Blood Rage (Eric M. Lang)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
pendzik
Posty: 81
Rejestracja: 04 kwie 2015, 22:42
Lokalizacja: Grodków
Has thanked: 4 times

Re: [KS] Blood Rage (CMoN, McVey, Eric Lang, plastic crack)

Post autor: pendzik »

Skywarden pisze:Mountain Troll Mode ON

No to jestem po pierwszej rozgrywce. Czas od publicznego rozpakowania KS-a do początku rozgrywki to około godzina. Rozgrywka - około 1,5 godziny. 5 osób.
Graliśmy bez Bogów, Mistyków i KS-wych potworów (te rozpakowałem dopiero w domu).

Minusy:
1. Gra jest słaba.... - Przegrałem (konkretnie byłem ostatni).
2. Nie ma kostek. Nic nie zależy od. Nie można wygrać jednym lub kilkoma świetnymi rzutami....
3. Nie wiadomo co inni gracze mają na ręce. Trzeba zagrywać karty w ciemno. To bez sensu, bo po co mam zagrywać silną kartę, kiedy ktoś może później kazać mi ją odrzucić, albo zabić wszystkie z wyjątkiem jednej moich jednostek. Powinna być możliwość cofnięcia karty na rękę po jej odkryciu....
4. Budowanie sobie minitalii przez draft pojedynczych kart jest takie nijakie. Karty są tylko w trzech rodzajach.... jak na EURO... słabe. W talii nie ma też karty WYGRAŁEŚ - bez sensu.
5. Gra się o punkty zwycięstwa... normalnie EURO. Tylko dla ściemy są nazwane tu Glory Points.
6. Jak na EURO w grze jest mało żetonów.
7. Nie ma karmienia jednostek. Normalnie stoją na planszy, aż nie zginą... Brak fazy utrzymania.
8. Brak czasu na zastanowienie. Czasami kolejna moja tura miała miejsce już po kilkudziesięciu sekundach. Do tego nie można sobie nic długoterminowego zaplanować... jednostki giną zbyt szybko (brak HP jednostek).
9. Niby są figurki.... ale się nie ruszają. Nie chodzi nawet o to, ze nie ruszają się dłonie, czy zginają kolana.... NORMALNIE NIC. Mamy 2015 rok, a nie można nawet głowy im poobracać.
10. Potwory nie trzymają skali. Jeżeli ktoś ma kolejkę o mniejszej skali niż H0 to nie będą się mieścić do wagoników.
11. Inni panoszą się w moich bitwach. Nie można wykluczyć innych z dołączenia do bitwy w środkowym polu. Każdy może wejść swoim trollem i się panoszyć.
12. Jeżeli już mówimy o wątku militarnym. Rozwój psychologiczny bohaterów jest ograniczony do absolutnego minimum.
12. Do końca nie wiadomo kto wygra, przynajmniej u nas nie udało się wyłonić samotnego lidera już w pierwszej erze.
13. Ciężko wykonać KING MAKING. Jak już ja nie wygram, to chociaż powinienem mieć możliwość określić kto inny będzie zwycięzcą.

Mountain Troll Mode OFF
Czyścisz mi monitor :mrgreen:
schizofretka
Posty: 4360
Rejestracja: 13 mar 2010, 17:29
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 6 times

Re: [KS] Blood Rage (CMoN, McVey, Eric Lang, plastic crack)

Post autor: schizofretka »

Kurier przyniósł z trudem 3 wielkie pudła. Teraz już nikt w pracy mi nie uwierzy, że nie dorabiam handlem grami :lol: Będę musiał na raty to do domu wozić...
Ja bym chciał do ciemnej nocki tak układać z wami razem,
Ale dajcie nowe klocki, albo zmieńcie ten obrazek!
Mogę przynieść
Iesthir
Posty: 286
Rejestracja: 18 lut 2015, 10:33

Re: [KS] Blood Rage (CMoN, McVey, Eric Lang, plastic crack)

Post autor: Iesthir »

schizofretka pisze:Kurier przyniósł z trudem 3 wielkie pudła. Teraz już nikt w pracy mi nie uwierzy, że nie dorabiam handlem grami :lol: Będę musiał na raty to do domu wozić...
Do mnie też wieści dotarły, że paczka jakaś duża się pojawiła... :D
Awatar użytkownika
Dexterus
Posty: 369
Rejestracja: 26 paź 2014, 20:41
Lokalizacja: Wrocław

Re: [KS] Blood Rage (CMoN, McVey, Eric Lang, plastic crack)

Post autor: Dexterus »

trabiniu pisze:Paczka dotarła :). Pytanie czy macie kartę do figurki mystic troll?
Spoko, u mnie zabrakło całej talii dla piątego gracza. Człek wywalił te dodatkowe 25 zielonych na dodatek, którego jedynym sensem były właśnie te magiczne 24 karty :>

Dasz znać jak dostaniesz jakąś odpowiedź od CMoNa? Bo trochę się obawiam, czy nie uznają mnie za jakiegoś szemranego cwaniaczka, co po prostu chce za friko wydębić drugą ekstra talię i później komuś opylać; a domyślam się, że teraz mało kto mi będzie odpisywał, gdy zamykają kampanię "The Others". Będę wdzięczny :)

EDIT: Aha, i pardon że nie zamieszczę tak obszernej recenzji jak kolega zza miedzy ;) ale dzisiaj mam bardzo malutko czasu dla siebie, więc nie chciałbym się tak rozpisywać. Spróbuję jutro!
Awatar użytkownika
bubu
Posty: 605
Rejestracja: 21 lut 2014, 15:16
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 4 times
Been thanked: 6 times

Re: [KS] Blood Rage (CMoN, McVey, Eric Lang, plastic crack)

Post autor: bubu »

Myślę, że jak już to napisz teraz- mniejsza szansa, że uznają Cię za cwaniaczka jak zareagujesz od razu niż po kilku tygodniach.
Iesthir
Posty: 286
Rejestracja: 18 lut 2015, 10:33

Re: [KS] Blood Rage (CMoN, McVey, Eric Lang, plastic crack)

Post autor: Iesthir »

W końcu dotarło! :D

Wygląda, że niczego nie brakuje po pudłach patrząc. W bebechy zajrzę dopiero jak żoner wróci do domu, więc jeszcze trochę... :(

Ale póki co jedno pytanie: Extra Monsters/Warriors siedzą sobie spokojnie w głównym pudle? Bo wygląda to na stronie KSa jak upgrade podstawki, jak również brak osobnego pudełka by na to wskazywał, ale pytać zawsze można... :)
Awatar użytkownika
trabiniu
Posty: 232
Rejestracja: 18 gru 2013, 15:39
Been thanked: 1 time

Re: [KS] Blood Rage (CMoN, McVey, Eric Lang, plastic crack)

Post autor: trabiniu »

Dexterus pisze:
Dasz znać jak dostaniesz jakąś odpowiedź od CMoNa? Bo trochę się obawiam, czy nie uznają mnie za jakiegoś szemranego cwaniaczka, co po prostu chce za friko wydębić drugą ekstra talię i później komuś opylać; a domyślam się, że teraz mało kto mi będzie odpisywał, gdy zamykają kampanię "The Others". Będę wdzięczny :)
...

dam znak sygnał - póki co cisza w eterze...
Awatar użytkownika
bubu
Posty: 605
Rejestracja: 21 lut 2014, 15:16
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 4 times
Been thanked: 6 times

Re: [KS] Blood Rage (CMoN, McVey, Eric Lang, plastic crack)

Post autor: bubu »

Iesthir pisze: Ale póki co jedno pytanie: Extra Monsters/Warriors siedzą sobie spokojnie w głównym pudle? Bo wygląda to na stronie KSa jak upgrade podstawki, jak również brak osobnego pudełka by na to wskazywał, ale pytać zawsze można... :)
W głównym pudle nie ma nic extra. To wersja "sklepowa".
W kartonie powinieneś mieć:
-Główne pudło;
-Mystics od Midgard;
-Gods of Asgard;
-Wildboar Clan (i tu znajdują się również dodatkowe znaczniki 3d dla pozostałych klanów)
-4 extra potwory pakowane w osobnych małych pudełkach (Fenrir, Wolfman, Mystic Troll, Mountain Giant
Plus jeżeli zamówiłeś to
-Rozszerzenie dla 5 gracza
-Dodatki do rozszerzenia dla 5 gracza (znaczniki 3d i 3 potwory wraz z kartami)
Awatar użytkownika
donPedro
Posty: 205
Rejestracja: 21 lut 2015, 14:41
Been thanked: 1 time

Re: [KS] Blood Rage (CMoN, McVey, Eric Lang, plastic crack)

Post autor: donPedro »

U brata pomylili figurki w zestawie, fakt są do siebie podobne, ale na wszelki wypadek radzę sprawdzić swoje paczki.
Iesthir
Posty: 286
Rejestracja: 18 lut 2015, 10:33

Re: [KS] Blood Rage (CMoN, McVey, Eric Lang, plastic crack)

Post autor: Iesthir »

donPedro pisze:U brata pomylili figurki w zestawie, fakt są do siebie podobne, ale na wszelki wypadek radzę sprawdzić swoje paczki.
Które? Mountain Giant z Mystic Trollem? Czy bardziej subtelnie?
Awatar użytkownika
Hiu
Posty: 1147
Rejestracja: 24 kwie 2012, 14:59
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 2 times

Re: [KS] Blood Rage (CMoN, McVey, Eric Lang, plastic crack)

Post autor: Hiu »

Pudla dojechaly. Przyznam szczerze, ze to co bylo w Zcide - to juz przeszlosc. Arcadia Quest wyznaczyla nowa jakosc. BR to cos nowego. Duze figurki (7 szt) cos wspanialego. Wielkosc jak w starym Descencie (1 edycja). Zwykle figurki - bardzo ladne. Nie jest to resin, ale jest jakosc. Sporo zawartosci jak na kwote wsparcia.

Rozgrywka ;) niech bedzie, ze dobra ;)
Iesthir
Posty: 286
Rejestracja: 18 lut 2015, 10:33

Re: [KS] Blood Rage (CMoN, McVey, Eric Lang, plastic crack)

Post autor: Iesthir »

trabiniu pisze: dam znak sygnał - póki co cisza w eterze...
Mi w sprawie Rum & Bones odpisywali 2 dni (napisałem 7, odpisali 9).
Awatar użytkownika
donPedro
Posty: 205
Rejestracja: 21 lut 2015, 14:41
Been thanked: 1 time

Re: [KS] Blood Rage (CMoN, McVey, Eric Lang, plastic crack)

Post autor: donPedro »

Iesthir pisze: Które? Mountain Giant z Mystic Trollem? Czy bardziej subtelnie?
W pudle Wildboar Clan miały być cztery figurki z dwoma toporami, a są trzy, a ta czwarta jest z podstawki podrzucona :)
Ghoul
Posty: 6
Rejestracja: 01 paź 2015, 21:17

Re: [KS] Blood Rage (CMoN, McVey, Eric Lang, plastic crack)

Post autor: Ghoul »

Cześć.

Powiedzcie mi czy blood rage będzie w sklepach w sprzedaży detalicznej?
Awatar użytkownika
Martin_Valdez
Posty: 329
Rejestracja: 29 gru 2008, 15:00
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1 time
Been thanked: 11 times

Re: [KS] Blood Rage (CMoN, McVey, Eric Lang, plastic crack)

Post autor: Martin_Valdez »

Już jest w przedsprzedaży w paru sklepach.
Awatar użytkownika
trabiniu
Posty: 232
Rejestracja: 18 gru 2013, 15:39
Been thanked: 1 time

Re: [KS] Blood Rage (CMoN, McVey, Eric Lang, plastic crack)

Post autor: trabiniu »

jesteśmy po pierwszej partii - 4 osobowej. Wrażenia ? Gra jest wyjątkowo dobra. Agresywna, wymagająca kombinowania, pełna zwrotów akcji. I bardzo, bardzo szybka - największy przestój występował przy wyborze kart i wynikał z naszej nieznajomości talii. O wykonaniu nic w zasadzie nie trzeba mówić. Ta gra zasługuje na notę 10/10, a lanie jakie dziś dostałem od własnej żony zapamiętam na długo :)
Awatar użytkownika
Rocy7
Posty: 5456
Rejestracja: 05 maja 2013, 14:10
Lokalizacja: Warszawa / Kobyłka
Been thanked: 5 times

Re: [KS] Blood Rage (CMoN, McVey, Eric Lang, plastic crack)

Post autor: Rocy7 »

Mam pytanie odnośnie pierwszej gry, szamanów i bogów lepiej odpuścić? Czy graliście od razu z zasady podstawki nie wydają się bardzo złożone więc może to zbytnio nie skomplikuje rozgrywki? Potwory z KS użyliście od razu czy tylko te z pudełka?
Awatar użytkownika
trabiniu
Posty: 232
Rejestracja: 18 gru 2013, 15:39
Been thanked: 1 time

Re: [KS] Blood Rage (CMoN, McVey, Eric Lang, plastic crack)

Post autor: trabiniu »

Rocy7 pisze:Mam pytanie odnośnie pierwszej gry, szamanów i bogów lepiej odpuścić? Czy graliście od razu z zasady podstawki nie wydają się bardzo złożone więc może to zbytnio nie skomplikuje rozgrywki? Potwory z KS użyliście od razu czy tylko te z pudełka?

Graliśmy podstawką plus potwory z KS ( i tak te najmocniejsze nie zostały wykupione). Sam zestaw podstawowy daje tak dużo możliwości i zabawy, że do dodatków sięgniemy pewnie później. Dla mnie ta gra może śmiało aspirować do tytułu gry roku.
Awatar użytkownika
Rocy7
Posty: 5456
Rejestracja: 05 maja 2013, 14:10
Lokalizacja: Warszawa / Kobyłka
Been thanked: 5 times

Re: [KS] Blood Rage (CMoN, McVey, Eric Lang, plastic crack)

Post autor: Rocy7 »

Dzieki. Mam tez kilka pytan w kwestii zasad zadalem je w dziale Zasady.
Awatar użytkownika
walkingdead
Posty: 2084
Rejestracja: 06 lut 2013, 19:57
Has thanked: 147 times
Been thanked: 395 times

Re: [KS] Blood Rage (CMoN, McVey, Eric Lang, plastic crack)

Post autor: walkingdead »

Świetna gra! Dynamiczne zwroty akcji, sporo możliwości związanych z zarządzaniem swoimi bohaterami. Proste zasady gry, co zachęca nawet mało wytrawnych graczy do podjęcia "walki". Smaczkiem są naprawdę zróżnicowane potwory oraz ogrom przeróżnych kart, które mogą zmienić losy gry.

No i wykonanie...zachwycające figurki. Świetnie odlane, dopracowane w każdym detalu i niezwykle atrakcyjne dla oczu.
Gra z dodatkowymi potworami jest tak napakowana figurkami, że najchętniej nie odrywałabym oczu od planszy! :mrgreen:

Bardzo, bardzo dobra pozycja.
Awatar użytkownika
Rocy7
Posty: 5456
Rejestracja: 05 maja 2013, 14:10
Lokalizacja: Warszawa / Kobyłka
Been thanked: 5 times

Re: [KS] Blood Rage (CMoN, McVey, Eric Lang, plastic crack)

Post autor: Rocy7 »

walkingdead pisze:Świetna gra! Dynamiczne zwroty akcji, sporo możliwości najchętniej nie odrywałabym oczu od planszy! :mrgreen:

Bardzo, bardzo dobra pozycja.
w sumie sie zgodze, choc akurat plansza moglaby byc troche lepsza;)

To bedzie najprawdopodobniej druga gra z crowfundingu, z zakupu ktorej jestem zadowolony.

Figurki sa swietne, az sie prosza o malowanie. Wykonanie dobre oprocz tez nieszczesnej planszy (grafika jest troche taka malo wyrazna).

Jednakze to mechanika sprawia, ze chce sie grac. Poczatkowo nieufnie podchodzilem do ameri bez kosci w walkach, jednak niepotrzebnie sie obawiałem.

Rozgrywka jest bardzo szybka dynamiczna, walki emocjonujace.

Tym co sprawia, ze nie moge doczekac sie nastepnej rozgrywki jest jednak system ulepszen. Wszyscy gracze zaczynaja z identycznym klanem wikingow, jednak szybko to sie zmienia. Ulepszamy liderow, wikingow, klan, kupujemy potwory specjalne jednostki. Daje to mase kombinacji i mozliwosci tworzenia kombosow z ulepszen i potworow.
Nawet mechanizm wyboru kart w każdej rundzie świetnie się zazebia. Czasem podejmujemy decyzje nie na zasadzie co mi jest bardziej potrzebne, ale czego bym nie chciał by dorwał przeciwnik.

Rozgrywka trwa tylko 3 rundy, ale za to wypełnione akcją i decyzjami. W każdej rundzie dostajemy mocniejsze karty, wymuszajace wybory, czy warto stracic punkty akcji wzmacniajac jakies ulepszenia czy zostac z tym, co jest ale wieksza iloscia punktow.

Kolejny plus karty Lokiego pozwalajace wygrywac przegrywajac bitwy, sprawiajace, że nawet ktoś "mocny" na planszy nie moze czuc sie bezpieczny.

Dodatki bogowie i szamani jeszcze zwieksza mozliwosci i ilosc wyborow ;)

Minusem tego moze byc oczywiscie paraliz decyzyjny, w przypadku niektorych graczy... na szczescie nie dotyczyl on ekipy z ktora gralem.

Nie próbowałem wersji na 2 graczy, ale obawiam się, iż sporo może stracić w tym wariancie, nawet na 3 było jakby tak za dużo przestrzeni czasem.
Awatar użytkownika
walkingdead
Posty: 2084
Rejestracja: 06 lut 2013, 19:57
Has thanked: 147 times
Been thanked: 395 times

Re: [KS] Blood Rage (CMoN, McVey, Eric Lang, plastic crack)

Post autor: walkingdead »

Z tym odrywaniem oczu chodziło oczywiście o figurki stojące na polu bitwy,a nie planszę. :)
Awatar użytkownika
Rocy7
Posty: 5456
Rejestracja: 05 maja 2013, 14:10
Lokalizacja: Warszawa / Kobyłka
Been thanked: 5 times

Re: [KS] Blood Rage (CMoN, McVey, Eric Lang, plastic crack)

Post autor: Rocy7 »

Awatar użytkownika
bubu
Posty: 605
Rejestracja: 21 lut 2014, 15:16
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 4 times
Been thanked: 6 times

Re: [KS] Blood Rage (CMoN, McVey, Eric Lang, plastic crack)

Post autor: bubu »

Spore to.
Czy te figurki (niepomalowane) są aż tak kruche, że wymagają umieszczania w piance?
Ja zamierzam popakować to wszystko w woreczki strunowe (każdy klan osobno), te z kolei do oryginalnych szarych kartoników (potwory do mniejszego, resztę do większego) i tyle.
Myślicie, że coś się może stać?
Sekator
Posty: 523
Rejestracja: 12 lut 2015, 15:58
Been thanked: 1 time

Re: [KS] Blood Rage (CMoN, McVey, Eric Lang, plastic crack)

Post autor: Sekator »

Lang w prezentacji rzucal tym morskim potworem i nic mu sie nie stalo :D
ODPOWIEDZ