AquaSphere / Badacze Głębin (Stefan Feld)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
Trolliszcze
Posty: 4784
Rejestracja: 25 wrz 2011, 18:25
Has thanked: 69 times
Been thanked: 1040 times

Re: Stefan Feld - Badacze Głębin (AquaSphere)

Post autor: Trolliszcze »

Podtrzymuję to, co powiedziałem. W Badaczach jest odrobina pamięciówki, co oznacza każdy symbol, ale poza tym mechanicznie to stosunkowo prosta gra: ruszę się w bazie i zaprogramuj/rusz się w stacji i wykonaj akcję.
Awatar użytkownika
Pan_K
Posty: 2506
Rejestracja: 24 wrz 2014, 19:16
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 189 times
Been thanked: 168 times

Re: Stefan Feld - Badacze Głębin (AquaSphere)

Post autor: Pan_K »

FortArt pisze: Tak.
Obserwowane (w menu na dole) -> GryPlanszowe -> menu w lewym górnym rogu.

Tylko przy odpowiadaniu podmienia Re na Odp i potem się robią głupawe tytuły wiadomości w stylu Re: Odp: Re: Odp: itd
Dzięki Już mi tez misiooo na PW odpowiedział Poradziłem sobie, choć na iphonowej wersji nie mam menu na dole :)
„Rzekł głupi w swoim sercu: nie ma Boga.”

Ryba bez roweru, to tylko ryba...
Awatar użytkownika
MegAn
Posty: 12
Rejestracja: 19 gru 2013, 15:41

Re: Stefan Feld - Badacze Głębin (AquaSphere)

Post autor: MegAn »

Edmund Czarna Szyja pisze:Fajne te drewnianie ośmiorczki? Da się z elementów zrobić jakiś klawy wariant do Survive?
Myśleliśmy o tym :D .. padł pomysł żeby ściągały ludzi z wyspy i wciągały do wody ;)
Awatar użytkownika
rastula
Posty: 10023
Rejestracja: 04 sty 2012, 01:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1277 times
Been thanked: 1309 times

Re: Stefan Feld - Badacze Głębin (AquaSphere)

Post autor: rastula »

MegAn pisze:
Edmund Czarna Szyja pisze:Fajne te drewnianie ośmiorczki? Da się z elementów zrobić jakiś klawy wariant do Survive?
Myśleliśmy o tym :D .. padł pomysł żeby ściągały ludzi z wyspy i wciągały do wody ;)

takie coś to chyba akurat jest w oficjalnym dodatku ;)
Awatar użytkownika
rastula
Posty: 10023
Rejestracja: 04 sty 2012, 01:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1277 times
Been thanked: 1309 times

Re: Stefan Feld - Badacze Głębin (AquaSphere)

Post autor: rastula »

Trolliszcze pisze:Podtrzymuję to, co powiedziałem. W Badaczach jest odrobina pamięciówki, co oznacza każdy symbol, ale poza tym mechanicznie to stosunkowo prosta gra: ruszę się w bazie i zaprogramuj/rusz się w stacji i wykonaj akcję.
może i tak - ale ja tłumacze 99,9% gier i tą najtrudniej z feldowskich tytułów było wytłumaczyć - nawet jeśli co do zasady jest tak, jak piszesz - to po takim tłumaczeniu grupa zrobiła wielkie oczy mówiące - "OK, ale o co właściwie chodzi?". Może też dlatego ten tytuł, mimo fajnego wyglądu, przyjął się dość słabo wśród współgraczy.
Awatar użytkownika
Edmund Czarna Szyja
Posty: 332
Rejestracja: 20 sty 2010, 09:42
Lokalizacja: Kraków

Re: Stefan Feld - Badacze Głębin (AquaSphere)

Post autor: Edmund Czarna Szyja »

rastula pisze:
MegAn pisze:
Edmund Czarna Szyja pisze:Fajne te drewnianie ośmiorczki? Da się z elementów zrobić jakiś klawy wariant do Survive?
Myśleliśmy o tym :D .. padł pomysł żeby ściągały ludzi z wyspy i wciągały do wody ;)

takie coś to chyba akurat jest w oficjalnym dodatku ;)
Czuje, że te łodzie podwodne mają potencjał, a z jednego typu ośmiornic można by zrobić najeźdźców z kosmosu. Bez tego nie widzę opcji jak wmiksować w to wszystko roboty-zabójców.
Awatar użytkownika
DarkSide
Posty: 3039
Rejestracja: 07 sty 2013, 15:12
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 578 times
Been thanked: 239 times

Re: Stefan Feld - Badacze Głębin (AquaSphere)

Post autor: DarkSide »

rastula pisze:może i tak - ale ja tłumacze 99,9% gier i tą najtrudniej z feldowskich tytułów było wytłumaczyć - nawet jeśli co do zasady jest tak, jak piszesz - to po takim tłumaczeniu grupa zrobiła wielkie oczy mówiące - "OK, ale o co właściwie chodzi?". Może też dlatego ten tytuł, mimo fajnego wyglądu, przyjął się dość słabo wśród współgraczy.
Może to kwestia wody w poznańskich wodociągach :P
U mnie to samo. Gdy grę sobie rozpracowałem, to stwierdziłem: "Phi... prościzna mechaniczna" Niestety, życie pokazało, że grę się koszmarnie tłumaczy. To juz Troyes mi poszło szybciej. Efekt taki, że jak już wszyscy pojęli o co loto, to jakoś bez entuzjamu i gra się nie przyjęła. Jest to jedyny mój Feld, którego musiałem sprzedać, bo by się kurzył. :|
W idealnym świecie planszówkowym wszystkie eurasy ociekają klimatem, a wszystkie ameri mają przejrzyste zasady i nie potrzebują FAQ

Sprzedam gry
Moje zniżki Planszostrefa -11%, ALEplanszówki -3%
Awatar użytkownika
MegAn
Posty: 12
Rejestracja: 19 gru 2013, 15:41

Re: Stefan Feld - Badacze Głębin (AquaSphere)

Post autor: MegAn »

rastula pisze:
MegAn pisze:
Edmund Czarna Szyja pisze:Fajne te drewnianie ośmiorczki? Da się z elementów zrobić jakiś klawy wariant do Survive?
Myśleliśmy o tym :D .. padł pomysł żeby ściągały ludzi z wyspy i wciągały do wody ;)

takie coś to chyba akurat jest w oficjalnym dodatku ;)
Racja! Mam tylko dodatek na 5-6 graczy i z delfinami, tamten jakoś wyparłam ze świadomości ;).. No to może - ponieważ to małe ośmiorniczki - to coś w stylu sea food dla pływaków (power up - możesz przepłynąć dwa pola ;) )
Awatar użytkownika
100rk
Posty: 448
Rejestracja: 27 sty 2011, 23:19
Lokalizacja: Siemianowice Śląskie
Been thanked: 1 time

Re: Stefan Feld - Badacze Głębin (AquaSphere)

Post autor: 100rk »

Przypominam i upominam, że to jest wątek o dobrej eurogrze Pana Stefana Felda i Wasze dywagacje o pseudograch pokroju splendor lub przeszczepianiu mepli prosiłbym o przeniesienie do działu spam (lub innego odpowiedniego dla nich wątku).
6% zniżki Rebel, 7% Planszomania, 7% 3 Trolle - chętnie się podzielę.
sprzedam/kupię/wymienię
kolekcja - w miarę aktualna
lista życzeń
Awatar użytkownika
Veridiana
Administrator
Posty: 3241
Rejestracja: 12 wrz 2008, 17:21
Lokalizacja: Czyżowice
Has thanked: 15 times
Been thanked: 72 times
Kontakt:

Re: Stefan Feld - Badacze Głębin (AquaSphere)

Post autor: Veridiana »

Przeniesione do działu Nagroda Gra Roku
Awatar użytkownika
detrytusek
Posty: 7340
Rejestracja: 04 maja 2015, 12:00
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 460 times
Been thanked: 1116 times

Re: Stefan Feld - Badacze Głębin (AquaSphere)

Post autor: detrytusek »

Veridiana pisze:Przeniesione do działu Nagroda Gra Roku
dzięki i sorki!
"Nie ma sensu wiara w rzeczy, które istnieją."

Do sprzedania: Obsession + dodatki, Gaia Project, Roll Camera

Wątek sprzedażowy
Awatar użytkownika
Tomzaq
Posty: 1730
Rejestracja: 09 maja 2014, 18:27
Lokalizacja: Silesia Superior
Has thanked: 114 times
Been thanked: 86 times

Re: Stefan Feld - Badacze Głębin (AquaSphere)

Post autor: Tomzaq »

Trolliszcze pisze:Pochwalę się - pękła dziś u nas granica stu punktów. Natłukłem dokładnie 101.

Na czym? Właściwie na wszystkim. Pełne laboratorium (acz tylko 5 liter, więc w sumie 20 punktów), dwa razy wywaliłem ośmiornice (w sumie za 12 punktów, czyli niezbyt wiele), zdecydowanie najwięcej za wystawione roboty. Miałem na planszy 4 łodzie już od drugiej rundy i co rundę w punktowaniu pośrednim zdobywałem po kilkanaście punktów (najwięcej 16 chyba). Tak naprawdę jednak tak duży wynik umożliwiło mi to, co dotychczas uważałem za mniej istotne, czyli: karty technologii. To znaczy, jasne, zawsze je biorę, ale po raz pierwszy wziąłem ich tak dużo. Rozbudowywałem laboratorium pod kątem technologii, dzięki czemu na końcu miałem ich aż 5. Co chwilę zbierałem jakieś bonusy za wchodzenie na odpowiednie pole programowania: a to czarny kryształ, a to dwa czasy, a to cztery punkty. Początek był jedynie trudny, bo brakowało mi wszystkiego, a ośmiornice dawały w kość. Ale potem już z górki.
Dzisiaj 99 punktów w grze 2-osobowej :cry: Cholerne ośmiornice :twisted: - tak niewiele brakło :!:
Pierwszy raz udało się postawić wszystkie łodzie i zamknąć laboratorium ze wszystkimi literkami - a i tak brakło punktu do setki. :x
Who is John Galt?
Posiadam
Awatar użytkownika
Trolliszcze
Posty: 4784
Rejestracja: 25 wrz 2011, 18:25
Has thanked: 69 times
Been thanked: 1040 times

Re: Stefan Feld - Badacze Głębin (AquaSphere)

Post autor: Trolliszcze »

Pocieszę Cię, że ja dwie parte przed setką zrobiłem 97 i też się wściekłem :D (Znaczy, tak delikatnie, bo wynik i tak pozwolił mi wygrać.)
Choć z drugiej strony to akurat taka gra, gdzie potencjał punktowy zależy od układu elementów planszy, kart, pokojów bazy itd. Można całe życie grać i nie trafić optymalnego układu...
Awatar użytkownika
hrachubi
Posty: 398
Rejestracja: 17 sty 2013, 20:07
Lokalizacja: Pruszków
Has thanked: 56 times
Been thanked: 10 times

Re: Stefan Feld - Badacze Głębin (AquaSphere)

Post autor: hrachubi »

W Rebelu promocja na Badaczy - można kupić za 79.95zl
Awatar użytkownika
ChlastBatem
Posty: 1648
Rejestracja: 14 kwie 2014, 15:35
Lokalizacja: Gdynia/Gdańsk
Has thanked: 12 times
Been thanked: 28 times

Re: Stefan Feld - Badacze Głębin (AquaSphere)

Post autor: ChlastBatem »

hrachubi pisze:W Rebelu promocja na Badaczy - można kupić za 79.95zl
Już wiemy. Informacja była podana chyba stronę wcześniej. Podejrzewam, że taka cena zostanie na długo, jak w przypadku Mount Everest.
Awatar użytkownika
Epyon
Posty: 1164
Rejestracja: 30 mar 2012, 08:07
Lokalizacja: Tychy
Been thanked: 8 times

Re: Stefan Feld - Badacze Głębin (AquaSphere)

Post autor: Epyon »

Swoją drogą smutna sytuacja, że gra z nominacją do Zaawansowanej Gry Roku się tak kiepsko sprzedaje, że trzeba się jej pozbywać z magazynów za śmieszną cenę. Ale to jedynie udowadnia po raz kolejny, że wydawanie niezależnych językowo gier dla geeków to ciężki biznes, bo sporo osób na pewno kupiło wcześniej zagraniczną edycję.
Awatar użytkownika
Lothrain
Posty: 3415
Rejestracja: 18 sty 2011, 12:45
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 142 times
Been thanked: 300 times

Re: Stefan Feld - Badacze Głębin (AquaSphere)

Post autor: Lothrain »

To pokazuje też, że przy braku zależności językowej wersja polska winna być tańsza od zagranicznej. Jak nie jest, to pies z kulawą nogą na nią nie zerknie.
Awatar użytkownika
Wothan
Posty: 525
Rejestracja: 02 lis 2009, 10:11
Lokalizacja: Mazury
Has thanked: 6 times
Been thanked: 16 times

Re: Stefan Feld - Badacze Głębin (AquaSphere)

Post autor: Wothan »

Jest gdzieś dostępna ta nieszczęsna instrukcja?
Awatar użytkownika
RunMan
Posty: 1194
Rejestracja: 20 cze 2011, 12:40
Has thanked: 2 times
Been thanked: 4 times

Re: Stefan Feld - Badacze Głębin (AquaSphere)

Post autor: RunMan »

Polskiej nie ma, angielska do znalezienia na BGG
Awatar użytkownika
Wothan
Posty: 525
Rejestracja: 02 lis 2009, 10:11
Lokalizacja: Mazury
Has thanked: 6 times
Been thanked: 16 times

Re: Stefan Feld - Badacze Głębin (AquaSphere)

Post autor: Wothan »

RunMan pisze:Polskiej nie ma, angielska do znalezienia na BGG
Chodziło mi oczywiście o polską :)
Awatar użytkownika
RunMan
Posty: 1194
Rejestracja: 20 cze 2011, 12:40
Has thanked: 2 times
Been thanked: 4 times

Re: Stefan Feld - Badacze Głębin (AquaSphere)

Post autor: RunMan »

Udało mi się dzisiaj rozegrać pierwszą partię, czteroosobową, moja pierwsza gra Felda.
Było nad wyraz miodnie, gra nadspodziewanie płynna, decyzji do podjęcia spodziewanie wiele. Brak utartej drogi do zwycięstwa, nieoczywiste aspekty stały się na koniec gry źródłem dość pokaźnej ilości punktów. Jak dla mnie wszystko przemyślane, eleganckie, bez żadnych mechanicznych zgrzytów. Nabrałem wieeelkiej ochoty, żeby poznać jakieś inne gry od Stefana.
Jeżeli ktoś się jeszcze waha, czy nabyć za taką cenę, za jaką można obecnie nabyć - proszę przestać i zapełniać koszyk. Jest dobrze, bardzo dobrze.
GeQ
Posty: 283
Rejestracja: 13 lis 2015, 11:41
Lokalizacja: Tczew
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Re: Stefan Feld - Badacze Głębin (AquaSphere)

Post autor: GeQ »

Wothan pisze:
RunMan pisze:Polskiej nie ma, angielska do znalezienia na BGG
Chodziło mi oczywiście o polską :)
ale swego czasu była polska instrukcja na BGG (konkretnie skan w .pdf), ale specjalnie wszedłem i niestety jej brak :(
/odezwij sie na PW
Mariusz Gekon - Angryboardgamer
Awatar użytkownika
tomb
Posty: 4139
Rejestracja: 22 lut 2012, 10:31
Has thanked: 317 times
Been thanked: 347 times

Re: Stefan Feld - Badacze Głębin (AquaSphere)

Post autor: tomb »

Nie umiem grać w tę grę, więc jest super. Ależ się gubię w tym pieprzniku. Masakra jakaś. Brawo Feld, lubię, gdy gra wymaga ode mnie czegoś więcej, niż grania po prostu. Tu muszę najpierw możliwości dostrzec i zrozumieć. Wypas.

Choć po prawdzie to los mniej wczoraj ukrzywdził, bo wszędzie wszystko miałem nie tak, a żonce szło, jak z płatka. Na wynik spuśćmy jednak zasłonę milczenia.
"Jak kto ma swój rozum, ten głupi nie jest [...] Głupie są te, co cudzy rozum mają."
Awatar użytkownika
piton
Posty: 3421
Rejestracja: 13 lut 2011, 22:15
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 1177 times
Been thanked: 627 times
Kontakt:

Re: Stefan Feld - Badacze Głębin (AquaSphere)

Post autor: piton »

tomb pisze:Nie umiem grać w tę grę, więc jest super. Ależ się gubię w tym pieprzniku. Masakra jakaś. Brawo Feld, lubię, gdy gra wymaga ode mnie czegoś więcej, niż grania po prostu. Tu muszę najpierw możliwości dostrzec i zrozumieć. Wypas.

Choć po prawdzie to los mniej wczoraj ukrzywdził, bo wszędzie wszystko miałem nie tak, a żonce szło, jak z płatka. Na wynik spuśćmy jednak zasłonę milczenia.
ja też nie umiem w to grać, ale gra nie jest super ;)
Jestem nieustannie męczony o zagranie i oczywiście dostanie łomotu od szanownej małżonki. Dawno bym wrzucił grę w głębiny, ale skoro żonie się podoba... jak mam w to grać głowa mnie boli (pewnie te atmosfery pod wodą).
faktycznie kombinowania sporo, trzeba sporo pogłówkować i się nabiegać po tej podwodnej stacji żeby był efekt. Gra udana, a za cenę 60-70 zł to wręcz bardzo dobra ;)
Każda gra ma cenęęę, trzeba po prostu pytać, a nie czaić się z kwiatami... GrY na SpRZedaŻ

może nie najlepiej, ale jakotako-> YT dżentelmeni przy stole <-czasem cośtam powiem
GeQ
Posty: 283
Rejestracja: 13 lis 2015, 11:41
Lokalizacja: Tczew
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Re: Stefan Feld - Badacze Głębin (AquaSphere)

Post autor: GeQ »

piton pisze:
tomb pisze:Nie umiem grać w tę grę, więc jest super. Ależ się gubię w tym pieprzniku. Masakra jakaś. Brawo Feld, lubię, gdy gra wymaga ode mnie czegoś więcej, niż grania po prostu. Tu muszę najpierw możliwości dostrzec i zrozumieć. Wypas.

Choć po prawdzie to los mniej wczoraj ukrzywdził, bo wszędzie wszystko miałem nie tak, a żonce szło, jak z płatka. Na wynik spuśćmy jednak zasłonę milczenia.
ja też nie umiem w to grać, ale gra nie jest super ;)
Jestem nieustannie męczony o zagranie i oczywiście dostanie łomotu od szanownej małżonki. Dawno bym wrzucił grę w głębiny, ale skoro żonie się podoba... jak mam w to grać głowa mnie boli (pewnie te atmosfery pod wodą).
faktycznie kombinowania sporo, trzeba sporo pogłówkować i się nabiegać po tej podwodnej stacji żeby był efekt. Gra udana, a za cenę 60-70 zł to wręcz bardzo dobra ;)
Problem badaczy polega na tym, że gra nie jest intuicyjna. Nie wiem dlaczego ale z łatwością odkrywa wszystie minusy euro_sucharów. Z drugiej jednak strony to majstersztyk pod względem mechaniki, nie można tego Feldowi odmówić.
Podsumowując, to bardzo dobra gra, która męczy. Jednak zawsze chętnie do niej zasiądę.
Mariusz Gekon - Angryboardgamer
ODPOWIEDZ