Mare Nostrum / Mare Nostrum: Imperia (Serge Laget)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
misioooo
Posty: 5114
Rejestracja: 19 sty 2012, 08:42
Been thanked: 3 times

Re: Mare Nostrum

Post autor: misioooo »

Podejrzewam, że taki wynik został osiągnięty dzięki Phalanxom i dostępności wersji polskiej na KS :) Bez Phalanxów, nagłaśniania akcji chociażby tutaj i wydania PL byłoby przynajmniej o połowę mniej rodaków obecnych w tej kampanii.
Sprzedam / wymienięKeyflower+dodatki, Nemo's War, Alien Uprising, Hunt Unknown Quarry, inne
ribik
Posty: 38
Rejestracja: 08 sie 2005, 09:39
Lokalizacja: Jasło
Been thanked: 5 times

Re: Mare Nostrum

Post autor: ribik »

ozy pisze:
ribik pisze:Prosiłbym o sprawdzenie czy wypełniłem ankietę (nie pamiętam czy w ferworze walki ze spamem nie usunąłem przypadkiem).
Jest odpowiedź:
I checked with our CrowdOx system and it looks like this backer was able to complete his pledge. There do not appear to be any errors and he is currently considered 'locked' which happens when a survey is completed successfully.
Dzięki
Ale najwidoczniej zauważyli, że nie wypełniłem ankiety i następnego dnia wysłali ponownie.
Awatar użytkownika
Lothrain
Posty: 3415
Rejestracja: 18 sty 2011, 12:45
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 142 times
Been thanked: 300 times

Re: Mare Nostrum

Post autor: Lothrain »

misioooo pisze:Podejrzewam, że taki wynik został osiągnięty dzięki Phalanxom i dostępności wersji polskiej na KS :) Bez Phalanxów, nagłaśniania akcji chociażby tutaj i wydania PL byłoby przynajmniej o połowę mniej rodaków obecnych w tej kampanii.
Jest w tym dużo prawdy. Bez Phalanxów mojego wsparcia na pewno by nie było.
Awatar użytkownika
Błysk
Posty: 1409
Rejestracja: 19 cze 2010, 13:58
Has thanked: 155 times
Been thanked: 195 times

Re: Mare Nostrum

Post autor: Błysk »

Lothrain pisze: Jest w tym dużo prawdy. Bez Phalanxów mojego wsparcia na pewno by nie było.

Mojego też, jednak świadomość, że zajmuje się tym ktoś od nas, kogo "znam", ma renomę i mogę się z nim dobrze dogadać nawet po polsku daje duży komfort. No i ta darmowa przesyłka jest niesamowitym ukłonem w stronę graczy, bo nieraz przeglądając wątki jak człowiek patrzy ile wychodzi przesyłka, to mu się odechciewa zupełnie.
Awatar użytkownika
ozy
Posty: 3283
Rejestracja: 13 mar 2006, 18:25
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 7 times
Been thanked: 74 times

Re: Mare Nostrum

Post autor: ozy »

Dziękuję za dobre słowa! :)

Ankieta i przedsprzedaż mają być otwarte do 3 września. Warto skorzystać z okazji, to będzie praktycznie jedyna szansa by nabyć grę wraz z dodatkiem Atlas oraz wszystkimi dodatkami z kampanii. W cenie bazowego pudełka.
Farewell, leave the shore to an ocean wide and untamed
Hold your shield high, let the wind bring your enemy your nightmare
Awatar użytkownika
Błysk
Posty: 1409
Rejestracja: 19 cze 2010, 13:58
Has thanked: 155 times
Been thanked: 195 times

Re: Mare Nostrum

Post autor: Błysk »

A wiadomo, które figurki wejdą? Oby te przegłosowane za pierwszym razem! :twisted:
Awatar użytkownika
Wassago
Posty: 918
Rejestracja: 09 sty 2012, 20:11
Lokalizacja: Gliwice
Has thanked: 3 times
Been thanked: 2 times

Re: Mare Nostrum

Post autor: Wassago »

ozy pisze:Dziękuję za dobre słowa! :)

Ankieta i przedsprzedaż mają być otwarte do 3 września. Warto skorzystać z okazji, to będzie praktycznie jedyna szansa by nabyć grę wraz z dodatkiem Atlas oraz wszystkimi dodatkami z kampanii. W cenie bazowego pudełka.
A wiadomo już w jakiej cenie będzie gra w normalnej dystrybucji?
Awatar użytkownika
ozy
Posty: 3283
Rejestracja: 13 mar 2006, 18:25
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 7 times
Been thanked: 74 times

Re: Mare Nostrum

Post autor: ozy »

Błysk pisze:A wiadomo, które figurki wejdą? Oby te przegłosowane za pierwszym razem! :twisted:
Drugiej ankiety jeszcze nie było, ale powinna być, przynajmniej tak napisał Uwe 5 sierpnia. Zobaczymy. :)
Wassago pisze:A wiadomo już w jakiej cenie będzie gra w normalnej dystrybucji?
Tak. SCD podstawowej wersji gry to 60 EUR. Polska cena będzie jej przełożeniem na PLN. Finalną wartość podamy, gdy już poznamy kurs po jakim kupimy nakład, ale należy się spodziewać czegoś typu 249,95 PLN.
Farewell, leave the shore to an ocean wide and untamed
Hold your shield high, let the wind bring your enemy your nightmare
zawadz
Posty: 60
Rejestracja: 18 wrz 2007, 14:19
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: Mare Nostrum

Post autor: zawadz »

Orientuje się ktoś czy po zamknięciu swojego PM-a można jeszcze dobrać jakieś dodatki? Pojawiło mi się trochę wolnej kasy i chętnie wziąłbym jeszcze matę i żetony...
Dzięki:)
Awatar użytkownika
ozy
Posty: 3283
Rejestracja: 13 mar 2006, 18:25
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 7 times
Been thanked: 74 times

Re: Mare Nostrum

Post autor: ozy »

zawadz pisze:Orientuje się ktoś czy po zamknięciu swojego PM-a można jeszcze dobrać jakieś dodatki? Pojawiło mi się trochę wolnej kasy i chętnie wziąłbym jeszcze matę i żetony...
Dzięki:)
Musisz mi podesłać PW z mailem i loginem z KS, to odblokujemy PM-a. :)
Farewell, leave the shore to an ocean wide and untamed
Hold your shield high, let the wind bring your enemy your nightmare
Szaweł
Posty: 1898
Rejestracja: 25 cze 2013, 12:45
Lokalizacja: Gdynia/Warszawa
Been thanked: 5 times

Re: Mare Nostrum

Post autor: Szaweł »

Czyli jednak hełmy będą, w sumie może to i lepiej. Bardzo fajnie, że będą miniatury miast legendarnych. Widać, że chłopaki nie spoczęli na laurach i biorą do siebie uwagi wspierających.

Ozy pisz kiedy możemy się spodziewać przetlumaczonej instrukcji? Dziś, jutro? ;)
Moja kolekcja
Moje rabaty, których chętnie użyczę: Planszostrefa 11%, Huble 5%, Rebel 4%, AlePlanszówki 3%
Awatar użytkownika
Lothrain
Posty: 3415
Rejestracja: 18 sty 2011, 12:45
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 142 times
Been thanked: 300 times

Re: Mare Nostrum

Post autor: Lothrain »

Mam tylko nadzieję, że wrócą do rzymskich kości, bo te są okropne... Dobrze, że nie brałem dodatkowych kompletów, bo czułbym się wrednie.
Awatar użytkownika
AkitaInu
Posty: 4060
Rejestracja: 12 lut 2012, 12:43
Lokalizacja: Chorzów
Has thanked: 7 times
Been thanked: 25 times

Re: Mare Nostrum

Post autor: AkitaInu »

Hmm a gdzie widać noq kostki? Bo chyba coś przeoczyłem ;)

_____________________________
Wysłane z telefonu, przepraszam za błędy ;)
Awatar użytkownika
Lothrain
Posty: 3415
Rejestracja: 18 sty 2011, 12:45
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 142 times
Been thanked: 300 times

Re: Mare Nostrum

Post autor: Lothrain »

AkitaInu pisze:Hmm a gdzie widać noq kostki? Bo chyba coś przeoczyłem ;)
Ostatni update, rzuć okiem na pokazaną instrukcję z setupem. I się nie załam za bardzo...
Awatar użytkownika
rastula
Posty: 10023
Rejestracja: 04 sty 2012, 01:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1277 times
Been thanked: 1309 times

Re: Mare Nostrum

Post autor: rastula »

z hełmów jestem bardzo zadowolony


z kostek rzeczywiście mniej


ale listopad to chyba w bajki włożyć..,
Awatar użytkownika
AkitaInu
Posty: 4060
Rejestracja: 12 lut 2012, 12:43
Lokalizacja: Chorzów
Has thanked: 7 times
Been thanked: 25 times

Re: Mare Nostrum

Post autor: AkitaInu »

Lothrain pisze:
AkitaInu pisze:Hmm a gdzie widać noq kostki? Bo chyba coś przeoczyłem ;)
Ostatni update, rzuć okiem na pokazaną instrukcję z setupem. I się nie załam za bardzo...

Ok, widze, pojechali z tymi kostkami. Wziąłem je w sumie bo mi się te rzymskie podobały, też mam nadzieje że do nich wrócą
keldorn
Posty: 577
Rejestracja: 29 sty 2014, 14:57
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 42 times
Been thanked: 26 times

Re: Mare Nostrum

Post autor: keldorn »

z tych wszystkich figurek to te z helmami mi sie najbardziej podobaja. co do kosci to te rzymskie mialy fajny klimat, jednak takie arabskie cyfry sa bardziej poreczniejsze. Czy zostana czy nie to kostki sa moim najmniejszym problemem :) Juz nie moge sie doczekac ogarniecia tych wszystkich dodatków ktore zostana dolaczone do gry :)

Ale co ciekawsze to nie przedstawili figurek barbarzynców.
Awatar użytkownika
karawanken
Posty: 2365
Rejestracja: 28 wrz 2014, 19:53
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 75 times
Been thanked: 98 times

Re: Mare Nostrum

Post autor: karawanken »

A mi trochę szkoda figurek :( teraz powtarzam sobie, że przecież figurki nie są w tej grze najważniejsze.
Awatar użytkownika
Błysk
Posty: 1409
Rejestracja: 19 cze 2010, 13:58
Has thanked: 155 times
Been thanked: 195 times

Re: Mare Nostrum

Post autor: Błysk »

karawanken pisze:A mi trochę szkoda figurek :( teraz powtarzam sobie, że przecież figurki nie są w tej grze najważniejsze.

Mnie smutno, że z trzech opcji przeszła ta, która najmniej mi się podobała... :( No nic, oby mechanicznie wszystko grało.
Awatar użytkownika
karawanken
Posty: 2365
Rejestracja: 28 wrz 2014, 19:53
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 75 times
Been thanked: 98 times

Re: Mare Nostrum

Post autor: karawanken »

Troche tego jednak nie rozumiem. Była ankieta, wygrały figurki, a potem przez to, że przeciwnicy figurek, (których było mniej) ponieważ krzyczeli na komentarzach najgłośniej, spowodowali zmianę decyzji. Więc gdzie ten wpływ graczy na kształt gry, skoro twórcy i tak zrobili inaczej niż chciała większość. Mam trochę żalu do twórców.
Ostatnio zmieniony 06 wrz 2015, 23:02 przez karawanken, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
mauserem
Posty: 1817
Rejestracja: 26 lis 2014, 09:37
Has thanked: 253 times
Been thanked: 165 times
Kontakt:

Mare Nostrum

Post autor: mauserem »

ech.. niby taka duperela, ale jakiś smuteczek jest... z tymi hełmami to jakoś blado to widzę... i te kostki.... svet se posral...


Tapnięte z Ciapciaka, albo odwrotnie?
Awatar użytkownika
Błysk
Posty: 1409
Rejestracja: 19 cze 2010, 13:58
Has thanked: 155 times
Been thanked: 195 times

Re: Mare Nostrum

Post autor: Błysk »

karawanken pisze:Troche tego jednak nie rozumiem. Była ankieta, wygrały figurki, a potem przez to, że przeciwnicy figurek, (których było mniej) ponieważ krzyczeli na komentarzach najgłośniej, spowodowali zmianę decyzji. Więc gdzie ten wpływ graczy na kształt gry, skoro twórcy i tak zrobili inaczej niż chciała większość. Mam trochę żalu do twórców.

Uroki świata wolności. Przecież od dawna wiadomo, że ci którzy krzyczą najgłośniej dostają najwięcej ;)
Awatar użytkownika
mig
Posty: 4046
Rejestracja: 24 lip 2010, 16:41
Lokalizacja: Konin
Been thanked: 4 times

Re: Mare Nostrum

Post autor: mig »

Hełmy są brzydkie. Szkoda.

A o co chodzi z wtopą z kostkami, bo żadne info mi w oko nie wpadło i nie wiem czy się na zapas przejmować? ;)
Planszostrefa - 11%, 3 Trolle - 5%
Mam / Chcę mieć / Sprzedam
Awatar użytkownika
cohlerc1
Posty: 316
Rejestracja: 11 wrz 2012, 07:30
Lokalizacja: Radzionków
Has thanked: 4 times
Been thanked: 2 times

Re: Mare Nostrum

Post autor: cohlerc1 »

mig pisze: A o co chodzi z wtopą z kostkami
Lothrain pisze:Mam tylko nadzieję, że wrócą do rzymskich kości, bo te są okropne...
Awatar użytkownika
mig
Posty: 4046
Rejestracja: 24 lip 2010, 16:41
Lokalizacja: Konin
Been thanked: 4 times

Re: Mare Nostrum

Post autor: mig »

Aha. Ze niby teraz są tam arabskie cyfry a nie rzymskie? W sumie faktycznie słabo wyglądają ale lepsze arabskie niż tradycyjne kropeczki :)
Planszostrefa - 11%, 3 Trolle - 5%
Mam / Chcę mieć / Sprzedam
ODPOWIEDZ