Halo: Fleet Battles, The Fall of Reach

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
raj
Administrator
Posty: 5226
Rejestracja: 01 lis 2006, 11:22
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 287 times
Been thanked: 901 times
Kontakt:

Re: Halo: Fleet Battles, The Fall of Reach

Post autor: raj »

podejrzewam, że za jakiś czas te podstawki będą osobno dostępne.
"Jest to gra planszowa. Każdy gracz ma planszę i lutuje nią przeciwnika." - cytat za "7 krasnoludków - historia prawdziwa."

Szukajcie recenzji planszówek na GamesFanatic.pl
Awatar użytkownika
Rocy7
Posty: 5456
Rejestracja: 05 maja 2013, 14:10
Lokalizacja: Warszawa / Kobyłka
Been thanked: 5 times

Re: Halo: Fleet Battles, The Fall of Reach

Post autor: Rocy7 »

karawanken pisze:Z jednej strony fajnie, że będą nowe formację. Ale konieczność zakupu tych samych statków co w starterze aby dostać tych kilka kartoników z formacjami, zajeżdża praktykami FFG. No ale i tak pewnie w końcu kupie :D
Spartan najprawdopodobniej je udostępni online, zasady i staty jednostek do innych ich systemów są w sieci, więc z Halo powinno być podobnie.

http://community.spartangames.co.uk/ind ... ews/page-2

Bierz też pod uwagę, że więcej okrętów to więcej opcji konfiguracji floty - części formacji specjalistycznych nie zrobisz bez odpowiedniej ilości modeli (np. dwóch Epochów), więc to nie tak, że w ogóle nie potrzebujesz nowych okrętów.
Awatar użytkownika
karawanken
Posty: 2365
Rejestracja: 28 wrz 2014, 19:53
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 75 times
Been thanked: 98 times

Re: Halo: Fleet Battles, The Fall of Reach

Post autor: karawanken »

Zgodzę się, że musieli coś nowego dodać do zestawów floty, bo inaczej niektórzy posiadacze podstawki (jak ja) nawet by się na te pudła nie obejrzeli. Szkoda tylko, że nowych formacji nie ma w zestawach z dużymi statkami, bo te na pewno kupię.
Awatar użytkownika
Rocy7
Posty: 5456
Rejestracja: 05 maja 2013, 14:10
Lokalizacja: Warszawa / Kobyłka
Been thanked: 5 times

Re: Halo: Fleet Battles, The Fall of Reach

Post autor: Rocy7 »

karawanken pisze:Szkoda tylko, że nowych formacji nie ma w zestawach z dużymi statkami, bo te na pewno kupię.
widzisz tutaj akurat nie wiadomo, jak jest też kupię duże okręty więc się przekonam ;)
Muttah
Posty: 1197
Rejestracja: 11 wrz 2005, 15:36
Lokalizacja: Katowice
Been thanked: 2 times

Re: Halo: Fleet Battles, The Fall of Reach

Post autor: Muttah »

Bardzo zachęcająco to wygląda, AAR też z chęcią przeczytałem. Za czasów pierwszych dwóch Xboksów grałem w kolejne Halo jak najęty, to i klimat też mi leży... Ehh, gdyby ukazało się wcześniej, to miałbym bardzo duży dylemat między Halo a Armadą. Ale skoro wrzuciłem tyle kasy w tą drugą, to już teraz nie ma odwrotu ;)
Awatar użytkownika
Rocy7
Posty: 5456
Rejestracja: 05 maja 2013, 14:10
Lokalizacja: Warszawa / Kobyłka
Been thanked: 5 times

Re: Halo: Fleet Battles, The Fall of Reach

Post autor: Rocy7 »

Wiesz w Halo w starterze dostajesz calkiem sporo to nie jest "demo" jak w przypadku Armady ;)

Wiec to mniejsza inwestycja [emoji14]
Muttah
Posty: 1197
Rejestracja: 11 wrz 2005, 15:36
Lokalizacja: Katowice
Been thanked: 2 times

Re: Halo: Fleet Battles, The Fall of Reach

Post autor: Muttah »

Wiem, ale nie usprawiedliwię już nawet przed samym sobą wejścia w kolejny taki system, skoro i tak w Armadę mam szansę zagrać stosunkowo żadko :/
Awatar użytkownika
karawanken
Posty: 2365
Rejestracja: 28 wrz 2014, 19:53
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 75 times
Been thanked: 98 times

Re: Halo: Fleet Battles, The Fall of Reach

Post autor: karawanken »

Ja mam oba systemy, w oba będę grał stosunkowo rzadko. W ogóle nie żałuję :D Obie gry są świetne i faktycznie ogromnym plusem Halo jest to, że podstawka starczy na dłużej.
Awatar użytkownika
raj
Administrator
Posty: 5226
Rejestracja: 01 lis 2006, 11:22
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 287 times
Been thanked: 901 times
Kontakt:

Re: Halo: Fleet Battles, The Fall of Reach

Post autor: raj »

Muttah pisze:Wiem, ale nie usprawiedliwię już nawet przed samym sobą wejścia w kolejny taki system, skoro i tak w Armadę mam szansę zagrać stosunkowo żadko :/
Sprzedaj Armadę, kup Halo, resztę wydaj na coś co usprawiedliwi podmiankę. :)
"Jest to gra planszowa. Każdy gracz ma planszę i lutuje nią przeciwnika." - cytat za "7 krasnoludków - historia prawdziwa."

Szukajcie recenzji planszówek na GamesFanatic.pl
Awatar użytkownika
Rocy7
Posty: 5456
Rejestracja: 05 maja 2013, 14:10
Lokalizacja: Warszawa / Kobyłka
Been thanked: 5 times

Re: Halo: Fleet Battles, The Fall of Reach

Post autor: Rocy7 »

Uwaga dla osob ktore kupily core set update dla UNSC lub Covenanta wystapily bledy w ilosci formacji w czesci boxow Spartan wymienia je na wlasny koszt szczegoly

http://community.spartangames.co.uk/ind ... ntry278421
Awatar użytkownika
Rocy7
Posty: 5456
Rejestracja: 05 maja 2013, 14:10
Lokalizacja: Warszawa / Kobyłka
Been thanked: 5 times

Re: Halo: Fleet Battles, The Fall of Reach

Post autor: Rocy7 »

Zapowiedziano zestaw akrylowych tokenow Obrazek

oraz floty startowe dla frakcji z innymi dowodcami niz w starterze.
Awatar użytkownika
costi
Posty: 3416
Rejestracja: 09 lut 2005, 19:19
Lokalizacja: Warszawa - Ochota
Has thanked: 7 times
Been thanked: 3 times

Re: Halo: Fleet Battles, The Fall of Reach

Post autor: costi »

To teraz sprzedadzą 3 raz to samo? :P
trochę człowieka i technika się gubi
Moja kolekcja
Awatar użytkownika
Rocy7
Posty: 5456
Rejestracja: 05 maja 2013, 14:10
Lokalizacja: Warszawa / Kobyłka
Been thanked: 5 times

Re: Halo: Fleet Battles, The Fall of Reach

Post autor: Rocy7 »

costi pisze:To teraz sprzedadzą 3 raz to samo? :P
Nie do końca o to chodzi, modele faktycznie będą te same, jednak są pewne różnice.

Floty startowe to opcja dla osób, które chcą zbierać tylko 1 frakcje - mają innych dowódców niż w starterze oraz bohaterów.

Core update set mają te same okręty co w starterze, ale za to inne formacje dające więcej możliwości budowy floty, warto je wziąć też dlatego, że zwiększają możliwości budowy armii.

Bohaterowie i nowi dowódcy oraz formacje będą również dostępne jako odrębny produkt dla kogoś kto chce mieć wszystko.


Szczerze mówiąc gdybym wiedział wcześniej, być może kupiłbym 2 floty startowe zamiast core set + core update - bardziej podobają mi się dowódcy z flot niż ze statera. Pozostaje czekać, aż będzie opcja ich odrębnego dokupienia.
Awatar użytkownika
karawanken
Posty: 2365
Rejestracja: 28 wrz 2014, 19:53
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 75 times
Been thanked: 98 times

Re: Halo: Fleet Battles, The Fall of Reach

Post autor: karawanken »

Jeśli będzie można kupić oddzielnie nowych dowódców i formacje to ok. Jeśli nie to jest to skok na kasę w stylu FFG - chcesz mieć wszystko, kup trzy razy to samo tylko w innym pudełku.

Edycja: Ok na sklepie wydawcy już można zamawiać zestaw z nowymi formacjami i dowódcami. Zagrywka fair. Jestem usatysfakcjonowany.
Awatar użytkownika
Bogus_law
Posty: 106
Rejestracja: 24 mar 2005, 15:37
Lokalizacja: Poznań

Re: Halo: Fleet Battles, The Fall of Reach

Post autor: Bogus_law »

costi pisze:To teraz sprzedadzą 3 raz to samo? :P
Cztery razy, podstawka, core update, large update, commander pack. Te same modele, różne tekturki :)
1. Mathematics is the language of nature.
2. Everything around us can be represented and understood through numbers.
3. If you graph these numbers, patterns emerge. Therefore: There are patterns everywhere in nature.
Awatar użytkownika
Rocy7
Posty: 5456
Rejestracja: 05 maja 2013, 14:10
Lokalizacja: Warszawa / Kobyłka
Been thanked: 5 times

Re: Halo: Fleet Battles, The Fall of Reach

Post autor: Rocy7 »

Bogus_law pisze: Cztery razy, podstawka, core update, large update, commander pack. Te same modele, różne tekturki


z tym, że te tekturki można sobie również kupić osobno, a nie jedynie łącznie z modelami jak w przypadku pewnej firmy, Halo nie jest LCG ze statkami.

http://shop.spartangames.co.uk/ProductD ... ode=HFUN50

http://shop.spartangames.co.uk/ProductD ... ode=HFCV50

Sens użycia commander pack, core update i large update zrozumie jedynie ktoś znający zasady tworzenia flot, pozwalają one rozszerzać możliwości budowy floty ze startera i spokojnie można się obejść bez nich.

Poza tym w Firestorm Armadzie też możesz sobie dokupić kilka identycznych grup krążowników więc nie rozumiem skąd zarzut o próbie sprzedania 4 razy tego samego? Jeśli ktoś uzna, że potrzebuje do swojej floty więcej Epochów czy CCS to dokupi. Nikt nie zmusza do kupowania tych modeli. Nie ma tu podejścia na zasadzie kup model X a w gratisie dostajesz kartę, które bardziej się przyda modelowi Y, albo kup coś do frakcji przeciwnika (którą nie grasz), bo dają tam neutralną kartę, która bardziej się przyda Twojej flocie.

Dodatkowo nie jest do końca tak, że nie potrzebujesz więcej modeli i jeśli kupisz np. core update pack to nie wykorzystasz modeli a tylko karty, bo spokojnie ich możesz a nawet musisz użyć do nowych formacji.

Commander pack jest dla tych co chcą mieć dowódce z podstawki a idą w jedną frakcje i biorą np. core update i large update - nie ma on sensu dla osób mających starter.

Zgodzę się, że Commander Pack to najdziwniejsza i najmniej przydatna opcja, bo ma sens tylko np. gdy ktoś idzie w jedną frakcje UNSC kupuje UNSC commander pack + core update + large update wtedy dostaje pełną podstawową flotę z trochę innym składem modeli niż w starterze (więcej ciężkich).

Ja mam starter + UNSC heavy + Covenant core update ponieważ chciałem już teraz mieć więcej opcji budowy floty (więcej różnych formacji i grup bojowych), a nie chcę czekać aż wyjdą nowe modele.

Opcja z nowymi dowódcami do kupna oddzielnie bardzo mi pasuje, zwłaszcza w przypadku UNSC, bo dowódca ze startera nie pasuje do mojego stylu gry.
Awatar użytkownika
costi
Posty: 3416
Rejestracja: 09 lut 2005, 19:19
Lokalizacja: Warszawa - Ochota
Has thanked: 7 times
Been thanked: 3 times

Re: Halo: Fleet Battles, The Fall of Reach

Post autor: costi »

Musisz zacząć zwracać uwagę na emotki.
trochę człowieka i technika się gubi
Moja kolekcja
Awatar użytkownika
Rocy7
Posty: 5456
Rejestracja: 05 maja 2013, 14:10
Lokalizacja: Warszawa / Kobyłka
Been thanked: 5 times

Re: Halo: Fleet Battles, The Fall of Reach

Post autor: Rocy7 »

Taa ;) Swoja droga troche mnie wkurza, ze tak malo wiadomo o nowych dowodcach, bo wolalbym wiedziec w czym sie specjalizuja zanim podejme decyzje czy ich faktycznie potrzebuje zamiast tych ze startera.
Awatar użytkownika
Bogus_law
Posty: 106
Rejestracja: 24 mar 2005, 15:37
Lokalizacja: Poznań

Re: Halo: Fleet Battles, The Fall of Reach

Post autor: Bogus_law »

Pięć razy :) tym razem army boxy z niespodziewanie tymi samymi figurkami :)
1. Mathematics is the language of nature.
2. Everything around us can be represented and understood through numbers.
3. If you graph these numbers, patterns emerge. Therefore: There are patterns everywhere in nature.
Awatar użytkownika
Rocy7
Posty: 5456
Rejestracja: 05 maja 2013, 14:10
Lokalizacja: Warszawa / Kobyłka
Been thanked: 5 times

Re: Halo: Fleet Battles, The Fall of Reach

Post autor: Rocy7 »

Nowe figurki pewnie beda pod koniec roku, do tego czasu pewnie beda glownie nowi dowodcy i nowe formacje.

Najbardziej czekam na Valianta i nowe korwety Covenenatow, jakos ten okret abordazowy mnie nie zacheca.

Na razie zapowiedziano 3 nowe modele na frakcje (oprocz duzych okretow).
Obrazek
Awatar użytkownika
raj
Administrator
Posty: 5226
Rejestracja: 01 lis 2006, 11:22
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 287 times
Been thanked: 901 times
Kontakt:

Re: Halo: Fleet Battles, The Fall of Reach

Post autor: raj »

W planszomanii można kupić podstawkę w obniżonej cenie.
"Jest to gra planszowa. Każdy gracz ma planszę i lutuje nią przeciwnika." - cytat za "7 krasnoludków - historia prawdziwa."

Szukajcie recenzji planszówek na GamesFanatic.pl
Awatar użytkownika
Rocy7
Posty: 5456
Rejestracja: 05 maja 2013, 14:10
Lokalizacja: Warszawa / Kobyłka
Been thanked: 5 times

Re: Halo: Fleet Battles, The Fall of Reach

Post autor: Rocy7 »

rajgildia pisze:W planszomanii można kupić podstawkę w obniżonej cenie.
319 zl nawet niezle.
Awatar użytkownika
Krionah
Posty: 267
Rejestracja: 25 sie 2005, 08:46
Lokalizacja: Kalisz
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

Re: Halo: Fleet Battles, The Fall of Reach

Post autor: Krionah »

Od dawna chciałem mieć jakiś ciekawy bitewniak traktujący o walce w przestrzenie kosmicznej. Zastanawiałem się nad Firestorm Armadą, bo wyglądała naprawdę obiecująco zarówno pod względem zasad jak i wyglądem modeli. Potem pojawił się Halo: Fleet Battles. Początkowo wydawał się niezbyt interesując, ale z biegiem czasu i kolejnymi obejrzanymi filmikami na youtubie zaczęło kiełkować mi w głowie: "A może jednak spróbować?" Nadal jednak się wahałem i nie mogłem spać po nocach, aż do teraz! Te magiczne słowa zmieniły wszystko!
Rocy7 pisze:
rajgildia pisze:W planszomanii można kupić podstawkę w obniżonej cenie.
319 zl nawet niezle.
Zamówienie poszło! Teraz musicie mi pomóc wymyślić albo dobrą kryjówkę na to ogromne pudło albo przekonującą wymówkę dla żony :P.
Awatar użytkownika
Rocy7
Posty: 5456
Rejestracja: 05 maja 2013, 14:10
Lokalizacja: Warszawa / Kobyłka
Been thanked: 5 times

Re: Halo: Fleet Battles, The Fall of Reach

Post autor: Rocy7 »

Krionah pisze:Teraz musicie mi pomóc wymyślić albo dobrą kryjówkę na to ogromne pudło albo przekonującą wymówkę dla żony [emoji14].
np. lepiej by dzieci (obecne lub przyszle[emoji14]) graly w Halo na stole niz ciagle gapily sie w ekran konsoli / pc?;P
Awatar użytkownika
karawanken
Posty: 2365
Rejestracja: 28 wrz 2014, 19:53
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 75 times
Been thanked: 98 times

Re: Halo: Fleet Battles, The Fall of Reach

Post autor: karawanken »

Pudełko niestety naprawde będzie trudno ukryć :P
ODPOWIEDZ