Pociągi, ale jakie?

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
KWs
Posty: 87
Rejestracja: 12 sty 2015, 13:55

Pociągi, ale jakie?

Post autor: KWs »

Cześć. Tak się rozglądam za grą gdzie zajmę się koleją. W lokalnym sklepie mam do wyboru 3 gry nad którymi myślę:
- Rosyjskie koleje,
- Age of steam,
- Ticket to Ride 10th Anniversary.

Co do pierwszej, widziałem recenzję i kawałek przykładowej rozgrywki i całkiem leży, przy czym sam temat pociągów jest tutaj jedynie "klimatem" na grafikach. Drugiej gry nie widziałem, jedynie na zdjęciach - gdzie sama grafika mi się nie za bardzo podoba, ale być może mechanika jest przyjemna? Ostatnia to znany wszystkim Ticket to Ride ale w wersji jubileuszowej, czyli fajna, duża, kolekcjonerska gra do "pykania" z rodziną.

Te trzy typy są bardzo odmienne, nie mniej jednak mam sporą wątpliwość co ściągnąć z półki sklepowej i wziąć do domu i być może uda wam się pomóc.

Dodatkowo, rozglądam się za grą na zasadzie komputerowej gry Transport Tycoon, gdzie byłaby możliwość budowania sieci transportowej na mapie, ulepszania jej, ale nie wiem czy coś takiego w ogóle powstało?
Moja kolekcja gier planszowych.
burzykovski
Posty: 90
Rejestracja: 29 sie 2015, 13:54

Re: Pociągi, ale jakie?

Post autor: burzykovski »

Jeszcze z gier traktujących o kolei ciekawa może się okazać gra Trains.
https://www.boardgamegeek.com/boardgame/121408/trains

Mechanika deck buildingu się w niej pojawia. Niestety polskiej edycji się nie doczekała, angielską można spokojnie znaleźć, ale cena nie jest zachęcająca.

Zależy w jakim gronie zamierzasz grać tzn ile osób, poziom wtajemniczenia w gry planszowe itp. Jeśli grono rodzinne i tak 4+ to ticket to ride jest bardzo przyjemne, aczkolwiek mi brakuje trochę interakcji. Aha i wersja ticket to ride Europe jest dla mnie ciekawsza niż oryginał, bo jest parę elementów dołożonych jak np. dworce dające więcej możliwości.

Wysłane z mojego SM-N9005 przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
crsunik
Posty: 2870
Rejestracja: 03 sty 2014, 12:12
Lokalizacja: Warszawa Wesoła
Been thanked: 2 times

Re: Pociągi, ale jakie?

Post autor: crsunik »

Ja polecam byś poszukał Railways Of The World
Awatar użytkownika
detrytusek
Posty: 7340
Rejestracja: 04 maja 2015, 12:00
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 460 times
Been thanked: 1116 times

Re: Pociągi, ale jakie?

Post autor: detrytusek »

Railways Of The World faktycznie pasuje z tym rozwojem.
"Nie ma sensu wiara w rzeczy, które istnieją."

Do sprzedania: Obsession + dodatki, Gaia Project, Roll Camera

Wątek sprzedażowy
Awatar użytkownika
Paskudnik
Posty: 1431
Rejestracja: 06 cze 2014, 16:49
Lokalizacja: Ergsun-Tuek
Has thanked: 11 times
Been thanked: 3 times

Re: Pociągi, ale jakie?

Post autor: Paskudnik »

Rosyjskie koleje w mojej opinii mają niewiele wspólnego w ogóle z kolejami (ot, mechanika przystrojona w takie barwy, ale klimatu kolei nie czuć w ogóle). Natomiast grą, która najbardziej pasuje do Twoich kryteriów jest wspomniany już tytuł Railways of The World - dobry dla nie-tak-bardzo-hardcore'owych-graczy. Pasuje również Age of Steam, choć od RoTW różni się mocno. Zainteresuj się też tytułem Steam oraz grami z serii 18xx, których jest całe multum - jednak tu poczekajmy na wypowiedzi bardziej doświadczonych ode mnie graczy. ;)
Nie gram w gry, których nie lubię a lubię tylko te gry, w które już grałem :P
Awatar użytkownika
detrytusek
Posty: 7340
Rejestracja: 04 maja 2015, 12:00
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 460 times
Been thanked: 1116 times

Re: Pociągi, ale jakie?

Post autor: detrytusek »

potwierdzam, że Rosyjskie Koleje to są liczby, a nie klimat. To bardzo fajna gra ale równie dobrze mógłbyś tam prowadzić cukiernie i tak samo by działała.
"Nie ma sensu wiara w rzeczy, które istnieją."

Do sprzedania: Obsession + dodatki, Gaia Project, Roll Camera

Wątek sprzedażowy
KWs
Posty: 87
Rejestracja: 12 sty 2015, 13:55

Re: Pociągi, ale jakie?

Post autor: KWs »

Ok. Na pewno poszukam i kupię Railways of The World, tym czasem nie mogłem się powstrzymać i Ticket 10th też pojawił się na półce.
Moja kolekcja gier planszowych.
ODPOWIEDZ