Portal Games w roku 2015

Plany wydawnicze i dyskusje o wydawnictwach polskich i zagranicznych
Awatar użytkownika
Portal Games
Posty: 1363
Rejestracja: 01 lis 2012, 12:26
Lokalizacja: Gliwice
Has thanked: 27 times
Been thanked: 303 times
Kontakt:

Re: Portal Games w roku 2015

Post autor: Portal Games »

Kolejny dzień szczerości, w końcu chcemy wejść poziom wyżej w relacjach z Wami!

Czas poruszyć również sprawę wydania Heroes of Normandie!

Tak więc do dzieła!

Link do całego filmu na youtube: https://youtu.be/P7gdthMwDhs
Moment o Heroes of Normandie: https://youtu.be/P7gdthMwDhs?t=313
Awatar użytkownika
mikeyoski
Posty: 1524
Rejestracja: 08 lut 2015, 00:32
Has thanked: 278 times
Been thanked: 172 times
Kontakt:

Re: Portal Games w roku 2015

Post autor: mikeyoski »

Cosik nie macie szczęścia ;-)

Tapnięte z espiątki
Awatar użytkownika
Portal Games
Posty: 1363
Rejestracja: 01 lis 2012, 12:26
Lokalizacja: Gliwice
Has thanked: 27 times
Been thanked: 303 times
Kontakt:

Re: Portal Games w roku 2015

Post autor: Portal Games »

mikeyoski pisze:Cosik nie macie szczęścia ;-)

Tapnięte z espiątki
Szczęście, szczęściem ale musimy to jak najszybciej naprawić :)
Sushi
Posty: 26
Rejestracja: 27 sie 2015, 12:52

Re: Portal Games w roku 2015

Post autor: Sushi »

Czy dodruk Robinsona będzie w terminie (9 listopada), czy można się spodziewać jakiejś obsuwy?
Awatar użytkownika
Bary
Posty: 3064
Rejestracja: 18 sty 2015, 14:25
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 73 times
Been thanked: 47 times
Kontakt:

Re: Portal Games w roku 2015

Post autor: Bary »

Sushi pisze:Czy dodruk Robinsona będzie w terminie (9 listopada), czy można się spodziewać jakiejś obsuwy?
Pytanie w stylu: czy będzie słonecznie na weekend, tak jak zapowiedzieli w prognozie, czy jednak popada? Jak wszystko pójdzie dobrze to będzie, jak po drodze coś nawali to będą opóźnienia.
Mój blog na ZnadPlanszy
Recenzja Cooper Island na ZnadPlanszy

Kupię dodatek Hobbit: Na Progu do WP LCG!
Szaweł
Posty: 1898
Rejestracja: 25 cze 2013, 12:45
Lokalizacja: Gdynia/Warszawa
Been thanked: 5 times

Re: Portal Games w roku 2015

Post autor: Szaweł »

Bary pisze:Pytanie w stylu: czy będzie słonecznie na weekend, tak jak zapowiedzieli w prognozie, czy jednak popada? Jak wszystko pójdzie dobrze to będzie, jak po drodze coś nawali to będą opóźnienia.
Choć mnie akurat temat dodruku nie interesuje muszę jednak stanąć w obronie Twojego poprzednika i pozwól, że się z Tobą nie zgodzę. Może do tej pory nastąpiły już jakieś 'nadspodziewanie niespodziewane niespodzianki' i termin już ma obsuwę, ale wydawca o tym nie zdążył jeszcze poinformować - a znane są mi takie przypadki, kiedy to na przykład w dniu zapowiadanej premiery na stronie pewnego wydawcy widniał tenże termin... widniał też niemal 2 tygodnie później a gry nadal nie było. Kto pyta nie błądzi, nie karćmy zatem pytających... no chyba, że przeginają, to można karcić do woli :)
Moja kolekcja
Moje rabaty, których chętnie użyczę: Planszostrefa 11%, Huble 5%, Rebel 4%, AlePlanszówki 3%
Awatar użytkownika
Portal Games
Posty: 1363
Rejestracja: 01 lis 2012, 12:26
Lokalizacja: Gliwice
Has thanked: 27 times
Been thanked: 303 times
Kontakt:

Re: Portal Games w roku 2015

Post autor: Portal Games »

Sushi pisze:Czy dodruk Robinsona będzie w terminie (9 listopada), czy można się spodziewać jakiejś obsuwy?
Skąd ta data? Wspominałem o listopadzie ale nie o konkretnej dacie. Staramy się dopiąć wszystko na ostatni guzik i poinformować was o dokładnej dacie kiedy i my będziemy mieli dokładną informacje. Na dzień dzisiejszy dodruk planowany jest na listopad, ale nie ma konkretnej daty.
Awatar użytkownika
Bary
Posty: 3064
Rejestracja: 18 sty 2015, 14:25
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 73 times
Been thanked: 47 times
Kontakt:

Re: Portal Games w roku 2015

Post autor: Bary »

Szaweł pisze:
Bary pisze:Pytanie w stylu: czy będzie słonecznie na weekend, tak jak zapowiedzieli w prognozie, czy jednak popada? Jak wszystko pójdzie dobrze to będzie, jak po drodze coś nawali to będą opóźnienia.
Choć mnie akurat temat dodruku nie interesuje muszę jednak stanąć w obronie Twojego poprzednika i pozwól, że się z Tobą nie zgodzę. Może do tej pory nastąpiły już jakieś 'nadspodziewanie niespodziewane niespodzianki' i termin już ma obsuwę, ale wydawca o tym nie zdążył jeszcze poinformować - a znane są mi takie przypadki, kiedy to na przykład w dniu zapowiadanej premiery na stronie pewnego wydawcy widniał tenże termin... widniał też niemal 2 tygodnie później a gry nadal nie było. Kto pyta nie błądzi, nie karćmy zatem pytających... no chyba, że przeginają, to można karcić do woli :)
Jasne, gdyby kalendarz ukazał się kilka miesięcy temu, to masz jak najbardziej rację. Ale tenże pojawił się trzy dni temu. Dopytywanie się co kilka dni czy coś się zmieniło jest lekką przesadą. Dodatkowo, pewnie przez ten ostatni shit storm doszukałem się w tym pytaniu pejoratywnej treści w stylu "czy tym razem coś wyjdzie o czasie, czy znowu będzie obsuwa". Jeżeli niesłusznie, to przepraszam.
Mój blog na ZnadPlanszy
Recenzja Cooper Island na ZnadPlanszy

Kupię dodatek Hobbit: Na Progu do WP LCG!
Szaweł
Posty: 1898
Rejestracja: 25 cze 2013, 12:45
Lokalizacja: Gdynia/Warszawa
Been thanked: 5 times

Re: Portal Games w roku 2015

Post autor: Szaweł »

Bary pisze:Jasne, gdyby kalendarz ukazał się kilka ... przesadą.Dodatkowo, pewnie przez ten ostatni shit storm doszukałem się w tym pytaniu pejoratywnej treści w stylu "czy tym razem coś wyjdzie o czasie, czy znowu będzie obsuwa". Jeżeli niesłusznie, to przepraszam.
A to nie wiedziałem (tak jak mówiłem, nie interesuję się (aktualnie) tym wydaniem), w takim przypadku masz rację, lekka przeginka :) Karć śmiało ;)
Moja kolekcja
Moje rabaty, których chętnie użyczę: Planszostrefa 11%, Huble 5%, Rebel 4%, AlePlanszówki 3%
Sushi
Posty: 26
Rejestracja: 27 sie 2015, 12:52

Re: Portal Games w roku 2015

Post autor: Sushi »

Portal Games pisze:
Sushi pisze:Czy dodruk Robinsona będzie w terminie (9 listopada), czy można się spodziewać jakiejś obsuwy?
Skąd ta data? Wspominałem o listopadzie ale nie o konkretnej dacie. Staramy się dopiąć wszystko na ostatni guzik i poinformować was o dokładnej dacie kiedy i my będziemy mieli dokładną informacje. Na dzień dzisiejszy dodruk planowany jest na listopad, ale nie ma konkretnej daty.
Data wzięta ze strony portalowego sklepu, wskazana przy produkcie.
Bary pisze:
Szaweł pisze:
Bary pisze:Pytanie w stylu: czy będzie słonecznie na weekend, tak jak zapowiedzieli w prognozie, czy jednak popada? Jak wszystko pójdzie dobrze to będzie, jak po drodze coś nawali to będą opóźnienia.
Choć mnie akurat temat dodruku nie interesuje muszę jednak stanąć w obronie Twojego poprzednika i pozwól, że się z Tobą nie zgodzę. Może do tej pory nastąpiły już jakieś 'nadspodziewanie niespodziewane niespodzianki' i termin już ma obsuwę, ale wydawca o tym nie zdążył jeszcze poinformować - a znane są mi takie przypadki, kiedy to na przykład w dniu zapowiadanej premiery na stronie pewnego wydawcy widniał tenże termin... widniał też niemal 2 tygodnie później a gry nadal nie było. Kto pyta nie błądzi, nie karćmy zatem pytających... no chyba, że przeginają, to można karcić do woli :)
Jasne, gdyby kalendarz ukazał się kilka miesięcy temu, to masz jak najbardziej rację. Ale tenże pojawił się trzy dni temu. Dopytywanie się co kilka dni czy coś się zmieniło jest lekką przesadą. Dodatkowo, pewnie przez ten ostatni shit storm doszukałem się w tym pytaniu pejoratywnej treści w stylu "czy tym razem coś wyjdzie o czasie, czy znowu będzie obsuwa". Jeżeli niesłusznie, to przepraszam.
Pejoratywności było zero absolutne! Nie wiedziałem kiedy się rozpiska ukazała i mając możliwość spytać u źródła chciałem się dowiedzieć czy wskazana data jest realna. Na grę napaliłem się jak dzik na żołędzie i ma to dla mnie spore znaczenie (fajniej byłoby w grę pograć, niż oglądać gameplaye na yt) ;)
Awatar użytkownika
Portal Games
Posty: 1363
Rejestracja: 01 lis 2012, 12:26
Lokalizacja: Gliwice
Has thanked: 27 times
Been thanked: 303 times
Kontakt:

Re: Portal Games w roku 2015

Post autor: Portal Games »

Sushi pisze:
Portal Games pisze:
Sushi pisze:Czy dodruk Robinsona będzie w terminie (9 listopada), czy można się spodziewać jakiejś obsuwy?
Skąd ta data? Wspominałem o listopadzie ale nie o konkretnej dacie. Staramy się dopiąć wszystko na ostatni guzik i poinformować was o dokładnej dacie kiedy i my będziemy mieli dokładną informacje. Na dzień dzisiejszy dodruk planowany jest na listopad, ale nie ma konkretnej daty.
Data wzięta ze strony portalowego sklepu, wskazana przy produkcie.

Najmocniej przepraszamy! Już datę ściągamy by nie było żadnych nieporozumień.
Awatar użytkownika
Bary
Posty: 3064
Rejestracja: 18 sty 2015, 14:25
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 73 times
Been thanked: 47 times
Kontakt:

Re: Portal Games w roku 2015

Post autor: Bary »

Sushi pisze: Na grę napaliłem się jak dzik na żołędzie i ma to dla mnie spore znaczenie (fajniej byłoby w grę pograć, niż oglądać gameplaye na yt) ;)
Nie dziwię się, gra jest świetna, a wydanie absolutnie rewelacyjne! Nic, tylko grać. :)
Mój blog na ZnadPlanszy
Recenzja Cooper Island na ZnadPlanszy

Kupię dodatek Hobbit: Na Progu do WP LCG!
Awatar użytkownika
RunMan
Posty: 1194
Rejestracja: 20 cze 2011, 12:40
Has thanked: 2 times
Been thanked: 4 times

Re: Portal Games w roku 2015

Post autor: RunMan »

Wiadomo cokolwiek o dodatkach do Resistance?
Awatar użytkownika
Portal Games
Posty: 1363
Rejestracja: 01 lis 2012, 12:26
Lokalizacja: Gliwice
Has thanked: 27 times
Been thanked: 303 times
Kontakt:

Re: Portal Games w roku 2015

Post autor: Portal Games »

Poprzez Wieki jest grą przeznaczoną dla dwóch graczy, która łączy w sobie prostotę rozgrywki znaną z mikro gier oraz strategię opartą o kolekcjonowanie zestawów kart oraz system draftu (znany np. z gry Pośród Gwiazd czy 7 Cudów).

Mamy przyjemność ogłosić, że Poprzez Wieki, już wkrótce pojawi się na naszym rynku! 28 października w naszym oficjalnym sklepie ruszy przedsprzedaż gry Poprzez Wieki!

W grze Poprzez Wieki gracze starają się zbudować najbardziej imponujące królestwo na przestrzeni 3 rund! Każdy z graczy otrzymuje 5 kart królestw, spośród których wybiera jedną, pozostałe przekazuje przeciwnikowi. Każda karta królestwa posiada swój własny symbol oraz specjalną zasadę, która pozwala zdobyć punkty w zależności od zebranych symboli znajdujących się na kartach. Z końcem rundy gracze wybierają jedną kartę, która jako relikt przeszłości pozostanie w ich królestwie na przyszłe rundy, a także usuwają inną ze swoich kart znajdujących się w swoim królestwie. Po zakończeniu 3 rund wygrywa gracz z najlepiej rozwiniętym królestwem.

Autorem gry jest matematyk Kristian Čurla, który zmieścił w 18 kartach esencję gier draftowych! W każdej partii gracze posiadają wiedzę absolutną dotyczącą kart biorących udział w grze. Każda partia to 18 kart, które wchodzą do rozgrywki za każdym razem w innych kombinacjach. Zadaniem graczy jest zdobycie jak największej ilości punktów, a przy okazji zabrać jak najwięcej punktów przeciwnikowi!

Specjalnie dla Was umieszczamy też instrukcję do gry Poprzez Wieki! Zobaczcie jak wiele głębi potrafi mieć w sobie gra składająca się z 18 kart!

Link do instrukcji: http://bit.ly/1kHip3i

W pudełku znajdziecie:

18 kart Królestwa
1 kartę pomocy
Ołówek
Notatnik
4 żetony Reliktu

Oficjalna strona produktu: http://portalgames.pl/pl/poprzez-wieki/
Awatar użytkownika
vojtas
Posty: 1785
Rejestracja: 10 wrz 2013, 21:28
Has thanked: 23 times
Been thanked: 83 times

Re: Portal Games w roku 2015

Post autor: vojtas »

Portal Games pisze:Poprzez Wieki jest grą przeznaczoną dla dwóch graczy, która łączy w sobie prostotę rozgrywki znaną z mikro gier oraz strategię opartą o kolekcjonowanie zestawów kart oraz system draftu (znany np. z gry Pośród Gwiazd czy 7 Cudów).
Jak rozumiem, nie ma jeszcze daty wydania? Brzmi dość ciekawie i bardzo chętnie bym przetestował. Na Gratislavii będzie można już kupić? W Waszym terminarzu premiera jest przewidziana na pierwszy tydzień listopada, ale jak sami dodaliście "przyszłość w ruchu jest". :P


PS Wyrazy pospolite z przedrostkiem mikro- piszemy łącznie (podobnie jak z przedrostkami maksi-, mini-, super, hiper-, giga-, ultra-, ekstra-, itp.) . Mikrogra, mikrokarta, mikroplansza, mikroksiążka, mikrobikini.
Awatar użytkownika
akahoshi
Posty: 902
Rejestracja: 07 maja 2015, 08:32
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 27 times
Been thanked: 26 times

Re: Portal Games w roku 2015

Post autor: akahoshi »

vojtas pisze:(...) mikrobikini.
A to bym chciał zobaczyć :lol:
Moja groteka
Nieoficjalne FAQ do Robinsona
"Kiedy jesteś martwy, to nie wiesz, że jesteś martwy. Stanowi to problem tylko dla innych. Kiedy jesteś głupi, jest dokładnie tak samo."
Michael E. Brown
Awatar użytkownika
Maxxx76
Posty: 4007
Rejestracja: 22 lip 2013, 00:34
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Re: Portal Games w roku 2015

Post autor: Maxxx76 »

Mikrobikini to akurat łatwo zauważyć, bo go prawie nie widać :-D
Awatar użytkownika
charlie
Posty: 1001
Rejestracja: 14 wrz 2011, 13:05
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 59 times
Been thanked: 54 times

Re: Portal Games w roku 2015

Post autor: charlie »

Na kiedy planowane jest wydanie gry Żółw i Zając - polska wersja Tales & Games: The Hare & The Tortoise? I jaka będzie SCD (tak około, jeśli nie wiadomo dokładnie)?

EDIT. Czy będą też jakieś zmiany w wydaniu, tj. komponentów/grafik itd.?
Awatar użytkownika
Portal Games
Posty: 1363
Rejestracja: 01 lis 2012, 12:26
Lokalizacja: Gliwice
Has thanked: 27 times
Been thanked: 303 times
Kontakt:

Re: Portal Games w roku 2015

Post autor: Portal Games »

vojtas pisze:
Portal Games pisze:Poprzez Wieki jest grą przeznaczoną dla dwóch graczy, która łączy w sobie prostotę rozgrywki znaną z mikro gier oraz strategię opartą o kolekcjonowanie zestawów kart oraz system draftu (znany np. z gry Pośród Gwiazd czy 7 Cudów).
Jak rozumiem, nie ma jeszcze daty wydania? Brzmi dość ciekawie i bardzo chętnie bym przetestował. Na Gratislavii będzie można już kupić? W Waszym terminarzu premiera jest przewidziana na pierwszy tydzień listopada, ale jak sami dodaliście "przyszłość w ruchu jest". :P


PS Wyrazy pospolite z przedrostkiem mikro- piszemy łącznie (podobnie jak z przedrostkami maksi-, mini-, super, hiper-, giga-, ultra-, ekstra-, itp.) . Mikrogra, mikrokarta, mikroplansza, mikroksiążka, mikrobikini.
Dzięki za zwrócenie uwagi na błąd już poprawiamy! Premiera ma być 5-6 listopada na Falconie! Gra się już drukuje! Proszę o to dowód! Pierwsze wyjeżdżają bloczki :D

Obrazek
charlie pisze:Na kiedy planowane jest wydanie gry Żółw i Zając - polska wersja Tales & Games: The Hare & The Tortoise? I jaka będzie SCD (tak około, jeśli nie wiadomo dokładnie)?

EDIT. Czy będą też jakieś zmiany w wydaniu, tj. komponentów/grafik itd.?
Nie będzie żadnych zmian graficznych. Oczywiście nie licząc zmiany tekstu na polski :) Co do ceny, jeszcze ją kalkulujemy - staramy się utrzymać cenę w okolicach 100zł.
Awatar użytkownika
vojtas
Posty: 1785
Rejestracja: 10 wrz 2013, 21:28
Has thanked: 23 times
Been thanked: 83 times

Re: Portal Games w roku 2015

Post autor: vojtas »

Portal Games pisze:Premiera ma być 5-6 listopada na Falconie! Gra się już drukuje! Proszę o to dowód! Pierwsze wyjeżdżają bloczki :D
Super. :D Poprzez wieki ma wielką szansę zastąpić ograny do bólu List.
ko2a
Posty: 761
Rejestracja: 08 gru 2014, 17:06
Lokalizacja: Zabrze
Has thanked: 195 times
Been thanked: 22 times

Re: Portal Games w roku 2015

Post autor: ko2a »

vojtas pisze:
Portal Games pisze:Premiera ma być 5-6 listopada na Falconie! Gra się już drukuje! Proszę o to dowód! Pierwsze wyjeżdżają bloczki :D
Super. :D Poprzez wieki ma wielką szansę zastąpić ograny do bólu List.

Bo ja wiem. Z wygladu i instrukcji jest bardzo podobny do Innowacji
Awatar użytkownika
KubaP
Posty: 5834
Rejestracja: 22 wrz 2010, 15:57
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 137 times
Been thanked: 409 times

Re: Portal Games w roku 2015

Post autor: KubaP »

ko2a pisze:
vojtas pisze:
Portal Games pisze:Premiera ma być 5-6 listopada na Falconie! Gra się już drukuje! Proszę o to dowód! Pierwsze wyjeżdżają bloczki :D
Super. :D Poprzez wieki ma wielką szansę zastąpić ograny do bólu List.

Bo ja wiem. Z wygladu i instrukcji jest bardzo podobny do Innowacji
O losie.
Awatar użytkownika
kwiatosz
Posty: 7874
Rejestracja: 30 sty 2006, 23:27
Lokalizacja: Romford/Londyn
Has thanked: 132 times
Been thanked: 417 times
Kontakt:

Re: Portal Games w roku 2015

Post autor: kwiatosz »

Portal Games pisze:Dzięki za zwrócenie uwagi na błąd już poprawiamy! Premiera ma być 5-6 listopada na Falconie!
Strzelam, że chodzi o 6-8 listopada i Falkon ;)
Czy istnieje miejsce bardziej pełne chaosu niż Forum? Jednak nawet tam możesz żyć w spokoju, jeśli będzie taka potrzeba" - Seneka, Listy moralne do Lucyliusza , 28.5b

ZnadPlanszy kwiatosza|ZnadPlanszy gradaniowe
Rebel Times - miesięcznik miłośników gier
Awatar użytkownika
Portal Games
Posty: 1363
Rejestracja: 01 lis 2012, 12:26
Lokalizacja: Gliwice
Has thanked: 27 times
Been thanked: 303 times
Kontakt:

Re: Portal Games w roku 2015

Post autor: Portal Games »

Przedsprzedaż ruszyła! Poprzez Wieki już dostępne! Zapraszamy!

W przedsprzedaży cena gry wynosi 39zł .

Strona gry: http://portalgames.pl/pl/poprzez-wieki/
Strona gry bgg: https://boardgamegeek.com/boardgame/176229/tides-time
Produkt w sklepiku: http://bit.ly/1kRusel
Awatar użytkownika
kaszkiet
Posty: 2810
Rejestracja: 03 maja 2013, 13:06
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 312 times
Been thanked: 528 times

Re: Portal Games w roku 2015

Post autor: kaszkiet »

ko2a pisze:
vojtas pisze:
Portal Games pisze:Premiera ma być 5-6 listopada na Falconie! Gra się już drukuje! Proszę o to dowód! Pierwsze wyjeżdżają bloczki :D
Super. :D Poprzez wieki ma wielką szansę zastąpić ograny do bólu List.

Bo ja wiem. Z wygladu i instrukcji jest bardzo podobny do Innowacji
Oprócz wykorzystywania kart, ikonki korony i jakiejś drugiej nie ma nic wspólnego z Innowacjami.
Zablokowany