Prezent dla taty - konkretne wymagania

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
Pixa
Posty: 1992
Rejestracja: 10 lip 2013, 13:24
Been thanked: 3 times

Re: Prezent dla taty - konkretne wymagania

Post autor: Pixa »

Mysle, ze Suburbia ma duzo wieksza regrywalnosc niz Splendor. W grze we 2 osoby uzywa sie 1/3 kafelkow znajdujacych sie w opakowaniu. Celow do zrealizowania jest 20, a nawet przy 4 gracach uzywa sie 12. Poza tym zawsze mozna dokupic dodatek - Suburbia Inc z dodatkowymi kafelkami budynkow i innymi bajerami.

Ja jak najbardziej polecam - ciekawy temat, proste zasady, duza regrywalnosc, swietne skalowanie od 2-4 graczy.
--
Próbówka Music House - sale prób i studio nagrań we Wrocławiu
www.sala-prob-wroclaw.pl
zix
Posty: 258
Rejestracja: 12 paź 2015, 16:46
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 6 times
Been thanked: 5 times

Re: Prezent dla taty - konkretne wymagania

Post autor: zix »

Przyłącze się i polecę carcassonne.
Nie pojawił się jednak smallworld i... rummikub a to proste i naprawdę fajne gierki. Być może warto rzucić okiem na neuroshima hex?
Ostatnio zmieniony 13 paź 2015, 08:56 przez zix, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Danzi93
Posty: 28
Rejestracja: 18 gru 2014, 00:15
Lokalizacja: Warszawa

Re: Prezent dla taty - konkretne wymagania

Post autor: Danzi93 »

Suburbia myślę, że jeszcze będzie ok, muszę znaleźć instrukcje i sprawdzę jak w to się gra :) Smallworld też może być fajny, jakoś o nim nie pomyślałem nie wiem czemu.

Neuroshima Hex to u mnie temat rzeka :D grałem w nią juz X lat temu od 1 premierowej edycji i do dziś gram, ale jakoś z tatą nigdy w to nie grałem (sam nie wiem, nie pamiętam czemu). Aktualnie mam Hex-a 2.5 i myślałem żeby tacie kupic 3.0 z Hexogłówkami bo on lubi sobie pogłówkować.
zix
Posty: 258
Rejestracja: 12 paź 2015, 16:46
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 6 times
Been thanked: 5 times

Re: Prezent dla taty - konkretne wymagania

Post autor: zix »

Nie wiem skąd jesteś - jednak coraz więcej sklepów pozwala wypożyczyć gry.
Zawsze można wziąć 2 i sprawdzić która lepsza :) Będziesz mieć pewność, że gra jest ok.

Neuroshime możesz przetestować na wersji 2,5. Jak wpadnie w oko to dorzucisz nową wersję z trybem solo ;)
misioooo
Posty: 5114
Rejestracja: 19 sty 2012, 08:42
Been thanked: 3 times

Re: Prezent dla taty - konkretne wymagania

Post autor: misioooo »

Nowe Exoplanety może?
Losowości niewiele, dużo kombinowania, dużo (negatywnej głównie) interakcji. Wydana bardzo ładnie, zasady do wytłumaczenia w 5-10min maksymalnie. DLa mnie to świetne wprowadznie w euro-gry.
Bardzo mi się tez podoba Tezeusz: Mroczna Orbita. Działa wg mnie najlepiej na dwie osoby. Da się grać do 4. Mnóstwo kombinowania, losowość niewielka - bliżej tej grze do jakichś szachów niż do "klasycznych" planszówek, a widze, że grywaliście głównie w gry logiczne/abstrakcyjne.
Small world to taka a'la gra wojenna z bardzo prostymi zasadami. Na dwie osoby sporo kombinowania, na więcej robi się chaotyczna (ale pozytywnie). Takie moje zdanie.
Sprzedam / wymienięKeyflower+dodatki, Nemo's War, Alien Uprising, Hunt Unknown Quarry, inne
sanguine13
Posty: 1
Rejestracja: 11 gru 2011, 14:59

Re: Prezent dla taty - konkretne wymagania

Post autor: sanguine13 »

Carcassone gorąco polecam. Już sama podstawa zapewnia mnóstwo zabawy, nie ważne czy gra się w 2 czy więcej osób.

Dixit jest świetny, ale jak ktoś napisał 4 osoby to minimum. Nie znam nikogo, kto nie zakochał się w tej grze.

Z rodzinnych gier od 3 osób polecam Fasolki. Z pozoru infantylne, ale zapewniają dużo śmiechu. Główne mięsko tkwi w wymianach między graczami :)

Poczytaj jeszcze o Cytadeli (od 2 osób).

Wysłane z mojego A820 przy użyciu Tapatalka
Nadis
Posty: 451
Rejestracja: 05 lut 2015, 21:24
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Prezent dla taty - konkretne wymagania

Post autor: Nadis »

Mój ojciec, też 50+ grywał w Carcassonne i mu się podobało, a ostatnio zainteresowała go Mexica - co samo w sobie jest sukcesem, bo do gier podchodzi trochę jak do jeża... Gra jest mało losowa, 2-4 osoby, ładnie wydana...
ODPOWIEDZ