The Curse of the Black Dice

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Stan
Posty: 73
Rejestracja: 21 lis 2013, 23:10

Re: The Curse of the Black Dice

Post autor: Stan »

pytanie czy to było w planach czy to autonomiczna decyzja sklepów... z całym szacunkiem do wspierajacych (sam nim jestem) ale sklepy mają ich w poważaniu i dla nich ważna jest tylko jedna zasada: kupić taniej sprzedać drożej :)

Ciekawe tylko że na tym zarabiają bo to oznacza, że dla świętego spokoju nie chciałbym znać ceny po jakiej kupiły gry :)
Awatar użytkownika
crsunik
Posty: 2870
Rejestracja: 03 sty 2014, 12:12
Lokalizacja: Warszawa Wesoła
Been thanked: 2 times

Re: The Curse of the Black Dice

Post autor: crsunik »

Kiedy całe oburzenie tutaj wynika właśnie z ceny po jakiej sklepy kupiły grę oraz z tego , i to przede wszystkim, kiedy je otrzymały
Stan
Posty: 73
Rejestracja: 21 lis 2013, 23:10

Re: Odp: The Curse of the Black Dice

Post autor: Stan »

crsunik pisze:Kiedy całe oburzenie tutaj wynika właśnie z ceny po jakiej sklepy kupiły grę oraz z tego , i to przede wszystkim, kiedy je otrzymały
co do daty otrzymania pelna zgoda... :(
co do ceny... nie wiemy ile ich kupily... zakładam, że im więcej tym po bardziej atrakcyjnej cenie za sztukę... może gdyby była opcja kupna np 24 egzemplarzy przez wspieram.to w bardziej atrakcyjnej cenie niz w szesciopaku to i chętnych np tu na forum byłoby wiecej :(
Awatar użytkownika
Muad'Dib
Posty: 1562
Rejestracja: 01 paź 2013, 20:53
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 65 times
Been thanked: 106 times

Re: Odp: The Curse of the Black Dice

Post autor: Muad'Dib »

Temat ceny był już poruszany przy Rycerzach Pustkowi. Jak to dobrze ujął twórca gry - nie mają wpływu na to w jakich cenach sklepy sprzedają. Jeśli chcą zarabiać 5zł na sztuce to wydawca nic na to nie poradzi...
IMustNotFear.FearIsTheMind-Killer.FearIsTheLittle-death ThatBringsTotalObliteration.IWillFaceMyFear.
IWillPermitItToPassOverMeAndThroughMe.
AndWhenItHasGonePast,IWillTurnTheInnerEyeToSeeItsPath.
WhereTheFearHasGoneThereWillBeNothing. OnlyIWillRemain.
Awatar użytkownika
Coen
Posty: 2494
Rejestracja: 14 wrz 2011, 11:38
Lokalizacja: Warszawa, Sulejówek
Has thanked: 436 times
Been thanked: 126 times

Re: Odp: The Curse of the Black Dice

Post autor: Coen »

Muad'Dib pisze:Temat ceny był już poruszany przy Rycerzach Pustkowi. Jak to dobrze ujął twórca gry - nie mają wpływu na to w jakich cenach sklepy sprzedają. Jeśli chcą zarabiać 5zł na sztuce to wydawca nic na to nie poradzi...
Ok, racja, ale pytanie główne brzmi: PO CO BYŁA AKCJA NA WSPIERAM.TO? Gra była praktycznie wydana, to nie była zbiórka na być albo nie być tej gry.
Po prostu czuję się teraz oszukany :(
Mam takie gry,
a zastanawiam się jeszcze nad tymi
ⓘ 𝗢𝗳𝗳𝗶𝗰𝗶𝗮𝗹 𝘀𝗼𝘂𝗿𝗰𝗲𝘀 𝘀𝘁𝗮𝘁𝗲𝗱 𝘁𝗵𝗮𝘁 𝘁𝗵𝗶𝘀 𝗶𝘀 𝗳𝗮𝗹𝘀𝗲 𝗮𝗻𝗱 𝗺𝗶𝘀𝗹𝗲𝗮𝗱𝗶𝗻𝗴
Awatar użytkownika
Curiosity
Administrator
Posty: 8801
Rejestracja: 03 wrz 2012, 14:08
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 2708 times
Been thanked: 2395 times

Re: Odp: The Curse of the Black Dice

Post autor: Curiosity »

Muad'Dib pisze:Temat ceny był już poruszany przy Rycerzach Pustkowi. Jak to dobrze ujął twórca gry - nie mają wpływu na to w jakich cenach sklepy sprzedają.
Okay, ale zobacz - sklepy na pewno nie sprzedają poniżej ceny zakupu, prawda? Do ceny zakupu dodają odpowiednią marżę, na tyle wysoką, aby było z czego rabatować.

Wystarczyłoby, żeby na wspieram.to gra była oferowała w takiej cenie, za jaką kupują sklepy. Dla wydawnictwa byłoby to bez różnicy, czy w cenie hurtowej kupuje klient, czy sklep, prawda? Wtedy siłą rzeczy, w sklepie musiałoby być drożej, żeby sklep nie dokładał do interesu.

Bo teraz to sytuacja jest taka, że wydawnictwo zarobiło więcej na nas, wspierających, niż na klientach sklepowych. Dziwne.

EDIT:
Dowodem, że tak się da, jest kampania Bright Future. Grę można było kupić u nich za 79zł - domyślam się, że jest to również cena hurtowa dla sklepów. Efekt? Żaden sklep nie zszedł z ceną tej gry poniżej 100zł.
Jesteś tu od niedawna? Masz pytania co do funkcjonowania forum? Pisz.
Regulamin forum || Regulamin podforum handlowego
Awatar użytkownika
crsunik
Posty: 2870
Rejestracja: 03 sty 2014, 12:12
Lokalizacja: Warszawa Wesoła
Been thanked: 2 times

Re: The Curse of the Black Dice

Post autor: crsunik »

Z tego co widać, sklepy nie tylko miały lepszą cenę na wszystkie gry, ale także dostały je szybciej :/
Awatar użytkownika
Andreal
Posty: 344
Rejestracja: 10 mar 2014, 12:32
Lokalizacja: Białystok
Been thanked: 1 time

Re: The Curse of the Black Dice

Post autor: Andreal »

Wygląda na to, że nie było potrzeby wspierać gry, aby mieć wyjątkową kopię.
Awatar użytkownika
donPedro
Posty: 205
Rejestracja: 21 lut 2015, 14:41
Been thanked: 1 time

Re: The Curse of the Black Dice

Post autor: donPedro »

Niestety w każdej beczce rumu kropla dziegciu, a niesmak pozostaje :(
Stan
Posty: 73
Rejestracja: 21 lis 2013, 23:10

Re: The Curse of the Black Dice

Post autor: Stan »

to jak już narzekamy... po raz kolejny z crowdfundingu zrobiono krałdfunding... witamy w Polsce... sa jakieś fajne akcje na KS? ;)

a tak serio i troche zmieniając temat... wiadomo kiedy światło dzienne ujrzy instrukcja do gry solo? :)
Awatar użytkownika
lynwith
Posty: 242
Rejestracja: 27 sty 2015, 22:27
Lokalizacja: Katowice

Re: The Curse of the Black Dice

Post autor: lynwith »

Niższa cena w sklepach... - Cóż jak ktoś woli dokładać do biznesu nie moja broszka, bo generalnie kto bogatemu zabroni ;]

Boli mnie jedynie fakt, że jako wspierający dostanę grę później niż sklepy i osoby kupujące w nich... W zasadzie to chyba pierwsza kampania, w której osobiście się z czymś takim spotykam... Także można było to lepiej logistycznie zaplanować, nie wyszło trudno ;)

Gra fajna, ma wielki plus u mnie ( bo grałem w prototyp ) i zakupu nie żałuje ;)
Awatar użytkownika
crsunik
Posty: 2870
Rejestracja: 03 sty 2014, 12:12
Lokalizacja: Warszawa Wesoła
Been thanked: 2 times

Re: The Curse of the Black Dice

Post autor: crsunik »

lynwith pisze:Niższa cena w sklepach... - Cóż jak ktoś woli dokładać do biznesu nie moja broszka, bo generalnie kto bogatemu zabroni ;]
Akurat w to, że sklepy sprzedają taniej niż kupiły po to by sprzedać taniej niż B&D na wspieram.to nie uwierzę. Prędzej B&D zrobiło dla nas taką marżę :/
pieczkins
Posty: 185
Rejestracja: 04 lut 2014, 18:53
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 6 times

Re: The Curse of the Black Dice

Post autor: pieczkins »

Muszę przyznać, że również czuję się mocno zniesmaczony zaistniałą sytuacją.. Wydawnictwo skutecznie wyleczyło mnie z chęci wsparcia któregokolwiek z ich kolejnych projektów w przyszłości
aspo
Posty: 463
Rejestracja: 27 paź 2011, 14:10
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 17 times
Been thanked: 9 times

Re: The Curse of the Black Dice

Post autor: aspo »

Tak się zastanawiam: czy nigdy w historii planszowego crowdfundingu nie zdarzyło się, że ktoś wspiera obcojęzyczny projekt na KS, po czym któreś wydawnictwo ogłasza polskie wydanie gry i wspierający dostaje swój egzemplarz równocześnie z klientami polskich sklepów (do tego kupującymi grę w polskiej cenie)? Mam wrażenie, że takie historie są stosunkowo częste.

Mam wrażenie, że przyczyną całego zamieszania jest z jednej strony pośpiech B&D, by grę wypuścić przed Essen (i pojechać tam z pudłami), z drugiej - pewne niezgranie czasowe z drukarnią, skutkiem czego zabrakło czasu na wysyłkę po kraju (z wyjątkiem może paru szczęśliwców oraz odbiorców hurtowych). Gdyby harmonogram nie był tak napięty, nie byłoby tyle irytacji po stronie polskich graczy.

Jasne, byłem w uprzywilejowanej mniejszości, mogłem sobie podjechać rowerem na Jagodno i turlać czarne kostki już w zeszłym tygodniu, ale gdybym nie mógł, chyba nie byłoby mi bardzo przykro - ot, kolejny opóźniony projekt. Jutro w Essen ktoś sobie odbierze grę, na którą ja w Polsce poczekam do połowy listopada - też to jakoś przeżyję, a zostanie mi jedynie pewna satysfakcja z udziału w akcji.
Awatar użytkownika
crsunik
Posty: 2870
Rejestracja: 03 sty 2014, 12:12
Lokalizacja: Warszawa Wesoła
Been thanked: 2 times

Re: The Curse of the Black Dice

Post autor: crsunik »

Wydaje mi się, że czym innym jest gdy inne wydawnictwo wyda grę w inną wersję gry niż ta, którą Ty wsparłeś, a czym innym jest, gdy wsparte przez Ciebie wydawnictwo rozsyła gry do sklepów i umożliwia im sprzedaż i to jeszcze za kwotę niższą niż ta, za którą wsparłeś, a Tobie każe cierpliwie czekać, aż znajdzie czas by wysłać grę do Ciebie. Z tego co widzę, ze wspierającymi Exoplanet zrobili tak samo
Awatar użytkownika
Coen
Posty: 2494
Rejestracja: 14 wrz 2011, 11:38
Lokalizacja: Warszawa, Sulejówek
Has thanked: 436 times
Been thanked: 126 times

Re: Odp: The Curse of the Black Dice

Post autor: Coen »

aspo pisze: zostanie mi jedynie pewna satysfakcja z udziału w akcji.
Wolałbym zostać z pewną ilością gotówki w kieszeni niż z satysfakcją z udziału w kampanii ;-)
Mam takie gry,
a zastanawiam się jeszcze nad tymi
ⓘ 𝗢𝗳𝗳𝗶𝗰𝗶𝗮𝗹 𝘀𝗼𝘂𝗿𝗰𝗲𝘀 𝘀𝘁𝗮𝘁𝗲𝗱 𝘁𝗵𝗮𝘁 𝘁𝗵𝗶𝘀 𝗶𝘀 𝗳𝗮𝗹𝘀𝗲 𝗮𝗻𝗱 𝗺𝗶𝘀𝗹𝗲𝗮𝗱𝗶𝗻𝗴
Awatar użytkownika
Dellas
Posty: 626
Rejestracja: 28 kwie 2014, 13:50
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 64 times
Been thanked: 14 times

Re: The Curse of the Black Dice

Post autor: Dellas »

Cała afera o ile się rozchodzi o ile? 10zl? (nawet nie sprawdzam, bo nie chce mi się czytać tego jęczenia przez ostatnie 2 strony). Reguły gry były jasne można było grę kupić za 119 zł z wliczoną przesyłką. Jak dla mnie to cena bardzo atrakcyjna - co więcej można było organizować się w większe paki (nawet B&D szło na rękę tym, co uzbierali 4 osoby a nie 3,6) - to cena spadała do bodajże 109. Poza tym akcja na wspieram.to dotyczyła ufundowania gry a nie preorderów - jakby nie było kasy to pewnie gra by się ufundowała z pieniędzy własnych wydawnictwa, ale cena docelowa byłaby zapewne inna (zakładam że zdecydowanie wyższa - np. taka z jaką wystartuje na kickstarterze). Gdyby cena w kampanii była niższa to potrzeba by było więcej sztuk na ufundowanie a fundatorów wcale nie było dużo (zwłaszcza, że uzbierana kwotę stanowiły także Dice Brewing z dodatkami czy Exoplanety i inne).

Ogólnie staram się omijać takie wojenki, ale na Boga takimi hejtami niszczycie bardzo dobrą kampanię, w którą chłopaki z B&D włożyli dużo serca i pracy. Zatem dajcie na luz. Wydano dobrą grę, w bardzo dobrej jakości. Zamiast się z tego cieszyć, robi się nagonkę o 10-15 zł i to pewnie o coś, na co nie ma wpływu Wydawnictwo. Wyobrażam sobie minę twórców, którzy pewnie przeczytają ten flame dopiero po Essen i już im współczuję.
Awatar użytkownika
Toudi
Posty: 1090
Rejestracja: 02 lis 2009, 10:21
Has thanked: 4 times
Been thanked: 2 times

Re: The Curse of the Black Dice

Post autor: Toudi »

Podpisuje sie rekami i nogami :)
aspo
Posty: 463
Rejestracja: 27 paź 2011, 14:10
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 17 times
Been thanked: 9 times

Re: The Curse of the Black Dice

Post autor: aspo »

Dellas pisze:Cała afera o ile się rozchodzi o ile? 10zl?
Lepiej - złotówka różnicy pomiędzy ceną z planszaka a taką dla grupowych wspieraczy TCotBD :D
No, chyba że uznamy hasło "czas to pieniądz" - wówczas straty przy dwutygodniowym czekaniu przemnożone przez liczbę pudełek są wręcz niebotyczne (-;
Awatar użytkownika
crsunik
Posty: 2870
Rejestracja: 03 sty 2014, 12:12
Lokalizacja: Warszawa Wesoła
Been thanked: 2 times

Re: The Curse of the Black Dice

Post autor: crsunik »

Różnica w cenie tylko zwiększa niesmak. Do bani jest to, że gry (i exo i cbd) zostały wysłane do sprzedaży w sklepach szybciej niż do wspierających kampanię, którzy ufundowali grę
Awatar użytkownika
donPedro
Posty: 205
Rejestracja: 21 lut 2015, 14:41
Been thanked: 1 time

Re: The Curse of the Black Dice

Post autor: donPedro »

Dellas pisze:Ogólnie staram się omijać takie wojenki, ale na Boga takimi hejtami niszczycie bardzo dobrą kampanię, w którą chłopaki z B&D włożyli dużo serca i pracy.
No i właśnie dlatego, że włożyli dużo pracy szkoda, że się to tak kończy - pal już licho różnicę w cenie, bo to sklep tnie swoją marżę (a przynajmniej mam taką nadzieję), ale gdybym wiedział, że nie wspierając będę miał grę wcześniej to bym się w to nie bawił, szczególnie że kampania nie oferowała nic specjalnego, żaden ze stretch goli nie rzucał na kolana, o czym już wspominałem w tym wątku. Ja rozumiem, że jakiś tam sklep został mecenasem projektu, ale wspierający powinni mieć równe prawa, tak mi się przynajmniej wydaje.
Stan
Posty: 73
Rejestracja: 21 lis 2013, 23:10

Re: Odp: The Curse of the Black Dice

Post autor: Stan »

Dellas pisze:Cała afera o ile się rozchodzi o ile? 10zl? (nawet nie sprawdzam, bo nie chce mi się czytać tego jęczenia przez ostatnie 2 strony). Reguły gry były jasne można było grę kupić za 119 zł z wliczoną przesyłką.
napisałeś dużo prawdy szczególnie odnośnie pracy chłopaków z B&D. Pozwól jednak, że uzupełnienię nieco to co napisałeś o jasnych regułach gry
wspieram.to pisze: *cena gry poza wspieram.to wynosić będzie 129-139 zł
Awatar użytkownika
Lothrain
Posty: 3415
Rejestracja: 18 sty 2011, 12:45
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 142 times
Been thanked: 300 times

Re: The Curse of the Black Dice

Post autor: Lothrain »

Wejdź do sklepu B&D i zobacz cenę. 139 zeta. SCD. A że sklepy mają rabaty, to co innego. Ale nikogo podaną ceną w balona nie zrobili. Co najwyżej mogłeś opacznie zrozumieć, że taka cena będzie w Twoim ulubionym sklepie i to po rabatach.
Stan
Posty: 73
Rejestracja: 21 lis 2013, 23:10

Re: The Curse of the Black Dice

Post autor: Stan »

ok... taka argumentacja mnie przekonuje i temat ceny dla mnie jest juz zamkniety - wiecej sie w tym temacie nie udzielam... :)

jeszcze tylko pytanie zadam drugi raz: czy wiadomo cos o trybie solo? :)
Banan2
Posty: 2617
Rejestracja: 12 maja 2009, 09:28
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 118 times
Been thanked: 67 times

Re: The Curse of the Black Dice

Post autor: Banan2 »

Dellas pisze:Ogólnie staram się omijać takie wojenki, ale na Boga takimi hejtami niszczycie bardzo dobrą kampanię, w którą chłopaki z B&D włożyli dużo serca i pracy. Zatem dajcie na luz. Wydano dobrą grę, w bardzo dobrej jakości. Zamiast się z tego cieszyć, robi się nagonkę o 10-15 zł i to pewnie o coś, na co nie ma wpływu Wydawnictwo. Wyobrażam sobie minę twórców, którzy pewnie przeczytają ten flame dopiero po Essen i już im współczuję.
Oczywiście można to nazwać hejtowaniem, ale .... Ja wsparłem. Teraz czekam na grę, bo nieopatrznie kliknąłem, że poczekam na naklejki. Wydawca nie raczył podać w formularzu jak długo to potrwa. Myślałem, że góra tydzień, a na forum dowiedziałem się, że do 3 tygodni. Inni grają w grę w dobrej cenie a ja czekam ... Chciałem dostać coś więcej, więc sam sobie jestem winny ...
Nie można napisać, że wydawnictwo nie ma wpływu na cenę. Przykładem niech będzie "Martwa Zima" wydana przez Cube. W przedsprzedaży u wydawcy (czyli też pewnego rodzaju wspieram.to) początkowa (później rosła, ale to było wyraźnie napisane) cena wyniosła 149 PLN z informacją, że taniej nigdzie nie będzie. I faktycznie w najtańszych sklepach po dodatkowych zniżkach wychodziło coś ok. 152 PLN. Da się? Da.
Pozdrawiam
Moja kolekcja
10% rabatu w planszomanii, 7% w 3Trollach, 5% w Battle Models
ODPOWIEDZ