Blood Rage (Eric M. Lang)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Iesthir
Posty: 286
Rejestracja: 18 lut 2015, 10:33

Re: [KS] Blood Rage (CMoN, McVey, Eric Lang, plastic crack)

Post autor: Iesthir »

bubu pisze:Tam był około północy.
Ciekawe czy dzisiaj dojdzie czy też jutro.
Ja Rum&Bones dostałem następnego dnia po tym, kiedy pojawił się we Wrocławiu. Ale to Rum&Bones. Blood Rage dalej nie dał u mnie znaku życia.

Teraz łudzę się, że wysłali w Piątek tylko trackingu nie wprowadzili bo nie zdążyli :P

Edycja:
Widzę mail od CMON, myślę TRACKING! :D A gdzie tam... przypomnienie o The Others... :(
Awatar użytkownika
bubu
Posty: 605
Rejestracja: 21 lut 2014, 15:16
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 4 times
Been thanked: 6 times

Re: [KS] Blood Rage (CMoN, McVey, Eric Lang, plastic crack)

Post autor: bubu »

Iesthir pisze: Ja Rum&Bones dostałem następnego dnia po tym, kiedy pojawił się we Wrocławiu. Ale to Rum&Bones. Blood Rage dalej nie dał u mnie znaku życia.
Numer przewozowy Zombicide dostałem kilka dni po otrzymaniu paczki : )
Iesthir pisze: Edycja:
Widzę mail od CMON, myślę TRACKING! :D A gdzie tam... przypomnienie o The Others... :(
Myślisz, że to takie "Pan wesprze naszą nową grę. Nie chcemy chyba, żeby paczce z Blood Rage coś się po drodze stało..."?
: )
Iesthir
Posty: 286
Rejestracja: 18 lut 2015, 10:33

Re: [KS] Blood Rage (CMoN, McVey, Eric Lang, plastic crack)

Post autor: Iesthir »

bubu pisze: Myślisz, że to takie "Pan wesprze naszą nową grę. Nie chcemy chyba, żeby paczce z Blood Rage coś się po drodze stało..."?
: )
Raczej im nie wyjdzie, bo The Others już wsparte... chyba, że to sugestia żeby add-ony dokupić :P
Sekator
Posty: 523
Rejestracja: 12 lut 2015, 15:58
Been thanked: 1 time

Re: [KS] Blood Rage (CMoN, McVey, Eric Lang, plastic crack)

Post autor: Sekator »

Czy ktoś z Was planuje grać w to we dwie osoby? Bo kusi mnie zakup oj kusi, ale trochę się obawiam, że tylko do gry w dwie osoby to nie warto.
schizofretka
Posty: 4360
Rejestracja: 13 mar 2010, 17:29
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 6 times

Re: [KS] Blood Rage (CMoN, McVey, Eric Lang, plastic crack)

Post autor: schizofretka »

Trzeba poczekać, aż ktoś grę dostanie w swoje ręce. Ale sądząc po Chaosie, do którego jest podobne, to zdecydowanie nie (nawet jeśli będzie znacznie lepiej skalowalne).
Ja bym chciał do ciemnej nocki tak układać z wami razem,
Ale dajcie nowe klocki, albo zmieńcie ten obrazek!
Mogę przynieść
Awatar użytkownika
pan_satyros
Posty: 6133
Rejestracja: 18 maja 2010, 15:29
Lokalizacja: Siemianowice
Has thanked: 652 times
Been thanked: 513 times
Kontakt:

Re: [KS] Blood Rage (CMoN, McVey, Eric Lang, plastic crack)

Post autor: pan_satyros »

Sekator pisze:Czy ktoś z Was planuje grać w to we dwie osoby? Bo kusi mnie zakup oj kusi, ale trochę się obawiam, że tylko do gry w dwie osoby to nie warto.
Ja planowałem. Zasięgnąłem jednak języka i spasowałem.
Na bgg można wyczytać już jakieś opinie i w zasadzie wygląda to tak, że spora część planszy jest zablokowana, zaś rozgrywka przebiega znacznie bardziej przewidywalnie (tylko 1 czynnik ludzki).
W przeciwieństwie do Chaosa ten tytuł działa na 2 osoby, ale jest to działanie wykastrowane z istoty, jaką jest tu wieloosobowy konflikt.

A jednak patrząc na zdjęcia wciąż żałuję, że dla - sporadycznych partii 3 osobowych - nie kupiłem...
Sekator
Posty: 523
Rejestracja: 12 lut 2015, 15:58
Been thanked: 1 time

Re: [KS] Blood Rage (CMoN, McVey, Eric Lang, plastic crack)

Post autor: Sekator »

Ach, ale te figurki wikingów i potworów...

Opinie na BGG są różne, z tym że ciężko określić komu ufać, bo spora część ludzi która się wypowiada w tamtych tematach jeszcze nie grało :D. Może kupię, najwyżej będę oglądał figurki wieczorami płacząc cicho.

inb4 Sprzedam Blood Rage, grana raz.
Skywarden
Posty: 204
Rejestracja: 10 wrz 2013, 11:15
Been thanked: 7 times

Re: [KS] Blood Rage (CMoN, McVey, Eric Lang, plastic crack)

Post autor: Skywarden »

Mam :mrgreen: !!!!!!
Awatar użytkownika
bubu
Posty: 605
Rejestracja: 21 lut 2014, 15:16
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 4 times
Been thanked: 6 times

Re: [KS] Blood Rage (CMoN, McVey, Eric Lang, plastic crack)

Post autor: bubu »

I co? I co? I co? : )
Mój egzemplarz leży w Komornikach więc pewnie dzisiaj dostanę.
A biorąc pod uwagę ile mam do zrobienia dzisiaj to lepiej, żeby to było późnym popołudniem..
Iesthir
Posty: 286
Rejestracja: 18 lut 2015, 10:33

Re: [KS] Blood Rage (CMoN, McVey, Eric Lang, plastic crack)

Post autor: Iesthir »

bubu pisze:I co? I co? I co? : )
Mój egzemplarz leży w Komornikach więc pewnie dzisiaj dostanę.
A biorąc pod uwagę ile mam do zrobienia dzisiaj to lepiej, żeby to było późnym popołudniem..
Dołączam się do pytań :D

Swoją drogą, ciekawe czy mój też z przyczajki dzisiaj dotrze...
Awatar użytkownika
Wallenstein
Posty: 970
Rejestracja: 20 kwie 2006, 08:00
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle

Re: [KS] Blood Rage (CMoN, McVey, Eric Lang, plastic crack)

Post autor: Wallenstein »

Moi wikingowie przedarli się już przez Opole, wieć dziś na pewno załomoczą w drzwi. :twisted:
Stałe rabaty: REBEL 10%, PLANSZOSTREFA 11%. Chętnych zapraszam na priv.
Skywarden
Posty: 204
Rejestracja: 10 wrz 2013, 11:15
Been thanked: 7 times

Re: [KS] Blood Rage (CMoN, McVey, Eric Lang, plastic crack)

Post autor: Skywarden »

Na razie nic. Nuda. Na otwarcie muszę poczekać na mojego Gryzonia (Kapibarę)....
Iesthir
Posty: 286
Rejestracja: 18 lut 2015, 10:33

Re: [KS] Blood Rage (CMoN, McVey, Eric Lang, plastic crack)

Post autor: Iesthir »

Skywarden pisze:Na razie nic. Nuda. Na otwarcie muszę poczekać na mojego Gryzonia (Kapibarę)....
To co smaka robisz? :lol:
Skywarden
Posty: 204
Rejestracja: 10 wrz 2013, 11:15
Been thanked: 7 times

Re: [KS] Blood Rage (CMoN, McVey, Eric Lang, plastic crack)

Post autor: Skywarden »

Dzisiaj około 18 będziemy w Setce (w POZNANIU) w to grać :). Na tą chwilę mamy trzy wolne miejsca :).
Ostatnio zmieniony 06 paź 2015, 13:46 przez Skywarden, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Dexterus
Posty: 369
Rejestracja: 26 paź 2014, 20:41
Lokalizacja: Wrocław

Re: [KS] Blood Rage (CMoN, McVey, Eric Lang, plastic crack)

Post autor: Dexterus »

Skywarden pisze:Dzisiaj około 18 będziemy w Setce w to grać :). Na tą chwilę mamy trzy wolne miejsca :).
Masz na myśli wrocławską Setkę? To kilkaset metrów dalej będzie konkurencja ;) Wiem że KNH może nie jest najbardziej klimatycznym miejscem, ale za to tam mogę sobie puścić własną muzyczkę. A już taką upatrzoną mam :>

Acha. I tak. Do mnie też już paczka dotarła. Pardon za fałszywy alarm przed tygodniem, to po prostu inny Kickstarter mnie zaskoczył wczesnym przyjściem ^^' (miał być w październiku, był we wrześniu, podczas gdy BR co miał być we wrześniu, przyszedł jak widać w październiku).
Awatar użytkownika
trabiniu
Posty: 232
Rejestracja: 18 gru 2013, 15:39
Been thanked: 1 time

Re: [KS] Blood Rage (CMoN, McVey, Eric Lang, plastic crack)

Post autor: trabiniu »

czekamy na relację i pierwsze wrażenia :)
Awatar użytkownika
trabiniu
Posty: 232
Rejestracja: 18 gru 2013, 15:39
Been thanked: 1 time

Re: [KS] Blood Rage (CMoN, McVey, Eric Lang, plastic crack)

Post autor: trabiniu »

Paczka dotarła :). Pytanie czy macie kartę do figurki mystic troll?
Awatar użytkownika
bubu
Posty: 605
Rejestracja: 21 lut 2014, 15:16
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 4 times
Been thanked: 6 times

Re: [KS] Blood Rage (CMoN, McVey, Eric Lang, plastic crack)

Post autor: bubu »

A ja po całodniowym czekaniu na kuriera widzę na stronie ze śledzeniem, że się niby od drzwi odbił. A ani telefonu ani awizo w skrzynce.
I to się nazywa Blood Rage...
Awatar użytkownika
trabiniu
Posty: 232
Rejestracja: 18 gru 2013, 15:39
Been thanked: 1 time

Re: [KS] Blood Rage (CMoN, McVey, Eric Lang, plastic crack)

Post autor: trabiniu »

już wiem ze karty brakuje - mam nadzieję że doślą bez większych problemów.
Co do pierwszych wrażeń - to jest wow. Gra jest wydana świetnie.
Iesthir
Posty: 286
Rejestracja: 18 lut 2015, 10:33

Re: [KS] Blood Rage (CMoN, McVey, Eric Lang, plastic crack)

Post autor: Iesthir »

trabiniu pisze:już wiem ze karty brakuje - mam nadzieję że doślą bez większych problemów.
Co do pierwszych wrażeń - to jest wow. Gra jest wydana świetnie.
W Rum&Bones karty bonusowe były rzucone luzem do pudła i też myślałem że nie ma bo wpadły pod dolne klapy pudła i do taśmy się przylepiły... może jest tak samo?

U mnie ani paczki ani trackingu... :-(
Awatar użytkownika
trabiniu
Posty: 232
Rejestracja: 18 gru 2013, 15:39
Been thanked: 1 time

Re: [KS] Blood Rage (CMoN, McVey, Eric Lang, plastic crack)

Post autor: trabiniu »

Niestety nie. Tu są osobne kartoniki na pojedyncze figurki plus karta.
Awatar użytkownika
Wallenstein
Posty: 970
Rejestracja: 20 kwie 2006, 08:00
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle

Re: [KS] Blood Rage (CMoN, McVey, Eric Lang, plastic crack)

Post autor: Wallenstein »

bubu pisze:A ja po całodniowym czekaniu na kuriera widzę na stronie ze śledzeniem, że się niby od drzwi odbił. A ani telefonu ani awizo w skrzynce.
I to się nazywa Blood Rage...
U mnie to samo. :evil: :evil: :evil:
Stałe rabaty: REBEL 10%, PLANSZOSTREFA 11%. Chętnych zapraszam na priv.
Skywarden
Posty: 204
Rejestracja: 10 wrz 2013, 11:15
Been thanked: 7 times

Re: [KS] Blood Rage (CMoN, McVey, Eric Lang, plastic crack)

Post autor: Skywarden »

Mountain Troll Mode ON

No to jestem po pierwszej rozgrywce. Czas od publicznego rozpakowania KS-a do początku rozgrywki to około godzina. Rozgrywka - około 1,5 godziny. 5 osób.
Graliśmy bez Bogów, Mistyków i KS-wych potworów (te rozpakowałem dopiero w domu).

Minusy:
1. Gra jest słaba.... - Przegrałem (konkretnie byłem ostatni).
2. Nie ma kostek. Nic nie zależy od. Nie można wygrać jednym lub kilkoma świetnymi rzutami....
3. Nie wiadomo co inni gracze mają na ręce. Trzeba zagrywać karty w ciemno. To bez sensu, bo po co mam zagrywać silną kartę, kiedy ktoś może później kazać mi ją odrzucić, albo zabić wszystkie z wyjątkiem jednej moich jednostek. Powinna być możliwość cofnięcia karty na rękę po jej odkryciu....
4. Budowanie sobie minitalii przez draft pojedynczych kart jest takie nijakie. Karty są tylko w trzech rodzajach.... jak na EURO... słabe. W talii nie ma też karty WYGRAŁEŚ - bez sensu.
5. Gra się o punkty zwycięstwa... normalnie EURO. Tylko dla ściemy są nazwane tu Glory Points.
6. Jak na EURO w grze jest mało żetonów.
7. Nie ma karmienia jednostek. Normalnie stoją na planszy, aż nie zginą... Brak fazy utrzymania.
8. Brak czasu na zastanowienie. Czasami kolejna moja tura miała miejsce już po kilkudziesięciu sekundach. Do tego nie można sobie nic długoterminowego zaplanować... jednostki giną zbyt szybko (brak HP jednostek).
9. Niby są figurki.... ale się nie ruszają. Nie chodzi nawet o to, ze nie ruszają się dłonie, czy zginają kolana.... NORMALNIE NIC. Mamy 2015 rok, a nie można nawet głowy im poobracać.
10. Potwory nie trzymają skali. Jeżeli ktoś ma kolejkę o mniejszej skali niż H0 to nie będą się mieścić do wagoników.
11. Inni panoszą się w moich bitwach. Nie można wykluczyć innych z dołączenia do bitwy w środkowym polu. Każdy może wejść swoim trollem i się panoszyć.
12. Jeżeli już mówimy o wątku militarnym. Rozwój psychologiczny bohaterów jest ograniczony do absolutnego minimum.
12. Do końca nie wiadomo kto wygra, przynajmniej u nas nie udało się wyłonić samotnego lidera już w pierwszej erze.
13. Ciężko wykonać KING MAKING. Jak już ja nie wygram, to chociaż powinienem mieć możliwość określić kto inny będzie zwycięzcą.

Mountain Troll Mode OFF
Awatar użytkownika
sillue
Posty: 468
Rejestracja: 18 kwie 2012, 14:23
Lokalizacja: Piastów
Has thanked: 3 times
Been thanked: 1 time

Re: [KS] Blood Rage (CMoN, McVey, Eric Lang, plastic crack)

Post autor: sillue »

Skywarden pisze:Mountain Troll Mode ON

No to jestem po pierwszej rozgrywce. Czas od publicznego rozpakowania KS-a do początku rozgrywki to około godzina. Rozgrywka - około 1,5 godziny. 5 osób.
Graliśmy bez Bogów, Mistyków i KS-wych potworów (te rozpakowałem dopiero w domu).

Minusy:
1. Gra jest słaba.... - Przegrałem (konkretnie byłem ostatni).
2. Nie ma kostek. Nic nie zależy od. Nie można wygrać jednym lub kilkoma świetnymi rzutami....
3. Nie wiadomo co inni gracze mają na ręce. Trzeba zagrywać karty w ciemno. To bez sensu, bo po co mam zagrywać silną kartę, kiedy ktoś może później kazać mi ją odrzucić, albo zabić wszystkie z wyjątkiem jednej moich jednostek. Powinna być możliwość cofnięcia karty na rękę po jej odkryciu....
4. Budowanie sobie minitalii przez draft pojedynczych kart jest takie nijakie. Karty są tylko w trzech rodzajach.... jak na EURO... słabe. W talii nie ma też karty WYGRAŁEŚ - bez sensu.
5. Gra się o punkty zwycięstwa... normalnie EURO. Tylko dla ściemy są nazwane tu Glory Points.
6. Jak na EURO w grze jest mało żetonów.
7. Nie ma karmienia jednostek. Normalnie stoją na planszy, aż nie zginą... Brak fazy utrzymania.
8. Brak czasu na zastanowienie. Czasami kolejna moja tura miała miejsce już po kilkudziesięciu sekundach. Do tego nie można sobie nic długoterminowego zaplanować... jednostki giną zbyt szybko (brak HP jednostek).
9. Niby są figurki.... ale się nie ruszają. Nie chodzi nawet o to, ze nie ruszają się dłonie, czy zginają kolana.... NORMALNIE NIC. Mamy 2015 rok, a nie można nawet głowy im poobracać.
10. Potwory nie trzymają skali. Jeżeli ktoś ma kolejkę o mniejszej skali niż H0 to nie będą się mieścić do wagoników.
11. Inni panoszą się w moich bitwach. Nie można wykluczyć innych z dołączenia do bitwy w środkowym polu. Każdy może wejść swoim trollem i się panoszyć.
12. Jeżeli już mówimy o wątku militarnym. Rozwój psychologiczny bohaterów jest ograniczony do absolutnego minimum.
12. Do końca nie wiadomo kto wygra, przynajmniej u nas nie udało się wyłonić samotnego lidera już w pierwszej erze.
13. Ciężko wykonać KING MAKING. Jak już ja nie wygram, to chociaż powinienem mieć możliwość określić kto inny będzie zwycięzcą.

Mountain Troll Mode OFF

genialne, made my day :lol:



maja paczka już w Wawie i niestety nie dostanę przed Essen, tak więc przyniosę w poniedziałek na rozgrywkę do Chwili...
Awatar użytkownika
donPedro
Posty: 205
Rejestracja: 21 lut 2015, 14:41
Been thanked: 1 time

Re: [KS] Blood Rage (CMoN, McVey, Eric Lang, plastic crack)

Post autor: donPedro »

Skywarden pisze:Mountain Troll Mode ON

No to jestem po pierwszej rozgrywce. Czas od publicznego rozpakowania KS-a do początku rozgrywki to około godzina. Rozgrywka - około 1,5 godziny. 5 osób.
Graliśmy bez Bogów, Mistyków i KS-wych potworów (te rozpakowałem dopiero w domu).

Minusy:
1. Gra jest słaba.... - Przegrałem (konkretnie byłem ostatni).
2. Nie ma kostek. Nic nie zależy od. Nie można wygrać jednym lub kilkoma świetnymi rzutami....
3. Nie wiadomo co inni gracze mają na ręce. Trzeba zagrywać karty w ciemno. To bez sensu, bo po co mam zagrywać silną kartę, kiedy ktoś może później kazać mi ją odrzucić, albo zabić wszystkie z wyjątkiem jednej moich jednostek. Powinna być możliwość cofnięcia karty na rękę po jej odkryciu....
4. Budowanie sobie minitalii przez draft pojedynczych kart jest takie nijakie. Karty są tylko w trzech rodzajach.... jak na EURO... słabe. W talii nie ma też karty WYGRAŁEŚ - bez sensu.
5. Gra się o punkty zwycięstwa... normalnie EURO. Tylko dla ściemy są nazwane tu Glory Points.
6. Jak na EURO w grze jest mało żetonów.
7. Nie ma karmienia jednostek. Normalnie stoją na planszy, aż nie zginą... Brak fazy utrzymania.
8. Brak czasu na zastanowienie. Czasami kolejna moja tura miała miejsce już po kilkudziesięciu sekundach. Do tego nie można sobie nic długoterminowego zaplanować... jednostki giną zbyt szybko (brak HP jednostek).
9. Niby są figurki.... ale się nie ruszają. Nie chodzi nawet o to, ze nie ruszają się dłonie, czy zginają kolana.... NORMALNIE NIC. Mamy 2015 rok, a nie można nawet głowy im poobracać.
10. Potwory nie trzymają skali. Jeżeli ktoś ma kolejkę o mniejszej skali niż H0 to nie będą się mieścić do wagoników.
11. Inni panoszą się w moich bitwach. Nie można wykluczyć innych z dołączenia do bitwy w środkowym polu. Każdy może wejść swoim trollem i się panoszyć.
12. Jeżeli już mówimy o wątku militarnym. Rozwój psychologiczny bohaterów jest ograniczony do absolutnego minimum.
12. Do końca nie wiadomo kto wygra, przynajmniej u nas nie udało się wyłonić samotnego lidera już w pierwszej erze.
13. Ciężko wykonać KING MAKING. Jak już ja nie wygram, to chociaż powinienem mieć możliwość określić kto inny będzie zwycięzcą.

Mountain Troll Mode OFF
A miało być tak pięknie ;)
ODPOWIEDZ