Pan Lodowego Ogrodu (Krzysztof Wolicki)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
beerbear87
Posty: 96
Rejestracja: 11 mar 2014, 17:34
Lokalizacja: Gliwice

Re: Pan Lodowego Ogrodu

Post autor: beerbear87 »

FortArt pisze:
RedImp pisze:
wirusman pisze:To żeby mieć zestaw wypas PLO to trzeba zakupic grę i dodatek "torba ulfa"?
kupujesz podstawowy pakiet za 10 zł - jest to koszt przesyłki
kupujesz dodatek PLO 2 edycja
Kupujesz dodatek Torba Ulfa
Kupujesz dodatek 20 szt. znaczników akcji 3D z krukiem

To jest opcja FULL kolekcjonerska.
Nie, bo nie masz 4 dodatkowych kafli Vuko (scenariusze 5-8). Te są tylko w uprade kit - chyba, że coś się zmieniło ostatnio.
4 dodatkowe kafle są na bgg w opcji do it yourself, oraz swego czasu możan było je dostać na konwentach :)

o ile to są te o których myślę :)
Awatar użytkownika
RedImp
Posty: 603
Rejestracja: 03 maja 2012, 20:53
Been thanked: 8 times
Kontakt:

Re: Pan Lodowego Ogrodu

Post autor: RedImp »

Oczywiście przy takim zestawie dodatkowe kafelki będą gratis.
Awatar użytkownika
FortArt
Posty: 2334
Rejestracja: 28 lis 2010, 21:20
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 45 times
Been thanked: 23 times
Kontakt:

Re: Pan Lodowego Ogrodu

Post autor: FortArt »

beerbear87 pisze: o ile to są te o których myślę :)
Obrazek
https://www.boardgamegeek.com/image/227 ... ize=medium
Tak, to prawda, że w planszówkach najważniejszy jest klimat - klimat planszy, pionków, żetonów, kart i kostek.
Siggmar
Posty: 1
Rejestracja: 22 maja 2015, 10:03

Re: Pan Lodowego Ogrodu

Post autor: Siggmar »

Cześć!

Chciałem się z wami podzielić kilkoma wątpliwościami, które wynikły z naszych ok. 30 gier w plo. Jako, że RedImp najaktywniej działa na tym forum, to zacznę od szybkiego pytania ;).

Nasze wątpliwości budzi możliwość zaatakowania jednego gracza przez dwóch przeciwników np. krab i imp atakują brata drzewa, w efekcie on ginie. Jak rozdzielane są wtedy punkty zwycięstwa, i czy można w ogóle tak zrobić?

A teraz garść wniosków:
1. Podobnie jak inni gracze zauważyliśmy, że Callo nie da się wygrać zadaniem, a wygrana na punkty, jest dla niej trudniejsza.
2. W tylko jednej grze ktoś wygrał zadaniem i był to Pier van Dyken, poza tym 90% rozgrywek kończyło się po drugim liczeniu punktów.
3. Według nas van Dyken i Freihoff są zdecydowanie lepsi i łatwiejsi w grze od Olafa i Callo.
4. Martwy śnieg kończy się ekstremalnie szybko (no ale to chyba głównie z powodu naszego stylu gry).
5. -2 do reputacji nie wystarcza żeby odstraszyć van Dykena od przywołania krabów. U nas najczęściej kończy się to przywołaniem trzech na raz i dojściem do wniosku pt: Meh i tak jestem w .... z reputacją. (może jakaś dodatkowa kara za bycie na -9? ;))

I to chyba tyle ;). Poza tym gra rewelacja! Czekamy na to co się pojawi w drugiej edycji ;)
Awatar użytkownika
migoq_aki
Posty: 37
Rejestracja: 11 cze 2013, 01:20
Lokalizacja: Zabrze/Gliwice

Re: Pan Lodowego Ogrodu

Post autor: migoq_aki »

Jest już gdzieś pdf z nowa instrukcja? Na stronie nie widzę, na fb nie widzę, tutaj nie widzę.
Moje gry na BGG, z ktorym jeszcze nie jestem za pan brat

https://sites.google.com/site/doortosaturn/ - oficjalna strona i moje autorskie tlumaczenie fanowskiego dodatku do Horror w Arkham - Drzwi do Saturna (The Door to Saturn).
Indar
Posty: 1058
Rejestracja: 25 sty 2013, 22:17
Lokalizacja: Łomża
Has thanked: 11 times
Been thanked: 39 times
Kontakt:

Re: Pan Lodowego Ogrodu

Post autor: Indar »

Dołączam się do pytania - co w temacie instrukcji 2.0?
Awatar użytkownika
Damarakiel
Posty: 3
Rejestracja: 08 mar 2012, 08:34

Re: Pan Lodowego Ogrodu

Post autor: Damarakiel »

Ponawiam pytanie/prośbę przedmówców. Bardzo ciekaw jestem zasad w wariancie jednoosobowym.
aspo
Posty: 463
Rejestracja: 27 paź 2011, 14:10
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 17 times
Been thanked: 9 times

Re: Pan Lodowego Ogrodu

Post autor: aspo »

Jak już mnożymy pytania to ja bym się chętnie dowiedział czegoś o losach nowej mapy. Zakładam, że intensywne testy wciąż trwają i nie będzie to tylko proste przerysowanie linii granicznych na bardziej pofalowane. Co zatem się zmieni? i czy będzie można - jak poprzednio - wybierać układ kolorystyczny?
Awatar użytkownika
RedImp
Posty: 603
Rejestracja: 03 maja 2012, 20:53
Been thanked: 8 times
Kontakt:

Re: Pan Lodowego Ogrodu

Post autor: RedImp »

Skoro mamy już weekend na wyciągnięcie ręki to proponujemy Wam dwie lektury.

Panie i Panowie instrukcja do Achai oraz drugiej edycji PLO:
https://boardgamegeek.com/filepage/1213 ... dition-pdf
https://boardgamegeek.com/filepage/1213 ... lebook-pdf

Powodzenia i z góry Was przepraszamy za błędy, które wyłapiecie ;)
Awatar użytkownika
Muad'Dib
Posty: 1562
Rejestracja: 01 paź 2013, 20:53
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 65 times
Been thanked: 106 times

Re: Pan Lodowego Ogrodu

Post autor: Muad'Dib »

Czy w paczce z Achają będą również wysyłane Upgrade Kit'y do PLO?
IMustNotFear.FearIsTheMind-Killer.FearIsTheLittle-death ThatBringsTotalObliteration.IWillFaceMyFear.
IWillPermitItToPassOverMeAndThroughMe.
AndWhenItHasGonePast,IWillTurnTheInnerEyeToSeeItsPath.
WhereTheFearHasGoneThereWillBeNothing. OnlyIWillRemain.
Awatar użytkownika
Bary
Posty: 3064
Rejestracja: 18 sty 2015, 14:25
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 73 times
Been thanked: 47 times
Kontakt:

Re: Pan Lodowego Ogrodu

Post autor: Bary »

Jak wygląda kwestia wysyłki 2 edycji PLO? Miał być wrzesień a na stronie wspieram.to cisza.
Mój blog na ZnadPlanszy
Recenzja Cooper Island na ZnadPlanszy

Kupię dodatek Hobbit: Na Progu do WP LCG!
Awatar użytkownika
RedImp
Posty: 603
Rejestracja: 03 maja 2012, 20:53
Been thanked: 8 times
Kontakt:

Re: Pan Lodowego Ogrodu

Post autor: RedImp »

Bary pisze:Jak wygląda kwestia wysyłki 2 edycji PLO? Miał być wrzesień a na stronie wspieram.to cisza.
Obecnie czekamy na dostawę gry. Wysyłki ruszą razem z Achają.
Muad'Dib pisze:Czy w paczce z Achają będą również wysyłane Upgrade Kit'y do PLO?
Tak.
Awatar użytkownika
vinnichi
Posty: 2391
Rejestracja: 17 sty 2014, 00:16
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 1304 times
Been thanked: 790 times
Kontakt:

Re: Pan Lodowego Ogrodu

Post autor: vinnichi »

Jeśli ktoś by wypatrzył dobrą cenę na PLO II, to proszę o info. Narazie widzę w Rebelu po 220 i 3trolle 230, ale może ktoś doszuka się niższej ceny. Czy wiadomo do kiedy będzie przedsprzedaż? Kilka dni po Essen?
kręcimy wąsem na dobre gry
you tube
discord
Indar
Posty: 1058
Rejestracja: 25 sty 2013, 22:17
Lokalizacja: Łomża
Has thanked: 11 times
Been thanked: 39 times
Kontakt:

Re: Pan Lodowego Ogrodu

Post autor: Indar »

Czy nowa instrukcja wprowadza jakieś poważne zmiany związane z mechaniką?
Ogólnie pytanie sprowadza się do tego czy instrukcja 2 ed. jest jak najbardziej kompatybilna z tym co dostałem w ramach akcji "wspieram to".
Awatar użytkownika
RedImp
Posty: 603
Rejestracja: 03 maja 2012, 20:53
Been thanked: 8 times
Kontakt:

Re: Pan Lodowego Ogrodu

Post autor: RedImp »

Indar pisze:Czy nowa instrukcja wprowadza jakieś poważne zmiany związane z mechaniką?
Ogólnie pytanie sprowadza się do tego czy instrukcja 2 ed. jest jak najbardziej kompatybilna z tym co dostałem w ramach akcji "wspieram to".
Instrukcja jest kompatybilna z pierwszą edycją. Zmiany:
- warunek wygranej na "Martwy Śnieg"
- Zamykanie regionu przez Callo ( w skrócie - Faun nie jest blokowany)
- dodano wariant Solo
Awatar użytkownika
FortArt
Posty: 2334
Rejestracja: 28 lis 2010, 21:20
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 45 times
Been thanked: 23 times
Kontakt:

Re: Pan Lodowego Ogrodu

Post autor: FortArt »

Wysyłają.
Przyszedł dziś do mnie zestaw upgradujący z edycji I na II (nowa plansza, planszetki Freihoff i van Dykena, pomoce graczy, instrukcja, kafle Vuko 5-8, dyski akcji dla graczy i drugi - bo jeden już przecież wcześniej był - dysk martwego śniegu).

Zaskakujący nadawca paczki ;)
Tak, to prawda, że w planszówkach najważniejszy jest klimat - klimat planszy, pionków, żetonów, kart i kostek.
Awatar użytkownika
DarkSide
Posty: 3039
Rejestracja: 07 sty 2013, 15:12
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 578 times
Been thanked: 239 times

Re: Pan Lodowego Ogrodu

Post autor: DarkSide »

FortArt pisze:Wysyłają.
Przyszedł dziś do mnie zestaw upgradujący z edycji I na II (nowa plansza, planszetki Freihoff i van Dykena, pomoce graczy, instrukcja, kafle Vuko 5-8, dyski akcji dla graczy i drugi - bo jeden już przecież wcześniej był - dysk martwego śniegu).
Do mnie chyba jeszcze nie wysłali, bo ani maila, ani telefonu, ani telegramu śpiewającego... :( (Zazdrość, to straszne uczucie)
W idealnym świecie planszówkowym wszystkie eurasy ociekają klimatem, a wszystkie ameri mają przejrzyste zasady i nie potrzebują FAQ

Sprzedam gry
Moje zniżki Planszostrefa -11%, ALEplanszówki -3%
Awatar użytkownika
zawias
Posty: 228
Rejestracja: 08 gru 2013, 00:45
Has thanked: 4 times
Been thanked: 27 times
Kontakt:

Re: Pan Lodowego Ogrodu

Post autor: zawias »

vinnichi pisze:Jeśli ktoś by wypatrzył dobrą cenę na PLO II, to proszę o info. Narazie widzę w Rebelu po 220 i 3trolle 230, ale może ktoś doszuka się niższej ceny. Czy wiadomo do kiedy będzie przedsprzedaż? Kilka dni po Essen?
W przedsprzedaży i z rabatami można ją już zgarnąć za 200 zł (i darmowa wysyłka) ;)
aspo
Posty: 463
Rejestracja: 27 paź 2011, 14:10
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 17 times
Been thanked: 9 times

Re: Pan Lodowego Ogrodu

Post autor: aspo »

Wrzućcie, szczęśliwcy, jakieś zdjęcie nowej mapy! mój upgrade kit, podpięty do cudzego zamówienia, dotrze do mnie pewnie za 2 tygodnie ;/
Awatar użytkownika
FortArt
Posty: 2334
Rejestracja: 28 lis 2010, 21:20
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 45 times
Been thanked: 23 times
Kontakt:

Re: Pan Lodowego Ogrodu

Post autor: FortArt »

aspo pisze:Wrzućcie, szczęśliwcy, jakieś zdjęcie nowej mapy! mój upgrade kit, podpięty do cudzego zamówienia, dotrze do mnie pewnie za 2 tygodnie ;/
Proszę.
Nowa po lewej.
Spoiler:
Tak, to prawda, że w planszówkach najważniejszy jest klimat - klimat planszy, pionków, żetonów, kart i kostek.
Awatar użytkownika
mig
Posty: 4046
Rejestracja: 24 lip 2010, 16:41
Lokalizacja: Konin
Been thanked: 4 times

Re: Pan Lodowego Ogrodu

Post autor: mig »

FortArt pisze:
aspo pisze:Wrzućcie, szczęśliwcy, jakieś zdjęcie nowej mapy! mój upgrade kit, podpięty do cudzego zamówienia, dotrze do mnie pewnie za 2 tygodnie ;/
Proszę.
Nowa po lewej.
Spoiler:
Kurcze, całkiem duże zmiany. Myślałem, że to kosmetyka będzie a nie modyfikacje przebiegu granic...
Planszostrefa - 11%, 3 Trolle - 5%
Mam / Chcę mieć / Sprzedam
Indar
Posty: 1058
Rejestracja: 25 sty 2013, 22:17
Lokalizacja: Łomża
Has thanked: 11 times
Been thanked: 39 times
Kontakt:

Re: Pan Lodowego Ogrodu

Post autor: Indar »

Ale w sumie dalej jest 8 prowincji, to chyba najważniejsze. Gorzej jakby dodali jedną ;)
edycja
A nie, bo przebieg granic ma chyba znaczenie - robi się problem czy da się grać na starej mapie?
aspo
Posty: 463
Rejestracja: 27 paź 2011, 14:10
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 17 times
Been thanked: 9 times

Re: Pan Lodowego Ogrodu

Post autor: aspo »

Indar pisze:Ale w sumie dalej jest 8 prowincji, to chyba najważniejsze. Gorzej jakby dodali jedną ;)
edycja
A nie, bo przebieg granic ma chyba znaczenie - robi się problem czy da się grać na starej mapie?
W nowej mapie są dwa rejony graniczące z pięcioma - w starej był jeden tak skomunikowany. Sam nie wiem, czy taki układ robi grę łatwiejszą dla początkujących, czy trudniejszą, dla znawców (łatwość rozłażenia się po okolicy wobec konieczności kontrolowania graczy, którzy z tych rejonów wszędzie moga się rozpełznąć)
Awatar użytkownika
FortArt
Posty: 2334
Rejestracja: 28 lis 2010, 21:20
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 45 times
Been thanked: 23 times
Kontakt:

Re: Pan Lodowego Ogrodu

Post autor: FortArt »

Zmiany są i ich nie ma. Bo nowa plansza jest dwustronna. Z drugiej strony jest stara mapa. W każdym razie można grać tak jak dotąd. Różnice na mapie są tylko w kolorach - jaśniejsza, więcej zieleni. Nie wrzuciłem zdjęcia bo mi telefon uparcie nie chciał złapać ostrości.

edit: patrzycie na własną odpowiedzialność
Spoiler:
Tak, to prawda, że w planszówkach najważniejszy jest klimat - klimat planszy, pionków, żetonów, kart i kostek.
Awatar użytkownika
zakwas
Posty: 1777
Rejestracja: 19 mar 2014, 00:45
Lokalizacja: Zgierz
Has thanked: 7 times
Been thanked: 12 times

Re: Pan Lodowego Ogrodu

Post autor: zakwas »

aspo pisze:
Indar pisze:Ale w sumie dalej jest 8 prowincji, to chyba najważniejsze. Gorzej jakby dodali jedną ;)
edycja
A nie, bo przebieg granic ma chyba znaczenie - robi się problem czy da się grać na starej mapie?
W nowej mapie są dwa rejony graniczące z pięcioma - w starej był jeden tak skomunikowany. Sam nie wiem, czy taki układ robi grę łatwiejszą dla początkujących, czy trudniejszą, dla znawców (łatwość rozłażenia się po okolicy wobec konieczności kontrolowania graczy, którzy z tych rejonów wszędzie moga się rozpełznąć)
Z drugiej strony masz trzy regiony sąsiadujące tylko z dwoma innymi...

Mam obawy co do zbalansowania mapy, ale nie sprawdzę, bo nie kupiłem. :P
ODPOWIEDZ