Scythe (Jamey Stegmaier)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
crsunik
Posty: 2870
Rejestracja: 03 sty 2014, 12:12
Lokalizacja: Warszawa Wesoła
Been thanked: 2 times

Re: Scythe

Post autor: crsunik »

A wiesz w jakiej wersji będzie w Planszostrefie?
Awatar użytkownika
rastula
Posty: 10023
Rejestracja: 04 sty 2012, 01:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1277 times
Been thanked: 1309 times

Re: Scythe

Post autor: rastula »

crsunik pisze:A wiesz w jakiej wersji będzie w Planszostrefie?

nie, jeszcze nie wiem
Awatar użytkownika
rattkin
Posty: 6518
Rejestracja: 24 maja 2013, 15:00
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 382 times
Been thanked: 930 times

Re: Scythe

Post autor: rattkin »

I przedsprzedaż dla sklepów jakoby miała być miesiac wczesniej przed backerami, takie dziwnie plotki mnie dochodzą. Fajnie jakby to bylo jakoś jasno wyklarowane. Preorder dla sklepów z kickstartera jest ... no, dziwny. Ale ten gostek widać lubuje sie w roznych dziwactwach, bo ksiazke sie bedzie lepiej czytac.
Awatar użytkownika
rastula
Posty: 10023
Rejestracja: 04 sty 2012, 01:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1277 times
Been thanked: 1309 times

Re: Scythe

Post autor: rastula »

rattkin pisze:I przedsprzedaż dla sklepów jakoby miała być miesiac wczesniej przed backerami, takie dziwnie plotki mnie dochodzą. Fajnie jakby to bylo jakoś jasno wyklarowane. Preorder dla sklepów z kickstartera jest ... no, dziwny. Ale ten gostek widać lubuje sie w roznych dziwactwach, bo ksiazke sie bedzie lepiej czytac.

sklepy, jeszcze nie otrzymały oferty, więc nie wiem skąd ta plotka

w poprzednich kampaniach, również mogły otrzymać kopie do sprzedaży i otrzymały je w tym samy czasie ( w ramach tej samej logistyki) co backerzy...


może po prostu napiszesz do jameygo na maila - on szybko i grzecznie odpowiada na wątpliwości wszelakie, sprawdziłem kilkukrotnie...
Awatar użytkownika
adikom5777
Posty: 2231
Rejestracja: 28 gru 2009, 08:52
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 81 times
Been thanked: 12 times

Re: Scythe

Post autor: adikom5777 »

Większość kickstarterów przeróżnych wydawnictw umożliwia wspieranie w pakietach sklepowych i nie jest to nic dziwnego.
Awatar użytkownika
rattkin
Posty: 6518
Rejestracja: 24 maja 2013, 15:00
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 382 times
Been thanked: 930 times

Re: Scythe

Post autor: rattkin »

Dla mnie jednak jest. Bo coraz mniej w tym jest Kickstartera i wspierania projektow "z dobrego serca", i z nagrodą ewentualnie. A tak, to jest jakieś pomieszanie z poplątaniem i przypomina zaawansowany prepurchase.
Awatar użytkownika
zawias
Posty: 228
Rejestracja: 08 gru 2013, 00:45
Has thanked: 4 times
Been thanked: 27 times
Kontakt:

Re: Scythe

Post autor: zawias »

To się nadaję na temat - w jakim kierunku zmierza ewolucja planszówek? xD Ja znów zauważyłem, że teraz prawie każda gra planszowa na KS i nie tylko ma figurki jak bitewniak (co jest ładne, nie powiem, ale też podraża strasznie gry, a niekoniecznie są potrzebne). Czy to naturalna ewolucja tej branży... xD :P
Awatar użytkownika
rattkin
Posty: 6518
Rejestracja: 24 maja 2013, 15:00
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 382 times
Been thanked: 930 times

Re: Scythe

Post autor: rattkin »

To akurat dość naturalne. Nie kupisz ludzi na KS super zasadami czy mechaniką, bo tego się nie da szybko i ładnie pokazać. A często to oczy kupują.
schizofretka
Posty: 4360
Rejestracja: 13 mar 2010, 17:29
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 6 times

Scythe

Post autor: schizofretka »

Nie do końca. Wydanie euro jest znacznie tańsze od wydania gry figurkowej, to raz. Dwa, koszt wyprodukowania plastików planszówkowych to praktycznie w całości jednorazowy koszt wykonania form i zachodzi tu efekt skali jak nigdzie indziej. Trzy, nawet mając instrukcję do gry skomplikowanej mechanicznie nie da się powiedzieć, czy jest dobra, czy zepsuta. Dlatego relatywnie proste reguły, wtórne wręcz, są bezpieczniejsze. Cztery, większości graczy mimo,wszystko oryginalność mechaniki zwisa i patrzą na całokształt, więc wprowadzanie nowych pomysłów dla samych siebie, jeśli nie oferują nowych doznań, nie stanowi dla nich wartości.

Pięć, nikt nikomu nie broni wspierać z dobrego serca projektów 'nieopłacalnych', i nie do komca jest tak, że przedsprzedażowa forma wypiera 'prawdziwą ideę'. Przeglądam projekty na bierząco, nie tylko gry, i takie 'wow, zawsze to chciałem, wspieram na pewno' zdarzają się może dwa w roku. Wobec większości podchodzę ekonomicznie, bo po prostu zwisa mi, czy się zrobi czy nie, bo są alternatywy na rynku. Więc CF w formie quasi-przedsprzedażowej ma imo efekt zdecydowanie pozytywny, bo rozkręca rynek, prżekonuje do tej formy zakupu więcej ludzi, którzy może kiedyś wesprą coś ideowo. Nawet w moim wypadku, kogoś chętnego wspierać dla zasady, gdyby KS 'nie opłacał się', to przecież nie monitorowałbym go dla tych dwóch projektów rocznie.


Sent from my awesome mobile I want to brag about. May contain trace elements of tpos.
Ja bym chciał do ciemnej nocki tak układać z wami razem,
Ale dajcie nowe klocki, albo zmieńcie ten obrazek!
Mogę przynieść
Awatar użytkownika
Toudi
Posty: 1090
Rejestracja: 02 lis 2009, 10:21
Has thanked: 4 times
Been thanked: 2 times

Re: Scythe

Post autor: Toudi »

Jest juz preorder w planszostrefie :)
Awatar użytkownika
costi
Posty: 3416
Rejestracja: 09 lut 2005, 19:19
Lokalizacja: Warszawa - Ochota
Has thanked: 7 times
Been thanked: 3 times

Re: Scythe

Post autor: costi »

Tylko cena bardzo mocno nieatrakcyjna.
trochę człowieka i technika się gubi
Moja kolekcja
Awatar użytkownika
crsunik
Posty: 2870
Rejestracja: 03 sty 2014, 12:12
Lokalizacja: Warszawa Wesoła
Been thanked: 2 times

Re: Scythe

Post autor: crsunik »

Za wersję premium jest jeszcze spoko, za kolekcjonerską nijak się nie kalkuluje. Oczywiście po rabatach;)
Awatar użytkownika
rattkin
Posty: 6518
Rejestracja: 24 maja 2013, 15:00
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 382 times
Been thanked: 930 times

Re: Scythe

Post autor: rattkin »

Nie wiem w jakim alternatywnym świecie żyją dwaj rozmówcy. Chyba, że standardowo, wszyscy się spodziewali, że gra będzie za 99pln z darmowa wysyłką.

Dla przykładu:

wersja premium to na KS sumarycznie $100. W przeliczeniu na PLN to obecnie 375 PLN. W planszostrefie jest za 340. (przy takiej kwocie wysyłka gratis)
wersja kolekcjonerska to na KS sumarycznie $120. W przeliczeniu na PLN to obecnie 450 PLN. W planszostrefie jest za 470. (przy takiej kwocie wysyłka gratis)

Każde z tych zamówień można sobie zrobić jako pre-order z zapłatą przy odbiorze. Więc sklep jeszcze jest parę stów do tyłu, które zamraża na rok.
Awatar użytkownika
crsunik
Posty: 2870
Rejestracja: 03 sty 2014, 12:12
Lokalizacja: Warszawa Wesoła
Been thanked: 2 times

Re: Scythe

Post autor: crsunik »

W świecie matematyki i kalkulatorów.

Jak liczysz samodzielne zamówienie, czyli doliczasz 21$ do każdego pledge to faktycznie, w Planszostrefie masz niższą cenę.

Jeśli jednak policzysz kwoty z kosztami przesyłki podzielonymi na trzy osoby to okazuje się, że "samemu" można taniej:
86 * 3.75 = 322.5 < 340 oraz 106$ * 3.75 PLN = 397.5 < 470.

Więc tak jak pisałem wyżej, wersję Premium opłaca się wziąć w Planszostrefie jeśli ma się zniżkę 10%, wersja kolekcjonerska wychodzi drożej niezależnie od tego jak policzysz.

Dochodzi jeszcze aspekt zamrażania gotówki na rok, ale to jest już kwestia mocno indywidualna i każdy sam musi się zastanowić.
Awatar użytkownika
costi
Posty: 3416
Rejestracja: 09 lut 2005, 19:19
Lokalizacja: Warszawa - Ochota
Has thanked: 7 times
Been thanked: 3 times

Re: Scythe

Post autor: costi »

Gotówkę zamrażasz tak czy owak.
trochę człowieka i technika się gubi
Moja kolekcja
Awatar użytkownika
rastula
Posty: 10023
Rejestracja: 04 sty 2012, 01:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1277 times
Been thanked: 1309 times

Re: Scythe

Post autor: rastula »

no na KS też zamrażasz gotówkę, bo jak rozumiem - w Planszostrefie też trzeba zapłacić teraz nie za rok :)...


mnie wersja za 79 (+7$ przy wysyłce za trzech) wychodzi 320-330 ( tak zależnie gdzie bym $$$ kupił)


u Adama zapłacę 303 zł bez groszy... liczba znacząca , więc wesprę polski sklep raczej :)...
Awatar użytkownika
rattkin
Posty: 6518
Rejestracja: 24 maja 2013, 15:00
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 382 times
Been thanked: 930 times

Re: Scythe

Post autor: rattkin »

Jeśli jednak policzysz kwoty z kosztami przesyłki podzielonymi na trzy osoby to okazuje się, że "samemu" można taniej:
86 * 3.75 = 322.5 < 340 oraz 106$ * 3.75 PLN = 397.5 < 470.
Ot kalkukacje.... jak stryjek mamy siostry brata wyciągnie motur z szopy i zalejemy go octem, to dojedziemy w try miga za trzy grosze i jeszcze drugie tyle na drogę powrotną zostanie.
Porównywanie cen można robić przyjmując takie same parametry bazowe, a nie uwzględniając współczynnik "zakombinowania". Bo równie dobrze można by grę kupować na cztery osoby, każdy zapłaci po niecałą stówkę i powiedzieć, że tak jest taniej. Oczywiście, że grę można nabyć taniej, sprytnie optymalizując koszty, ale cena w sklepie przez to nie staje się nagle "nieatrakcyjna", bo zakłada transakcję 1:1. A sklep też zarobić chce (nawet jeśli dostaje bazową grę po nieco niższej cenie), bo ma jeszcze koszty obsługi zamówienia.

W Planszostrefie widziałem, że mogę dodać Scythe do koszyka i wciąz zamówić z płatnością przy odbiorze. Aczkolwiek, ja gdybym miał sklep, na taki zabieg bym nie pozwolił :), więc domyslam się, że ta opcja raczej nie będzie honorowana (?).
Ostatnio zmieniony 19 paź 2015, 19:17 przez rattkin, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
crsunik
Posty: 2870
Rejestracja: 03 sty 2014, 12:12
Lokalizacja: Warszawa Wesoła
Been thanked: 2 times

Re: Scythe

Post autor: crsunik »

Nie wydaje mi się, żeby Adam płacił za wysyłkę każdej z gier 21$, więc przyjmowałem raczej zbliżone parametry ;)

Tak czy inaczej, póki mam kogoś z kim mogę współdzielić koszty wysyłki zostaję przy Kickstarterze.
Awatar użytkownika
Toudi
Posty: 1090
Rejestracja: 02 lis 2009, 10:21
Has thanked: 4 times
Been thanked: 2 times

Re: Scythe

Post autor: Toudi »

rattkin pisze:Nie wiem w jakim alternatywnym świecie żyją dwaj rozmówcy. Chyba, że standardowo, wszyscy się spodziewali, że gra będzie za 99pln z darmowa wysyłką.

Dla przykładu:

wersja premium to na KS sumarycznie $100. W przeliczeniu na PLN to obecnie 375 PLN. W planszostrefie jest za 340. (przy takiej kwocie wysyłka gratis)
wersja kolekcjonerska to na KS sumarycznie $120. W przeliczeniu na PLN to obecnie 450 PLN. W planszostrefie jest za 470. (przy takiej kwocie wysyłka gratis)

Każde z tych zamówień można sobie zrobić jako pre-order z zapłatą przy odbiorze. Więc sklep jeszcze jest parę stów do tyłu, które zamraża na rok.
Piszesz 370.. To znaczy ze tylko u mnie jest cena 470?
Awatar użytkownika
rattkin
Posty: 6518
Rejestracja: 24 maja 2013, 15:00
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 382 times
Been thanked: 930 times

Re: Scythe

Post autor: rattkin »

Nie rozumiem pytania.
Awatar użytkownika
mig
Posty: 4046
Rejestracja: 24 lip 2010, 16:41
Lokalizacja: Konin
Been thanked: 4 times

Re: Scythe

Post autor: mig »

crsunik pisze: wersję Premium opłaca się wziąć w Planszostrefie jeśli ma się zniżkę 10%
Gwoli ścisłości w Planszostrefie maksymalna zniżka to 11% a nie 10 :)
Wersja kolekcjonerska wychodzi z tym rabatem jakieś 418zł różnica symboliczna a jeśli doliczyć jakieś prowizje za przelewy międzynarodowe, które w wielu bankach są itd, to wychodzi dość porównywalnie :)
Planszostrefa - 11%, 3 Trolle - 5%
Mam / Chcę mieć / Sprzedam
Awatar użytkownika
crsunik
Posty: 2870
Rejestracja: 03 sty 2014, 12:12
Lokalizacja: Warszawa Wesoła
Been thanked: 2 times

Re: Scythe

Post autor: crsunik »

mig pisze:
crsunik pisze: wersję Premium opłaca się wziąć w Planszostrefie jeśli ma się zniżkę 10%
Gwoli ścisłości w Planszostrefie maksymalna zniżka to 11% a nie 10 :)
Wersja kolekcjonerska wychodzi z tym rabatem jakieś 418zł różnica symboliczna a jeśli doliczyć jakieś prowizje za przelewy międzynarodowe, które w wielu bankach są itd, to wychodzi dość porównywalnie :)
No fakt, zapomniałem o ostatnim progu rabatowym ;) Fakt, gdybym miał prowizje za przelewy to pewnie bym zrezygnował z KSa, ale nie mam ;) Mam za to dolary kupione po niższym kursie :)
Awatar użytkownika
Toudi
Posty: 1090
Rejestracja: 02 lis 2009, 10:21
Has thanked: 4 times
Been thanked: 2 times

Re: Scythe

Post autor: Toudi »

rattkin pisze:Nie rozumiem pytania.
Jak wejde na strone planszostrefy to widze cene 470 a nie 370 jak pisales.
Awatar użytkownika
rastula
Posty: 10023
Rejestracja: 04 sty 2012, 01:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1277 times
Been thanked: 1309 times

Re: Scythe

Post autor: rastula »

Toudi pisze:
rattkin pisze:Nie rozumiem pytania.
Jak wejde na strone planszostrefy to widze cene 470 a nie 370 jak pisales.

przez chwilę była taka cena na najdroższą wersję teraz jest

449

339

249

z groszami ;)
Awatar użytkownika
crsunik
Posty: 2870
Rejestracja: 03 sty 2014, 12:12
Lokalizacja: Warszawa Wesoła
Been thanked: 2 times

Re: Scythe

Post autor: crsunik »

O nowa cena za kolekcjonerską jest sensowniejsza :)
ODPOWIEDZ