[POZNAŃ] Spotkania Planszówkowe w Bardzie

... czyli zloty miłośników planszówek! Tu możesz także umawiać się na granie w Twoim mieście.
cannehal
Posty: 323
Rejestracja: 04 paź 2007, 20:30
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post autor: cannehal »

Ja byłem wczoraj i trochę sobie pozwiedzaliśmy. Udało nam się zagrać w Mystery of the abbey i Prawo Dżungli ;)

Jeśli dobrze kojarze po nicku to graliśmy razem z edrache właśnie w Mystery of the abbey i przyznam, że fajna dedukcyjna gra, ale raczej portfela mi nie uszczupli :)

Za to nabyłem pod wpływem impulsu polskie wydanie Puerto Rico oraz Prawo dżungli. Zwłaszcza to pierwsze - w końcu się przełamałem i już przymierzam się do gry :)

W ditigalu zagrałem też w tenisa na Wii - kurcze, muszę przyznać - fajny gadżet. Granie + jakiś tam wysiłek fizyczny, ciekawe połączenie. Ta konsola nadrabia braki sprzętowe oryginalnym interfejsem. Ale zawsze są takie gry jak Jungle Speed, więc po co komu Wii :)

pjaj: Wczoraj chyba Ciebie nie było, bo w games room'ie nigdzie Cię nie widziałem?

Jeśli chodzi o PGA całościowo - marnie organizacyjnie, ciasno (zwłaszcza w digital'u), i chyba ogólnie wystawa była dosyć mała. Pewno jak znam życie to dzisiaj pojawiły się jakieś atrakcje (damn!)

pozdrawiam
prozz
Posty: 55
Rejestracja: 09 sty 2007, 15:50

Post autor: prozz »

Jeśli chodzi o PGA całościowo - marnie organizacyjnie, ciasno (zwłaszcza w digital'u), i chyba ogólnie wystawa była dosyć mała. Pewno jak znam życie to dzisiaj pojawiły się jakieś atrakcje (damn!)
Mozesz rozwinac?
cannehal
Posty: 323
Rejestracja: 04 paź 2007, 20:30
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post autor: cannehal »

prozz: Mogę :) W sumie do fantasy arena nie mam zastrzeżeń, duża przestrzeń, wydzielone stoiska. Na całym PGA brakowało mi jakiegoś planu imprezy, co w jaki dzień i gdzie. Co do zarzutu, że ciasno - na digital arena, gdzie wiadomo było, że będzie statystycznie więcej ludzi niż w innych pawilonach, było stanowczo za mało przestrzeni wygospodarowanej. Kurcze, przecież wiadomo, że planszówki, gry bitewne itd. mają o wiele mniejsze wzięcie niż (niestety) świat gier cyfrowych. Ogólnie odczuwam niedosyt, jeśli chodzi o całą imrezę - za mało "gadżetów" i atrakcji. Jak już mówiłem - fantasy arena - miodzio. Żałuję, że za długo łaziłem po tych ciasnych korytarzam na digital'u - mógłbym spokojnie jeszcze w jakieś 2 gry planszowe zagrać. No i w całym tym braku czasu nie zagrałem też w GO.

A propos GO, kiedy i gdzie dokładnie macie spotkania? Może się skuszę i przyjdę. Przynajmniej spróbuję.

Czy w czwartek znajdą się chętni na partyjkę Puerto Rico? ;) Swieżutkie polskie wydanie. :)


Pozdrawiam
prozz
Posty: 55
Rejestracja: 09 sty 2007, 15:50

Post autor: prozz »

Pisze krotko, bo praca wzywa:

http://poznan.go.art.pl/index.php/Spotkania

Zapraszam!
cannehal
Posty: 323
Rejestracja: 04 paź 2007, 20:30
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post autor: cannehal »

A więc po długiej przerwie (aż dziwne) postanowiłem się odezwać. WItam wszystkich.

Na początek pytanie - kto dzisiaj się pojawi i dlaczego o 18? :)

Pytanie do Lothara: Czy dzisiejsze spotkanie bez zmian?

No i kolejne istotne pytanie: Kto przynosi i jakie gry, czyli czego się spodziewać dzisiaj.

Krótko i mam nadzieję na temat. Oczekuje jakiegoś odzewu. :)

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
rokter
Posty: 858
Rejestracja: 02 mar 2005, 14:18
Lokalizacja: Poznań

Post autor: rokter »

ja będę dopiero po 20.00.

myślę, że najlpiej zacząć jak zwykle w Bardzie (z uwagi na sporą ilość osób, które przewijają się w ciągu pierwszych godzin planszówkowania), a potem przejśc do Academic Pub (zwykle grupa "przechodzących" jest mniejsza, więc powinniśmy się tym razem swobodnie pomieścić).

będę miał ze sobą to samo co ostatnio. (pirates cove, samuraj, fire&axe (muszę w to znowu zagrać!), blue moon city, bang, robale, saboteur), + beowulf (ale ten stary dobry, a nie nowa podróbka Kingdoms).

do zobaczenia
zagraj w najlepsze planszówki w Poznaniu (każdy poniedziałek od 18.00 do 24.00; klub Alibi - Al.Niepodległości 8 (wejście od Taylora): http://www.gramajda.pl
cannehal
Posty: 323
Rejestracja: 04 paź 2007, 20:30
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post autor: cannehal »

rokter: Beowulf - miałem przyjemność być na tym w kinie. Rewelacyjny film, kilka wpadek typowo hollywoodzkich, ale poza tym wspaniale moim zdaniem oddaje klimat czasów w których się dzieje. Rewelacja.

To jest jeszcze gra Beowulf inna, nie oparta na Kingdoms?

Ja bym chętnie dzisiaj zagrał w Pirate's Cove albo Fire&Axe.

Przyniosę Prawo Dżungli, jest bardziej pogrzane niż Jungle Speed chyba. Zresztą zobaczymy... ;)

Ponawiam pytanie do pozostałych graczy, kto będzie dzisiaj na 18?

Pozdrawiam
AnKot
Posty: 10
Rejestracja: 13 maja 2007, 15:39
Lokalizacja: czasem Poznań, czasem nie...

Post autor: AnKot »

Witam,

ja z chłopakiem i prawdopodobnie koleżanką, która ostatnio była z nami będziemy koło 20. Wcześniej raczej się nie uda ze względu na wykłady :(

A bedziemy mieli ze sobą Hansę, T2R:Europe i może jeszcze Rosenkonig.

Pozdrawiam i do zobaczenia
edrache
Posty: 587
Rejestracja: 14 gru 2005, 14:48
Lokalizacja: Poznań

Post autor: edrache »

Może uda mi się dojść na 18:00. Wezmę na pewno Marvel Heroes i pewnie jakieś karcianki
cannehal
Posty: 323
Rejestracja: 04 paź 2007, 20:30
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post autor: cannehal »

edrache: mam nadzieje, jak sie znajdzie jakas 3 osoba, to moze w cos zagramy.

w takim razie ja sie pojawie o 18 +- 10min

pozdrawiam
edrache
Posty: 587
Rejestracja: 14 gru 2005, 14:48
Lokalizacja: Poznań

Post autor: edrache »

zawsze możemy zagrać w Marvel Heroes w dwie osoby :D
cannehal
Posty: 323
Rejestracja: 04 paź 2007, 20:30
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post autor: cannehal »

mozemy miec z żoną małą obsuwę - powinniśmy być do 18.30 najpóźniej.

Mam nadzieję, że już ktoś będzie i zagraamy w coś.

pozdrawiam

edrache: może i marvel heroes, ale nie wiem co na to moja żona. :)
Awatar użytkownika
hamanu
Posty: 856
Rejestracja: 16 lis 2006, 14:19
Lokalizacja: Poznań
Been thanked: 1 time

Post autor: hamanu »

oo tak marvel... :P
niestety dzisiaj znowu nie przyjde co napawa mnie wielką smutą.
Kto jest w posiadaniu Twilight Imperium?
"Jutro to dziś, tyle że jutro."
S. Mrożek
prozz
Posty: 55
Rejestracja: 09 sty 2007, 15:50

Post autor: prozz »

ja mam TI, chcesz kupic? :)
Awatar użytkownika
hamanu
Posty: 856
Rejestracja: 16 lis 2006, 14:19
Lokalizacja: Poznań
Been thanked: 1 time

Post autor: hamanu »

najpierw zombiaki teraz TI wyprzedajesz cala kolekcje?
kupic nie kupic...zagralbym najpierw :)
"Jutro to dziś, tyle że jutro."
S. Mrożek
prozz
Posty: 55
Rejestracja: 09 sty 2007, 15:50

Post autor: prozz »

hamanu pisze:najpierw zombiaki teraz TI wyprzedajesz cala kolekcje?
kupic nie kupic...zagralbym najpierw :)
No jakas tam wieksza wyprzedaz sie szykuje. Trzeba polki oproznic, bo sie kurza a ja leniwy jestem.

Jak chcesz, to moge TI pozyczyc, ale bedziesz musial je odebrac osobiscie bo za ciezkie :)
Awatar użytkownika
demnogonis
Posty: 241
Rejestracja: 19 paź 2006, 13:28
Lokalizacja: Piekło
Has thanked: 1 time
Kontakt:

Post autor: demnogonis »

Widze ze na liscie bardowych gier nie ma kultowej gry

MAGIA I MIECZ

Czy ktos ma ta gre ew czy zna kogos kto ja ma i moze przyniesc w jakis czwartek do barda. Wymyslilem ze fajnie by w to zagrac a jest to gra do ktorej w zasadzie mozna sie dolacznac w kazdym momencie;>

Co do Twilight Imperium

Mam ta gre razem z dodatkiem i szukam ludzi do grania
Jako ze gra sie w ta gre naprawde dlugo proponuje wstepny termin sobota rano
Awatar użytkownika
hamanu
Posty: 856
Rejestracja: 16 lis 2006, 14:19
Lokalizacja: Poznań
Been thanked: 1 time

Post autor: hamanu »

ja mam magię i miecz, ale wstyd sie przyznac.

Mysle ze jest tak duzo nowych, ciekawszych gier, ze po prostu szkoda czasu na stara magie...
Twilight chetnie, bylo nie w sobote. Dobrze by bylo zagrac mala pogladowa partyjke w bardzie (tak, zeby nauczyc sie zasad), a potem umowic sie na powazne granie
"Jutro to dziś, tyle że jutro."
S. Mrożek
Awatar użytkownika
rokter
Posty: 858
Rejestracja: 02 mar 2005, 14:18
Lokalizacja: Poznań

Post autor: rokter »

Nie będzie mnie w tym tygodniu. Tytuły wypożyczone (niagara, nexus ops, blue moon city, samurai, filary ziemi, zooloretto, konfrontacja) prosiłbym donieść w przyszłym łiku. Miłego pogrywania.

p.s.
Czy ktoś ma jeszcze coś mojego, bo już się gubię? :-)
zagraj w najlepsze planszówki w Poznaniu (każdy poniedziałek od 18.00 do 24.00; klub Alibi - Al.Niepodległości 8 (wejście od Taylora): http://www.gramajda.pl
Awatar użytkownika
demnogonis
Posty: 241
Rejestracja: 19 paź 2006, 13:28
Lokalizacja: Piekło
Has thanked: 1 time
Kontakt:

Post autor: demnogonis »

hamanu pisze:ja mam magię i miecz, ale wstyd sie przyznac.

Mysle ze jest tak duzo nowych, ciekawszych gier, ze po prostu szkoda czasu na stara magie...
Twilight chetnie, bylo nie w sobote. Dobrze by bylo zagrac mala pogladowa partyjke w bardzie (tak, zeby nauczyc sie zasad), a potem umowic sie na powazne granie
MiM to nie zaden wstyd! to klasyka, i calkiem dobra, i nadodatek chodzi za mna od kilku miesiecy a niestety swoja kolekcje oddalem na prezent ;( ale ze mnie gupek.

w TI nie da sie zagrac "malej przykladowej partyjki" generalnie robie zawsze tak ze ci co nie umieja grac stawiaja sie na 1h przed gra i do rozpoczecia juz znaja zasady a po zagraniu 1 tury juz wiedza o co chodzi. A nie kalkuluje mi sie mimo szczerych checi taszczyc do barda ponad 5kg zeby tylko pokazac o co chodzi :evil:
edrache
Posty: 587
Rejestracja: 14 gru 2005, 14:48
Lokalizacja: Poznań

Post autor: edrache »

mnie tez niestety nie bedzie w czwartek - praca praca praca :(
cannehal
Posty: 323
Rejestracja: 04 paź 2007, 20:30
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post autor: cannehal »

w takim razie mam pytanie do ogółu - kto będzie jutro na spotkaniu i o której?

i nie zapomnijcie przynieść gier ;)

ja też postaram się coś wziąć.

pozdrawiam
Awatar użytkownika
hamanu
Posty: 856
Rejestracja: 16 lis 2006, 14:19
Lokalizacja: Poznań
Been thanked: 1 time

Post autor: hamanu »

Bede miedzy 18 i 19. Wezme ze soba podrobke magicznej torby roktera, wiec gier raczej nie zabraknie. Czy ktos sie skusil na gre Hannibal Barkas? Chetnie bym zagral...
"Jutro to dziś, tyle że jutro."
S. Mrożek
Awatar użytkownika
Pjaj
Posty: 689
Rejestracja: 01 sie 2006, 23:54
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Pjaj »

Widzę, że prawdziwa epidemia - ja również dzisiaj odpadam. Pojawię się w przyszłym tygodniu - może już z Hanniballem :)
cannehal
Posty: 323
Rejestracja: 04 paź 2007, 20:30
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post autor: cannehal »

hamanu: co masz w planach przynieść? na co się nastawiać?
Zablokowany