Do gry z żoną.

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
Awatar użytkownika
Arcus
Posty: 37
Rejestracja: 16 gru 2014, 10:21
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Do gry z żoną.

Post autor: Arcus »

Matti_C pisze:
KWs pisze:polecam Terra Mystica.
Na dwie osoby chodzi delikatnie mówiąc średnio.
Moim zdaniem na dwie osoby chodzi całkiem dobrze - z żoną teraz praktycznie co wieczór gramy. Ma się większą kontrolę nad własnym działaniem przez to że jest mniej interakcji (dla jednych jest to wada, dla innych zaleta)

Jest to ta sama dyskusja co w przypadku np. Puerto Rico (my z żoną chętniej graliśmy we dwie osoby)
KWs
Posty: 87
Rejestracja: 12 sty 2015, 13:55

Re: Do gry z żoną.

Post autor: KWs »

Arcus pisze:
Matti_C pisze:
KWs pisze:polecam Terra Mystica.
Na dwie osoby chodzi delikatnie mówiąc średnio.
Moim zdaniem na dwie osoby chodzi całkiem dobrze - z żoną teraz praktycznie co wieczór gramy. Ma się większą kontrolę nad własnym działaniem przez to że jest mniej interakcji (dla jednych jest to wada, dla innych zaleta)

Jest to ta sama dyskusja co w przypadku np. Puerto Rico (my z żoną chętniej graliśmy we dwie osoby)
Nawet jeśli założymy, że Terra jest "średnia" na dwie osoby, to i tak jest tym samym lepsza od wielu innych gier które teoretycznie "dobrze" chodzą na dwie osoby, a są po prostu słabsze. Dodatkowo Terra pozwala zagrać nie tylko z żoną. Wejście do gry jest łatwe, zasad niewiele.
Moja kolekcja gier planszowych.
misioooo
Posty: 5114
Rejestracja: 19 sty 2012, 08:42
Been thanked: 3 times

Re: Do gry z żoną.

Post autor: misioooo »

I jak ktoś chce eurasa nieco suchego, dobrze działającego we dwójkę jak i w szerszym gronie i z dużą dawką interakcji - Keyflower ;P
Jak już przy Terra Mystica jesteśmy - to i Hegemonic się nada. Klimat SciFi, konflikty (bo raczej nie walki) polityczne, gospodarcze i militarne... Też działa na dwie osoby z lekkimi homerules (zatwierdzonymi przez autora gry) :)
Sprzedam / wymienięKeyflower+dodatki, Nemo's War, Alien Uprising, Hunt Unknown Quarry, inne
Awatar użytkownika
detrytusek
Posty: 7340
Rejestracja: 04 maja 2015, 12:00
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 460 times
Been thanked: 1116 times

Re: Do gry z żoną.

Post autor: detrytusek »

KWs pisze: Wejście do gry jest łatwe, zasad niewiele.
Wg Ciebie próg wejścia do terra jest niski, a zasad ma niewiele?? Ta gra się składa z małych reguł wg mnie. W skali rebela trudność 4/6. Wg BGA 3,9 co też sugeruje cięższy tytuł.
"Nie ma sensu wiara w rzeczy, które istnieją."

Do sprzedania: Obsession + dodatki, Gaia Project, Roll Camera

Wątek sprzedażowy
Rafalm
Posty: 745
Rejestracja: 02 mar 2015, 00:23
Has thanked: 2 times
Been thanked: 1 time

Re: Do gry z żoną.

Post autor: Rafalm »

josiu pisze:4. NAMIESTNIK !!! @Rafalm wielkie dzięki za propozycje tej gry. Na sto procent ją kupię (chyba nawet ją "wesprę" w akcji") Jestem pewien, że nam się spodoba. Chyba nawet nie mogę się jej doczekać. Jeszcze raz dzięki.
Nie ma sprawy, polecam się na przyszłość :)
josiu pisze:6. Dziedzictwo...Hmmmm po przejrzeniu recenzji powiem nawet, że mam na nią małą chrapkę. Jestem przekonany, że raczej spodobałby się żonie. Nie wiem jednak, czy po osadnikach (na razie żona chce grać prawie codziennie) wywrze na nas aż tak duże wrażenie.
Słuszna wątpliwość, moim zdaniem nie wywrze. Raczej do kupienia, jak Osadnicy już się znudzą. A to będzie nieprędko
josiu pisze:9. Ogólnie chciałbym mieć wszystkie gry które poleciliście, ale musiałbym chyba postawić sobie blaszany garaż, aby je przechowywać :wink:
Będziesz je miał, jak również wiele innych, szybciej niż się spodziewasz. Sam czasami patrzę na swoją półkę (w właściwie półki) z grami i zachodzę w głowę jak do tego doszło :shock: :lol:
ODPOWIEDZ