Gra o Tron: Gra karciana 2 ed LCG (Nate French, Eric M. Lang)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
pan_satyros
Posty: 6133
Rejestracja: 18 maja 2010, 15:29
Lokalizacja: Siemianowice
Has thanked: 652 times
Been thanked: 513 times
Kontakt:

Re: Gra o Tron - gra karciana 2 ed.

Post autor: pan_satyros »

rafal9626 pisze:siemanko, gramy z dziewczyną głownie w 2osoby. Ktoś się orientuję jak ta Gra będzie chodzić na 2osoby?:) Jestem fanem książki , więc chętnie kupie
My gramy dokładnie tak samo. Będziemy recenzować z perspektywy nieturniejowego grania - w trzech wariantach 1 zestaw, 2 zestawy i 3 zestawy podstaowe.
Tyle, że recenzja najwcześniej z początkiem listopada, bo to wymaga sporej liczby rozgrywek.
Awatar użytkownika
sqb1978
Posty: 2623
Rejestracja: 18 gru 2013, 16:54
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 41 times
Been thanked: 142 times

Re: Gra o Tron - gra karciana 2 ed.

Post autor: sqb1978 »

O to czekam! może podzielcie na 3 części, chętnie przeczytam recki z domowego grania we 2-jkę :)
Awatar użytkownika
Bary
Posty: 3064
Rejestracja: 18 sty 2015, 14:25
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 73 times
Been thanked: 47 times
Kontakt:

Re: Gra o Tron - gra karciana 2 ed.

Post autor: Bary »

pan_satyros pisze:
rafal9626 pisze:siemanko, gramy z dziewczyną głownie w 2osoby. Ktoś się orientuję jak ta Gra będzie chodzić na 2osoby?:) Jestem fanem książki , więc chętnie kupie
My gramy dokładnie tak samo. Będziemy recenzować z perspektywy nieturniejowego grania - w trzech wariantach 1 zestaw, 2 zestawy i 3 zestawy podstaowe.
Tyle, że recenzja najwcześniej z początkiem listopada, bo to wymaga sporej liczby rozgrywek.
To może na razie wrzuć jakiś unboxing. :D
Mój blog na ZnadPlanszy
Recenzja Cooper Island na ZnadPlanszy

Kupię dodatek Hobbit: Na Progu do WP LCG!
Awatar użytkownika
raiden25
Posty: 1409
Rejestracja: 07 kwie 2015, 11:48
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 29 times
Been thanked: 47 times

Gra o Tron - gra karciana 2 ed.

Post autor: raiden25 »

Bary pisze:
pan_satyros pisze:
rafal9626 pisze:siemanko, gramy z dziewczyną głownie w 2osoby. Ktoś się orientuję jak ta Gra będzie chodzić na 2osoby?:) Jestem fanem książki , więc chętnie kupie
My gramy dokładnie tak samo. Będziemy recenzować z perspektywy nieturniejowego grania - w trzech wariantach 1 zestaw, 2 zestawy i 3 zestawy podstaowe.
Tyle, że recenzja najwcześniej z początkiem listopada, bo to wymaga sporej liczby rozgrywek.
To może na razie wrzuć jakiś unboxing. :D
Ja sam zaraz bede go robił. Oby gra nie byla taka zagmatwana jak LOTR.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Ostatnio zmieniony 09 paź 2015, 15:31 przez raiden25, łącznie zmieniany 3 razy.
Awatar użytkownika
Markus
Posty: 2466
Rejestracja: 04 mar 2005, 00:35
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 573 times
Been thanked: 279 times

Gra o Tron - gra karciana 2 ed.

Post autor: Markus »

Dostałem info z rebela że GOT 2.0 LCG w wersji eng jest do odbioru. Miło że nie ma opóźnienia tej wersji językowej jak przy innych lcg.

Obecna cena w r. trochę szokuje. 149 pln za pudełko to cena aby zabić produkt zanim się rozwinie :-(
Awatar użytkownika
Michałku
Posty: 390
Rejestracja: 06 paź 2008, 18:20
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 16 times
Been thanked: 23 times
Kontakt:

Re: Gra o Tron - gra karciana 2 ed.

Post autor: Michałku »

rafal9626 pisze:siemanko, gramy z dziewczyną głownie w 2osoby. Ktoś się orientuję jak ta Gra będzie chodzić na 2osoby?:) Jestem fanem książki , więc chętnie kupie
Idealnie.
AGoT ma dwa tryby rozgrywki joust i melee - pierwszy jest stricte dwuosobowy, drugi dla 3-4 osób. Są to na swój sposób dwie różne gry, bo i inaczej talie się składa. Jak organizuje się turnieje w AGoTa to często jednego dnia jest joust a drugiego melee. Osobiście preferuję właśnie wersję dwusosobową, także nic tylko polecić.
Ogólnopolskie Forum A Game Of Thrones
uday
Posty: 726
Rejestracja: 11 wrz 2013, 23:08
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Re: Gra o Tron - gra karciana 2 ed.

Post autor: uday »

Takie jest SCD. Nikt Cię przecież nie zmusza do kupowania w Rebelu.
Awatar użytkownika
raiden25
Posty: 1409
Rejestracja: 07 kwie 2015, 11:48
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 29 times
Been thanked: 47 times

Re: Gra o Tron - gra karciana 2 ed.

Post autor: raiden25 »

Markus pisze:Dostałem info z rebela że GOT 2.0 LCG w wersji eng jest do odbioru. Miło że nie ma opóźnienia tej wersji językowej jak przy innych lcg.

Obecna cena w r. trochę szokuje. 149 pln za pudełko to cena aby zabić produkt zanim się rozwinie :-(
Szukaj taniej, rebel bez rabatów jest drogi....


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
uday
Posty: 726
Rejestracja: 11 wrz 2013, 23:08
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Re: Gra o Tron - gra karciana 2 ed.

Post autor: uday »

raiden25 pisze:Ja sam zaraz bede go robił. Oby gra nie byla taka zagmatwana jak LOTR.
IMO jest na podobnym poziomie.
Awatar użytkownika
Markus
Posty: 2466
Rejestracja: 04 mar 2005, 00:35
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 573 times
Been thanked: 279 times

Re: Gra o Tron - gra karciana 2 ed.

Post autor: Markus »

Zamówiłem jak cena była 135 pln :-) minus mój rabat
Awatar użytkownika
janekbossko
Posty: 2614
Rejestracja: 09 lut 2006, 21:44
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 26 times
Been thanked: 27 times

Re: Gra o Tron - gra karciana 2 ed.

Post autor: janekbossko »

Pl wersje mozna bylo kupic bez rabatow za 115 zl


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Drakkainen
Posty: 136
Rejestracja: 02 lip 2013, 20:52

Re: Gra o Tron - gra karciana 2 ed.

Post autor: Drakkainen »

Moim zdaniem nie trzeba recenzji żeby stwierdzić że 2 core sety to optimum.
Do składania dobrze zbalansowanych ale nieturniejowych talii nie trzeba mieć wszystkiego po 3 sztuki, a ewentualne braki nadgonią małe dodatki. Natomiast 1 zestaw z mnóstwem singlów będzie dawał wrażenie dema gry, a po grach będą częste komentarze "gdybym dociągnął wcześniej tę kartę to bym wygrał". Nie ma co się oszukiwać i mydlić oczu że 1 zestaw da jakąkolwiek zabawę, do przetestowania siły kart przez kilka rozgrywek może tak, ale to jest kwestia 3 gier by stwierdzić które karty trzeba wyrzucić a które zdublować.

Format jak najwięcej singli w jednym core secie jest dobrym formatem, bo oferuje tanie przejście z trybu grania domowego (2 core sety) do grania turniejowego (3 core sety) i przy okazji jest dużo wzorów kart w samej tylko podstawce.
rafal9626
Posty: 2
Rejestracja: 09 paź 2015, 13:16

Re: Gra o Tron - gra karciana 2 ed.

Post autor: rafal9626 »

"Moim zdaniem nie trzeba recenzji żeby stwierdzić że 2 core sety to optimum."

czyli żeby grać powinienem kupić dwa takie same zestawy?

http://www.rebel.pl/product.php/1,5032/ ... awowy.html

jestem zielony, ponieważ będzie to moja pierwsza gra karciana tego typu
Awatar użytkownika
raiden25
Posty: 1409
Rejestracja: 07 kwie 2015, 11:48
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 29 times
Been thanked: 47 times

Re: Gra o Tron - gra karciana 2 ed.

Post autor: raiden25 »

Drakkainen pisze:Moim zdaniem nie trzeba recenzji żeby stwierdzić że 2 core sety to optimum.
Do składania dobrze zbalansowanych ale nieturniejowych talii nie trzeba mieć wszystkiego po 3 sztuki, a ewentualne braki nadgonią małe dodatki. Natomiast 1 zestaw z mnóstwem singlów będzie dawał wrażenie dema gry, a po grach będą częste komentarze "gdybym dociągnął wcześniej tę kartę to bym wygrał". Nie ma co się oszukiwać i mydlić oczu że 1 zestaw da jakąkolwiek zabawę, do przetestowania siły kart przez kilka rozgrywek może tak, ale to jest kwestia 3 gier by stwierdzić które karty trzeba wyrzucić a które zdublować.

Format jak najwięcej singli w jednym core secie jest dobrym formatem, bo oferuje tanie przejście z trybu grania domowego (2 core sety) do grania turniejowego (3 core sety) i przy okazji jest dużo wzorów kart w samej tylko podstawce.
władca pierścienia tego nie wymaga, tam masz od razu w większości przypadków 3 takie same karty.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Awatar użytkownika
Ayaram
Posty: 1577
Rejestracja: 12 lip 2014, 21:24
Lokalizacja: Bydgoszcz
Has thanked: 207 times
Been thanked: 605 times

Re: Gra o Tron - gra karciana 2 ed.

Post autor: Ayaram »

czyli żeby grać powinienem kupić dwa takie same zestawy?
Zawsze możesz kupić jeden zestaw i potem dokupić następny. Chodzi tylko o to, że gdy w grze mamy więcej pojedynczych kart to mamy wrażenie mniejszej kontroli i uczucie, że wszystko zależy od farta. O combosach można prawie zapomnieć itd.
Awatar użytkownika
sqb1978
Posty: 2623
Rejestracja: 18 gru 2013, 16:54
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 41 times
Been thanked: 142 times

Re: Gra o Tron - gra karciana 2 ed.

Post autor: sqb1978 »

3 karty trgo nie zmienią. Nadal wszystko zależy od farta tylko są większe prawdopodobieństwa ;)
Awatar użytkownika
pan_satyros
Posty: 6133
Rejestracja: 18 maja 2010, 15:29
Lokalizacja: Siemianowice
Has thanked: 652 times
Been thanked: 513 times
Kontakt:

Re: Gra o Tron - gra karciana 2 ed.

Post autor: pan_satyros »

Zgadzam się z przedmówcami. 2 CS to raczej wystarczająca liczba do domowych pojedynków. W sumie, gdybym miał kupować wszystko sam pewnie brałbym też "tylko 2" - na szczęście sklep do recenzji dorzucił 1 od siebie :) Dlatego będę mógł sobie to rozpracować w tym wariancie.
Również uważam, że jak rzadko kiedy, w przypadku gota, 1 CS będzie swoistym demem gry, znacznie różniącym się do gry w pełniejszym zestawie (większa różnorodność dość losowo podchodzących kart vs talia bardziej zwarta i przemyślana). Inne karcianki zawierają znacznie mniej frakcji, a także - co za tym idzie - zupełnie inaczej rozkładają liczbę kopii danej karty obrębie jednego zestawu.

PS. unboxing odpada. Recki piszę, a nie kręcę, stąd ta forma niespecjalnie się sprawdza + każdy unbox wygląda tak samo, więc w ruch idzie brzytwa Ockhama.
uday
Posty: 726
Rejestracja: 11 wrz 2013, 23:08
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Re: Gra o Tron - gra karciana 2 ed.

Post autor: uday »

Mi też się podoba ten system.
Zaintrygował mnie ten tytuł? Kupuję podstawkę i poznaję zasady i karty. Nie dla mnie? No to zostaje gra z czterema taliami do zabawy w domu. Można też sprzedać ;)
Zatrybiło? Chciałoby się móc częściej dociągać Robba? No to druga podstawka. Jest już na tyle kart, że można pobudować 4 legalne talie, można się pobawić i coś popróbować. Wystarczy? No to dobrej zabawy, kombinacji rodów jest sporo, szybko się nie znudzi.
Wciąż za mało? Proszę bardzo, możesz mieć po 3 kopie każdej karty i robić co tylko chcesz.

Jedna drobna rysa jak dla mnie to to, że te zestawy podstawowe to ani dla jednego maniaka (trochę kart jednak zostaje przy 3 podstawkach), ani do multi (zdecydowanie za mało kart neutralnych, i plotów pewnie też...).
Awatar użytkownika
raiden25
Posty: 1409
Rejestracja: 07 kwie 2015, 11:48
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 29 times
Been thanked: 47 times

Re: Gra o Tron - gra karciana 2 ed.

Post autor: raiden25 »

Ja po przeczytaniu początku instrukcji sie zdziwiłem, ze na dwienosoby sa tylko dwie talie, Starkow i Lanisterow... Jakis żart chyba :(


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Awatar użytkownika
pan_satyros
Posty: 6133
Rejestracja: 18 maja 2010, 15:29
Lokalizacja: Siemianowice
Has thanked: 652 times
Been thanked: 513 times
Kontakt:

Re: Gra o Tron - gra karciana 2 ed.

Post autor: pan_satyros »

raiden25 pisze:Ja po przeczytaniu początku instrukcji sie zdziwiłem, ze na dwienosoby sa tylko dwie talie, Starkow i Lanisterow... Jakis żart chyba :(


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Dotyczy to tylko partii obejmującej naukę zasad. W ZP masz 4 gotowe talie proponowane (str 14 zasad), możesz również sam mieszać rody.
Awatar użytkownika
raiden25
Posty: 1409
Rejestracja: 07 kwie 2015, 11:48
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 29 times
Been thanked: 47 times

Re: Gra o Tron - gra karciana 2 ed.

Post autor: raiden25 »

pan_satyros pisze:
raiden25 pisze:Ja po przeczytaniu początku instrukcji sie zdziwiłem, ze na dwienosoby sa tylko dwie talie, Starkow i Lanisterow... Jakis żart chyba :(


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Dotyczy to tylko partii obejmującej naukę zasad. W ZP masz 4 gotowe talie proponowane (str 14 zasad), możesz również sam mieszać rody.
Ufff czytam dalej w takim razie, koszulkuje karty i startujemy :)


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
uday
Posty: 726
Rejestracja: 11 wrz 2013, 23:08
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Re: Gra o Tron - gra karciana 2 ed.

Post autor: uday »

To jest takie demo z dema. Te talie mają po ok. 25 kart i są tylko na jedną rozgrywkę, żeby zapoznać się z podstawowymi mechanizmami. Równie dobrze możesz zacząć z taliami proponowanymi na końcu instrukcji (2 rody + 7/8 neutralnych).
esztfke
Posty: 312
Rejestracja: 20 lut 2015, 14:49
Has thanked: 30 times
Been thanked: 16 times

Re: Gra o Tron - gra karciana 2 ed.

Post autor: esztfke »

Czy da się grać w 2 osoby casualowo bez zabawy w deckbuilding czy rozgrywka traci na tym zbyt dużo?
ravushimo
Posty: 16
Rejestracja: 10 wrz 2013, 21:11

Re: Gra o Tron - gra karciana 2 ed.

Post autor: ravushimo »

Na cardgamedb pojawil sie fajny topic w ktorym autor podal w miare zbalansowane 4 talie z 3 core setow:
http://www.cardgamedb.com/forums/index. ... core-sets/
Awatar użytkownika
raiden25
Posty: 1409
Rejestracja: 07 kwie 2015, 11:48
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 29 times
Been thanked: 47 times

Re: Gra o Tron - gra karciana 2 ed.

Post autor: raiden25 »

Jak można kupić 3 sztuki tej samej gry to ja nie wiem :P
PS. Gra wydaje się być bardzo łatwa w porównaniu do LOTRa. Łatwa w zasady oczywiście ;)


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
ODPOWIEDZ