Gra o Tron: Gra karciana 2 ed LCG (Nate French, Eric M. Lang)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
kamron6
Posty: 1106
Rejestracja: 23 sty 2010, 20:57
Has thanked: 50 times
Been thanked: 66 times

Re: Gra o Tron - gra karciana 2 ed.

Post autor: kamron6 »

raiden25 pisze:Jak można kupić 3 sztuki tej samej gry to ja nie wiem :P
Bo to nie jest gra, a karty :p Zresztą nie pisząc reklamy można było dostać grę 3x podstawka + mały dodatek w cenie kilkadziesiąt złoty wyższej niż niektórzy kupowali dwie podstawki ;)
Osoby z Wrocławia zapraszam do wrocławskiej grupy facebookowej zrzeszającej miłośników gier strategicznych i wojennych
Awatar użytkownika
janekbossko
Posty: 2614
Rejestracja: 09 lut 2006, 21:44
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 26 times
Been thanked: 27 times

Re: Gra o Tron - gra karciana 2 ed.

Post autor: janekbossko »

kamron6 pisze:
raiden25 pisze:Jak można kupić 3 sztuki tej samej gry to ja nie wiem :P
Bo to nie jest gra, a karty :p Zresztą nie pisząc reklamy można było dostać grę 3x podstawka + mały dodatek w cenie kilkadziesiąt złoty wyższej niż niektórzy kupowali dwie podstawki ;)

podziel sie podziel i co to za dodatek?
Awatar użytkownika
zioombel
Posty: 1149
Rejestracja: 21 wrz 2010, 13:19
Lokalizacja: Wołomin
Has thanked: 202 times
Been thanked: 98 times

Re: Gra o Tron - gra karciana 2 ed.

Post autor: zioombel »

Właśnie też nie wiem o co chodzi. Może @kamron6 kupiłeś 1 edycje? Tę można było kupić bardzo tanio tu na forum.
Awatar użytkownika
kamron6
Posty: 1106
Rejestracja: 23 sty 2010, 20:57
Has thanked: 50 times
Been thanked: 66 times

Re: Gra o Tron - gra karciana 2 ed.

Post autor: kamron6 »

Była promocja w powergames, 3 podstawki i pierwszy mały dodatek (po polsku). za 360-370 coś takiego. Może przesadziłem z opłacalnością bo porównałem do rebela, ale ogólnie się opłaca bo mały dodatek to i tak z 40 zł, więc ~110zł za podstawkę, ogólnie już czeka w paczkomacie :p (Dodatek doślą jak będzie, chodzi o pierwszy mały).

PS. Co do tłumaczenia to nie pasują mi tylko Dziki ;)
Ostatnio zmieniony 11 paź 2015, 10:51 przez kamron6, łącznie zmieniany 1 raz.
Osoby z Wrocławia zapraszam do wrocławskiej grupy facebookowej zrzeszającej miłośników gier strategicznych i wojennych
Awatar użytkownika
raiden25
Posty: 1409
Rejestracja: 07 kwie 2015, 11:48
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 29 times
Been thanked: 47 times

Re: Gra o Tron - gra karciana 2 ed.

Post autor: raiden25 »

Myslalem ze juz sa dodatki :)


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Bohr
Posty: 167
Rejestracja: 16 maja 2009, 00:52
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 37 times
Been thanked: 43 times

Re: Gra o Tron - gra karciana 2 ed.

Post autor: Bohr »

Niestety znalazłem pierwszy błąd (w sensie że bardzo widoczny) w tłumaczeniu.....w książeczce z zasadami podstawowymi na ostatniej stronie jest dwa razy wymieniony ród Tyrellów (w Oznaczenia i symbole)....dla nie kojarzących książki/serialu (bo serialu nie oglądałem....nudny jak flaki z olejem (tragedia) :).... ten znak ze słoneczkiem to Martellowie - tak pamietam :)
Awatar użytkownika
raiden25
Posty: 1409
Rejestracja: 07 kwie 2015, 11:48
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 29 times
Been thanked: 47 times

Re: Gra o Tron - gra karciana 2 ed.

Post autor: raiden25 »

Bohr pisze:Niestety znalazłem pierwszy błąd (w sensie że bardzo widoczny) w tłumaczeniu.....w książeczce z zasadami podstawowymi na ostatniej stronie jest dwa razy wymieniony ród Tyrellów (w Oznaczenia i symbole)....dla nie kojarzących książki/serialu (bo serialu nie oglądałem....nudny jak flaki z olejem (tragedia) :).... ten znak ze słoneczkiem to Martellowie - tak pamietam :)
U ciebie tez jest błąd bo nie zamknąłeś jednego nawiasu :):):)
PS. Jest tych błędów kilka w instrukcji jak widać, włącznie z błędami słówek, ale da sie z tym żyć :P


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Bohr
Posty: 167
Rejestracja: 16 maja 2009, 00:52
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 37 times
Been thanked: 43 times

Re: Gra o Tron - gra karciana 2 ed.

Post autor: Bohr »

No tak..ale mi nikt nie płaci za pisanie postów. :)

Postów o wyższości wersji angielskiej nad polską(warhammer, star wars) się już naczytałem multum i w większości trzymałem stronę "polską". Nie przeszkadzają mi klęknięcia, czy tam inne dziwnie brzmiące tłumaczenia (chociaż rozumiem te osoby którym to przeszkadza). Zdecydowanie łatwiej czyta mi się wersję angielską - łatwiej to jakoś wszystko zrozumieć. (przy polskim tłumaczeniu muszę mysleć jakbym miał do czynienia z innym językiem)
I nawet miałem nie odpisywać na tego posta bo rzeczywiście może się tak żartem przyczepiłem.....

Ale chyba pierwszy raz coś mnie lekko zirytowało....bo nie mając styczności z grą w życiu bym nie wiedział co z czym złożyć (no może bym znalazł bo na 18 stronie instrukcji zaawansowanej jest taka sama tabelka i jest ok).
Ale jak zacząłem przeglądać karty (dokładnie 4 czy 5) - Słoneczna Włócznia (nr 117) i jest tekst postaci "....aby zwiększyć o 1 wartość zmagań twojej odkrytej karty fabuły", to zacząłem się zastanawiać co to do cholery jest.....było coś o roszczeniach w instrukcji (bo o tym pomyślałem).....szukam legendę karty w instrukcji - nie ma czegoś takiego jak wartość zmagań!!!

No nic spojrzałem na wersję angielską i tam już jest wprost napisane claim value - czyli jednak wartość roszczeń. Gdy zapodam kartę koledze, który jest średnio rozgarnięty (hehe) to ni cholery będzie wiedział do czego to jest. I to mnie bardzo zirytowało - i tak będę kupował wersję polską (właśnie dla tych mniej rozgarniętych kolegów...dobrze, że tego nie będą czytać :) ) - błędy się zdarzają (i może to jest tylko taki jeden błąd) ale akurat przykład z kartą jest błędem "grubym" i chyba nie powinien się zdarzyć.

I Galakta jako doświadczona firma w wydawaniu kart LCG powinna przy 5 podejściu już troszkę się "wyrobić". (Oczywiście jak to są tylko te dwa błędy co mi się rzuciły to cofam wszystko - dwa się mogły zdarzyć, po prosty niefart mój).
uday
Posty: 726
Rejestracja: 11 wrz 2013, 23:08
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Re: Gra o Tron - gra karciana 2 ed.

Post autor: uday »

A 3 mogły się zdarzyć? Czy jest jakiś próg ilość błędów/ilość kart którego nie wolno przekroczyć? Z jakiego wzoru wyliczyć taką wartość? ;)

Rzeczywiście te zmagania to "gruby" błąd. Będzie pewnie też kilka innych. Pewnie w wersji oryginalnej też się nie ustrzegą od błędów. Błędy zdarzają się też w gazetach, czy nawet książkach. Ba! Bywa, że n-te poprawione wydanie wciąż błędy zawiera Zdarza się nawet, że zawiera błędy, których wcześniej nie było! Wystarczy jedno przypadkowe kliknięcie.

Przecież nad tym pracują tylko ludzie, a ludzie są omylni. Pamiętam jak pisałem pracę dyplomową i chciałem, żeby była "idealna", absolutnie bez żadnych błędów. Kilkadziesiąt iteracji. Zamęczałem znajomych (w tym studentki edytorstwa), żeby ją dla mnie sprawdzali. Sam ją fragmentami i całościowo sprawdzałem setki razy. Wciąż w finalnej wersji znalazły się błędy.

Gry planszowe powinny mieć ścisłe reguły, to prawda. W grach kompetycyjnych jest to może nawet ważniejsze, a w karciankach zwłaszcza wording i timing. Dziwnie brzmiące tłumaczenia, pomyłki drobne, czy nawet grubsze jestem w stanie przeżyć. Gorzej, jeśli sens karty zostaje wypaczony i trzeba karty erratować bo to już mnie "zmusza" do trzymania przy sobie aktualnego FAQ albo uczenia się go na pamięć. Niemniej moja tolerancja na błędy jest dla twórców i tłumaczy bardzo duża. Zwyczajnie pogodziłem się z tym, że nikt nie jest idealny.

Co oczywiście nie zwalnia z dążenia do doskonałości! ;)

PS Z tego co mi wiadomo Galakta konsultowała tłumaczenie z polskim środowiskiem 1ed. Z ludźmi, którzy przetrawili się przez jej zasady i karty i którzy wiedzą czego się można w przyszłości spodziewać. Ja się więc spodziewam lepszej jakości tłumaczenia niż we wszystkich poprzednich LCGach.
Awatar użytkownika
Bary
Posty: 3064
Rejestracja: 18 sty 2015, 14:25
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 73 times
Been thanked: 47 times
Kontakt:

Re: Gra o Tron - gra karciana 2 ed.

Post autor: Bary »

FFG zapowiedziało maty do GoT: https://www.fantasyflightgames.com/en/n ... tleground/.
Mają rozmach...
Mój blog na ZnadPlanszy
Recenzja Cooper Island na ZnadPlanszy

Kupię dodatek Hobbit: Na Progu do WP LCG!
uday
Posty: 726
Rejestracja: 11 wrz 2013, 23:08
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Re: Gra o Tron - gra karciana 2 ed.

Post autor: uday »

Rozmach, jak rozmach. Ale hajs się zgadza.
Awatar użytkownika
raiden25
Posty: 1409
Rejestracja: 07 kwie 2015, 11:48
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 29 times
Been thanked: 47 times

Re: Gra o Tron - gra karciana 2 ed.

Post autor: raiden25 »

Ja tam wole maty z miejscami na karty. A mata dla samego motywu jest średnio praktyczna dla mnie.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Awatar użytkownika
Bary
Posty: 3064
Rejestracja: 18 sty 2015, 14:25
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 73 times
Been thanked: 47 times
Kontakt:

Re: Gra o Tron - gra karciana 2 ed.

Post autor: Bary »

raiden25 pisze:Ja tam wole maty z miejscami na karty. A mata dla samego motywu jest średnio praktyczna dla mnie.
Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Hmm, z drugiej strony taka czysta mata nie narzuca Ci, jak masz karty ułożyć. Btw. Jak tam unboxing? :)
A tak w ogóle, czy ja dobrze widzę, że pudło od GoT jest mniejsze, niż poprzednich LCG?
Ostatnio zmieniony 12 paź 2015, 09:21 przez Bary, łącznie zmieniany 1 raz.
Mój blog na ZnadPlanszy
Recenzja Cooper Island na ZnadPlanszy

Kupię dodatek Hobbit: Na Progu do WP LCG!
pattom
Posty: 1428
Rejestracja: 23 sty 2010, 14:18
Lokalizacja: Wrocław

Re: Gra o Tron - gra karciana 2 ed.

Post autor: pattom »

Ja wolę maty z artami :-)

Jestem ciekaw jak pierwsze gry na nowej edycji ?? Ktoś coś ?
Zastanawiam się na ta grą ale sam nie wiem :-)
Awatar użytkownika
pan_satyros
Posty: 6133
Rejestracja: 18 maja 2010, 15:29
Lokalizacja: Siemianowice
Has thanked: 652 times
Been thanked: 513 times
Kontakt:

Re: Gra o Tron - gra karciana 2 ed.

Post autor: pan_satyros »

Bary pisze:
raiden25 pisze:Ja tam wole maty z miejscami na karty. A mata dla samego motywu jest średnio praktyczna dla mnie.
Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Hmm, z drugiej strony taka czysta mata nie narzuca Ci, jak masz karty ułożyć. Btw. Jak tam unboxing? :)
W LCG mata z zaznaczonymi strefami to często średnio trafiony pomysł, bo niejednokrotnie te strefy potrafią znacząco pęcznieć w czasie gry. Szczególnie w taliach turniejowych, a to do takich graczy kierowane są maty w pierwszej kolejności.
Awatar użytkownika
janekbossko
Posty: 2614
Rejestracja: 09 lut 2006, 21:44
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 26 times
Been thanked: 27 times

Re: Gra o Tron - gra karciana 2 ed.

Post autor: janekbossko »

pattom pisze:Ja wolę maty z artami :-)

Jestem ciekaw jak pierwsze gry na nowej edycji ?? Ktoś coś ?
Zastanawiam się na ta grą ale sam nie wiem :-)
Gralem i jest miesiscie i wybornie. Dwie rozgrywki w 4 osoby - ja poczatkujacy i 3 graczy z dorobkiem okolo 50-150 parti w aGoT1ed.
Poerwsza partia trwala okolo 2h a druga juz poltorej. Jest fantastycznie, zdradziecko! Zastrzezenia chlopakow byla do layoutu kart tzn ze trudno im bylo na pierwszy rzut oka rozroznic eventy, dodatki i postacie od siebie.
Na stole jest cholernie kolorowo.
Co do polskiego tlumaczenia to nie bylo zastrzezen i o ile procz mnie i kolegi chyba wszysycy beda szliw ang wersje to po kilku minutach nikomu nasz ojczysty jezyk nie przeszkdzal :)
Chce mi sie wiecej! Gra jest kapitalna a z 2 cs udalo sie zlozyc 4 w miare zbalansowane decki


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Awatar użytkownika
janekbossko
Posty: 2614
Rejestracja: 09 lut 2006, 21:44
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 26 times
Been thanked: 27 times

Re: Gra o Tron - gra karciana 2 ed.

Post autor: janekbossko »

pattom pisze:Ja wolę maty z artami :-)

Jestem ciekaw jak pierwsze gry na nowej edycji ?? Ktoś coś ?
Zastanawiam się na ta grą ale sam nie wiem :-)
Gralem i jest miesiscie i wybornie. Dwie rozgrywki w 4 osoby - ja poczatkujacy i 3 graczy z dorobkiem okolo 50-150 parti w aGoT1ed.
Poerwsza partia trwala okolo 2h a druga juz poltorej. Jest fantastycznie, zdradziecko! Zastrzezenia chlopakow byla do layoutu kart tzn ze trudno im bylo na pierwszy rzut oka rozroznic eventy, dodatki i postacie od siebie.
Na stole jest cholernie kolorowo.
Co do polskiego tlumaczenia to nie bylo zastrzezen i o ile procz mnie i kolegi chyba wszysycy beda szliw ang wersje to po kilku minutach nikomu nasz ojczysty jezyk nie przeszkdzal :)
Chce mi sie wiecej! Gra jest kapitalna a z 2 cs udalo sie zlozyc 4 w miare zbalansowane decki


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Awatar użytkownika
kamron6
Posty: 1106
Rejestracja: 23 sty 2010, 20:57
Has thanked: 50 times
Been thanked: 66 times

Re: Gra o Tron - gra karciana 2 ed.

Post autor: kamron6 »

Bary pisze:A tak w ogóle, czy ja dobrze widzę, że pudło od GoT jest mniejsze, niż poprzednich LCG?
Takie samo jak w Podboju. I bardzo dobrze ! (Małe, choć i tak mogło być mniejsze bo w sumie większość to powietrze.
Polską edycję wybrałem ze względu na cenę.
Gra się dobrze ;) Pozytywne opinie były od dawna jak ludzie grali przez internet.
Osoby z Wrocławia zapraszam do wrocławskiej grupy facebookowej zrzeszającej miłośników gier strategicznych i wojennych
Awatar użytkownika
sqb1978
Posty: 2623
Rejestracja: 18 gru 2013, 16:54
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 41 times
Been thanked: 142 times

Re: Gra o Tron - gra karciana 2 ed.

Post autor: sqb1978 »

To ja jeszcze czekam na takie krótkie relacje jak gra działa na 2 osoby na 1 coresecie :)
Awatar użytkownika
Harth
Posty: 272
Rejestracja: 28 lis 2013, 12:38
Lokalizacja: Skierniewice
Has thanked: 9 times
Been thanked: 19 times

Re: Gra o Tron - gra karciana 2 ed.

Post autor: Harth »

Jakieś wrażenia z rozgrywki w nowej edycji? Lepiej, gorzej? Ładniej, brzydziej? Podzielcie się jakimiś wrażeniami z tymi co jeszcze nie oglądali i nie grali? :wink:
Mam/Miałem
3Trolle 7%
Awatar użytkownika
janekbossko
Posty: 2614
Rejestracja: 09 lut 2006, 21:44
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 26 times
Been thanked: 27 times

Re: Gra o Tron - gra karciana 2 ed.

Post autor: janekbossko »

Lepiej, ladniej, nie jest prosciej ale nie ma pierdół ktore zostaly usciślone i ujednolicone.
Na dwie osoby gram jutro takze oposze jak bylo ale na 4 gra jest genialna :)
Oprawa graficzna zdecydowanie na plus w wstosunku do starej wersji. Maja chlopaki z ffg na czym pracowac takze przewiduje w swojej szklanej kuli sukces.
Tu nie ma sie na czym zastanawiac, tu trzeba kupowac i grac![emoji48]


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
pattom
Posty: 1428
Rejestracja: 23 sty 2010, 14:18
Lokalizacja: Wrocław

Re: Gra o Tron - gra karciana 2 ed.

Post autor: pattom »

Ja czekam tylko aż Wrocław się obudzi :-)
Awatar użytkownika
janekbossko
Posty: 2614
Rejestracja: 09 lut 2006, 21:44
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 26 times
Been thanked: 27 times

Re: Gra o Tron - gra karciana 2 ed.

Post autor: janekbossko »

Na szczescie moc jest silna w Szczecinie i gotujemy regularnie (choc ja od niedawna)


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Awatar użytkownika
pan_satyros
Posty: 6133
Rejestracja: 18 maja 2010, 15:29
Lokalizacja: Siemianowice
Has thanked: 652 times
Been thanked: 513 times
Kontakt:

Re: Gra o Tron - gra karciana 2 ed.

Post autor: pan_satyros »

raiden25 pisze:Ja tam wole maty z miejscami na karty. A mata dla samego motywu jest średnio praktyczna dla mnie.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Obrazek
Obrazek

No i jak na życzenie
http://store.fantasyflightgames.com/pro ... SKU=uGTS09
http://store.fantasyflightgames.com/pro ... SKU=uGTS10
Awatar użytkownika
raiden25
Posty: 1409
Rejestracja: 07 kwie 2015, 11:48
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 29 times
Been thanked: 47 times

Re: Gra o Tron - gra karciana 2 ed.

Post autor: raiden25 »

pan_satyros pisze:
raiden25 pisze:Ja tam wole maty z miejscami na karty. A mata dla samego motywu jest średnio praktyczna dla mnie.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Obrazek
Obrazek

No i jak na życzenie
http://store.fantasyflightgames.com/pro ... SKU=uGTS09
http://store.fantasyflightgames.com/pro ... SKU=uGTS10
Miazga!! Nie wiem tylko czy tyle miejsca na gorze maty jest potrzebne ale to juz trzeba potestować. :)


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
ODPOWIEDZ