[Grupa Gry Planszowe Warszawa] cykliczne wydarzenia

... czyli zloty miłośników planszówek! Tu możesz także umawiać się na granie w Twoim mieście.
Awatar użytkownika
costi
Posty: 3416
Rejestracja: 09 lut 2005, 19:19
Lokalizacja: Warszawa - Ochota
Has thanked: 7 times
Been thanked: 3 times

Re: Najlepsze wydarzenie planszówkowe w Polsce już 23 wrześn

Post autor: costi »

cezner pisze:Polska to jednak rzeczywiście dziwny kraj.
Ktoś organizuje spotkanie, stara się to jakoś rozpropagowac.
No ok 'najlepsze wydarzenie' oczywiscie jest mocno na wyrost (chyba). Ale grunt do dobry marketing.
A czemu na FB? A może FB to najprostrza metoda na reklamę? Nie trzeba tworzyć strony www, nie trzeba znac sie na tworzeniu stron, nie trzeba placic za miejsce na serwerze itd itp. Mamy prostą platformę do wykorzystania. I prosta platforma do komunikacji.
A że nie chcesz korzystać z FB? Mozesz też wyłączyc telefon, internet, tv i wyjechać w Bieszczady. Nikt ci nie broni.
Dokładnie. FB jest bardzo prostą metodą dystrybucji informacji, działającą od razu na zasadzie marketingu wirusowego i pozwalającą uczestnikom łatwo przekazać wieść innym. Same zalety.
Z całym szacunkiem, ale nie kminię po co ta grupa ma być. Jest tam 1000 osób. Naraz jakoś będziecie grali? Nawet jak 1/10 przyjdzie to zwykły pub/kawiarnia nie wystarczy.
Po co? Choćby po to, że organizując wydarzenie, wrzuca się post na grupę i dociera on do wszystkich jej członków. Jest też choćby po to, że jako członek grupy mogę rzucić hasło "kto chce zagrać w środę w X?" od razu do 1000 potencjalnych współgraczy, i owi współgracze nie będą mieli problemu ze skontaktowaniem się ze mną.
Tylko nie rozumiem dlaczego nie można o wszystkim informować tu na forum (jest sporo takich wątków wydarzeń) tylko trzeba się zapisać na FB lub podać maila? Pewnie mocno przesadzam ale to po części dane osobowe a przede wszystkim miejsca na potencjalny spam (reklamy)...
Adres mailowy to Twoje dane osobowe? Ciekawe rzeczy opowiadasz... Jak się tak boisz o swoją skrzynkę, to załóż sobie oddzielnego maila na dane AAA BBB i po sprawie (aż dziwne, że taki paranoik jeszcze nie ma oddzielnego konta na rejestracje forumowe, newslettery itp.).
Zresztą, po takim powitaniu stwierdziłbym, że nie ma co sobie tym forum zawracać głowy.
trochę człowieka i technika się gubi
Moja kolekcja
Awatar użytkownika
Daro_pions
Posty: 9
Rejestracja: 23 wrz 2015, 15:02
Lokalizacja: Miechów

Re: Ciekawe wydarzenie planszówkowe w Polsce już 23 września

Post autor: Daro_pions »

E tam na fejsie dzisiaj każdy ma konto, no prawie. Szkoda, że Wawa ;/ :roll:
Awatar użytkownika
Wintermute
Posty: 945
Rejestracja: 22 wrz 2013, 15:01
Lokalizacja: Warszawa

Re: Ciekawe wydarzenie planszówkowe w Polsce już 23 września

Post autor: Wintermute »

Daro_pions pisze:E tam na fejsie dzisiaj każdy ma konto, no prawie. Szkoda, że Wawa ;/ :roll:
To ja zaliczam sie do prawie...
Alien Frontiers, Descent 2ed, D&D: Drizzt, Doom, Dreadfleet, Fortune & Glory+Exp, Ghost Stories, High Command, LOTR LCG, Middle-Earth Quest, Sid Meier's Civilization, Space Hulk, Warhammer Quest ACG, War of the Ring + Exp, Warzone, X-Wing
Awatar użytkownika
dustptb
Posty: 133
Rejestracja: 26 lut 2012, 20:37

Re: Najlepsze wydarzenie planszówkowe w Polsce już 23 wrześn

Post autor: dustptb »

costi pisze:Adres mailowy to Twoje dane osobowe? Ciekawe rzeczy opowiadasz...
Napisałem "po części" bo miałem na myśli facebook, a o mailu napisałem, że to potencjalne miejsce na spam. Aczkolwiek dla Twojej informacji, adres email jest kwalifikowany jako dane osobowe: http://www.giodo.gov.pl/330/id_art/3529/j/pl/ - na przyszłość sprawdź zanim zaczniesz do kogoś pisać takim tonem jak reszta Twojego postu...
Awatar użytkownika
costi
Posty: 3416
Rejestracja: 09 lut 2005, 19:19
Lokalizacja: Warszawa - Ochota
Has thanked: 7 times
Been thanked: 3 times

Re: Ciekawe wydarzenie planszówkowe w Polsce już 23 września

Post autor: costi »

No to mówię: załóż sobie drugiego.
trochę człowieka i technika się gubi
Moja kolekcja
KonradT
Posty: 621
Rejestracja: 15 maja 2012, 19:34
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 121 times
Been thanked: 37 times

Re: Najlepsze wydarzenie planszówkowe w Polsce już 23 wrześn

Post autor: KonradT »

Wintermute pisze:A jest w ogole jakas planszowka na 73 osoby?...
W Jungle Speeda może jednocześnie grać 80 osób (do 200 z dodatkami). Oczywiście poziom przyjemności z gry nie będzie za duży (chyba, że zanim dojdzie do pierwszej bitwy wyjdzie karta 'wszyscy na raz' lub 'wszyscy łapią'. Wtedy odbędzie się wyścig tych 80-200 osób po totem).
costi pisze:No to mówię: załóż sobie drugiego.
Nawet nie trzeba zakładać. Można skorzystać z koszmail.pl lub 10minutemail.
Awatar użytkownika
Pierzasty
Posty: 2719
Rejestracja: 25 wrz 2011, 11:58
Lokalizacja: Otwock
Has thanked: 3 times
Been thanked: 20 times

Re: Ciekawe wydarzenie planszówkowe w Polsce już 23 września

Post autor: Pierzasty »

Tyle problemów, a można było po prostu:

1. ustawić wydarzenie na stronie pozwalającej choćby przeczytać je bez logowania się na FB.

2. powiedzieć parę słów o wydarzeniu, choćby wklejając krótki opis z FB (chyba że tam go nie ma), szczególnie gdy kilka osób zgłosiło że to problem. Skoro organizator nie chce nic napisać, założyłem że albo nie jest to nic ważnego.

(ed: Tak, wiem że z drugiej strony można sobie łatwo założyć fake-konto. Ale nie chce mi się. Powinno zależeć temu kto wkleja reklamę.)
Awatar użytkownika
Trampon
Posty: 359
Rejestracja: 26 mar 2012, 13:44
Lokalizacja: Warszawa Ursus
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

Re: Ciekawe wydarzenie planszówkowe w Polsce już 23 września

Post autor: Trampon »

Spotkanie się już zaczęło, od kilku godzin ludzie się (zapewne) dobrze bawią a Wy tu się nadal pałujecie :)
Ostatnio zmieniony 24 wrz 2015, 09:03 przez Trampon, łącznie zmieniany 1 raz.
"W świecie kolekcjonerów nader często dochodzi do zbrodni. Kolekcjonerzy to szaleńcy albo fanatycy na granicy szaleństwa, zaślepieni żądzą posiadania zdolni są do najgorszych przestępstw".
E. Niziurski, Nowe Przygody Marka Piegusa.
burzykovski
Posty: 90
Rejestracja: 29 sie 2015, 13:54

Re: Ciekawe wydarzenie planszówkowe w Polsce już 23 września

Post autor: burzykovski »

Prawdziwy Polak zawsze musi ponarzekać. Jeszcze się taki nie urodził co by wszystkim dogodził.

Facebook daje kontrolę nad ilością osób które potencjalnie się pojawią. Wrzucenie informacji na forum, bez żadnej listy, bez żadnych zapisów jest mocno ryzykowne. Skąd organizator ma wiedzieć czy z forum przyjdzie 10, 30 czy 100 osób? A chyba nikt z Was nie chciałby przejechać pół Warszawy i pocałować klamkę... Lepiej narzekać w domu przed komputerem i hejtowac ludzi którzy poświęcają swój czas i energię żeby zorganizować pozostałym kilkudziesięciu osobom fajną rozrywkę. Żeby jeszcze ktoś na tym zarabiał....

Wysłane z mojego SM-N9005 przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
Paskudnik
Posty: 1431
Rejestracja: 06 cze 2014, 16:49
Lokalizacja: Ergsun-Tuek
Has thanked: 11 times
Been thanked: 3 times

Re: Ciekawe wydarzenie planszówkowe w Polsce już 23 września

Post autor: Paskudnik »

burzykovski pisze:Facebook daje kontrolę nad ilością osób które potencjalnie się pojawią. Wrzucenie informacji na forum, bez żadnej listy, bez żadnych zapisów jest mocno ryzykowne. Skąd organizator ma wiedzieć czy z forum przyjdzie 10, 30 czy 100 osób? A chyba nikt z Was nie chciałby przejechać pół Warszawy i pocałować klamkę... Lepiej narzekać w domu przed komputerem i hejtowac ludzi którzy poświęcają swój czas i energię żeby zorganizować pozostałym kilkudziesięciu osobom fajną rozrywkę. Żeby jeszcze ktoś na tym zarabiał....
Facebook daje kontrolę nad ilością osób? A to dobre. Znam jednego gościa, który odhacza się na wszystkich domówkach, robionych przez moich znajomych jako wydarzenia facebookowe. Na ani jedną jeszcze nie przyszedł - i całe szczęście! Ja z kolei mając jeszcze konto na tym cudownym portalu nie odhaczyłem się na ani jednej, a byłem na wszystkich. Mało takich ludzi?
Chyba tylko Facebook pozwala z grubsza przewidzieć, czy na imprezę ma zamiar przyjść 20, czy 200 osób. A jak sensownie potraktować "83 być może"? Rezerwować dla nich miejsca? Pisać/dzwonić do każdego?

I najważniejsza informacja w poście: Wysłane z mojego laptopa przy użyciu przeglądarki internetowej.
Nie gram w gry, których nie lubię a lubię tylko te gry, w które już grałem :P
burzykovski
Posty: 90
Rejestracja: 29 sie 2015, 13:54

Re: Ciekawe wydarzenie planszówkowe w Polsce już 23 września

Post autor: burzykovski »

Skąd tyle jadu kolego? Idź na dwór i spuść z siebie trochę powietrza.

1. Nie daje kontroli co do jednej osoby, ale organizując któryś z kolei event i prowadząc statystyki ni , można już później dość trafnie przewidywać czy to będzie 50 / 70 czy 100 osób a to jest już naprawdę wystarczająca informacja

2. Sam sobie przeczysz. Jedna osoba kliknie dołącz i nie przyjdzie, a druga nie kliknie i przyjdzie. Suma sumarum liczba osób które przyjdą się nie zmieni.

3. Taka informacja która wisi na Facebooku, że teoretycznie przyjdzie 100 osób jest widoczna nie tylko dla organizatorów, ale też i dla ludzi którzy się tam wybierają.

4. Nie ważne jak bardzo nie lubicie Facebooka, ja też nie uważam, że to świetna platforma, ale w obecnej chwili to najlepsze rozwiązanie przy organizacji takich wydarzeń. Czemu tak ciężko Wam to przyznać? Zwłaszcza że 80% osób albo i więcej które tam przychodzą w ogóle nie korzystają z forum?

5. Po co od razu wszystko hejtujecie? I to w taki cebulowy sposób? Nie można było kulturalnie napisać: Kolego Przemku, jestem zainteresowany wydarzeniem, ale nie posiadam Facebooka, czy mógłbyś wstawić więcej informacji na forum, edytować wydarzenie tak aby można było go zobaczyć bez konta?
Ale nie, polska dusza zgreda nakazała od razu zrobić krucjatę przeciwko facebookowiczom, ale że to byłoby za mało to jeszcze pohejtujmy tytuł.

6. Normalnie zabijasz ironią, aż mi w pięty poszło. Korzystam z Tapatalka na forum i czasami zapominam odhaczyć ten podpis, który automatycznie się dodaje. Tak bardzo to Cię boli? To teraz już bez...

Pozdrawiam i życzę miłego dnia. Trochę więcej pozytywnej energii i uśmiechu na twarzy [emoji6]
Awatar użytkownika
kwiatosz
Posty: 7874
Rejestracja: 30 sty 2006, 23:27
Lokalizacja: Romford/Londyn
Has thanked: 132 times
Been thanked: 417 times
Kontakt:

Re: Najlepsze wydarzenie planszówkowe w Polsce już 23 wrześn

Post autor: kwiatosz »

badziej pisze: Może raczej "kto JUŻ nie ma fb". Użytkownicy odpływają. Twarzoksiążka daaaawno utraciła swoje pierwotne założenia i stała się miniaturką internetu w najgorszym wydaniu.

Jak ci wszyscy biedni ludzie sobie poradzą, jak już ten serwis szlag trafi..? ;)
Ze 2 tygodnie temu po raz pierwszy w Fb został odwiedzony przez ponad miliard użytkowników jednego dnia, nie taki dramatyczny ten odpływ.
Czy istnieje miejsce bardziej pełne chaosu niż Forum? Jednak nawet tam możesz żyć w spokoju, jeśli będzie taka potrzeba" - Seneka, Listy moralne do Lucyliusza , 28.5b

ZnadPlanszy kwiatosza|ZnadPlanszy gradaniowe
Rebel Times - miesięcznik miłośników gier
Awatar użytkownika
Curiosity
Administrator
Posty: 8801
Rejestracja: 03 wrz 2012, 14:08
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 2709 times
Been thanked: 2396 times

Re: Ciekawe wydarzenie planszówkowe w Polsce już 23 września

Post autor: Curiosity »

@burzykovski
Musisz być nowy w internetach, skoro dyskusję nazywasz "jadem".

Hejt? Hahaha, dobre. Temat "FB jako jedynego źródła informacji" był już na tym forum wielokrotnie krytykowany i jeśli to do kogoś nie dociera (ile razy można tłumaczyć?), to nie dziw się, że ludzie mocniej wyrażają swoje zdanie. To oraz dodatkowo nazywanie swojej imprezy "najlepszym wydarzeniem planszówkowym" powoduje, że trudno traktować całość poważnie. A wystarczyłaby mała adnotacja w stylu "wydarzenie tylko dla użytkowników Facebooka" i nie byłoby problemu.
Jesteś tu od niedawna? Masz pytania co do funkcjonowania forum? Pisz.
Regulamin forum || Regulamin podforum handlowego
Awatar użytkownika
Wintermute
Posty: 945
Rejestracja: 22 wrz 2013, 15:01
Lokalizacja: Warszawa

Re: Ciekawe wydarzenie planszówkowe w Polsce już 23 września

Post autor: Wintermute »

burzykovski pisze:Prawdziwy Polak zawsze musi ponarzekać. Jeszcze się taki nie urodził co by wszystkim dogodził.

Facebook daje kontrolę nad ilością osób które potencjalnie się pojawią. Wrzucenie informacji na forum, bez żadnej listy, bez żadnych zapisów jest mocno ryzykowne. Skąd organizator ma wiedzieć czy z forum przyjdzie 10, 30 czy 100 osób? A chyba nikt z Was nie chciałby przejechać pół Warszawy i pocałować klamkę... Lepiej narzekać w domu przed komputerem i hejtowac ludzi którzy poświęcają swój czas i energię żeby zorganizować pozostałym kilkudziesięciu osobom fajną rozrywkę. Żeby jeszcze ktoś na tym zarabiał....

Wysłane z mojego SM-N9005 przy użyciu Tapatalka
Facebook daje kontrole? A to ciekawe. A jakby zaklikalo 2 tys. osob to co zrobilby organizator? Wynajal wieksza sale? A potem przychodzi 10 osob. Ludzie maja dosc ciekawe przypadlosc klikania we wszystko na fejsie - lubie to i zapominania o tym po minucie lub dwoch...

A tak a propos zarabiania to gry od partnera eventu nie sa forma wynagrodzenia dla organizatorow?

A swoja droga - informacja o tym ile rzeczywiscie osob pojawilo sie na takim spotkaniu bylaby cenna - pokazalby tak naprawde kto ma racje. Ktos wie?
Alien Frontiers, Descent 2ed, D&D: Drizzt, Doom, Dreadfleet, Fortune & Glory+Exp, Ghost Stories, High Command, LOTR LCG, Middle-Earth Quest, Sid Meier's Civilization, Space Hulk, Warhammer Quest ACG, War of the Ring + Exp, Warzone, X-Wing
Przemek Planszówki
Posty: 9
Rejestracja: 23 sie 2015, 21:41

Re: [Grupa Gry Planszowe Warszawa] cykliczne wydarzenia

Post autor: Przemek Planszówki »

Hej :-)

Zapraszam na kolejne wydarzenie - środa 30 września o godzinie 18:30 w Jaś & Małgosia!
Szczegółowe informacje o wydarzeniu są widoczne dla Wszystkich - nawet tych którzy nie mają konta na FB - https://www.facebook.com/events/1661688664067038/

Są dwa sposoby potwierdzenia udziału w wydarzeniu do wyboru - gdyż nie wszyscy korzystają z FB.
Potwierdzenie jest dla nas ważne z powodów organizacyjnych:

a) wystarczy napisać do mnie wiadomość potwierdzającą swój udział z podpisem "będę"

b) dołączyć do wydarzenia w ramach Grupy na FB o nazwie Gry Planszowe Warszawa - poprzez link, który będzie się pojawiał w nowych wiadomościach w ramach tego wątku. Najnowsze wydarzenie jest tutaj: https://www.facebook.com/events/1661688664067038/ - wystarczy kliknąć w button "Wezmę udział"


Przemek
Przemek Planszówki
Posty: 9
Rejestracja: 23 sie 2015, 21:41

Re: [Grupa Gry Planszowe Warszawa] cykliczne wydarzenia

Post autor: Przemek Planszówki »

Hej :-)

Zapraszam na kolejne wydarzenie - środa 7 października o godzinie 18:30 w Miejsce Chwila (Ogrodowa 31/35)
Szczegółowe informacje o wydarzeniu są widoczne dla Wszystkich - nawet tych którzy nie mają konta na FB - https://www.facebook.com/events/528183310673704/

Są dwa sposoby potwierdzenia udziału w wydarzeniu do wyboru - gdyż nie wszyscy korzystają z FB.
Potwierdzenie jest dla nas ważne z powodów organizacyjnych:

a) wystarczy napisać do mnie wiadomość potwierdzającą swój udział z podpisem "będę"

b) dołączyć do wydarzenia w ramach Grupy na FB o nazwie Gry Planszowe Warszawa - poprzez link, który będzie się pojawiał w nowych wiadomościach w ramach tego wątku. Najnowsze wydarzenie jest tutaj: https://www.facebook.com/events/528183310673704/ - wystarczy kliknąć w button "Wezmę udział"


Przemek
Przemek Planszówki
Posty: 9
Rejestracja: 23 sie 2015, 21:41

Re: [Grupa Gry Planszowe Warszawa] cykliczne wydarzenia

Post autor: Przemek Planszówki »

Hej :-)

Zapraszam na kolejne wydarzenie - środa 21 października o godzinie 18:30 w Jaś & Małgosia!
Szczegółowe informacje o wydarzeniu są widoczne dla Wszystkich - nawet tych którzy nie mają konta na FB - https://www.facebook.com/events/358522111015003/

Są dwa sposoby potwierdzenia udziału w wydarzeniu do wyboru - gdyż nie wszyscy korzystają z FB.
Potwierdzenie jest dla nas ważne z powodów organizacyjnych:

a) wystarczy napisać do mnie wiadomość potwierdzającą swój udział z podpisem "będę"

b) dołączyć do wydarzenia w ramach Grupy na FB o nazwie Gry Planszowe Warszawa - poprzez link, który będzie się pojawiał w nowych wiadomościach w ramach tego wątku. Najnowsze wydarzenie jest tutaj: https://www.facebook.com/events/358522111015003/ - wystarczy kliknąć w button "Wezmę udział"


Przemek
Przemek Planszówki
Posty: 9
Rejestracja: 23 sie 2015, 21:41

Re: [Grupa Gry Planszowe Warszawa] cykliczne wydarzenia

Post autor: Przemek Planszówki »

Hej :-)

Zapraszam na kolejne wydarzenie - środa 4 listopada o godzinie 18:30 w Chwili na Ogrodowej.
Szczegółowe informacje o wydarzeniu są widoczne dla Wszystkich - nawet tych którzy nie mają konta na FB -
https://www.facebook.com/events/898771500214625/

Są dwa sposoby potwierdzenia udziału w wydarzeniu do wyboru - gdyż nie wszyscy korzystają z FB.
Potwierdzenie jest dla nas ważne z powodów organizacyjnych:

a) wystarczy napisać do mnie wiadomość potwierdzającą swój udział z podpisem "będę"

b) dołączyć do wydarzenia w ramach Grupy na FB o nazwie Gry Planszowe Warszawa - poprzez link, który będzie się pojawiał w nowych wiadomościach w ramach tego wątku. Najnowsze wydarzenie jest tutaj: https://www.facebook.com/events/898771500214625/- wystarczy kliknąć w button "Wezmę udział"


Przemek
ODPOWIEDZ