozszerzenia oferty.

Co do kwestii popularności pewnie macie racje, wszystkie te okoliczności mają duże znaczenie. Uważam jednak, że ten szeroki atak FFG na uniwersum Star Wars (karcianka, Imperial Assault, X-Wing, Armada) ma duże znaczenie, w kontekście ograniczonych zasobów finansowych wielu graczy. Jest pewnie spora liczba graczy, która weszła w X Winga i Armadę, jakby nie było też "bitewniak", postnowili już odpuścić.
zbig
Posty: 19
Rejestracja: 10 sie 2014, 22:40

Re: Star Wars Armada

Post autor: zbig »

Największą bolączką Armady jest finansowy próg wejścia, odstraszający 90%potencjalnych graczy.

Zasady i ich klarowność sprawiają, że mamy do czynienia z jedynym bitewniakiem, którego można nauczyć w 15 minut. Sam już nauczyłem kilka osób i muszę przyznać, że wszyscy bardzo łatwo odnajdują się na planszy, pomimo braku doświadczenia w gatunku.

Eh i kiedy wreszcie wyjdzie ta druga fala - pieniądze już mnie świerzbią w portfelu :p
Awatar użytkownika
Rocy7
Posty: 5456
Rejestracja: 05 maja 2013, 14:10
Lokalizacja: Warszawa / Kobyłka
Been thanked: 5 times

Re: Star Wars Armada

Post autor: Rocy7 »

zbig pisze: Zasady i ich klarowność sprawiają, że mamy do czynienia z jedynym bitewniakiem, którego można nauczyć w 15 minut. Sam już nauczyłem kilka osób i muszę przyznać, że wszyscy bardzo łatwo odnajdują się na planszy, pomimo braku doświadczenia w gatunku.
Tutaj się nie zgodzę, Halo Fleet Battles również ma proste zasady, w tym system ruchu nie wymagajacy uzycia manewle tools. Bez problemu grałem nawet z osobami, które nie slyszały o bitewniakach.
zbig pisze:Największą bolączką Armady jest finansowy próg wejścia, odstraszający 90%potencjalnych graczy.
Ogolnie moge sie podpisac pod tym stwierdzeniem, choc za oceanem to niezle promocje sa z okazji Black Friday np. tu
http://www.coolstuffinc.com/main_search ... ars+armada

niestety do przesylki trzeba uzyc Polamera (15-20$), bo nie dostarczaja bezposrednio do Polski.
Abiger pisze:Uważam jednak, że ten szeroki atak FFG na uniwersum Star Wars (karcianka, Imperial Assault, X-Wing, Armada) ma duże znaczenie, w kontekście ograniczonych zasobów finansowych wielu graczy. Jest pewnie spora liczba graczy, która weszła w X Winga i Armadę, jakby nie było też "bitewniak", postnowili już odpuścić.
duzo osob zainwestowało już sporo w X-Wing, dodatkowo cenowo Armada wychodzi mniej korzystnie.

Uważam też, że Disney rozmieni uniwersum na drobne:(
na nowej trylogii i kilku spin-offach gwiezdna saga się nie skończy. Wytwórnia Disneya zamierza bowiem wykorzystać ogromny potencjał świata stworzonego przez George’a Lucasa, potencjał większy nawet niż komiksowych uniwersów Marvela i DC Comics, by tworzyć Gwiezdne Wojny tak długo, dopóki fani nie przestaną kupować biletów.

„Gwiezdne Wojny to oddzielny gatunek i jak każdy gatunek może pomieścić milion różnych artystów i historii. Mówi się, że Budda jest tym, co z nim zrobisz. Podobnie jest z Gwiezdnymi Wojnami. Mogą być czymkolwiek zechcesz.” – powiedział Lawrence Kasdan, współautor scenariuszy do Imperium Kontratakuje, Powrotu Jedi i Przebudzenia Mocy
Awatar użytkownika
sewhoe
Posty: 343
Rejestracja: 20 lis 2012, 13:21
Lokalizacja: Sanok
Has thanked: 4 times
Been thanked: 7 times

Re: Star Wars Armada

Post autor: sewhoe »

Rocy7 pisze: Uważam też, że Disney rozmieni uniwersum na drobne:(
Nie bądźmy tak pesymistyczni:). Uniwersum SW jest tak pojemne, że spokojnie mogą rozwijać różne poboczne wątki czy tematy. To co robi Disney z Marvelem pozwala na lekki optymizm, że wyjdą im całkiem przyzwoite filmy, a przy okazji mogą wzbogacić uniwersum o nowe jednostki, które być może już wkrótce zapewnią świeże paliwo dla X-Winga i Armady.
Awatar użytkownika
Gothik
Posty: 498
Rejestracja: 02 sty 2012, 12:36
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 10 times
Been thanked: 36 times

Re: Star Wars Armada

Post autor: Gothik »

Rocy7 pisze:Ogolnie moge sie podpisac pod tym stwierdzeniem, choc za oceanem to niezle promocje sa z okazji Black Friday np. tu
http://www.coolstuffinc.com/main_search ... ars+armada

niestety do przesylki trzeba uzyc Polamera (15-20$), bo nie dostarczaja bezposrednio do Polski.
Nie trzeba. Kupuję od nich regularnie, uzgodniłem z nimi że po prostu jako kraj trzeba wybrać Niemcy albo Czechy, a w komentarzu do zamówienia podać, że chodzi o wysyłkę do Polski. Cena wysyłki tama sama jak do tych krajów.
Awatar użytkownika
Rocy7
Posty: 5456
Rejestracja: 05 maja 2013, 14:10
Lokalizacja: Warszawa / Kobyłka
Been thanked: 5 times

Re: Star Wars Armada

Post autor: Rocy7 »

Gothik pisze:
Nie trzeba. Kupuję od nich regularnie, uzgodniłem z nimi że po prostu jako kraj trzeba wybrać Niemcy albo Czechy, a w komentarzu do zamówienia podać, że chodzi o wysyłkę do Polski. Cena wysyłki tama sama jak do tych krajów.
Polamerem jest 2 razy taniej.
Abiger
Posty: 268
Rejestracja: 28 lut 2006, 12:29
Lokalizacja: Legionowo/Siedlce
Has thanked: 48 times
Been thanked: 95 times

Re: Star Wars Armada

Post autor: Abiger »

Rocy7 pisze:
Gothik pisze:
Nie trzeba. Kupuję od nich regularnie, uzgodniłem z nimi że po prostu jako kraj trzeba wybrać Niemcy albo Czechy, a w komentarzu do zamówienia podać, że chodzi o wysyłkę do Polski. Cena wysyłki tama sama jak do tych krajów.
Polamerem jest 2 razy taniej.
Ładne tam mają zniżki, aż szkoda, że:
1. dolar drogi teraz,
2. przesyłka z opcją Niemcy to 29 dolarów,
3. Polamer 20 dolarów, plus "grzebanie się" z nimi,
4. przy większym zakupie zawsze ryzyko cła :/
Awatar użytkownika
adikom5777
Posty: 2231
Rejestracja: 28 gru 2009, 08:52
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 81 times
Been thanked: 12 times

Re: Star Wars Armada

Post autor: adikom5777 »

Nie cła tylko vatu. 23% od całości wraz z kosztami dostawy
aryss
Posty: 266
Rejestracja: 22 lis 2013, 15:22
Lokalizacja: Festung Krakau
Has thanked: 11 times
Been thanked: 19 times

Re: Star Wars Armada

Post autor: aryss »

W koncu odebralem rozpakowalem i poporzadkowalem druga fale i stwierdzam żę Imperial Star Destroyer to jak dla mnie najlepszy dotad model od FFG ( czy to X-wing czy tez Armada), Home One tez zacne i az zaczynam zalowac ze prog punktowy to 400 a nie 500.
Awatar użytkownika
karawanken
Posty: 2365
Rejestracja: 28 wrz 2014, 19:53
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 75 times
Been thanked: 98 times

Re: Star Wars Armada

Post autor: karawanken »

aryss pisze:W koncu odebralem rozpakowalem i poporzadkowalem druga fale i stwierdzam żę Imperial Star Destroyer to jak dla mnie najlepszy dotad model od FFG ( czy to X-wing czy tez Armada), Home One tez zacne i az zaczynam zalowac ze prog punktowy to 400 a nie 500.
Zdjęcia, bo nie uwierzymy ;-)
bombastik
Posty: 104
Rejestracja: 23 gru 2015, 23:44
Has thanked: 19 times
Been thanked: 2 times

Re: Star Wars Armada

Post autor: bombastik »

Obrazek

Z czwartkowej gry.
Nie będę opisywał bo każdy wie o jakie okręty chodzi ;)
Awatar użytkownika
Rocy7
Posty: 5456
Rejestracja: 05 maja 2013, 14:10
Lokalizacja: Warszawa / Kobyłka
Been thanked: 5 times

Re: Star Wars Armada

Post autor: Rocy7 »

Swoja droga irytuje mnie to, że chcać redundant shields i Riekana musze kupic MC30c dla tych dwóch kart, mimo iz okretu we flocie nie potrzebuje.
Awatar użytkownika
karawanken
Posty: 2365
Rejestracja: 28 wrz 2014, 19:53
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 75 times
Been thanked: 98 times

Re: Star Wars Armada

Post autor: karawanken »

No niestety taka jest polityka FFG i nic się na to nie poradzi. Mi się akurat mc30 podoba, fajnie się wczoraj przeciwko niemu walczyło :D
aryss
Posty: 266
Rejestracja: 22 lis 2013, 15:22
Lokalizacja: Festung Krakau
Has thanked: 11 times
Been thanked: 19 times

Re: Star Wars Armada

Post autor: aryss »

No ja też bardzo lubie mc30, szczególnie z rapid reload i home one z ackbarem w sąsiedztwie. W jednej grze co grałem taki stateczek zacnie pokiereszował ISD2 :D

A co do polityki kart ulepszen itd , na ten moment mam wrażenie że jest lepiej niżli w X-wingu pod tym względem bo mimo wszsytko większość ulepszeń pasuje głównie pod statki w których się znajduje. Ale zobaczymy co będzie w przyszłości, chociaż nie ukrywam ostatnio ten problem u mnie się zmniejszył bo dokupiłem większość statków w 2 egzemplarzu kosztem częsci kolekcji X i innych gier to dowolność składania nieziemska.

I takie mam przemyślenia odnośnie premiery 2 fali ( sorry Karawanken za brak zdjęcia ale wtedy przeoczyłem Twojego posta ), ogromna szkoda że Armada nie wyszła od razu z całą 1 falą a premiera drugiej nei była 3-4 miesiące póżniej. Mam wrażenei że w naszym kraju większość zapału została stłumiona przez małą róznorodność początkową gry i w momencie największego boomu na SW ( po premierze VII ) nie ma ukształtowanej sceny by można było to wykorzystać ( zainteresowanie grą jest bardzo duże , sam w tym miesiącu z 4-5 introgamingów przeprowadzam z różnymi osobami ).
ODPOWIEDZ