Osadnicy: NI - najlepsze wyniki

Tutaj można dyskutować na tematy ogólnie związane z grami planszowymi, nie powiązane z konkretnym tytułem.
Awatar użytkownika
Bary
Posty: 3064
Rejestracja: 18 sty 2015, 14:25
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 73 times
Been thanked: 47 times
Kontakt:

Re: Osadnicy: NI - najlepsze wyniki

Post autor: Bary »

Neoptolemos pisze:Ha! Bariera złamana!

Japonia z dodatkiem - solo - 205 pkt! :)

(Z talii wyrzucone: Straż Daimyo, Zamki Daimyo, Szlaki handlowe, Bramy, Garnizon i Szkoła sumo)
Wow niezłe nabiłeś. Pochwal się swoją strategią. :)

@Azazelek - wyniki bardzo dobre, jeszcze chwilę i granica 200 też będzie złamana!
Mój blog na ZnadPlanszy
Recenzja Cooper Island na ZnadPlanszy

Kupię dodatek Hobbit: Na Progu do WP LCG!
Awatar użytkownika
Neoptolemos
Posty: 1980
Rejestracja: 09 sty 2014, 18:30
Has thanked: 192 times
Been thanked: 877 times

Re: Osadnicy: NI - najlepsze wyniki

Post autor: Neoptolemos »

Super dociąg z obu talii i niegroźne karty ataku :)

Szybko miałem dwa zamki (pierwszy w pierwszej, drugi w drugiej rundzie) i bardzo dużą produkcję ludzi (ze zwykłej talii). Do tego dwa Dojo w pierwszej i drugiej rundzie i szybko umowy ze Świątynią Buddy, Damą-Szpiegiem i Kapliczką, więc dociąg kart ogromny (talię frakcyjną bez jednej karty skończyłem w czwartej rundzie, w talii zwykłej na koniec zostało tylko 29 kart). Od drugiej rundy Młyn i Gorzelnia Sake, a od trzeciej Warsztat stolarski - i nagle co nie zbudowałem, to punktowałem :)

Co ciekawe, miałem tylko jedną Strażnicę. Dosyć nietypowo (przynajmniej jak na mnie) nie brałem Ruin w fazie wypatrywania, bo mi się nie kalkulowało - dobierałem inne karty wystawiane właściwie za darmo, a za to punktujące. Umowy w trakcie gry podpisałem ze Świątynią Buddy, Kasynem, Kapliczką, Damą-Szpiegiem i Szkołą Dyplomacji, przy czym trzy z nich "wyciągnąłem" później Negocjatorem. Jak zwykle olałem budowanie Kapliczki - całe jadło przerabiałem na Straganach i częściowo u Rybaków. Do tego korzystałem ze wszystkich pojawiających się brązowych i czerwonych budynków punktujących za surowce (szare raczej plądrowałem). Ze 40 punktów natrzaskałem za Piekarza, Skład drewna i Miejsce zgromadzeń w ostatniej rundzie, a na koniec zostałem z 28 budynkami frakcyjnymi i 23 (!) zwykłymi.

...i jakoś tak wyszło :)
Game developer w Lucky Duck Games
Autor bloga Karta - stół!
Redaktor Board Times
Kal-El83
Posty: 1155
Rejestracja: 03 sty 2015, 17:28
Lokalizacja: Kołobrzeg
Has thanked: 243 times
Been thanked: 137 times

Re: Osadnicy: NI - najlepsze wyniki

Post autor: Kal-El83 »

@Bary dzieki :)
Ale szybko nie poprawie, mielismy z zona troche wolnego to w ciagu czterech dni rozegralismy pod ok. 20 gier :)

Teraz czasu juz tak nie bedziemy miec, chyba ze zaczne solować ... CAs pokaże ;)

Z pozdrowieniami i gratulacje wszystkim rekordzistom wyników !!
Niegdyś Azazelek, narodzony na nowo jako Kal-El83 ;)
Awatar użytkownika
Trolliszcze
Posty: 4784
Rejestracja: 25 wrz 2011, 18:25
Has thanked: 69 times
Been thanked: 1040 times

Re: Osadnicy: NI - najlepsze wyniki

Post autor: Trolliszcze »

Neoptolemos pisze:...i jakoś tak wyszło :)
Normalnie zazdrość. Całe życie można grać i nigdy nie trafić takiego dociągu. Mimo to wynik rewelacja!
Awatar użytkownika
Neoptolemos
Posty: 1980
Rejestracja: 09 sty 2014, 18:30
Has thanked: 192 times
Been thanked: 877 times

Re: Osadnicy: NI - najlepsze wyniki

Post autor: Neoptolemos »

Własnie się dowiedziałem, że według poprawionych zasad Portal zmienił działanie kart z punktowym bonusem za zbudowanie (piekarz, skład drewna, miejsce zgromadzeń, apartamenty, statua i granica Barbarzyńców) - teraz można za nie dostać maksymalnie 6 punktów. Według tych modyfikacji wykręcenie 200 staje się znowu sporo trudniejsze... ale można też inaczej zaplanować budowę i nie chomikować ich do ostatniej rundy.
Game developer w Lucky Duck Games
Autor bloga Karta - stół!
Redaktor Board Times
Awatar użytkownika
jax
Posty: 8128
Rejestracja: 13 lut 2006, 10:46
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 79 times
Been thanked: 252 times

Re: Osadnicy: NI - najlepsze wyniki

Post autor: jax »

Neoptolemos pisze:Własnie się dowiedziałem, że według poprawionych zasad Portal zmienił działanie kart z punktowym bonusem za zbudowanie (piekarz, skład drewna, miejsce zgromadzeń, apartamenty, statua i granica Barbarzyńców) - teraz można za nie dostać maksymalnie 6 punktów.
A skąd ta informacja?
Mechaniki dice placement i dice manipulation świadczą o słabości i braku pomysłowości projektanta.
--
"We don't stop playing because we grow old; we grow old because we stop playing."
G. B. Shaw
Kal-El83
Posty: 1155
Rejestracja: 03 sty 2015, 17:28
Lokalizacja: Kołobrzeg
Has thanked: 243 times
Been thanked: 137 times

Re: Osadnicy: NI - najlepsze wyniki

Post autor: Kal-El83 »

Portal na swoim fb wrzucil grafike ze zmianami.
Niegdyś Azazelek, narodzony na nowo jako Kal-El83 ;)
Awatar użytkownika
Neoptolemos
Posty: 1980
Rejestracja: 09 sty 2014, 18:30
Has thanked: 192 times
Been thanked: 877 times

Re: Osadnicy: NI - najlepsze wyniki

Post autor: Neoptolemos »

Potwierdzam. Niestety jakość jest wysoce marna :( ale chyba link powinien się odaplić nawet bez konta na facebooku.
https://www.facebook.com/wydawnictwopor ... =1&theater
Game developer w Lucky Duck Games
Autor bloga Karta - stół!
Redaktor Board Times
Awatar użytkownika
YuZ
Posty: 328
Rejestracja: 09 gru 2009, 20:39
Lokalizacja: Jaworzno
Has thanked: 8 times
Been thanked: 23 times

Re: Osadnicy: NI - najlepsze wyniki

Post autor: YuZ »

Awatar użytkownika
Bea
Posty: 4478
Rejestracja: 28 lis 2012, 10:51
Lokalizacja: Skawina k/Krakowa
Been thanked: 6 times

Re: Osadnicy: NI - najlepsze wyniki

Post autor: Bea »

YuZ pisze:To jest w pełnym rozmiarze:
https://scontent-waw1-1.xx.fbcdn.net/hp ... 9337_o.jpg
U mnie po wydrukowaniu nie da się odczytać nazw kart :(.
Awatar użytkownika
jax
Posty: 8128
Rejestracja: 13 lut 2006, 10:46
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 79 times
Been thanked: 252 times

Re: Osadnicy: NI - najlepsze wyniki

Post autor: jax »

Oaza faktycznie wydawała się za mocna.

Z kolei ograniczenie do 6pkt. ma ograniczyć losowość - w sytuacji gdy ktoś dostanie takie karty a inny nie, to mogło rozstrzygnąć o losach gry.

Tym niemniej zmiany mocno nieeleganckie.
Mechaniki dice placement i dice manipulation świadczą o słabości i braku pomysłowości projektanta.
--
"We don't stop playing because we grow old; we grow old because we stop playing."
G. B. Shaw
Awatar użytkownika
Bary
Posty: 3064
Rejestracja: 18 sty 2015, 14:25
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 73 times
Been thanked: 47 times
Kontakt:

Re: Osadnicy: NI - najlepsze wyniki

Post autor: Bary »

Portal także jednoznacznie odpowiedział, że nie będzie możliwości zakupu pakietu poprawionych kart.
Mój blog na ZnadPlanszy
Recenzja Cooper Island na ZnadPlanszy

Kupię dodatek Hobbit: Na Progu do WP LCG!
toblakai
Posty: 1288
Rejestracja: 19 mar 2014, 13:57
Has thanked: 233 times
Been thanked: 251 times

Re: Osadnicy: NI - najlepsze wyniki

Post autor: toblakai »

Teraz po tym jak został osłabiony Piekarz to ja już sam nie wiem jak wykręcić jakiś w miarę normalny wynik Japończykami - młyn przeważnie jest niszczony w następnej turze po jego wystawieniu :/
Awatar użytkownika
zakwas
Posty: 1777
Rejestracja: 19 mar 2014, 00:45
Lokalizacja: Zgierz
Has thanked: 7 times
Been thanked: 12 times

Re: Osadnicy: NI - najlepsze wyniki

Post autor: zakwas »

Bary pisze: <<<< ROZGRYWKI WIELOOSOBOWE >>>>

Podstawka:
[*]Barbarzyńcy: 133 (Yavi)
Przejrzałem swoje wyniki na BGG i Barbarzyńcami miałem 152, tylko nie dam sobie głowy uciąć, że samą podstawką wtedy graliśmy... :P Mogłem to sobie dopisywać przy wynikach... ;(
Do reszty wyników się nawet nie zbliżyłem... :(
Awatar użytkownika
niwgnip
Posty: 330
Rejestracja: 03 lut 2009, 01:19
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 52 times
Been thanked: 16 times

Re: Osadnicy: NI - najlepsze wyniki

Post autor: niwgnip »

Dzisiaj 4 partie solo Rzymem - 91, 142, 121 i.... rekord... niestety tylko mój - 167 :P Grałem na niezmienionych zasadach jeśli chodzi o punktowanie (bonus przy budowaniu za ilość szarych, 11pkt).

Powoli zaczynam widzieć silnik napędzający tę frakcję jak i całą grę - karty karty i karty ;p
Awatar użytkownika
Bary
Posty: 3064
Rejestracja: 18 sty 2015, 14:25
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 73 times
Been thanked: 47 times
Kontakt:

Re: Osadnicy: NI - najlepsze wyniki

Post autor: Bary »

zakwas pisze: Przejrzałem swoje wyniki na BGG i Barbarzyńcami miałem 152, tylko nie dam sobie głowy uciąć, że samą podstawką wtedy graliśmy... :P Mogłem to sobie dopisywać przy wynikach... ;(
Do reszty wyników się nawet nie zbliżyłem... :(
Wpisałem w wyniki z samej podstawki. Jakby coś Ci się przypomniało to dawaj znać i zmienimy. :)
niwgnip pisze: Grałem na niezmienionych zasadach jeśli chodzi o punktowanie (bonus przy budowaniu za ilość szarych, 11pkt).
Spoko, ale jeżeli chcemy porównywać wyniki, to musimy niestety trzymać się oficjalnych zasad.
niwgnip pisze:Powoli zaczynam widzieć silnik napędzający tę frakcję jak i całą grę (...)
U mnie Rzym to niestety cały czas najmniej ograna frakcja. Jakoś nie mogę teorii przekuć w wynik punktowy. ;)
Ostatnio zmieniony 27 wrz 2015, 12:30 przez Bary, łącznie zmieniany 1 raz.
Mój blog na ZnadPlanszy
Recenzja Cooper Island na ZnadPlanszy

Kupię dodatek Hobbit: Na Progu do WP LCG!
Awatar użytkownika
niwgnip
Posty: 330
Rejestracja: 03 lut 2009, 01:19
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 52 times
Been thanked: 16 times

Re: Osadnicy: NI - najlepsze wyniki

Post autor: niwgnip »

Ja najmniej ogarniam Egipt. Ostatnie 2 gry i nawet 60 punktów nie udało się zdobyć...
Awatar użytkownika
zakwas
Posty: 1777
Rejestracja: 19 mar 2014, 00:45
Lokalizacja: Zgierz
Has thanked: 7 times
Been thanked: 12 times

Re: Osadnicy: NI - najlepsze wyniki

Post autor: zakwas »

Ja Rzym ogarniam całkiem nieźle, a mnie dociąg w ostatniej partii tak sponiewierał, że miałem 43 punkty na koniec. Grając z dodatkiem.

To chyba najbardziej wrażliwa na dobierane karty frakcja.
Awatar użytkownika
Bea
Posty: 4478
Rejestracja: 28 lis 2012, 10:51
Lokalizacja: Skawina k/Krakowa
Been thanked: 6 times

Re: Osadnicy: NI - najlepsze wyniki

Post autor: Bea »

zakwas pisze:Ja Rzym ogarniam całkiem nieźle, a mnie dociąg w ostatniej partii tak sponiewierał, że miałem 43 punkty na koniec. Grając z dodatkiem.
Dociąg z której talii?
Awatar użytkownika
zakwas
Posty: 1777
Rejestracja: 19 mar 2014, 00:45
Lokalizacja: Zgierz
Has thanked: 7 times
Been thanked: 12 times

Re: Osadnicy: NI - najlepsze wyniki

Post autor: zakwas »

Z obu. :D Gdy przez pierwsze dwie tury masz zwykłe lokacje WSZYSTKIE o koszcie 3 surowców, to okazuje się, że ciężko potem gonić. ;)
Awatar użytkownika
zakwas
Posty: 1777
Rejestracja: 19 mar 2014, 00:45
Lokalizacja: Zgierz
Has thanked: 7 times
Been thanked: 12 times

Re: Osadnicy: NI - najlepsze wyniki

Post autor: zakwas »

Wrzucam odnośnik do wydruku erraty DIY, do wszystkich tematów o Osadnikach, komentujcie w jednym miejscu jak co.

viewtopic.php?f=42&t=31111&p=701776#p701776
Kal-El83
Posty: 1155
Rejestracja: 03 sty 2015, 17:28
Lokalizacja: Kołobrzeg
Has thanked: 243 times
Been thanked: 137 times

Re: Osadnicy: NI - najlepsze wyniki

Post autor: Kal-El83 »

150 rzymianami (podstawka + kpp, duel)

...

Za dużo monet dobrałem - źle wyliczyłem ... A miałbm 160 może nawet ciut więcej :D
Niegdyś Azazelek, narodzony na nowo jako Kal-El83 ;)
$więcik
Posty: 41
Rejestracja: 27 mar 2015, 12:23
Been thanked: 7 times

Re: Osadnicy: NI - najlepsze wyniki

Post autor: $więcik »

Atlantydzi + KPP
Ten wynik nie może liczyć się do żadnego rankingu , ponieważ grając solo nie dociągałem kart gracza wirtualnego (tych do plądrowania) i kiedy zabrakło mi żetonów zaawansowanej technologii punktującej użyłem zamiast nich innych znaczników, więc wynik nie jest całkowicie prawidłowy, ale:
- kiedy zbuduje się wystarczająco wiele kart cech, budynki kosztują mniej niż dają premii (np. Młyn (tech.punkt, tech.podst)+Kompresor(tech.punkt, tech.podst) dają za zbudowanie czerwonej karty (np. najdroższego Szlacheckiego Pola) zysk 8p oraz 1złoto Netto, a przecież większość budynków kosztuje mniej niż 3surowce.
-Kombo(wszystkie karty z technologiami punktującymi oraz podstawowymi) Rolnicy przy pracy, Mechaniczny Parobek,Strażnica, Trupa,Tragarze - daje mnóstwo punktów(58!)+mnóstwo kart
- miałem w szczytowym momencie na ręce prawie 50 kart.

Suma punktów: 677punktów, zbudowane wszystkie karty poza 18 zwykłymi (10 poszło na gracza wirtualnego, 2 splądrowane, 6 zniszczonych jako fundament) + 9 atlantydzkich, na ręce 34złota, z którymi nic nie mogłem zrobić.

Da się to zrobić. Wymaga mnóstwa szczęścia, ale się da. Żałuję, że nie losowałem kart plądrowania, to wynik byłby oficjalny...
norkbes
Posty: 1387
Rejestracja: 17 lut 2014, 15:22
Has thanked: 14 times
Been thanked: 7 times

Re: Osadnicy: NI - najlepsze wyniki

Post autor: norkbes »

Neoptolemos pisze:Potwierdzam. Niestety jakość jest wysoce marna :( ale chyba link powinien się odaplić nawet bez konta na facebooku.
https://www.facebook.com/wydawnictwopor ... =1&theater
Jeszcze w O:NI nie zagralem, ale zastanawiam sie czy warto. Jakis czas temu czytalem wypowiedzi Trzewiczka jak to zirytowany limitami w 51. stanie postanowil zrobic gre gdzie limitow nie ma. Minal rok i mamy deja vu.

Po przeczytaniu erraty Portalu z wrzesnia niesmak sie poglebia. Kiedy Portalu zatrudnisz u siebie korektora albo kogos znajacego jezyk polski? Moglbym tu wskazac blad ortograficzny w erracie, ale zostawiam to Wam.

I jeszcze jedno pytanie, tym razem bez zlosliwosci: jak to jest mozliwe, ze z Atlantydami w trybie solo mozna wykrecic 3x wiecej punktow niz bez tego dodatku? Czy mozna w ogole laczyc Atlantydow i KPP? I jesli okaze sie, ze wynik 600+ jest jak najbardziej mozliwy to czy nie jest to przegiecie, ze dodatek tak radykalnie zmienia widelki punktowe w rozgrywce?
Pixa
Posty: 1992
Rejestracja: 10 lip 2013, 13:24
Been thanked: 3 times

Re: Osadnicy: NI - najlepsze wyniki

Post autor: Pixa »

norkbes pisze: I jeszcze jedno pytanie, tym razem bez zlosliwosci: jak to jest mozliwe, ze z Atlantydami w trybie solo mozna wykrecic 3x wiecej punktow niz bez tego dodatku? Czy mozna w ogole laczyc Atlantydow i KPP? I jesli okaze sie, ze wynik 600+ jest jak najbardziej mozliwy to czy nie jest to przegiecie, ze dodatek tak radykalnie zmienia widelki punktowe w rozgrywce?
Dla czystego funu mozna. W grach turniejowych nie mozna. Portal nie jest w stanie przetestowac podstawki i wszystkich dodatkow.
--
Próbówka Music House - sale prób i studio nagrań we Wrocławiu
www.sala-prob-wroclaw.pl
ODPOWIEDZ