Rycerze Pustkowi (Marek Mydel)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
zawias
Posty: 228
Rejestracja: 08 gru 2013, 00:45
Has thanked: 4 times
Been thanked: 27 times
Kontakt:

Re: Rycerze Pustkowi

Post autor: zawias »

Dzięki :) Faktycznie, powinno być, że tylko w pierwszym starciu to działa. I można by też dodać, że podczas ruchu można handlować z innym Rycerzem jeśli dojdzie do spotkania i zostaną zagrane 2 karty obrony w pierwszym starciu walki.
Ale użyłem tam też trochę innych skrótów myślowych, generalnie dla tych co już znają zasady.
Awatar użytkownika
Curiosity
Administrator
Posty: 8801
Rejestracja: 03 wrz 2012, 14:08
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 2707 times
Been thanked: 2393 times

Re: Rycerze Pustkowi

Post autor: Curiosity »

Podoba mi się, że fajnie rozdzieliłeś "eksplorację" od "akcji eksploracji", bo czytając instrukcję zastanawiałem się, czy to jest zawiłe, czy jestem zwyczajnie głupi ;> Swoją drogą middlekilla, nie można było tego jakoś inaczej nazwać?
Jesteś tu od niedawna? Masz pytania co do funkcjonowania forum? Pisz.
Regulamin forum || Regulamin podforum handlowego
Awatar użytkownika
middlekilla
Posty: 343
Rejestracja: 01 lut 2005, 00:46

Re: Rycerze Pustkowi

Post autor: middlekilla »

Dzięki wielkie ponownie za pomoc. Właśnie kończę angielską edycję, więc za kilka dni będę mógł siąść do FAQ, erraty i tego typu tematów.
Pozdrawiam,
Marek Mydel
Awatar użytkownika
middlekilla
Posty: 343
Rejestracja: 01 lut 2005, 00:46

Re: Rycerze Pustkowi

Post autor: middlekilla »

Przypuszczam, że na pewno można by, choć miałem na myśli, żeby jednak w fazie eksploracji robiło się takąż akcję (z nazwy w sensie). Ale na pewnym etapie produkcji było mi już trudno mi ocenić, czy coś jest zawiłe czy może proste. Ale jeśli gracze mają z czymś problemy to wina jest po mojej stronie, więc mogę pewne rzeczy teraz tylko wyjaśniać i omawiać.

Jakby co to też polecam słowniczek s. 11 hasła akcja eksploracji i eksploracja. Miałem nadzieję, że będzie dość jasne, ale człowiek uczy się na błędach. Więc sorry i będziemy klaryfikować.
Pozdrawiam,
Marek Mydel
Awatar użytkownika
middlekilla
Posty: 343
Rejestracja: 01 lut 2005, 00:46

Re: Rycerze Pustkowi

Post autor: middlekilla »

Takie szybkie info z frontu - właśnie rozpoczęliśmy za pośrednictwem Board & Dice preorder gier Polish Publishing League na targach Spiel '15 w Essen. Angielscy Rycerze oczywiście też tam są, więc jeśli macie jakichś znajomych chętnych na Waste Knights to dajcie im znać!

http://shop.boardanddice.com/pl/13-spiel2015
Pozdrawiam,
Marek Mydel
wirusman
Posty: 1981
Rejestracja: 08 sty 2014, 19:18
Lokalizacja: Jaworzno
Has thanked: 88 times
Been thanked: 28 times

Re: Rycerze Pustkowi

Post autor: wirusman »

Są już w sieci recenzje tej gry, opłaca się zakupić?
Awatar użytkownika
Chaaber
Posty: 1054
Rejestracja: 29 sty 2014, 22:03
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 10 times
Been thanked: 10 times

Re: Rycerze Pustkowi

Post autor: Chaaber »

Opłaca się, to raz.
A dwa to jest już na przykład recenzja a Game Troll TV, 9/10 Piotrek dał.
Brać to i grać, nie pytać.

Nie pytać!
Awatar użytkownika
sqb1978
Posty: 2623
Rejestracja: 18 gru 2013, 16:54
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 41 times
Been thanked: 142 times

Re: Rycerze Pustkowi

Post autor: sqb1978 »

Ja jestem bardzo zadowolony z zakupu :) Kupcy i Korsarze oraz Firefly mają mocną konkurencję.
Awatar użytkownika
AkitaInu
Posty: 4060
Rejestracja: 12 lut 2012, 12:43
Lokalizacja: Chorzów
Has thanked: 7 times
Been thanked: 25 times

Re: Rycerze Pustkowi

Post autor: AkitaInu »

wirusman pisze:Są już w sieci recenzje tej gry, opłaca się zakupić?
Zależy czego oczekujesz od gry. Dla mnie raczej ta gra jest średnia i to wszystko :) Mimo że lubie bardzo klimat postaop.

Jeżeli chcesz gry przygodowej z ciekawym aspektem tego złego to spoko. Jeżeli jednak nudzi Cie łażenie po mapie i robienie zleceń (jakichkolwiek) to warto przemyśleć ;)
Awatar użytkownika
middlekilla
Posty: 343
Rejestracja: 01 lut 2005, 00:46

Re: Rycerze Pustkowi

Post autor: middlekilla »

Hu ha!

Angielska wersja Rycerzy Pustkowi czyli Waste Knights przetłumaczona, karty już gotowe, karton gotowy, jeszcze się instrukcje drukują i jedziemy na Essen! Życzcie nam szczęścia, bo jak się przyzwoicie sprzeda będziemy mogli przejść w fazę dodatków do obu edycji ;-)

Plus znajdzie się teraz trochę czasu na normalną stronę, FAQ, erratę, nowe misje, artbook i inne bajery, jakie należą się Wam za wsparcie i kupowanie naszej gry!
Pozdrawiam,
Marek Mydel
Kal-El83
Posty: 1154
Rejestracja: 03 sty 2015, 17:28
Lokalizacja: Kołobrzeg
Has thanked: 243 times
Been thanked: 137 times

Re: Rycerze Pustkowi

Post autor: Kal-El83 »

Pokażcie że Polacy nie gęsi i dobre gry wydają :wink:
Niegdyś Azazelek, narodzony na nowo jako Kal-El83 ;)
Awatar użytkownika
middlekilla
Posty: 343
Rejestracja: 01 lut 2005, 00:46

Re: Rycerze Pustkowi

Post autor: middlekilla »

Zrobimy co w naszej mocy ;-)
Pozdrawiam,
Marek Mydel
Awatar użytkownika
zbajszek
Posty: 530
Rejestracja: 18 sie 2012, 19:18
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 7 times
Been thanked: 17 times

Re: Rycerze Pustkowi

Post autor: zbajszek »

Pojawiła się recenzja Rycerzy na stronie Radioaktywnych Recenzji.
Link do recenzji znajdziecie TUTAJ
--------------------Zbajchu Plays--------------------
---Moja Planszoteczka --- Sprzedam/Wymienię Topic ---
Ribald
Posty: 16
Rejestracja: 18 wrz 2015, 10:37

Re: Rycerze Pustkowi

Post autor: Ribald »

Awatar użytkownika
Rocy7
Posty: 5456
Rejestracja: 05 maja 2013, 14:10
Lokalizacja: Warszawa / Kobyłka
Been thanked: 5 times

Re: Rycerze Pustkowi

Post autor: Rocy7 »

middlekilla pisze:
Angielska wersja Rycerzy Pustkowi czyli Waste Knights przetłumaczona, karty już gotowe, karton gotowy, jeszcze się instrukcje drukują i jedziemy na Essen!
jakas zachecajaca recka lub choć relacja z rozgrywki na BGG by sie jeszcze przydała ;)
Awatar użytkownika
middlekilla
Posty: 343
Rejestracja: 01 lut 2005, 00:46

Re: Rycerze Pustkowi

Post autor: middlekilla »

Pracujemy nad tym. Jesteśmy umówieni już z DriveThru oraz na Essen z kilkoma zachodnimi recenzentami.
Pozdrawiam,
Marek Mydel
Awatar użytkownika
middlekilla
Posty: 343
Rejestracja: 01 lut 2005, 00:46

Re: Rycerze Pustkowi

Post autor: middlekilla »

Kolejna figurka od Prodos Games właśnie wyszła z maszyny. Tym razem to Gladiator!

https://www.facebook.com/rycerzepustkow ... =1&theater
Pozdrawiam,
Marek Mydel
Awatar użytkownika
sqb1978
Posty: 2623
Rejestracja: 18 gru 2013, 16:54
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 41 times
Been thanked: 142 times

Re: Rycerze Pustkowi

Post autor: sqb1978 »

Jesteśmy po 3 rozgrywce (tym razem na 3 osoby) i gra pokazała prawdziwy pazur. To był ciągle pierwszy 'niby szkoleniowy' scenariusz, a dostarczył całkiem sporo emocji. Pojawia się coraz większa głębia w grze, szczególnie w walce oraz odpowiednim wykorzystywaniu kart farta i rozgrywaniu Padliniarza.

Końcówka była iście epicka. W 5 rundzie jeden przeciwnik miał 2 wykonane zlecenia, drugi jedno zrobione i jedno do doniesienia, ja natomiast solidne 0 zleceń i lekką irytację spowodowaną kilkoma złymi decyzjami :) Jako, że gra się trochę przeciągała, to będąc Padliniarzem w pewnym momencie dodałem zlecenie wymagające pokonania gracza, żeby zakończyć grę w tej rundzie pojedynkiem między chłopakami. W zasadzie rozkmina ograniczała się do tego, który z wygrywających graczy ukończy to zlecenie jako pierwszy.

A jak to się skończyło?
.
.
.
Ano wygrałem :)
.
.
.
Karty pustkowii sprawiły, że obaj przeciwnicy utknęli na totalnych zadupiach (jeden mocno obity, a drugi nieprzytomny). Korzystając z okazji, że ruszam się ostatni, jednemu ukradłem niewykonane zlecenie, a drugiego dobiłem robiąc zlecenie na pokonanie gracza. Następnie skończyłem ruch w miejscu wykonania skradzionego zlecenia. W kolejnej - ostatniej - rundzie wszyscy mieli szansę wygrać robiąc nowe zlecenie ogólne, które dawało jednocześnie sporo reputacji rozstrzygając ewentualny remis. Chłopaki po odzyskaniu przytomności byli ranni i prawie bez amunicji. Pomimo tego walka była do upadłego, dosłownie na maczety. Wyszedłem z tego zwycięzko głównie dzięki przedmiotom, które zdobyłem na wykonaniu 2 poprzednich zleceń (Piłomiecz rządzi!). W ostatniej rundzie udało się skończyć trzecie zlecenie. I tak oto wygrałem przez 75% czasu gry uważając, że się w tej grze zupełnie nie liczę :P

Po tej rozgrywce wszyscy stwierdzili, że gra ma bardzo duży potencjał i o 2 w nocy zaczęły się dyskusje o pomysłach na dodatki ;)
Awatar użytkownika
siekan
Posty: 425
Rejestracja: 28 gru 2014, 09:47
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 4 times
Been thanked: 10 times
Kontakt:

Re: Rycerze Pustkowi

Post autor: siekan »

Strasznie żałuję, że nie mogłem wczoraj ze Sqb zagrać, bo już po pierwszej rozgrywce było widać, że gra ma potencjał. Zadania wykonuje się w miarę sprawnie a gra ma potencjał do "rotacji" zadań pomiędzy graczami co sprawia że nawet gracz, który wydaje się być na przegranej pozycji nie jest celem "liderów" i ma szanse wygrać :)
Awatar użytkownika
vinnichi
Posty: 2391
Rejestracja: 17 sty 2014, 00:16
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 1304 times
Been thanked: 790 times
Kontakt:

Re: Rycerze Pustkowi

Post autor: vinnichi »

Czy gdzieś są informacje na temat rozgrywek 2-osobowych? Czy jest to raczej tytuł dla 3+?
kręcimy wąsem na dobre gry
you tube
discord
Awatar użytkownika
middlekilla
Posty: 343
Rejestracja: 01 lut 2005, 00:46

Re: Rycerze Pustkowi

Post autor: middlekilla »

Oczywiście lepiej, żeby wypowiadali się gracze a nie twórca, ale rozegrałem masę gier na 2 osoby i świetnie się grało szczególnie, że cały czas obaj gracze grają raz jako rycerz, raz jako Padliniarz. Jak coś to recenzja for2players, oni się specjalizują w tytułach i wariantach 2-osobowych.

http://www.for2players.pl/2015/09/pierw ... cerze.html

Co do dodatków, to zasadniczo mamy dobrą wiadomość. Właśnie zaczęliśmy prace nad pierwszym małym dodatkiem do Rycerzy. Jeśli fundusze pozwolą chcemy, żeby ukazał się jeszcze w tym roku kalendarzowym. Będzie się nazywał Krajobrazy Pustkowia / Vistas of the Waste i skupimy się w nim na ogólnie pojętym terenie, miejscach etc. Będzie to 55 dużych kart plus instrukcja w formie broszury, cena ok. 40 zł.

Na ten moment na pewno znajdą się w nim:

a) Karty terenu: będą zmieniały warunki walki na określonych typach heksów (bagno, góry, miasto)

b) Karty eksploracji: będą działały w kroku eksploracji po tym, jak rycerz zacznie eksplorację (czyli w przypadku 4 heksów specjalnych po udanym teście eksploracji). Będą wpływać na samą eksplorację w pozytywny (częściej) lub negatywny sposób np. będzie można wykonać 2 akcje eksploracji, odpalić lepszy handel, znaleźć sprzęt lub zasoby etc. albo zostać okradzionym czy trafić na zarażoną jakimś choróbskiem społeczność. Ogólnie wzbogacą krok eksploracji który w porównaniu z krokiem ruchu jest raczej "suchy". Plus część z nich będzie działać "mocniej" jeśli zostanie dobrana na pasującej lokacji.

c) karty pustkowi: wrogowie mocniej działający gdy zostaną zagrani na heksach określonego terenu, sporo wydarzeń typu "Natura"

Plus garść fartów i zleceń oraz 4 karty pomocy dla graczy z podsumowaniem rundy. Tak pi razy drzwi sobie to wyobrażamy. Za niedługo zaczniemy testy i pewnie na początku listopada będziemy chcieli wysłać prototypowe karty do wybranych grup testerskich, czyli do Was celem oceny przydatności naszych pomysłów.
Pozdrawiam,
Marek Mydel
Awatar użytkownika
vinnichi
Posty: 2391
Rejestracja: 17 sty 2014, 00:16
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 1304 times
Been thanked: 790 times
Kontakt:

Re: Rycerze Pustkowi

Post autor: vinnichi »

Dziękuję za link i odpowiedź widziałem recenzję ale właśnie ani tam ani na game troll nie pojawia się wątek rozgrywek dwuosoobowych, pozostaje kupić i samemu sprawdzić :) powodzenia na essen niech ludzie zobaczą że nie tylko Lewandowski i Wiedzmin są od nas
kręcimy wąsem na dobre gry
you tube
discord
Kal-El83
Posty: 1154
Rejestracja: 03 sty 2015, 17:28
Lokalizacja: Kołobrzeg
Has thanked: 243 times
Been thanked: 137 times

Re: Rycerze Pustkowi

Post autor: Kal-El83 »

Ja w zasadzie grywam jedynie 2-osobowe gry.
Gra się przyjemnie, a system walki jest świetnie wykorzystany (jako padliniarz możesz próbować osłanić przeciwnika w czasie walki, aby zaraz w swoim ruchu postarać się dojechać przeciwnika lub podnieść coś co obok niego leży akurat po walce ;) ).

Natomiast wydaje mi się że jeszcze 1-2 dodatkowe osoby mocno ożywiają to co się dzieje na planszy. Jak zaczynamy realizować swoje zlecenia to czasem każdy jedzie w swoją część planszy i interakcja jest jedynie na linii padliniarz - gracz.

Mimo wszystko jeżeli szukasz przygodówki w fajnym klimacie postapo i masz kogoś do gry kto to podziela to bierz :)
Niegdyś Azazelek, narodzony na nowo jako Kal-El83 ;)
Awatar użytkownika
vinnichi
Posty: 2391
Rejestracja: 17 sty 2014, 00:16
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 1304 times
Been thanked: 790 times
Kontakt:

Re: Rycerze Pustkowi

Post autor: vinnichi »

Dziękuję, taki też zapadł wyrok, w tym roku essenowe zakupy ograniczą się do rodzimych twórców RP i PLO 2 edycja, czyli fantasy i sf, mam nadzieję że się nie pogryzą na półce.
kręcimy wąsem na dobre gry
you tube
discord
Awatar użytkownika
hamanu
Posty: 856
Rejestracja: 16 lis 2006, 14:19
Lokalizacja: Poznań
Been thanked: 1 time

Re: Rycerze Pustkowi

Post autor: hamanu »

Czy ktos jeszcze dostal figurki w tak fatalnym stanie jako moje (polamana bron, polamane podstawki, a wszystki elegancko zapakowane w pudelko od zapalek)?
Jakies doswiadczenia z wymiana?
"Jutro to dziś, tyle że jutro."
S. Mrożek
ODPOWIEDZ