Mage Knight (Vlaada Chvatil)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
inshade
Posty: 76
Rejestracja: 10 mar 2013, 16:41
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Mage Knight

Post autor: inshade »

Sokoov pisze:Z czasem, gdy człowiek jest już w miarę ograny, można zejść do rozgrywki poniżej 2h w przypadku prostszych scenariuszy ;)
Błyskawiczny podbój we dwójkę to u mnie godzina, czasem 45 minut nawet jak szybko pójdzie :D Nie liczę rozkładania i składania, od tego mam specjalną wypraske żeby było szybciej. Wracając do tematu te 4 rundy to 1h +/- 15 minut przy odpowiednim ograniu i bez paraliżu decyzyjnego w dwie osoby.
TTR_1983
Posty: 3950
Rejestracja: 15 kwie 2012, 22:42
Has thanked: 2 times
Been thanked: 89 times
Kontakt:

Re: Mage Knight

Post autor: TTR_1983 »

wajdzik83 pisze:Nakład MK chyba szybko się kończy bo dzisiaj miałem spory problem żeby jeszcze dostać egzemplarz w wersji PL :/
kto ma kupować niech to robi. nie liczyłbym na dodruk Lacerty.
Awatar użytkownika
niwgnip
Posty: 330
Rejestracja: 03 lut 2009, 01:19
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 52 times
Been thanked: 16 times

Re: Mage Knight

Post autor: niwgnip »

Jedyny problem taki, że chętnie kupiłbym wersję angielską. Tyle że cenowo to (przy kupowaniu używki PL) wynosi nawet 100zł więcej :p
wajdzik83
Posty: 345
Rejestracja: 11 lis 2012, 07:53
Has thanked: 1 time
Been thanked: 4 times

Re: Mage Knight

Post autor: wajdzik83 »

Udało mi się dostać MK w polskiej wersji w sklepie Basanti. Jak się nie mylę to została im chyba jeszcze jedna sztuka. Kto wie czy nie ostatnia nowa w Polsce ;)
Awatar użytkownika
Bary
Posty: 3064
Rejestracja: 18 sty 2015, 14:25
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 73 times
Been thanked: 47 times
Kontakt:

Re: Mage Knight

Post autor: Bary »

niwgnip pisze:Jedyny problem taki, że chętnie kupiłbym wersję angielską. Tyle że cenowo to (przy kupowaniu używki PL) wynosi nawet 100zł więcej :p
Kupuj polską. Jak się nie spodoba, to odsprzedasz bez straty. W przeciwnym razie będziesz gierczył w podstawkę i czekał na jakiś master set angielskiej.
Mój blog na ZnadPlanszy
Recenzja Cooper Island na ZnadPlanszy

Kupię dodatek Hobbit: Na Progu do WP LCG!
Awatar użytkownika
ixi24
Posty: 479
Rejestracja: 03 lut 2015, 00:23
Has thanked: 110 times
Been thanked: 41 times

Re: Mage Knight

Post autor: ixi24 »

Przeczytałem cały wątek :D W MG tak naprawdę nigdy jeszcze nie grałem, ale liczyłem na dodatek wydany po polsku żeby sprawić sobie od razu z podstawką. Po ogłoszeniu braku polskiego dodruku wszystkie nowe egzemplarze wyprzedają się w mgnieniu oka. Sam myślałem, że kiedyś sobie MG sprawie, ale teraz od paru dni głowiłem się czy brać, bo potem będę żałował gdy już polskiej wersji nie będzie, a jeżeli będzie to w astronomicznych cenach. Udało mi się w jednym małym sklepie wyhaczyć cenę 190 + 16 kurier. Dwie stówki drogą nie chodzą, ale nie ma co zwlekać. Taniej nie będzie, a zaraz nie będzie wcale. Jutro zamawiam! ;) Dodatkowo muszę mieć Polską wersję żeby nauczyć "moich" graczy, a nawet dodatki da się bez problemu spolszczyć dzięki forumowiczom. Także tym też nie ma się już co martwić.

PS
Oby mojemu bratu, jego zonie i mojej siostrze się ta gra spodobała. Agricole i Tzolkina uwielbiają. Robinsona już dużo mniej. Najwyżej będę grał sam! :)
Ostatnio zmieniony 08 wrz 2015, 00:06 przez ixi24, łącznie zmieniany 1 raz.
Sprzedam Kupie IG

Zniżki: 3% ALEplanszowki
Awatar użytkownika
pinata
Posty: 613
Rejestracja: 11 mar 2014, 23:39
Been thanked: 11 times

Re: Mage Knight

Post autor: pinata »

ixi24 pisze:Najwyżej będę grał sam!
Słowo "najwyżej" wydaje się sugerować, że gra solo jest gorsza od gry w kilka osób. Zapewniam Cię, że to nie jest prawda :)
ixi24 pisze:Oby mojemu bratu, jego zonie i mojej siostrze się ta gra spodobała.
Nowych ludzi radziłbym wprowadzać dopiero gdy sam w miarę dobrze poznasz zasady. Dwie rozgrywki solo i lektura odpowiedniego wątku wydają się absolutnym minimum, aby uzyskać podstawowe kompetencje ku temu.

W przeciwnym wypadku nowi gracze mogą poczuć się sfrustrowani ciągłym wertowaniem zasad gry przez instruktora. To nie jest lekka imprezówka :)

I jeszcze jedno: na początku nie radzę grać w 4 osoby. Nie macie tyle czasu.
Awatar użytkownika
niwgnip
Posty: 330
Rejestracja: 03 lut 2009, 01:19
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 52 times
Been thanked: 16 times

Re: Mage Knight

Post autor: niwgnip »

ixi24 pisze:Przeczytałem cały wątek :D W MG tak naprawdę nigdy jeszcze nie grałem, ale liczyłem na dodatek wydany po polsku żeby sprawić sobie od razu z podstawką. [...] Sam myślałem, że kiedyś sobie MG sprawie, ale teraz od paru dni głowiłem się czy brać, bo potem będę żałował gdy już polskiej wersji nie będzie, a jeżeli będzie to w astronomicznych cenach.
Mialem dokladnie taka sama sytuacje.. :) Ta rozkmina "warto czy nie warto". Biorac jeszcze pod uwage ze w tym roku naprawde duzo kupilem gier (jak na siebie).
ixi24 pisze:Udało mi się w jednym małym sklepie wyhaczyć cenę 190 + 16 kurier.
Ja chyba slepy jestem, bo szukalem w sklepach i nic nie umialem znalezc. Na szczescie jestem w kontakcie na uzywke z koszulkami, wiec cenowo wyjdzie wporzo :)
Plus jest taki, ze jak sie nie spodoba to mysle ze bedzie latwiej odsprzedac. Szczegolnie ze ten Twoj egzemplarz to chyba naprawde jest ostatni z ostatnich jesli chodzi o sklepy.
ski-kub
Posty: 4
Rejestracja: 19 maja 2014, 13:47

Re: Mage Knight

Post autor: ski-kub »

Ta gra jest na tyle regrywalna, że spokojnie można nie myśleć o dodatkach (jak ja).
Spoiler:
Awatar użytkownika
Błysk
Posty: 1409
Rejestracja: 19 cze 2010, 13:58
Has thanked: 155 times
Been thanked: 195 times

Re: Mage Knight

Post autor: Błysk »

ski-kub pisze:Ta gra jest na tyle regrywalna, że spokojnie można nie myśleć o dodatkach (jak ja).
Spoiler:

Ja po kilkudziesięciu grach chętnie zobaczyłbym Lost Legion, ale podstawka jeszcze nie jest moim zdaniem "ograna"- to trochę jak z dobrą grą komputerową na multi- niby wiadomo co robić i jak to wygląda, ale każda rozgrywka jest inna ;)

Jeśli ktoś się waha, to ostatnio zrobiłem recenzję Mage Knight na konkurs i można ją obejrzeć na kanale jednego polskiego youtubera zajmującego się grami planszowymi.


PS. Nie wie ktoś co mogło się stać, że autokorekta podkreśla mi KAŻDE słowo?
c08mk
Posty: 2463
Rejestracja: 02 sie 2013, 16:24
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 100 times
Been thanked: 286 times

Re: Mage Knight

Post autor: c08mk »

Błysk pisze:PS. Nie wie ktoś co mogło się stać, że autokorekta podkreśla mi KAŻDE słowo?
Zmień język na polski :P (menu->język na podkreślonym wyrazie)
Awatar użytkownika
ixi24
Posty: 479
Rejestracja: 03 lut 2015, 00:23
Has thanked: 110 times
Been thanked: 41 times

Re: Mage Knight

Post autor: ixi24 »

ok Mage Knight zamówiony! :D

niwgnip pisze:
ixi24 pisze:Udało mi się w jednym małym sklepie wyhaczyć cenę 190 + 16 kurier.
Ja chyba slepy jestem, bo szukalem w sklepach i nic nie umialem znalezc. Na szczescie jestem w kontakcie na uzywke z koszulkami, wiec cenowo wyjdzie wporzo :)
Plus jest taki, ze jak sie nie spodoba to mysle ze bedzie latwiej odsprzedac. Szczegolnie ze ten Twoj egzemplarz to chyba naprawde jest ostatni z ostatnich jesli chodzi o sklepy.
Bo gdy zapytałem czy ta cena jest prawdziwa to powiedzieli, że dla mnie jeszcze tak, ale w sklepie już od razu podwyższyli na 220, a po paru godzinach już wszystko wyprzedali ;)

pinata pisze: Nowych ludzi radziłbym wprowadzać dopiero gdy sam w miarę dobrze poznasz zasady. Dwie rozgrywki solo i lektura odpowiedniego wątku wydają się absolutnym minimum, aby uzyskać podstawowe kompetencje ku temu.

W przeciwnym wypadku nowi gracze mogą poczuć się sfrustrowani ciągłym wertowaniem zasad gry przez instruktora. To nie jest lekka imprezówka :)

I jeszcze jedno: na początku nie radzę grać w 4 osoby. Nie macie tyle czasu.
Wiem, wiem. Już w pdf przeczytałem cały przewodnik i reguły. Recenzje pisemne i wideo to po kilka razy czytałem i oglądałem ;) Gra przyjdzie instrukcje przeczytam jeszcze raz, zagram i potem spróbuje siostrze wytłumaczyć. Brat z żoną będzie u mnie dopiero w połowie września więc mam czas aby mniej więcej coś ogarnąć.
Dodatkowo kiedyś się z bratem w Heroes III zagrywaliśmy, więc myślę, że mu się MG spodoba. Już mu o tej grze kiedyś wspominałem, ale teraz trzeba było się spieszyć bo naprawdę polskiej wersji już ze świecą szukać ;).
Sprzedam Kupie IG

Zniżki: 3% ALEplanszowki
Awatar użytkownika
pinata
Posty: 613
Rejestracja: 11 mar 2014, 23:39
Been thanked: 11 times

Re: Mage Knight

Post autor: pinata »

ixi24 pisze:Już w pdf przeczytałem cały przewodnik i reguły. Recenzje pisemne i wideo to po kilka razy czytałem i oglądałem ;) Gra przyjdzie instrukcje przeczytam jeszcze raz, zagram i potem spróbuje siostrze wytłumaczyć.
Podoba mi się szacunek, z jakim podchodzisz do MK :)

Dostajesz 1 punkt reputacji.
Awatar użytkownika
pan_satyros
Posty: 6133
Rejestracja: 18 maja 2010, 15:29
Lokalizacja: Siemianowice
Has thanked: 652 times
Been thanked: 513 times
Kontakt:

Re: Mage Knight

Post autor: pan_satyros »

Jeśli ktoś nadal szuka dodatków, to do Planszostrefy zbliża się właśnie dostawa :D
http://www.planszostrefa.pl/mobile/pl/s ... ucer_154/1

A dla zdeterminowanych poszukiwaczy polskiej wersji gry podstawowej w rebelu jest jedna uszkodzona sztuka (przygniecione pudełko). Po rabatach spokojnie da rade kupić ją za 187 zł.
Ostatnio zmieniony 28 sie 2015, 17:07 przez pan_satyros, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
Błysk
Posty: 1409
Rejestracja: 19 cze 2010, 13:58
Has thanked: 155 times
Been thanked: 195 times

Re: Mage Knight

Post autor: Błysk »

pan_satyros pisze:Jeśli ktoś nadal szuka dodatków, to do Planszostrefy zbliża się właśnie dostawa :D
http://www.planszostrefa.pl/mobile/pl/s ... ucer_154/1
319 za podstawkę? Ło ho ho :)
robocik
Posty: 33
Rejestracja: 04 wrz 2009, 20:11
Lokalizacja: Wrocław

Re: Mage Knight

Post autor: robocik »

pan_satyros pisze:Jeśli ktoś nadal szuka dodatków, to do Planszostrefy zbliża się właśnie dostawa :D
http://www.planszostrefa.pl/mobile/pl/s ... ucer_154/1
To sie nazywa dobra nowina:) Dobrze, że przynajmniej jeden sklep zauważył możliwość zarobienia. Nie wiem skąd mają dostawę, ale nie zdziwiłbym się jakby po prostu sprowadzili ze sklepu/hurtowni z USA (to wyjaśniałoby wyższą cenę).
Teraz zastanawiam się tylko czy kupować od razu wszystkie dodatki, czy z Tezlą się wstrzymać (może następny dodruk będzie miał mniej błędòw).
Awatar użytkownika
ixi24
Posty: 479
Rejestracja: 03 lut 2015, 00:23
Has thanked: 110 times
Been thanked: 41 times

Re: Mage Knight

Post autor: ixi24 »

Błysk pisze:
pan_satyros pisze:Jeśli ktoś nadal szuka dodatków, to do Planszostrefy zbliża się właśnie dostawa :D
http://www.planszostrefa.pl/mobile/pl/s ... ucer_154/1
319 za podstawkę? Ło ho ho :)

No podstawka pewnie teraz w takiej cenie będzie chodzić ;)
Sprzedam Kupie IG

Zniżki: 3% ALEplanszowki
Awatar użytkownika
pan_satyros
Posty: 6133
Rejestracja: 18 maja 2010, 15:29
Lokalizacja: Siemianowice
Has thanked: 652 times
Been thanked: 513 times
Kontakt:

Re: Mage Knight

Post autor: pan_satyros »

Jak wspomniałem wyżej: http://www.rebel.pl/product.php/1,1066/ ... dzony.html 187 zł jeśli podpytać kogoś z rabatem 10% i użyć kodu 5%.
Awatar użytkownika
Błysk
Posty: 1409
Rejestracja: 19 cze 2010, 13:58
Has thanked: 155 times
Been thanked: 195 times

Re: Mage Knight

Post autor: Błysk »

Z takimi cenami to ja się zastanowię czy nie oddać mojego egzemplarza po polsku, toż to jakaś masakra. ;)
Fuser.exe
Posty: 741
Rejestracja: 11 lip 2014, 13:11
Lokalizacja: Chiang Mai
Has thanked: 28 times
Been thanked: 18 times

Re: Mage Knight

Post autor: Fuser.exe »

Polska edycja chyba chodzi dużo niżej, właśnie przez brak dodatków.
robocik
Posty: 33
Rejestracja: 04 wrz 2009, 20:11
Lokalizacja: Wrocław

Re: Mage Knight

Post autor: robocik »

Jest nadzieja, że WizKids będzie wysyłać poprawione elementy z Tezli. Na forum BGG twierdzą, iż WizKids napisało, że jak tylko poprawne elementy zostaną wydrukowane, będzie można wysłać zgłoszenie z prośbą o wysłanie zamiennikòw.
Thank you for contacting us about your issue. We are aware of the issues with the Shades of Tezla expansion and are looking into ways of fixing them. At the moment there are no copies that do not have the issues you have listed and we cannot send you replacements that would take care of these issue. Please be aware we will be making an announcement when replacements are available.

Thank you,

The Wizkids Replacement Team
https://boardgamegeek.com/thread/142437 ... -expansion
Awatar użytkownika
Sokoov
Posty: 59
Rejestracja: 28 mar 2011, 17:17
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Mage Knight

Post autor: Sokoov »

Ciekawe tylko jak to będzie wyglądać w naszym pięknym kraju. Poślą paczkę żetonów z USA do Polski? Ciężko mi w to uwierzyć...
robocik
Posty: 33
Rejestracja: 04 wrz 2009, 20:11
Lokalizacja: Wrocław

Re: Mage Knight

Post autor: robocik »

Sokoov pisze:Ciekawe tylko jak to będzie wyglądać w naszym pięknym kraju. Poślą paczkę żetonów z USA do Polski? Ciężko mi w to uwierzyć...
Z tego co czytałem (osobiście nie sprawdzałem) to tak zwykle to wygląda. Tutaj http://www.gry-planszowe.pl/forum/viewt ... f=1&t=7505 jest cały wątek o tym. Jestem zatem dobrej myśli.
Awatar użytkownika
Sokoov
Posty: 59
Rejestracja: 28 mar 2011, 17:17
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Mage Knight

Post autor: Sokoov »

W takim razie byłoby świetnie. Teraz pozostaje czekać na dalszy rozwój sprawy.
Awatar użytkownika
kaszkiet
Posty: 2810
Rejestracja: 03 maja 2013, 13:06
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 312 times
Been thanked: 528 times

Re: Mage Knight

Post autor: kaszkiet »

Dostałem swego czasu od Wizkids kilka dodatkowych kostek do Quarriors! pocztą.
ODPOWIEDZ