Colt Express (Christophe Raimbault)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
idzi
Posty: 164
Rejestracja: 21 sty 2014, 08:59
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 2 times
Been thanked: 2 times

Re: Colt Express

Post autor: idzi »

ripsento pisze:A jak ta mata wygląda? Kupiłem 15stego na miejscu CE w Rebelu i nic w pudełku składanej maty nie przypomina.
wystarczy napisać do Rebela i przy dodruku powinni ci przysłać
Mi tak dorzucili.
Awatar użytkownika
ripsento
Posty: 115
Rejestracja: 03 sty 2007, 21:53
Lokalizacja: Rybnik okolice

Re: Colt Express

Post autor: ripsento »

idzi pisze: wystarczy napisać do Rebela i przy dodruku powinni ci przysłać
Mi tak dorzucili.
Dzięki.
Zniżka w Rebel - 5% - Rybnik - pw jeśli ktoś jest zainteresowany.
Awatar użytkownika
Rocy7
Posty: 5456
Rejestracja: 05 maja 2013, 14:10
Lokalizacja: Warszawa / Kobyłka
Been thanked: 5 times

Re: Colt Express

Post autor: Rocy7 »

Co wnoszą pozostałe 2 dodatki?
TTR_1983
Posty: 3939
Rejestracja: 15 kwie 2012, 22:42
Has thanked: 2 times
Been thanked: 88 times
Kontakt:

Re: Colt Express

Post autor: TTR_1983 »

Nowy dodatek, od razu będzie zawierał polską instrukcję wewnątrz. Mam nadzieje, że powoli będzie to standardem, że obcy wydawcy w ramach współpracy z polskimi będą od razu dawać polską instrukcję do pudełka. Dotyczy to oczywiście gier niezależnych językowo.
Awatar użytkownika
Curiosity
Administrator
Posty: 8762
Rejestracja: 03 wrz 2012, 14:08
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 2676 times
Been thanked: 2357 times

Re: Colt Express

Post autor: Curiosity »

Trochę z nudów (dziś zaczyna mi się urlop!) zajrzałem na francuskojęzyczną (o zgrozo) stronę autora gry, gdzie na mini-forum opowiada on nieco o nadchodzących rozszerzeniach. Uchylił nieco rąbka tajemnicy na temat paru nowości (dosłowne tłumaczenie: francuski -> angielski i ostatecznie -> polski więc sorry, jeśli coś przekręcę).

Konie
Grę zaczynamy w siodłach! Dochodzi też mini-gra, wprowadzająca nieco blefu co do wyboru miejsca rozpoczęcia gry. Do talii graczy trafia nowa "końska karta", może być użyta tylko wtedy, gdy koń biegnie obok wagonu [w którym lub na którym przebywa gracz]. Akcja gracza nie może kończyć się na koniu - wygląda to tak, że z wagonu wskakuje się na konia, którym można przejechać odległość trzech wagoników i wsiąść z powrotem do pociągu.

Whisky
Nowy rodzaj łupu do zgarnięcia, nie dający kasy, ale wzięcie solidnego łyka pozwala dobrać karty lub zagrać dodatkową kartę (w przypadku superwhisky).

Szeryf
Jeden z graczy może wcielić się w szeryfa (to rozszerzenie pozwala grać w 7 osób). Szeryf jest bardzo mocny, posiada dwa rewolwery i może strzelać do dwóch celów jednocześnie (i może cię w ten sposób rozbroić, znokautować...). Uważaj - teraz Szeryf może wpakować cię do więzienia!

Więźniowie [to chyba jeden z wariantów podczas grania Szeryfem, ale głowy nie daję...]
Po pierwsze - znaleźć klucze do więzienia
Po drugie - zapuszkować więźnia, daje on Szeryfowi swoją moc, podobną do mocy startowej postaci.

Dyliżans i Zakładnicy
Na początku gry dyliżans jest umieszczany obok lokomotywy. Z każdą turą przesuwa się do tyłu, gdyż jest wolniejszy od pociągu. Wskocz do dyliżansu i weź zakładnika, nad którym trzeba czuwać do końca gry (co jest sporym obciążeniem dla ciebie "gives you penalty"), ale jest wart sporo kasy.

[teraz najlepsze] Na dachu dyliżansu siedzi strzelec z shotgunem, który strzeże pasażerów i walizki z pieniędzmi (wartej więcej, niż walizka z lokomotywy). Żeby zdobyć walizkę musisz oberwać z shotguna, który pełni rolę swego rodzaju Szeryfa na dachu. Strzelec przesuwa się tylko razem z dyliżansem.

Dynamit [to jest pomysł jednego z forumowiczów, który jednak spodobał się Raimbaultowi i zastanawia się nad jego wprowadzeniem - prace trwają]
Gdy zostanie podłożony Dynamit (koszt jedna akcja), eksploduje po rundach dwóch kolejnych graczy. Wagon, w którym eksplodował Dynamit traci wszystkie swoje zasoby kasy i drogich kamieni. Wybuch być może będzie wyrzucał graczy do sąsiednich wagonów.

Na koniec zapewnienie Raimbaulta, że zależy mu, aby cena dodatków nie przekroczyła 20 euro.
Jesteś tu od niedawna? Masz pytania co do funkcjonowania forum? Pisz.
Regulamin forum || Regulamin podforum handlowego
Awatar użytkownika
vojtas
Posty: 1785
Rejestracja: 10 wrz 2013, 21:28
Has thanked: 23 times
Been thanked: 83 times

Re: Colt Express

Post autor: vojtas »

To ponoć miała być prosta gra? :D
Awatar użytkownika
reguuu
Posty: 142
Rejestracja: 11 gru 2014, 18:10
Lokalizacja: Chorzów

Re: Colt Express

Post autor: reguuu »

Każdy z tych dodatków brzmi świetnie, ciekawe jak będą działały w praktyce. Na pewno gra będzie trochę bardziej skomplikowana ale za to każdy z nich doda +1000 do klimatu (który IMO w samej podstawce jest już swietny). W moim mniej grającym towarzystwie gra robi furorę także czekam z niecierpliwością na rozszerzenia.
Awatar użytkownika
MartusMarcin
Posty: 113
Rejestracja: 31 sie 2013, 17:30
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 2 times

Re: Colt Express

Post autor: MartusMarcin »

Jak oceniacie Colt Express pod kątem gry tylko i wyłącznie dla 2 osób, warto?
miszcz
Posty: 178
Rejestracja: 14 sty 2011, 08:10
Been thanked: 59 times

Re: Colt Express

Post autor: miszcz »

Nie warto. Wariant na dwie osoby sztuczny i chyba doczepiony na siłę. Gra najlepiej działa gdy gra czterech lub pięciu graczy.
Awatar użytkownika
Curiosity
Administrator
Posty: 8762
Rejestracja: 03 wrz 2012, 14:08
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 2676 times
Been thanked: 2357 times

Re: Colt Express

Post autor: Curiosity »

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Jesteś tu od niedawna? Masz pytania co do funkcjonowania forum? Pisz.
Regulamin forum || Regulamin podforum handlowego
Awatar użytkownika
REBEL.pl
Posty: 1468
Rejestracja: 29 paź 2008, 11:52
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 199 times
Been thanked: 740 times
Kontakt:

Re: Colt Express

Post autor: REBEL.pl »

---------------------------------
ZAPOWIEDŹ:
---------------------------------

Colt Express: Konie i dyliżans - planowana data premiery: październik 2015 roku.

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Przez równiny, wzdłuż linii kolejowej biegnie droga z Des Moines do Bismark. Obok Żelaznego Konia pędzą dyliżanse, zostawiając za sobą chmurę pyłu widoczną z odległości wielu mil. Pasażerowie dyliżansu Wells Fargo & Company smacznie śpią, gdy dogania ich Colt Express. Nie wiedzą jeszcze, że po drugiej stronie grubych skórzanych zasłon dochodzi do napadu - torami i drogą podróżuje sześciu bezwzględnych bandytów. Nie wiedzą... ale niedługo przekonają się o tym na własnej skórze.

Co wprowadza ten dodatek? Zapraszamy do zapoznania się z zawartością na stronie wydawnictwa.

Sugerowana cena detaliczna wyniesie 69,95 zł.
wydawnictwo Rebel
Nadchodzące premiery | Aktualności wydawnicze | Kontakt | Dystrybucja: hurt.rebel.pl
Banan2
Posty: 2616
Rejestracja: 12 maja 2009, 09:28
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 118 times
Been thanked: 67 times

Re: Colt Express

Post autor: Banan2 »

REBEL.pl pisze:---------------------------------
ZAPOWIEDŹ:
---------------------------------

Colt Express: Konie i dyliżans - planowana data premiery: październik 2015 roku.
Fajnie :) , ale ja mimo wszystko ponownie poproszę o klimatyczne naklejki na ludziki i konie.
Pozdrawiam
Moja kolekcja
10% rabatu w planszomanii, 7% w 3Trollach, 5% w Battle Models
Wroobel
Posty: 370
Rejestracja: 07 lip 2015, 23:04
Has thanked: 34 times
Been thanked: 18 times

Re: Colt Express

Post autor: Wroobel »

Brzmi zachęcająco :)
Szaweł
Posty: 1898
Rejestracja: 25 cze 2013, 12:45
Lokalizacja: Gdynia/Warszawa
Been thanked: 5 times

Re: Colt Express

Post autor: Szaweł »

"Wezmnę" :)
Moja kolekcja
Moje rabaty, których chętnie użyczę: Planszostrefa 11%, Huble 5%, Rebel 4%, AlePlanszówki 3%
Awatar użytkownika
Rockas
Posty: 143
Rejestracja: 02 lip 2014, 12:38

Re: Colt Express

Post autor: Rockas »

Dodatek zapowiada się rewelacyjnie - nowe akcje oraz karty rundy mogą ciekawie urozmaicić (ale i chyba wydłużyć) rozgrywkę. Przy okazji w serwisie Board Game Arena pojawił się Colt Express do pogrania online :wink:
Awatar użytkownika
kwiatosz
Posty: 7874
Rejestracja: 30 sty 2006, 23:27
Lokalizacja: Romford/Londyn
Has thanked: 132 times
Been thanked: 417 times
Kontakt:

Re: Colt Express

Post autor: kwiatosz »

W ogóle trochę za dużo rzeczy zapowiada się rewelacyjnie, z samych zapowiedzi Firefly plus polskie wydania różnych rzeczy nie widzę wolnego budżetu na gry Essenowe...
Czy istnieje miejsce bardziej pełne chaosu niż Forum? Jednak nawet tam możesz żyć w spokoju, jeśli będzie taka potrzeba" - Seneka, Listy moralne do Lucyliusza , 28.5b

ZnadPlanszy kwiatosza|ZnadPlanszy gradaniowe
Rebel Times - miesięcznik miłośników gier
Awatar użytkownika
rastula
Posty: 10023
Rejestracja: 04 sty 2012, 01:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1277 times
Been thanked: 1309 times

Re: Colt Express

Post autor: rastula »

Po prostu mnóstwo gier essenowych ma już polskiego wydawcę...więc samo Essen już nie takie wow. Sam to widzę po swojej liście...część wsparta na KS, inne zapowiedziane Pl.
Awatar użytkownika
charlie
Posty: 1000
Rejestracja: 14 wrz 2011, 13:05
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 59 times
Been thanked: 52 times

Re: Colt Express

Post autor: charlie »

Jakby ktoś chciał sprawdzić grę przed zakupem to jest możliwość zagrania online na BGA (boardgamearena.com).
Awatar użytkownika
Ink
Administrator
Posty: 2819
Rejestracja: 17 gru 2007, 09:53
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 103 times
Been thanked: 160 times
Kontakt:

Re: Colt Express

Post autor: Ink »

charlie pisze:Jakby ktoś chciał sprawdzić grę przed zakupem to jest możliwość zagrania online na BGA (boardgamearena.com).
Przy czym granie online w przypadku tej gry bardzo słabo oddaje odczucia gry na żywo. To jest wesoła, szybka gra, w której ludzie mylą się i popełniają błędy (na BGA możemy podglądać listę zagranych po kolei kart).
Games Fanatic -/- Gradanie -/- Za dużo gier
O ile wyraźnie nie zaznaczono inaczej, powyższa wypowiedź nie jest stanowiskiem moderacji lub administracji forum.
Awatar użytkownika
Bea
Posty: 4478
Rejestracja: 28 lis 2012, 10:51
Lokalizacja: Skawina k/Krakowa
Been thanked: 6 times

Re: Colt Express

Post autor: Bea »

Ink pisze:
charlie pisze:Jakby ktoś chciał sprawdzić grę przed zakupem to jest możliwość zagrania online na BGA (boardgamearena.com).
Przy czym granie online w przypadku tej gry bardzo słabo oddaje odczucia gry na żywo. To jest wesoła, szybka gra, w której ludzie mylą się i popełniają błędy (na BGA możemy podglądać listę zagranych po kolei kart).
To samo chciałam powiedzieć. A system turowy to w ogóle zabija tę grę.
Awatar użytkownika
charlie
Posty: 1000
Rejestracja: 14 wrz 2011, 13:05
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 59 times
Been thanked: 52 times

Re: Colt Express

Post autor: charlie »

Bea pisze:
Ink pisze:
charlie pisze:Jakby ktoś chciał sprawdzić grę przed zakupem to jest możliwość zagrania online na BGA (boardgamearena.com).
Przy czym granie online w przypadku tej gry bardzo słabo oddaje odczucia gry na żywo. To jest wesoła, szybka gra, w której ludzie mylą się i popełniają błędy (na BGA możemy podglądać listę zagranych po kolei kart).
To samo chciałam powiedzieć. A system turowy to w ogóle zabija tę grę.
Ok, dzięki. Wasze opinie są cenne, bo ja na razie nie grałem ani na żywca, ani online :wink: Napisałem, jakby ktoś przeoczył, a jednak chciałby może zobaczyć z grubsza o co w grze chodzi.
Lubel
Posty: 628
Rejestracja: 17 gru 2011, 13:58
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 5 times

Re: Colt Express

Post autor: Lubel »

Jakieś wieści o terminie wydania dodatku ?
Szaweł
Posty: 1898
Rejestracja: 25 cze 2013, 12:45
Lokalizacja: Gdynia/Warszawa
Been thanked: 5 times

Re: Colt Express

Post autor: Szaweł »

Lubel pisze:Jakieś wieści o terminie wydania dodatku ?
Zgodnie ze stroną wydawcy termin wydania dodatku to listopad.
Moja kolekcja
Moje rabaty, których chętnie użyczę: Planszostrefa 11%, Huble 5%, Rebel 4%, AlePlanszówki 3%
Awatar użytkownika
_Berenice_
Posty: 764
Rejestracja: 17 lis 2012, 14:36
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 62 times
Been thanked: 479 times

Re: Colt Express

Post autor: _Berenice_ »

Czy jeśli ktoś zakupiłby tylko dodatek miałby szansę na matę kanionu? I chyba nie będzie problemu z kompatybilnością dodatku i angielskiej podstawki?
Moja kolekcja

Planszówkowy PKS - gdzie planszówki kupujemy sami, a wy decydujecie, czy również chcecie wydać na nie swoje pieniądze!

ZnadPlanszy.pl - zapraszamy też do naszego bloga, gdzie także dzieją się różniste rzeczy :>
Awatar użytkownika
Curiosity
Administrator
Posty: 8762
Rejestracja: 03 wrz 2012, 14:08
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 2676 times
Been thanked: 2357 times

Re: Colt Express

Post autor: Curiosity »

Konie i Dyliżans - polska instrukcja
http://www.data.ludonaute.fr/coltexpres ... nsion1.pdf
Jesteś tu od niedawna? Masz pytania co do funkcjonowania forum? Pisz.
Regulamin forum || Regulamin podforum handlowego
ODPOWIEDZ