The Others (Eric M. Lang)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
linkap98
Posty: 46
Rejestracja: 12 sty 2014, 19:41

Re: [KS] The Others - 7 Sins

Post autor: linkap98 »

lynwith pisze: Hmmm jako agent F.A.I.T.H czy jeden z Grzechów :P ?
A to bardzo trudne pytanie :D Osobiście chyba wolałabym być jednym z Grzechów - zawszę wolę być tym złym, ale bardzo chętnie wypróbuję też stronę F.A.I.T.H. po coś tyle tych boxów na kupowałam :wink: Możliwości są praktycznie nie skończone w tym momencie :D
Awatar użytkownika
lynwith
Posty: 242
Rejestracja: 27 sty 2015, 22:27
Lokalizacja: Katowice

Re: [KS] The Others - 7 Sins

Post autor: lynwith »

linkap98 pisze:A to bardzo trudne pytanie :D Osobiście chyba wolałabym być jednym z Grzechów - zawszę wolę być tym złym, ale bardzo chętnie wypróbuję też stronę F.A.I.T.H. po coś tyle tych boxów na kupowałam :wink: Możliwości są praktycznie nie skończone w tym momencie :D
Trudne od razu :P Ja już zapowiedziałem swoim potencjalnym współgraczą, że pierwszą partię to ja gram Grzechem i koniec kropka ;) Chociaż patrząc na wszystkie umiejętności poszczególnych bohaterów z dodatków to zadanie na pewno nie będzie należeć do łatwych xD
Awatar użytkownika
Dexterus
Posty: 369
Rejestracja: 26 paź 2014, 20:41
Lokalizacja: Wrocław

Re: [KS] The Others - 7 Sins

Post autor: Dexterus »

Jest coś takiego jak prawo posiadacza pudełka i nie ma że boli, reszta musi się ugiąć i zadowolić FAITHem :twisted:
Awatar użytkownika
bubu
Posty: 605
Rejestracja: 21 lut 2014, 15:16
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 4 times
Been thanked: 6 times

Re: [KS] The Others - 7 Sins

Post autor: bubu »

Ha. Ja już dawno ustaliłem zasadę, że jeżeli reguły gry są niejasne to wątpliwości rozstrzyga właściciel gry : )
Awatar użytkownika
linkap98
Posty: 46
Rejestracja: 12 sty 2014, 19:41

Re: [KS] The Others - 7 Sins

Post autor: linkap98 »

bubu pisze:Ha. Ja już dawno ustaliłem zasadę, że jeżeli reguły gry są niejasne to wątpliwości rozstrzyga właściciel gry : )
Dexterus pisze:Jest coś takiego jak prawo posiadacza pudełka i nie ma że boli, reszta musi się ugiąć i zadowolić FAITHem :twisted:
Dobre zasady :D Problem mam taki, że większość gier mam pół na pół z mężem i wtedy słabo działają :P
Awatar użytkownika
skolo
Posty: 1074
Rejestracja: 02 lis 2011, 19:52
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 2 times

Re: [KS] The Others - 7 Sins

Post autor: skolo »

eh..żona ma zawsze głos decydujący ;-)
Awatar użytkownika
Toudi
Posty: 1090
Rejestracja: 02 lis 2009, 10:21
Has thanked: 4 times
Been thanked: 2 times

Re: [KS] The Others - 7 Sins

Post autor: Toudi »

Ktos z Wroclawia lub okolic to moze wspieral? I ma early birda? :)
Awatar użytkownika
GoldenDragon
Posty: 611
Rejestracja: 11 lut 2009, 22:50
Lokalizacja: Legnica
Has thanked: 7 times
Been thanked: 1 time

Re: [KS] The Others - 7 Sins

Post autor: GoldenDragon »

Jeżeli Legnica to też okolice - to tak :)
olsszak
Posty: 1826
Rejestracja: 05 lip 2015, 23:51
Lokalizacja: GDAŃSK
Has thanked: 20 times
Been thanked: 37 times

Re: [KS] The Others - 7 S

Post autor: olsszak »

Ja to szukam kogoś z Warszawy:)

Plus zastanawiam się czy warto brać dodatki :) Ewentualnie jakie :) Apokalipsa to mój must have wraz z Synami Ragnaroka. Natomiast nie wiem jak z pozostałymi drużynami?
Rabaty:
Planszostrefa - 11%
3Trolle - 7%
Mepel - 5%
Fancy but Functional - 10%
Awatar użytkownika
bubu
Posty: 605
Rejestracja: 21 lut 2014, 15:16
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 4 times
Been thanked: 6 times

Re: [KS] The Others - 7 Sins

Post autor: bubu »

Bierz Men of Faith bo to ks exclusive- jak nie kupisz teraz to będziesz miał potem problem z dostaniem tego.
olsszak
Posty: 1826
Rejestracja: 05 lip 2015, 23:51
Lokalizacja: GDAŃSK
Has thanked: 20 times
Been thanked: 37 times

Re: [KS] The Others - 7 Sins

Post autor: olsszak »

bubu pisze:Bierz Men of Faith bo to ks exclusive- jak nie kupisz teraz to będziesz miał potem problem z dostaniem tego.
A Gamma i Delta jako, że będą później w detalu odpuścić? Dużo drożej mogą być? No i czy w ogóle będą w Polsce?

I jeszcze co do kości, jeśli nie brać Gamma i Delta czy warto brać ten dice pack za 8 USD?

Mam trochę wrażenie, że tutaj w przciwieństwie do Zombicide BP, które zakupiłem bohaterów jest duuuużo mniej, a szybciej ich ogrywasz, ze względu na konstrukcję gry:)
Rabaty:
Planszostrefa - 11%
3Trolle - 7%
Mepel - 5%
Fancy but Functional - 10%
Awatar użytkownika
bubu
Posty: 605
Rejestracja: 21 lut 2014, 15:16
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 4 times
Been thanked: 6 times

Re: [KS] The Others - 7 Sins

Post autor: bubu »

Tak naprawdę wszystko zależy od kasy jaką dysponujesz (i chcesz wydać).
Ja podliczyłem i wyszło mi, że nie stać mnie na wzięcie wszystkiego. Więc mając do wyboru rzeczy KS exclusive i te, które się jednak w detalu pojawią- wybrałem to pierwsze. Gdybym miał większy budżet- pewnie wziąłbym wszystko. A tak to jednak liczę, że Gamma+Delta+Sons=85 USD (tyle mnie kosztował B-Sieged czyli nowa kompletna gra).
Najwyżej się sparzę : )
Iesthir
Posty: 286
Rejestracja: 18 lut 2015, 10:33

Re: [KS] The Others - 7 Sins

Post autor: Iesthir »

bubu pisze:Tak naprawdę wszystko zależy od kasy jaką dysponujesz (i chcesz wydać).
Dokładnie :)

Ja przy wspieraniu na KS biorę zawsze to co jest KS Exclusive. Potem, jak starcza budżetu biorę resztę.

Generalnie staram się na KSie brać jak najwięcej, bo z mojego doświadczenia wynika, że na KS jest jednak sporo taniej niż później w sklepie, a wpływ na przesyłkę jest minimalny.
olsszak
Posty: 1826
Rejestracja: 05 lip 2015, 23:51
Lokalizacja: GDAŃSK
Has thanked: 20 times
Been thanked: 37 times

Re: [KS] The Others - 7 Sins

Post autor: olsszak »

Dzięki za Wasze odpowiedzi. Budżet mam teoretycznie na wszystko (nadgodziny popłaciły), ale chcę podejść zdroworozsądkowo :)

Po namyśle stworzyłem taką listę:
Podstawa 100
Plastic token 20
Sons of Ragnarok dodatek 25
Apocalypse dodatek 40
Men of faith dodatek 20
Delta team dodatek 30
Alpha team dodatek 30

Ośmiorniczek nie biorę bo spokojnie starczy ich do grania, podobnie jak serduszek i wolę właśnie wrzucić te dolary w drużyny, a kości mam nadzieję w ilości 16 heroes i 13 sins będą ok.

Z tym, że waham się nad tokenami i man of faith. Tokeny dlatego, że otworzyłem wczoraj Blood Rage to tokeny z tektury są naprawdę świetnej jakości i co najwyżej polakieruję je dodatkowo:) Jakie jest Wasze zdanie co do sensowności tokenów?

Z kolei Men of faith mają najsłabszą cenę per miniaturka plus nie dają żadnych upgradów itp. Wiem, że to KS exclusive, ale ja kupuję gry do grania, a nie do odsprzedaży. Kusi mnie w nich na pewno oryginalność wyglądu/opisów czy potencjał do malowania :) a Was?
Rabaty:
Planszostrefa - 11%
3Trolle - 7%
Mepel - 5%
Fancy but Functional - 10%
Awatar użytkownika
pan_satyros
Posty: 6133
Rejestracja: 18 maja 2010, 15:29
Lokalizacja: Siemianowice
Has thanked: 652 times
Been thanked: 513 times
Kontakt:

Re: [KS] The Others - 7 Sins

Post autor: pan_satyros »

olsszak pisze: Z kolei Men of faith mają najsłabszą cenę per miniaturka plus nie dają żadnych upgradów itp. Wiem, że to KS exclusive, ale ja kupuję gry do grania, a nie do odsprzedaży. Kusi mnie w nich na pewno oryginalność wyglądu/opisów czy potencjał do malowania :) a Was?
Dokładnie. Też się waham i też kusi egzotyczność tych postaci. Partia z takim teamem na pewno byłaby bardzo klimatyczna :D
Ja myślę nad nimi + Apokalipsa.
Zastanawiam się jednak czy Apo i Teamy będą sporo droższe w normalnej sprzedaży, zważywszy że ma się te rabaty.
Iesthir
Posty: 286
Rejestracja: 18 lut 2015, 10:33

Re: [KS] The Others - 7 Sins

Post autor: Iesthir »

olsszak pisze:Tokeny dlatego, że otworzyłem wczoraj Blood Rage to tokeny z tektury są naprawdę świetnej jakości i co najwyżej polakieruję je dodatkowo:) Jakie jest Wasze zdanie co do sensowności tokenów?
Generalnie w większości przypadków plastikowe tokeny traktuję jako fanaberię. Nic nie wnoszą do gry a dodatkowo kartonowe sprawdzają się tak samo dobrze, a często i lepiej wyglądają.

Ale akurat w the Others design tych plastikowych tokenów jest na tyle fajny, że sam się nad nimi zastanawiam :)
Z kolei Men of faith mają najsłabszą cenę per miniaturka plus nie dają żadnych upgradów itp. Wiem, że to KS exclusive, ale ja kupuję gry do grania, a nie do odsprzedaży. Kusi mnie w nich na pewno oryginalność wyglądu/opisów czy potencjał do malowania :) a Was?
Owszem, Man of Faith cenowo wypada najsłabiej. Dodatkowo tych kilku bohaterów aż tak dużo nie wnosi, ale:
1. Są KS Exclusive, więc jeśli ich teraz nie kupisz, to nie dostaniesz ich nigdzie indziej w przystępnej cenie
2. Mimo wszystko 4 bohaterów wnosi do gry więcej niż plastikowe żetony (które są zaczepiste, ale jednak to to samo co masz już w kartonie)

Teoretycznie więc, skoro kupujesz gry do grania, to moja rada jest taka: daruj sobie żetony i kup Man of Faith. Nie dość, że wnoszą coś do gry, to jeśli ich teraz nie kupisz, to nie kupisz ich w ogóle.

Ale te żetony takie fajne... :P
Awatar użytkownika
AkitaInu
Posty: 4060
Rejestracja: 12 lut 2012, 12:43
Lokalizacja: Chorzów
Has thanked: 7 times
Been thanked: 25 times

Re: [KS] The Others - 7 Sins

Post autor: AkitaInu »

Bierz wszystko ;) jak płacisz prawie 300$ to te 20 już nie robi aż takiej różnicy.

Poza tym trzeba pamiętać że jak otworzy się pledge manager to pewnie będzie dostępny przez 2 miesiące. Co znaczy że można dokupić z 2 wypłat ;)

BTW - ja wole brać wszystko, nie wiadomo jak bedzie z dostępnością boxów po kampanii ;)
Awatar użytkownika
Toudi
Posty: 1090
Rejestracja: 02 lis 2009, 10:21
Has thanked: 4 times
Been thanked: 2 times

Re: [KS] The Others - 7 Sins

Post autor: Toudi »

Gdyby nie SDE:Legends, Arcadia Quest: Inferno, 7th Continent i moze Swords&Sorcery to tez btlym pewnie wzial przybajmniek dodatkowe teamy. A tak to pewnie tylko base + apo :(
Iesthir
Posty: 286
Rejestracja: 18 lut 2015, 10:33

Re: [KS] The Others - 7 Sins

Post autor: Iesthir »

AkitaInu pisze:Poza tym trzeba pamiętać że jak otworzy się pledge manager to pewnie będzie dostępny przez 2 miesiące. Co znaczy że można dokupić z 2 wypłat ;)
CMoN otwiera PM na 30 dni. W przypadku Black Plague zrobili wyjątek i przedłużyli go o 1-2 tygodnie.
Awatar użytkownika
AkitaInu
Posty: 4060
Rejestracja: 12 lut 2012, 12:43
Lokalizacja: Chorzów
Has thanked: 7 times
Been thanked: 25 times

Re: [KS] The Others - 7 Sins

Post autor: AkitaInu »

Iesthir pisze:
AkitaInu pisze:Poza tym trzeba pamiętać że jak otworzy się pledge manager to pewnie będzie dostępny przez 2 miesiące. Co znaczy że można dokupić z 2 wypłat ;)
CMoN otwiera PM na 30 dni. W przypadku Black Plague zrobili wyjątek i przedłużyli go o 1-2 tygodnie.
O widzisz, tego nie wiedzialem :)

Hmm ale możliwe że otworzy się jak będziesz miał nową wypłatę a potem skończy już jak będziesz miał jeszcze następną wypłatę ;)
Awatar użytkownika
bubu
Posty: 605
Rejestracja: 21 lut 2014, 15:16
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 4 times
Been thanked: 6 times

Re: [KS] The Others - 7 Sins

Post autor: bubu »

pan_satyros pisze: Zastanawiam się jednak czy Apo i Teamy będą sporo droższe w normalnej sprzedaży, zważywszy że ma się te rabaty.
Ale Apocalypse w KS ma dwóch exclusive bohaterów.
olsszak
Posty: 1826
Rejestracja: 05 lip 2015, 23:51
Lokalizacja: GDAŃSK
Has thanked: 20 times
Been thanked: 37 times

Re: [KS] The Others - 7 Sins

Post autor: olsszak »

AkitaInu kusisz tym "wszystkim" :):):)
Toudi pisze:Gdyby nie SDE:Legends, Arcadia Quest: Inferno, 7th Continent i moze Swords&Sorcery to tez btlym pewnie wzial przybajmniek dodatkowe teamy. A tak to pewnie tylko base + apo :(
Dla mnie Sword & Sorcery to must have, a na szczęście SDE i Arcadia Quest z ich formą figurek mnie nie przekonują, więc w tym kierunku w ogóle nie patrzę. Mnie w tym roku mogą czekać jeszcze z kolei,wydatki związane z Władcą Pierścieni LCG:)
Iesthir pisze: Ale te żetony takie fajne... :P
A co jest w nich takiego fajnego/specjalnego ? :) Staram się trochę racjonalizować, i w przypadku Zombicide BP kupilem i tokeny i drzwi bo widziałem zastosowanie w grze:)

A tutaj to to samo tylko materiał inny? :)
Rabaty:
Planszostrefa - 11%
3Trolle - 7%
Mepel - 5%
Fancy but Functional - 10%
Awatar użytkownika
bubu
Posty: 605
Rejestracja: 21 lut 2014, 15:16
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 4 times
Been thanked: 6 times

Re: [KS] The Others - 7 Sins

Post autor: bubu »

olsszak pisze:Staram się trochę racjonalizować, i w przypadku Zombicide BP kupilem i tokeny i drzwi bo widziałem zastosowanie w grze:)

A tutaj to to samo tylko materiał inny? :)
Ha. Akurat w Zombicide żetony są chyba takie same jak kartonowe a plastikowe drzwi 3d wydają mi się dość niepraktyczne. Mnie by w każdym razie szlag trafiał jakbym zamiast przesuwać hordy zombiaków musiał je przenosić nad drzwiami.
Iesthir
Posty: 286
Rejestracja: 18 lut 2015, 10:33

Re: [KS] The Others - 7 Sins

Post autor: Iesthir »

olsszak pisze: A co jest w nich takiego fajnego/specjalnego ? :) Staram się trochę racjonalizować, i w przypadku Zombicide BP kupilem i tokeny i drzwi bo widziałem zastosowanie w grze:)

A tutaj to to samo tylko materiał inny? :)
Tutaj tak samo, nic mega odkrywczego, to samo co w kartonie tylko w plastiku. Generalnie nic mega potrzebnego.

Ale ten design tokenów:
Obrazek
Taka plastikowa, wypukła, odznaka, czy symbol faith jednak fajniej się prezentuje niż kartonowa :)

EDIT: W tym przypadku czyste gadżeciarstwo przeze mnie przemawia 8)
olsszak
Posty: 1826
Rejestracja: 05 lip 2015, 23:51
Lokalizacja: GDAŃSK
Has thanked: 20 times
Been thanked: 37 times

Re: [KS] The Others - 7 Sins

Post autor: olsszak »

bubu pisze:
olsszak pisze:Staram się trochę racjonalizować, i w przypadku Zombicide BP kupilem i tokeny i drzwi bo widziałem zastosowanie w grze:)

A tutaj to to samo tylko materiał inny? :)
Ha. Akurat w Zombicide żetony są chyba takie same jak kartonowe a plastikowe drzwi 3d wydają mi się dość niepraktyczne. Mnie by w każdym razie szlag trafiał jakbym zamiast przesuwać hordy zombiaków musiał je przenosić nad drzwiami.
Wiesz co na początku też tak myślałem, ale poczytałem komentarze na BGG i argumenty mnie przekonały :) Jak się nie sprawdzą w rozgrywce to sprzedam...

A żetony kupiłem głównie dla murków;)

Jak na to patrzę teraz to faktycznie 36 USD można lepiej wydać ;) tym bardziej uznałem, że kolejnych 20 nie będę wrzucał :p
Rabaty:
Planszostrefa - 11%
3Trolle - 7%
Mepel - 5%
Fancy but Functional - 10%
ODPOWIEDZ