The Curse of the Black Dice

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
Board&Dice
Posty: 996
Rejestracja: 10 mar 2014, 15:55
Lokalizacja: Wrocław
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: The Curse of the Black Dice

Post autor: Board&Dice »

Andreal pisze:Ja się z kolei jeszcze zastanawiam, swoją drogą mam jeszcze sporo czasu, podoba mi się rozmiar gry, jej "kompaktowość", kostki to już w ogóle niebo na stole / wieży / podłodze, cena nie odstrasza. Przyznam, że miłym okiem patrzyłem na Statki, łupy, kościotrupy konkurencji, ale ogrom miejsca na stole i cały misz-masz z rozgrywaniem bitew morskich trochę mnie zniechęcił.

Co do całego marketingu, nie podoba mia się konieczność posiadania konta na FB, żeby uczestniczyć w okołoczarnokostkowej zabawie, ale widać taki znak czasu.
Taki znak czasu :) z miłą chęcią skorzystalibyśmy z dobrego innego medium ale Facebook daje największy zasięg na takie akcje :)
Awatar użytkownika
Dellas
Posty: 626
Rejestracja: 28 kwie 2014, 13:50
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 64 times
Been thanked: 14 times

Re: The Curse of the Black Dice

Post autor: Dellas »

Mam takie pytanie:
Czy Board&Dice będzie na zbliżającym się Polkonie w Poznaniu?
Awatar użytkownika
Board&Dice
Posty: 996
Rejestracja: 10 mar 2014, 15:55
Lokalizacja: Wrocław
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: The Curse of the Black Dice

Post autor: Board&Dice »

Dellas pisze:Mam takie pytanie:
Czy Board&Dice będzie na zbliżającym się Polkonie w Poznaniu?
Niestety nie damy rady... już i tak oczy mamy na zapałkach dopinając wszystkie kwestie produkcyjne :) więc tym razem z bólem serca musimy zostać na naszej łajbie i rozgryzać dalej mapę skarbów :)
Awatar użytkownika
Dellas
Posty: 626
Rejestracja: 28 kwie 2014, 13:50
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 64 times
Been thanked: 14 times

Re: The Curse of the Black Dice

Post autor: Dellas »

Niestety nie damy rady... już i tak oczy mamy na zapałkach dopinając wszystkie kwestie produkcyjne :) więc tym razem z bólem serca musimy zostać na naszej łajbie i rozgryzać dalej mapę skarbów :)
Rozumiem. Dzięki za info no i życzę wszystkiego dobrego.
Awatar użytkownika
Board&Dice
Posty: 996
Rejestracja: 10 mar 2014, 15:55
Lokalizacja: Wrocław
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: The Curse of the Black Dice

Post autor: Board&Dice »

Dellas pisze:
Niestety nie damy rady... już i tak oczy mamy na zapałkach dopinając wszystkie kwestie produkcyjne :) więc tym razem z bólem serca musimy zostać na naszej łajbie i rozgryzać dalej mapę skarbów :)
Rozumiem. Dzięki za info no i życzę wszystkiego dobrego.
Dzięki!
A mam nadzieję, że najpóźniej jutro opublikuję tutaj instrukcję do Dice Brewing już po składzie.
Pozdrawiam,
Irek
Awatar użytkownika
Chaaber
Posty: 1054
Rejestracja: 29 sty 2014, 22:03
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 10 times
Been thanked: 10 times

Re: The Curse of the Black Dice

Post autor: Chaaber »

A to Dice Brewing ma jakąś zmianę instrukcji? Jakaś aktualka, o co chodzi?
Awatar użytkownika
Board&Dice
Posty: 996
Rejestracja: 10 mar 2014, 15:55
Lokalizacja: Wrocław
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: The Curse of the Black Dice

Post autor: Board&Dice »

Chaaber pisze:A to Dice Brewing ma jakąś zmianę instrukcji? Jakaś aktualka, o co chodzi?
Tak. Zmian jest kilka.
1. Zmieniamy liczby żetonów - będzie np. 41 żetonów monet. Wartości na żetonach w awersie i rewersie są takie same - czyli problem zgłaszany przez graczy. Więcej żetonów nasion i blokady.
2. Dochodzi wkładka do pudełka.
3. Zwiększają się planszki gracza
4, Manual zmienia się w zakresie logicznego układu - rotacja w zakresie poszczególnych działów, kilka "literowych" błędów, ale co najważniejsze zmiana zasady pozyskiwania kolejnej niebieskiej kostki.
Awatar użytkownika
Dellas
Posty: 626
Rejestracja: 28 kwie 2014, 13:50
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 64 times
Been thanked: 14 times

Re: The Curse of the Black Dice

Post autor: Dellas »

A to Dice Brewing ma jakąś zmianę instrukcji? Jakaś aktualka, o co chodzi?
Jeśli dobrze pamiętam wersja 3.0 będzie posiadać zmianę w regułach gry - nową niebieską kość umiejętności będzie można uzyskać poprzez poświęcenie różnych kości o sumie wyników 5 (w tym musi być jedna kość niebieska). Dotychczas nowa niebieska kość mogła być zdobyta gdy wyrzucisz na niebieskiej kości 5+.
Awatar użytkownika
Board&Dice
Posty: 996
Rejestracja: 10 mar 2014, 15:55
Lokalizacja: Wrocław
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: The Curse of the Black Dice

Post autor: Board&Dice »

Dellas pisze:
A to Dice Brewing ma jakąś zmianę instrukcji? Jakaś aktualka, o co chodzi?
Jeśli dobrze pamiętam wersja 3.0 będzie posiadać zmianę w regułach gry - nową niebieską kość umiejętności będzie można uzyskać poprzez poświęcenie różnych kości o sumie wyników 5 (w tym musi być jedna kość niebieska). Dotychczas nowa niebieska kość mogła być zdobyta gdy wyrzucisz na niebieskiej kości 5+.
Więcej szczegółów właśnie wrzuciłem do dedykowanego wątku na forum
Awatar użytkownika
Andreal
Posty: 344
Rejestracja: 10 mar 2014, 12:32
Lokalizacja: Białystok
Been thanked: 1 time

Re: The Curse of the Black Dice

Post autor: Andreal »

Przyznam, że dopiero teraz przeczytałem cały opis kampanii na wpieram.to. Moja prośba, poprawcie błędy stylistyczne, bo jest ich więcej niż kości w grze.

Uwaga do pierwszego progu, czy to naprawdę musi być naklejka? Choćby była nie wiem jak bardzo kolekcjonerska, to chyba nie jest zbyt dobry pomysł.
Awatar użytkownika
Board&Dice
Posty: 996
Rejestracja: 10 mar 2014, 15:55
Lokalizacja: Wrocław
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: The Curse of the Black Dice

Post autor: Board&Dice »

Andreal pisze:Przyznam, że dopiero teraz przeczytałem cały opis kampanii na wpieram.to. Moja prośba, poprawcie błędy stylistyczne, bo jest ich więcej niż kości w grze.

Uwaga do pierwszego progu, czy to naprawdę musi być naklejka? Choćby była nie wiem jak bardzo kolekcjonerska, to chyba nie jest zbyt dobry pomysł.
Witaj,

Błędami stylistycznymi zajmiemy się niebawem, chociaż sama kampania już była sprawdzana. Ale zrobimy to jeszcze raz, na pewno, jak jakieś odnajdujesz, to ułatwi nam przesłanie wskazania na PW.

Co do pierwszego progu, rozumiem, że pytasz o tatuaż? Jeśli tak, to tutaj wykonaliśmy krok w kierunku propozycji, jakie padały na forum, a co zdaniem graczy, byłoby fajnym urozmaiceniem.
Awatar użytkownika
Board&Dice
Posty: 996
Rejestracja: 10 mar 2014, 15:55
Lokalizacja: Wrocław
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: The Curse of the Black Dice

Post autor: Board&Dice »

Pora opublikować instrukcje do gry :)
Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do lektury:

Obrazek

(plik około 8,5 MB)
Awatar użytkownika
Board&Dice
Posty: 996
Rejestracja: 10 mar 2014, 15:55
Lokalizacja: Wrocław
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: The Curse of the Black Dice

Post autor: Board&Dice »

13 dni do końca, 22% przed nami - kampania na Wspieram.to, sięgnęła poziomu 78%

Kto jeszcze nie wsparł, a się nad tym zastanawia - zapraszamy :)

Na facebooku i BGG opublikowaliśmy również album z kilkoma zdjęciami z produkcji gry:

LINK do BGG
Awatar użytkownika
crsunik
Posty: 2870
Rejestracja: 03 sty 2014, 12:12
Lokalizacja: Warszawa Wesoła
Been thanked: 2 times

Re: The Curse of the Black Dice

Post autor: crsunik »

Czy maty do Dice Brewing są czymś innym niż powiększone plansze dostępne w nowej wersji gry?
aspo
Posty: 463
Rejestracja: 27 paź 2011, 14:10
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 17 times
Been thanked: 9 times

Re: The Curse of the Black Dice

Post autor: aspo »

Jeszcze nie wsparłem, szukam dodatkowej motywacji - w związku z tym pytanie do B&D:
Wiemy, że edycja ze wspieram.to ma mieć odjechane kostki i nakład ograniczony do 1000 sztuk. Aktualnie ze wspieram.to poszło 110 egzemplarzy; strzelam, że dobije do 150 (max. 180). Czy pozostałe 820 zabieracie do Essen, czy też jakaś pula (jaka?) zostanie na potrzeby polskich sklepów?
W Essen, zakładam, cały zapas się wyprzeda (w końcu: kto nie lubi wesołych turlanek o piratach, do tego z piersiastą blondynką na okładce?). Jak wobec tego będzie wyglądać druga edycja? kości z grawerunkiem, ale z mniej renomowanej firmy, kości z kropkami (i idąca za tym zmiana grafiki), a może drugiego wydania wcale nie będzie, co uczyni tę grę podwójnie cenną dla kolekcjonerów? Rozważaliście już to? Co sprawi, że kolejna edycja (jeśli będzie) będzie mniej kolekcjonerska niż pierwsze wydanie?

Przy okazji: ktoś tam wyżej postulował testy podatności kości na toczenie - będą takowe?

Pozdr.
Awatar użytkownika
Board&Dice
Posty: 996
Rejestracja: 10 mar 2014, 15:55
Lokalizacja: Wrocław
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: The Curse of the Black Dice

Post autor: Board&Dice »

aspo pisze:Jeszcze nie wsparłem, szukam dodatkowej motywacji - w związku z tym pytanie do B&D:
Wiemy, że edycja ze wspieram.to ma mieć odjechane kostki i nakład ograniczony do 1000 sztuk. Aktualnie ze wspieram.to poszło 110 egzemplarzy; strzelam, że dobije do 150 (max. 180). Czy pozostałe 820 zabieracie do Essen, czy też jakaś pula (jaka?) zostanie na potrzeby polskich sklepów?
W Essen, zakładam, cały zapas się wyprzeda (w końcu: kto nie lubi wesołych turlanek o piratach, do tego z piersiastą blondynką na okładce?). Jak wobec tego będzie wyglądać druga edycja? kości z grawerunkiem, ale z mniej renomowanej firmy, kości z kropkami (i idąca za tym zmiana grafiki), a może drugiego wydania wcale nie będzie, co uczyni tę grę podwójnie cenną dla kolekcjonerów? Rozważaliście już to? Co sprawi, że kolejna edycja (jeśli będzie) będzie mniej kolekcjonerska niż pierwsze wydanie?

Przy okazji: ktoś tam wyżej postulował testy podatności kości na toczenie - będą takowe?

Pozdr.
Witamy

Odpowiadając na pytania:
Wiemy, że edycja ze wspieram.to ma mieć odjechane kostki i nakład ograniczony do 1000 sztuk. Aktualnie ze wspieram.to poszło 110 egzemplarzy; strzelam, że dobije do 150 (max. 180). Czy pozostałe 820 zabieracie do Essen, czy też jakaś pula (jaka?) zostanie na potrzeby polskich sklepów?

Resztę zabieramy do Essen - będzie jakaś pula przeznaczona do sklepów ale to jeszcze jest w trakcie ustaleń, więc nie jesteśmy w stanie powiedzieć ile będzie w sklepach.

W Essen, zakładam, cały zapas się wyprzeda (w końcu: kto nie lubi wesołych turlanek o piratach, do tego z piersiastą blondynką na okładce?). Jak wobec tego będzie wyglądać druga edycja? kości z grawerunkiem, ale z mniej renomowanej firmy, kości z kropkami (i idąca za tym zmiana grafiki), a może drugiego wydania wcale nie będzie, co uczyni tę grę podwójnie cenną dla kolekcjonerów? Rozważaliście już to? Co sprawi, że kolejna edycja (jeśli będzie) będzie mniej kolekcjonerska niż pierwsze wydanie?

Oby tak było na Essen :) kolejna edycja również będzie zawierała customowe kości ale już innego wykonawcy. Zdecydowanie kolejne dodruki będą ale już bez kostek od Q-workshop.

Dlaczego ta edycja jest warta wsparcia? Albowiem sama wartość 48 customowych kości jakie znajdują się w pudełku przewyższa wartość gry za jaką można kupić. Kolejne dodruki będą w tej samej cenie. Tę edycję chcieliśmy zrobić unikalną i to nie zwiększając przy tym ceny gry - która powinna przy tym zestawie wynosić około 200 zł.

Włożyliśmy dużo pracy i wysiłku by było to możliwe i mamy nadzieję, że kto zakupi grę z pierwszej edycji ze znaczkiem QW wkrótce się przekona, że było warto :)

Co do turlania kostek - co do kostek i ich turlania jesteśmy pewni (z QW współpracujemy od pewnego czasu i wiemy jak wygląda testowanie, jakość produktu i dokładność). Nie byliby na swojej pozycji gdyby robili kości, którymi nikt nie chce turlać :)
powermilk
Posty: 1042
Rejestracja: 25 maja 2012, 11:27
Lokalizacja: Bydgoszcz
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: The Curse of the Black Dice

Post autor: powermilk »

do tego z piersiastą blondynką na okładce
Myślałem, że to ruda ;).
Awatar użytkownika
SaszaPL
Posty: 361
Rejestracja: 06 maja 2014, 15:41
Lokalizacja: Warszawa

Re: The Curse of the Black Dice

Post autor: SaszaPL »

powermilk pisze:
do tego z piersiastą blondynką na okładce
Myślałem, że to ruda ;).
Wsparłem, bo myślałem że jest ruda! :D
Moje gry: Board Game Geek.
Poszukuję Kilku tytułów - sprawdź!
S/W:CampRoskilde i inne (chętniej wymienię)

If you don't know where you're going, any road will get you there.
Awatar użytkownika
rastula
Posty: 10023
Rejestracja: 04 sty 2012, 01:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1277 times
Been thanked: 1309 times

Re: The Curse of the Black Dice

Post autor: rastula »

SaszaPL pisze:
powermilk pisze:
do tego z piersiastą blondynką na okładce
Myślałem, że to ruda ;).
Wsparłem, bo myślałem że jest ruda! :D

streachgoal - dodatkowa ruda w środku :)
Awatar użytkownika
Pan_K
Posty: 2506
Rejestracja: 24 wrz 2014, 19:16
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 189 times
Been thanked: 168 times

Re: The Curse of the Black Dice

Post autor: Pan_K »

rastula pisze:
streachgoal - dodatkowa ruda w środku :)
Ale jaka ruda? Ruda miedzi? Ruda srebra? Ruda złota? ;)
„Rzekł głupi w swoim sercu: nie ma Boga.”

Ryba bez roweru, to tylko ryba...
Awatar użytkownika
mauserem
Posty: 1817
Rejestracja: 26 lis 2014, 09:37
Has thanked: 253 times
Been thanked: 165 times
Kontakt:

Re: The Curse of the Black Dice

Post autor: mauserem »

Pan_K pisze:
rastula pisze:
streachgoal - dodatkowa ruda w środku :)
Ale jaka ruda? Ruda miedzi? Ruda srebra? Ruda złota? ;)
jak to jaka! śląska... Ruda Śląska :D
Obrazek
powermilk
Posty: 1042
Rejestracja: 25 maja 2012, 11:27
Lokalizacja: Bydgoszcz
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: The Curse of the Black Dice

Post autor: powermilk »

Ruda rumu
powermilk
Posty: 1042
Rejestracja: 25 maja 2012, 11:27
Lokalizacja: Bydgoszcz
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: The Curse of the Black Dice

Post autor: powermilk »

Straszna, obrzydliwa, gorsząca nagość! ;)
misioooo
Posty: 5114
Rejestracja: 19 sty 2012, 08:42
Been thanked: 3 times

Re: The Curse of the Black Dice

Post autor: misioooo »

Ogon jest, a cycków nie widać... Lipa!
Sprzedam / wymienięKeyflower+dodatki, Nemo's War, Alien Uprising, Hunt Unknown Quarry, inne
ODPOWIEDZ