Mini Cywilizacja

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
detrytusek
Posty: 7340
Rejestracja: 04 maja 2015, 12:00
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 460 times
Been thanked: 1116 times

Re: Mini Cywilizacja

Post autor: detrytusek »

Wookie pisze:Będzie wideo instrukcja.
Ile gwiazdek będzie przyznane? :D
"Nie ma sensu wiara w rzeczy, które istnieją."

Do sprzedania: Obsession + dodatki, Gaia Project, Roll Camera

Wątek sprzedażowy
Awatar użytkownika
Błysk
Posty: 1409
Rejestracja: 19 cze 2010, 13:58
Has thanked: 155 times
Been thanked: 195 times

Re: Mini Cywilizacja

Post autor: Błysk »

Dokładnie. Myślę tak jak Bea. To gra kolekcjonerska, więc duble albo ci się nie przydają, albo je odsprzedajesz. Takie jest "prawo" gier kolekcjonerskich, kupując boostera możesz trafić same powtórki. Czy jest to problem? Dla kolekcjonerów nie. Dla ludzi, którzy będą kupować w sklepie Wookiego? Chyba też nie bardzo. Będą chcieli kupić tam gry, a to, że po jakimś czasie skompletują sezon karcianki będzie pewnie miłe, nawet jeśli sami w nią nie zagrają to mogą komuś oddać/ odsprzedać.

Ogólnie nie wiem czy to tak wielki problem, kiedy mamy wiele sklepów do wyboru, które konkurują nie tylko ceną. :)

Moim zdaniem: Gra nie jest szpetna. Nie jest też piękna. Same ilustracje "główne" są ok. Natomiast layout i reszta jest nieładna, sumarycznie powiedziałbym, że gra estetycznie prezentuje "bardzo niskie stany średnie", ale jednak średnie. Natomiast dla mnie też mechanika jest jednak nieco ważniejsza niż to jak gra wygląda. Na ogół chcę mieć ładne gry, ale jeśli mam wybór pięknej gry z przeciętną mechaniką/ dawką satysfakcji/ zabawy z gry, a grą ze średnią grafiką, a mechaniczną perełką/ dostarczającą masę satysfakcji/ zabawy, to wybiorę tą drugą.
Skellig
Posty: 123
Rejestracja: 18 wrz 2014, 14:16
Has thanked: 3 times

Re: Mini Cywilizacja

Post autor: Skellig »

Tak czytam tę "krytykę" i chwilami jednak ociera się ona o nieprzyjemny hejt, powszechny w internecie na forach. Całe szczęście Wookie odpowiada na poziomie i nie daje się wciągnąć w dyskusje o rzekomo "paskudnej" graficznie grze.
Ludzie. Oczywiście, że ta gra nie jest piękna graficznie, ale na pewno jest czytelna, a to już jest atut. A w tego typu grach, to właśnie czytelność i przejrzystość ma spore znaczenie. Że nie dla wszystkich? No ok, nie dla wszystkich.
Nad czym tu deliberować? O wszystkim zadecydują ceny w sklepie u Wookiego. Jeśli ceny będą konkurencyjne, to jaki problem? Taki, że dodatkowo dostaniecie "paskudną" grę?
Fuser.exe
Posty: 741
Rejestracja: 11 lip 2014, 13:11
Lokalizacja: Chiang Mai
Has thanked: 28 times
Been thanked: 18 times

Re: Mini Cywilizacja

Post autor: Fuser.exe »

Gralem 2 miesiace temu w bete, naprawde bardzo ciekawa gra, jesli ktos szuka ekonomicznego filera to brac bez wahania :)
Awatar użytkownika
sqb1978
Posty: 2623
Rejestracja: 18 gru 2013, 16:54
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 41 times
Been thanked: 142 times

Re: Mini Cywilizacja

Post autor: sqb1978 »

Skellig pisze:Taki, że dodatkowo dostaniecie "paskudną" grę?
Widocznie gorzej jest dostać za darmo "paskudną" grę, niż nie dostać przepięknej ;)
Awatar użytkownika
mig
Posty: 4046
Rejestracja: 24 lip 2010, 16:41
Lokalizacja: Konin
Been thanked: 4 times

Re: Mini Cywilizacja

Post autor: mig »

Jako, że pierwszy użyłem w tym wątku określenia "paskudna", chciałem przypomnieć, że odnosiło się ono do TTA :)
Mini Cywilizację określiłem jedynie jako "brzydką" ;)

Trochę dyskusja na dziwne tory podryfowała. Kilka osób zwróciło uwagę, że karty są niezbyt ładne (layout a niektórzy również, że grafiki). Nikt nie napisał chyba, że lepiej nie wydawać gry bo jest brzydka. Były to zwykłe opinie do których chyba każdy ma prawo (a zasadniczo chyba nikt temu, że nie są piękne nie przeczył - no, może poza Wookiem;)
A że jasnym jest, że ładna gra jest lepszym towarem niż taka sama nieładna i że się w nią przyjemniej gra i łatwiej sprzedaje (tutaj - łatwiej zachęca do zakupów w sklepie), to troska o dobro klienta i właściciela sklepu powinna zostać doceniona ;) więc kpiny i złośliwości są nie na miejscu trochę :)

Dziwnie się zrobiło dopiero gdy padła sugestia, że jest to coś zupełnie za darmo. Technicznie tak, ale praktycznie oczywistym jest, że każda działaność gospodarcza rekompensuje sobie koszty poniesione na marketing i reklamę w cenie oferowanych towarów i usług. No, to chyba nie budzi specjalnych wątpliwości?

To z mojej strony tyle. W sumie to przyjmuję argument sqb1978, że koszt lepszych grafik mógłby znacząco podrożyć grę i KubyP z recenzji, że nagromadzenie informacji na karcie powoduje, że taki "niepiękny" wygląd jest mocno uzasadniony względami grywalności i czytelności. Ok, czuję się przekonany :) Mimo, że uważam karty za brzydkie, to może tak jest najlepiej dla wszystkich.
Dodatkowo na fb Wookiego pojawiła się fotka kartonów z wydrukowaną grą, więc mleko się już rozlało i z mojej strony dyskusja nad estetyką kart jest zakończona.
Pax ;)

Do dyskusji wrócę jak zagram ;)
Planszostrefa - 11%, 3 Trolle - 5%
Mam / Chcę mieć / Sprzedam
Awatar użytkownika
Pan_K
Posty: 2506
Rejestracja: 24 wrz 2014, 19:16
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 189 times
Been thanked: 168 times

Re: Mini Cywilizacja

Post autor: Pan_K »

sqb1978 pisze:
Skellig pisze:Taki, że dodatkowo dostaniecie "paskudną" grę?
Widocznie gorzej jest dostać za darmo "paskudną" grę, niż nie dostać przepięknej ;)
Ale to drugie jest w pakiecie 8)
„Rzekł głupi w swoim sercu: nie ma Boga.”

Ryba bez roweru, to tylko ryba...
Awatar użytkownika
Wookie
Posty: 935
Rejestracja: 19 gru 2008, 12:23
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Mini Cywilizacja

Post autor: Wookie »

Też uważam, że fajnie jest dostać karty do bardzo dobrego euro-fillera zupełnie za darmo :)

Jak ktoś ma jakieś pytania to chętnie odpowiem.

Przewidywany start sklepu - 12.10
KonradT
Posty: 621
Rejestracja: 15 maja 2012, 19:34
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 121 times
Been thanked: 37 times

Re: Mini Cywilizacja

Post autor: KonradT »

Wookie pisze:Też uważam, że fajnie jest dostać karty do bardzo dobrego euro-fillera zupełnie za darmo :)
Tylko to nie jest zupełnie za darmo. Albo muszę zrezygnować ze wsparcia sklepu w moim mieście, gdzie mogę zagrać za darmo nawet w niezakupione przeze mnie gry, albo muszę zrezygnować z rabatów w sklepach online. Czy warto będzie z tego rezygnować dla 1/5 gry za 80 zł to się dopiero okaże.
Awatar użytkownika
detrytusek
Posty: 7340
Rejestracja: 04 maja 2015, 12:00
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 460 times
Been thanked: 1116 times

Re: Mini Cywilizacja

Post autor: detrytusek »

KonradT pisze:
Wookie pisze:Też uważam, że fajnie jest dostać karty do bardzo dobrego euro-fillera zupełnie za darmo :)
Tylko to nie jest zupełnie za darmo. Albo muszę zrezygnować ze wsparcia sklepu w moim mieście, gdzie mogę zagrać za darmo nawet w niezakupione przeze mnie gry, albo muszę zrezygnować z rabatów w sklepach online. Czy warto będzie z tego rezygnować dla 1/5 gry za 80 zł to się dopiero okaże.
Wszystko zależy jakie będą ceny gier. Każdy kupujący ma za cel kupić grę X, której szuka i jeśli cena będzie zauważalnie wyższa to nikt nawet do tego sklepu nie wejdzie i się nie dowie, że to cena za 2 gry. Jeśli ten "gratis" byłby genialny to się doczeka własnego wydania i dużo więcej w ten sposób zarobi niż jako dodatek do innych gier. Tu jest jeszcze jeden haczyk. Jeśli gra ma być kolekcjonerska to jest to próba pewnego "uzależnienia" kupującego na przyszłość. Marketing ciekawy ale ryzykowny bo wydanie 5 zł nie kosztuje. Ja osobiście przede wszystkim kupiłbym grę, której szukam jak najtaniej ale może dlatego, że druga gra mnie nie zainteresowała. Sam jestem ciekaw nowego sklepu.
"Nie ma sensu wiara w rzeczy, które istnieją."

Do sprzedania: Obsession + dodatki, Gaia Project, Roll Camera

Wątek sprzedażowy
Fuser.exe
Posty: 741
Rejestracja: 11 lip 2014, 13:11
Lokalizacja: Chiang Mai
Has thanked: 28 times
Been thanked: 18 times

Re: Mini Cywilizacja

Post autor: Fuser.exe »

Moze poczekacie z hejtem chociaz na otwarcie sklepu? Ktos wlozyl duzo pracy w gre, sam to wydrukowal i rozdaje za darmo a wam jeszcze nie pasuje. Nie podoba sie to nie kupuj, proste.
Awatar użytkownika
detrytusek
Posty: 7340
Rejestracja: 04 maja 2015, 12:00
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 460 times
Been thanked: 1116 times

Re: Mini Cywilizacja

Post autor: detrytusek »

A gdzie jest hejt?
"Nie ma sensu wiara w rzeczy, które istnieją."

Do sprzedania: Obsession + dodatki, Gaia Project, Roll Camera

Wątek sprzedażowy
Awatar użytkownika
kamron6
Posty: 1106
Rejestracja: 23 sty 2010, 20:57
Has thanked: 50 times
Been thanked: 66 times

Re: Mini Cywilizacja

Post autor: kamron6 »

Cenę mini cywylizacji powinien przerzucić na koszt dostawy i po kłopocie ;) Liczą się ceny, jeśli będą w normie to chętni się znajdą, choć uważam, że ogólnie to mamy bardzo dużo sklepów z grami (istny boom ostatnio), ciekawi jaki ma to przekład na samą ilość graczy w Polsce.
Osoby z Wrocławia zapraszam do wrocławskiej grupy facebookowej zrzeszającej miłośników gier strategicznych i wojennych
keldorn
Posty: 577
Rejestracja: 29 sty 2014, 14:57
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 42 times
Been thanked: 26 times

Re: Mini Cywilizacja

Post autor: keldorn »

bo z grami kolekcjonerskimi jest tak ze jak sie zlapie bakcyla i chce w dana gre brnac to masowo sie kupuje bustery (chyba tak sie to nazywa). Tutaj chcac rozwijac ta gre trzeba kupowac inne. Sadze ze tutaj jest miecz obosieczny. Z jednej strony kusza darmowymi kartami, ale z drugiej strony ile mozna kupowac gier aby rozwinac za darmo inna.
Awatar użytkownika
Bea
Posty: 4478
Rejestracja: 28 lis 2012, 10:51
Lokalizacja: Skawina k/Krakowa
Been thanked: 6 times

Re: Mini Cywilizacja

Post autor: Bea »

Pojawiły się w sklepie pierwsze trzy gry i już się okazało ile kosztuje cywilizacja. Jedna z oferowanych gier jest droższa o około 13 zł niż w innym sklepie, druga o około 9 zł. ;)
TTR_1983
Posty: 3950
Rejestracja: 15 kwie 2012, 22:42
Has thanked: 2 times
Been thanked: 89 times
Kontakt:

Re: Mini Cywilizacja

Post autor: TTR_1983 »

Bea pisze:Pojawiły się w sklepie pierwsze trzy gry i już się okazało ile kosztuje cywilizacja. Jedna z oferowanych gier jest droższa o około 13 zł niż w innym sklepie, druga o około 9 zł. ;)
ale za to wysyłka mega tania (paczkomat 5, kurier 10).
Na razie 3 gry, potem będą inne akcje i "normalny" sklep. Ja na razie nie kupuję, ale kibicuję. Coś nowego na rynku, ważne że ma pomysł na biznes. To, że gra nie będzie za darmo było wiadomo, ale każdy potrzebuje się utrzymać i ja to rozumiem.
Do tego "Dajemy Ci całe 30 dni na podjęcie decyzji czy ostatecznie chcesz zachować grę. Jeśli stwierdzisz, że Ci się jednak nie podoba to możesz ją do nas odesłać. Absolutnie nie mamy z tym problemu."
To b. dobry pomysł!
Awatar użytkownika
sqb1978
Posty: 2623
Rejestracja: 18 gru 2013, 16:54
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 41 times
Been thanked: 142 times

Re: Mini Cywilizacja

Post autor: sqb1978 »

Ojoj... ja znam sklep gdzie gra jest droższa o 30 zł niż w innym sklepie i nie dajo gry za darmo :P
Awatar użytkownika
rastula
Posty: 10023
Rejestracja: 04 sty 2012, 01:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1277 times
Been thanked: 1311 times

Re: Mini Cywilizacja

Post autor: rastula »

Mam wrażenie, że to nie użytkownicy tego forum są "targetem" Wookiego.

Gdyby ludzie kupowali tylko po najniższej cenie, to byłby jeden sklep.
toblakai
Posty: 1288
Rejestracja: 19 mar 2014, 13:57
Has thanked: 233 times
Been thanked: 251 times

Re: Mini Cywilizacja

Post autor: toblakai »

Widać jak bardzo jesteś zmanipulowany sqb1978, przecież ta gra nie jest za darmo tylko kupując jedną z gier u Wookiego płacisz za to 13zł a jakąś inną to już 9zł ;)
Awatar użytkownika
sqb1978
Posty: 2623
Rejestracja: 18 gru 2013, 16:54
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 41 times
Been thanked: 142 times

Re: Mini Cywilizacja

Post autor: sqb1978 »

Dobre :) więcej!
Fuser.exe
Posty: 741
Rejestracja: 11 lip 2014, 13:11
Lokalizacja: Chiang Mai
Has thanked: 28 times
Been thanked: 18 times

Re: Mini Cywilizacja

Post autor: Fuser.exe »

Okazało się, że Cywilizacja jest za darmo i Wookie jeszcze do interesu dopłaca (biorąc pod uwagę możliwość zwrotu do 30 dni to 9zł na grze pewnie ewentualnych kosztów nie pokryje). Oczywiście nikt się nie zastanowił, nikt nie pomyślał tylko od razu afera, że 9 zł taniej jest gdzie indzie (dlaczego takich postów nie ma w temacie o Rebelu?).
Awatar użytkownika
pan_satyros
Posty: 6133
Rejestracja: 18 maja 2010, 15:29
Lokalizacja: Siemianowice
Has thanked: 652 times
Been thanked: 513 times
Kontakt:

Re: Mini Cywilizacja

Post autor: pan_satyros »

mulek18 pisze:"Dajemy Ci całe 30 dni na podjęcie decyzji czy ostatecznie chcesz zachować grę. Jeśli stwierdzisz, że Ci się jednak nie podoba to możesz ją do nas odesłać. Absolutnie nie mamy z tym problemu."
To b. dobry pomysł!
Ciekawe. Zastanawiam się jak będzie to rozwiązane. By określić czy się dana gra podoba trzeba ja "rozdziewiczyć", wypstrykać żetony itd. Jak wookie chce ja później ponownie wprowadzić do sprzedaży? Będzie miał dział gier używanych?
Chyba, że to ryzykowne hasło dla dobrego marketingu, stworzone w nadziei, że mało kto się na skorzystanie z tej opcji skusi.
Awatar użytkownika
mig
Posty: 4046
Rejestracja: 24 lip 2010, 16:41
Lokalizacja: Konin
Been thanked: 4 times

Re: Mini Cywilizacja

Post autor: mig »

pan_satyros pisze:
mulek18 pisze:"Dajemy Ci całe 30 dni na podjęcie decyzji czy ostatecznie chcesz zachować grę. Jeśli stwierdzisz, że Ci się jednak nie podoba to możesz ją do nas odesłać. Absolutnie nie mamy z tym problemu."
To b. dobry pomysł!
Ciekawe. Zastanawiam się jak będzie to rozwiązane. By określić czy się dana gra podoba trzeba ja "rozdziewiczyć", wypstrykać żetony itd. Jak wookie chce ja później ponownie wprowadzić do sprzedaży? Będzie miał dział gier używanych?
Chyba, że to ryzykowne hasło dla dobrego marketingu, stworzone w nadziei, że mało kto się na skorzystanie z tej opcji skusi.
Nie ma nic o możliwości rozpakowania i sprawdzenia, więc zakładam, że to zwykły zwrot towaru w ramach sprzedaży poza siedzibą sprzedającego, tyle że dwukrotnie wydłużony :)
Planszostrefa - 11%, 3 Trolle - 5%
Mam / Chcę mieć / Sprzedam
TTR_1983
Posty: 3950
Rejestracja: 15 kwie 2012, 22:42
Has thanked: 2 times
Been thanked: 89 times
Kontakt:

Re: Mini Cywilizacja

Post autor: TTR_1983 »

nie no bądźmy rozsądni, mam nie rozpakować i na tej podstawie stwierdzić że mi się nie podoba i odsyłam? Na pewno można rozpakować i grać.
Awatar użytkownika
Marudka
Posty: 141
Rejestracja: 13 lip 2015, 09:09
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 2 times
Been thanked: 3 times

Re: Mini Cywilizacja

Post autor: Marudka »

Fuser.exe pisze:Okazało się, że Cywilizacja jest za darmo i Wookie jeszcze do interesu dopłaca (biorąc pod uwagę możliwość zwrotu do 30 dni to 9zł na grze pewnie ewentualnych kosztów nie pokryje). Oczywiście nikt się nie zastanowił, nikt nie pomyślał tylko od razu afera, że 9 zł taniej jest gdzie indzie (dlaczego takich postów nie ma w temacie o Rebelu?).
Nie jest to jedyny sklep z możliwością zwrotu.
Od 25.12.2014r. zawierając umowę na odległość (w tym zakupy w sklepach internetowych) mamy prawo od odstąpienia od niej przez 14 dni bez podania przyczyny.
Wiele sklepów wydłuża ten termin do 30 dni.

Sklep sprzedający grę 'o 9zł taniej' również musi na czymś zarabiać.
Nie wiem skąd opinia że Wookie dopłaca do interesu.
Początki zawsze są trudne, a działania marketingowe kosztowne.
Dodawanie darmowej gry do zakupów jest o wiele 'przyjemniejszym' sposobem reklamy (przynajmniej z punktu widzenia klienta) niż np. wyskakujące pop-up'y.

Jednocześnie uważam, że rozpoczęcia sklepu z tylko 1 akcją tematyczną (3 grami) było lekkim strzałem w stopę.
mulek18 pisze:nie no bądźmy rozsądni, mam nie rozpakować i na tej podstawie stwierdzić że mi się nie podoba i odsyłam? Na pewno można rozpakować i grać.
Ja tam się nie znam ale tak jest w regulaminie. Możliwe, że to kwestia dogadania.
uwookiego.pl pisze: "Poniżej znajdziesz warunki przyjęcia towaru zwracanego po odstąpieniu od umowy:
* Zwracany produkt jest w stanie niezmienionym, chyba, że zmiana była konieczna w granicach zwykłego zarządu.
* Zwrot został zgłoszony w ciągu 30 dni kalendarzowych od daty otrzymania produktu."

-------

Moim zdaniem wydanie Mini Cywilizacji było bardzo przemyślanym chwytem marketingowym.
Dość innowatorskim - przynajmniej jak na polskie realia.
Chętnie ją przygarnę traktując ją jako gratis do zakupy gry, czyli zgodnie z zamysłem jej twórcy.

Grafiki mogłyby być ładniejsze, kart mogłoby być więcej, sposób rozdawania kolejnych paczek kart również. Ale twórca zdecydował tak, a nie inaczej i ma do tego pełne prawo. :)

Aktualnie czekam na rozwój asortymentu sklepu i życzę powodzenia.
ODPOWIEDZ