Najgorsza partia?

Tutaj można dyskutować na tematy ogólnie związane z grami planszowymi, nie powiązane z konkretnym tytułem.
Awatar użytkownika
DarkSide
Posty: 3039
Rejestracja: 07 sty 2013, 15:12
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 578 times
Been thanked: 239 times

Re: Najgorsza partia?

Post autor: DarkSide »

- Gdzie byłeś?
- Na szachach
- Na szachach?! To czemu śmierdzisz wódką?
- A czym mam śmierdzieć? Szachami?
W idealnym świecie planszówkowym wszystkie eurasy ociekają klimatem, a wszystkie ameri mają przejrzyste zasady i nie potrzebują FAQ

Sprzedam gry
Moje zniżki Planszostrefa -11%, ALEplanszówki -3%
jakubcjusz
Posty: 23
Rejestracja: 15 lut 2015, 10:31

Re: Najgorsza partia?

Post autor: jakubcjusz »

Impreza planszówkowa, jest nas dwoje, szukamy chętnych do Small Worlda. Zaczepiamy jakiegoś przechodzącego faceta, który z chęcią z nami zagra, ale jeszcze po koleżankę zadzwoni. Tak więc radośnie dobiliśmy do czterech osób. Niestety, koleżanka: farbowana blondynka, paznokietki, telefon... Nic to - nie ocenia się książki po okładce. Poprosiliśmy kogoś z obsługi imprezy o wytłumaczenie zasad. Facet zaczyna się produkować, a "niunia" zajęta komóreczką.

Zaczynamy grę, Small World w miarę prosty, więc idzie zgrabnie. I dochodzimy do "niuni":

- Ojeeeej... Ale co ja mam zrobić? Nie rozumiem... (oczywiście wszystko wygłaszane z telefonem w ręce).

No nic, całą czwórką pomagamy. W kolejnych turach to samo... Niunia wygrała dzięki naszej wspólnej pomocy... Po tej partii mieliśmy długi uraz do Small Worlda ;)
Awatar użytkownika
romeck
Posty: 2875
Rejestracja: 20 sie 2009, 22:22
Lokalizacja: Warszawa / Łódź
Has thanked: 8 times
Been thanked: 5 times

Re: Najgorsza partia?

Post autor: romeck »

jakubcjusz pisze:Facet zaczyna się produkować, a "niunia" zajęta komóreczką.
I tu zawsze wtrącam się ja, złośliwie acz uprzejmie pytając niuni czy aby na pewno chce zagrać, a jeśli tak, to niech schowa komóreczkę głęboko, w przeciwnym razie dziękujemy. I nigdy nie zrozumiem ludzi, którzy nie potrafią uczciwie i stanowczo postawić sprawy. Przecież tu chodzi o czas i dobre samopoczucie większej grupki ludzi.
Właśnie czytasz kompletnie bezużyteczne zdanie.
Awatar użytkownika
Bea
Posty: 4478
Rejestracja: 28 lis 2012, 10:51
Lokalizacja: Skawina k/Krakowa
Been thanked: 6 times

Re: Najgorsza partia?

Post autor: Bea »

jakubcjusz pisze: Po tej partii mieliśmy długi uraz do Small Worlda ;)
A nie do farbowanych blondynek? ;)
jakubcjusz
Posty: 23
Rejestracja: 15 lut 2015, 10:31

Re: Najgorsza partia?

Post autor: jakubcjusz »

romeck pisze:I tu zawsze wtrącam się ja, złośliwie acz uprzejmie pytając niuni czy aby na pewno chce zagrać, a jeśli tak, to niech schowa komóreczkę głęboko, w przeciwnym razie dziękujemy. I nigdy nie zrozumiem ludzi, którzy nie potrafią uczciwie i stanowczo postawić sprawy. Przecież tu chodzi o czas i dobre samopoczucie większej grupki ludzi.
A bo ja nieśmiały jestem :P

Bea pisze:A nie do farbowanych blondynek? ;)
A to już od dawna :D
Awatar użytkownika
Olgierdd
Posty: 1836
Rejestracja: 23 lut 2010, 15:25
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 81 times
Been thanked: 92 times

Re: Najgorsza partia?

Post autor: Olgierdd »

Nie zapomnę ostatniej (sprzed dwóch lat) partii w Na Chwałę Rzymu, którą skończyłem wynikiem 3 punktów. Tym, którzy tej gry nie znają podpowiem, że zaczyna się już z 2 punktami...
Awatar użytkownika
Andy
Posty: 5130
Rejestracja: 24 kwie 2005, 18:32
Lokalizacja: Piastów
Has thanked: 77 times
Been thanked: 192 times

Re: Najgorsza partia?

Post autor: Andy »

Czyli powiększyłeś stan posiadania o 50%. Nieźle.
Gdy wszystko inne zawiedzie, rozważ skorzystanie z instrukcji.
Awatar użytkownika
michcic
Posty: 190
Rejestracja: 18 paź 2014, 09:43
Has thanked: 13 times
Been thanked: 42 times

Re: Najgorsza partia?

Post autor: michcic »

Olgierdd pisze:Nie zapomnę ostatniej (sprzed dwóch lat) partii w Na Chwałę Rzymu, którą skończyłem wynikiem 3 punktów. Tym, którzy tej gry nie znają podpowiem, że zaczyna się już z 2 punktami...
Uczestniczyłem w grze, w której kolega zaczynając z 3 punktami, skończył z 2. ;) To Osadnicy z Catanu z dodatkiem Miasta i Rycerze.
Członek Stowarzyszenia Pamper - Grupa Testerska - organizatora Designer Camp.
Game developer w wydawnictwie Go On Board.

Dziękuję za pomoc w zakupach: grabash4u, Quaku, Banan2, donmakaron
Awatar użytkownika
charlie
Posty: 1001
Rejestracja: 14 wrz 2011, 13:05
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 59 times
Been thanked: 54 times

Re: Najgorsza partia?

Post autor: charlie »

Nie mogę sobie przypomnieć najgorszej partii, ale za to pamiętam najgorszą partię w Bibliosa, bo miała miejsce wczoraj. Gramy z sąsiadami, łącznie 4 osoby, jest godz. ok. 23. Do końca gry zostało do wylicytowania 5 kart. Pojawia się karta Ksiąg zakazanych (czerwona) o sile 2. Ja mam drugą 2 czerwoną i dodatkowo 1 czerwoną na ręku. Jestem "pewny" że zielona kostka (obecnie wartość 4 punktów) na pewno jest moja, a jeśli wygram tę 2 czerwoną to i czerwoną kostkę (obecnie wartość 4 punktów) i zwycięstwo jest moje. Licytujemy. Żona i sąsiad szybko odpadają, a ja z sąsiadką dochodzimy do 14 sztuk złota - wygrywam, ale wydaję wszystkie pieniądze. Biorę wylicytowaną kartę na rękę - 2, ale brązowa....Wszyscy się śmieją. Cztery ostatnie karty: Złoto o wartości 3 (wygrywam ją odrzucając 2 karty, w tym wylicytowaną przed chwilą 2 brązową), 2 czerwona, 1 zielona, 2 zielona. Oczywiście przelicytowali mnie inni i nie zgarnąłem żadnej kości... chyba pierwszy raz w życiu.
Szaweł
Posty: 1898
Rejestracja: 25 cze 2013, 12:45
Lokalizacja: Gdynia/Warszawa
Been thanked: 5 times

Re: Najgorsza partia?

Post autor: Szaweł »

Przepraszam za ten obrzydliwy offtop, ale czytałem przedwczoraj ciekawy art. o wyciąganiu zdań z kontekstu i jak przeczytałem Twój post, aż musiałem Cię zacytować :)
charlie pisze:(...) jest godz. ok. 23 (...) na pewno jest moja (...) Żona i sąsiad szybko odpadają, a ja z sąsiadką dochodzimy (...) chyba pierwszy raz w życiu.
Moja kolekcja
Moje rabaty, których chętnie użyczę: Planszostrefa 11%, Huble 5%, Rebel 4%, AlePlanszówki 3%
Awatar użytkownika
bogas
Posty: 2806
Rejestracja: 29 paź 2006, 00:17
Lokalizacja: Tarnowskie Góry
Has thanked: 361 times
Been thanked: 639 times

Re: Najgorsza partia?

Post autor: bogas »

Szaweł pisze:Przepraszam za ten obrzydliwy offtop, ale czytałem przedwczoraj ciekawy art. o wyciąganiu zdań z kontekstu i jak przeczytałem Twój post, aż musiałem Cię zacytować :)
charlie pisze:(...) jest godz. ok. 23 (...) na pewno jest moja (...) Żona i sąsiad szybko odpadają, a ja z sąsiadką dochodzimy (...) chyba pierwszy raz w życiu.
:lol: Szaweł, myślę że zrobisz karierę w mediach.
Szaweł
Posty: 1898
Rejestracja: 25 cze 2013, 12:45
Lokalizacja: Gdynia/Warszawa
Been thanked: 5 times

Re: Najgorsza partia?

Post autor: Szaweł »

Fakt medialny już mam opanowany :D
Moja kolekcja
Moje rabaty, których chętnie użyczę: Planszostrefa 11%, Huble 5%, Rebel 4%, AlePlanszówki 3%
Awatar użytkownika
charlie
Posty: 1001
Rejestracja: 14 wrz 2011, 13:05
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 59 times
Been thanked: 54 times

Re: Najgorsza partia?

Post autor: charlie »

Szaweł pisze:Przepraszam za ten obrzydliwy offtop, ale czytałem przedwczoraj ciekawy art. o wyciąganiu zdań z kontekstu i jak przeczytałem Twój post, aż musiałem Cię zacytować :)
charlie pisze:(...) jest godz. ok. 23 (...) na pewno jest moja (...) Żona i sąsiad szybko odpadają, a ja z sąsiadką dochodzimy (...) chyba pierwszy raz w życiu.
:D Jak teraz to czytam, to cieszę się, że w licytacji została sąsiadka, a nie sąsiad.
Awatar użytkownika
Kpt. Bomba
Posty: 160
Rejestracja: 23 paź 2011, 19:30
Lokalizacja: Warszawa

Re: Najgorsza partia?

Post autor: Kpt. Bomba »

charlie pisze:
Szaweł pisze:Przepraszam za ten obrzydliwy offtop, ale czytałem przedwczoraj ciekawy art. o wyciąganiu zdań z kontekstu i jak przeczytałem Twój post, aż musiałem Cię zacytować :)
charlie pisze:(...) jest godz. ok. 23 (...) na pewno jest moja (...) Żona i sąsiad szybko odpadają, a ja z sąsiadką dochodzimy (...) chyba pierwszy raz w życiu.
:D Jak teraz to czytam, to cieszę się, że w licytacji została sąsiadka, a nie sąsiad.
Nie da Ci ojciec, nie da Ci matka
tego co może dać Ci sąsiadka.
:)
Awatar użytkownika
zakwas
Posty: 1777
Rejestracja: 19 mar 2014, 00:45
Lokalizacja: Zgierz
Has thanked: 7 times
Been thanked: 12 times

Re: Najgorsza partia?

Post autor: zakwas »

Kpt. Bomba pisze:
charlie pisze: :D Jak teraz to czytam, to cieszę się, że w licytacji została sąsiadka, a nie sąsiad.
Nie da Ci ojciec, nie da Ci matka
tego co może dać Ci sąsiadka.
:)
A mogło być:

Nie da Ci ojciec, nie da ci brat,
Tego co może dać Ci sąsiad.

:P
Awatar użytkownika
Paskudnik
Posty: 1431
Rejestracja: 06 cze 2014, 16:49
Lokalizacja: Ergsun-Tuek
Has thanked: 11 times
Been thanked: 3 times

Re: Najgorsza partia?

Post autor: Paskudnik »

Czekam i czekam na jakieś fajne historie, a tu tylko dzień bez offtopicu dniem straconym...

Dzień 10.
Nie gram w gry, których nie lubię a lubię tylko te gry, w które już grałem :P
ODPOWIEDZ