Mage Knight (Vlaada Chvatil)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
arqueek
Posty: 143
Rejestracja: 13 maja 2015, 09:31
Has thanked: 6 times
Been thanked: 4 times

Re: Mage Knight

Post autor: arqueek »

Ktoś wie czy można LL dostać jeszcze w jakimś polskim sklepie? I-szop milczy, ale nie jest też wszechwiedzący...
Awatar użytkownika
niepooczach
Posty: 169
Rejestracja: 26 lip 2008, 09:17
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 22 times

Re: Mage Knight

Post autor: niepooczach »

Ponawiam pytanie kolegi wyżej. Można gdzieś jeszcze kupić LL? Późno poznałem grę i mnie zachwyciła :) Teraz jestem napalony na dodatek.
Awatar użytkownika
akahoshi
Posty: 902
Rejestracja: 07 maja 2015, 08:32
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 27 times
Been thanked: 26 times

Re: Mage Knight

Post autor: akahoshi »

Obecnie, to chyba tylko w sklepach zagranicznych lub na yebayu (~70$ z wysyłką).
Moja groteka
Nieoficjalne FAQ do Robinsona
"Kiedy jesteś martwy, to nie wiesz, że jesteś martwy. Stanowi to problem tylko dla innych. Kiedy jesteś głupi, jest dokładnie tak samo."
Michael E. Brown
Awatar użytkownika
ronin
Posty: 82
Rejestracja: 16 sie 2013, 12:56
Lokalizacja: Łódź

Re: Mage Knight

Post autor: ronin »

niepooczach pisze:Ponawiam pytanie kolegi wyżej. Można gdzieś jeszcze kupić LL? Późno poznałem grę i mnie zachwyciła :) Teraz jestem napalony na dodatek.
Ja kupie w kolejnym dodruku. MK przytulę pewnie od Mikołaja :D
Już mam | Do kupienia
♠ ♥ ♣ ♦ Doomtown ♦ ♣ ♥ ♠
۞ ۞ Summoner Wars ۞ ۞
Tony23
Posty: 421
Rejestracja: 03 paź 2014, 18:43
Been thanked: 5 times

Re: Mage Knight

Post autor: Tony23 »

skąd najlepiej (jakaś darmowa przesyłka) kupić Kranga ?

z amazona uk jakies 123 pln z przesyłką wychodzi
olsszak
Posty: 1826
Rejestracja: 05 lip 2015, 23:51
Lokalizacja: GDAŃSK
Has thanked: 20 times
Been thanked: 38 times

Re: Mage Knight

Post autor: olsszak »

Cześć,
mam pytanie w kontekście rozważania zakupu tej gry. Komu byście ją polecili, ewentualnie jakbyście scharakteryzowali, aby zachęcić (może zniechęcić?) ;) ?
Rabaty:
Planszostrefa - 11%
3Trolle - 7%
Mepel - 5%
Fancy but Functional - 10%
Awatar użytkownika
pan_satyros
Posty: 6133
Rejestracja: 18 maja 2010, 15:29
Lokalizacja: Siemianowice
Has thanked: 652 times
Been thanked: 513 times
Kontakt:

Re: Mage Knight

Post autor: pan_satyros »

olsszak pisze:Cześć,
mam pytanie w kontekście rozważania zakupu tej gry. Komu byście ją polecili, ewentualnie jakbyście scharakteryzowali, aby zachęcić (może zniechęcić?) ;) ?
Poleciłbym fanom dość klasycznego podejścia do fantasy, dla których podobieństwo do serii Heroes of M&M jest dodatkowym atutem.
Wypada, by osoba lubiła ścisłą optymalizację ruchów poprzez wciskanie 100% z każdej dociągniętej ręki kart.
Jest to również swego rodzaju deckbuilding, gdyż przez całą grę zdobywamy karty do swojej tali, jedynie sposób ich zdobywania jest znacznie bardziej plastyczny i przez to klimatyczny. Zdecydowanie można tu wyczuć, że nasz bohater rośnie w siłę.

Dodatkowo na plus na pewno świetna oprawa graficzna i bardzo wysoka regrywalność z racji wielu trybów zabawy.

Największe minusy: słabe skalowanie (najlepiej solo lub w duecie, z racji wspomnianej optymalizacji), długi czas rozgrywki, opasłe zasady (genialnie dostosowane do tematu, ale jednak obszerne) przez co wracanie po dłuższej przerwie boli.
c08mk
Posty: 2463
Rejestracja: 02 sie 2013, 16:24
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 100 times
Been thanked: 286 times

Re: Mage Knight

Post autor: c08mk »

pan_satyros pisze:Największe minusy: ... opasłe zasady (genialnie dostosowane do tematu, ale jednak obszerne) przez co wracanie po dłuższej przerwie boli.
Tutaj dodam coś od siebie. Często gracze narzekają na "ogromną" instrukcję i masę zasad. W Mage Knignt instrukcja jest faktycznie dość spora ale realnie gra jest średnio skomplikowana. Wielkość instrukcji wynika z jej szczegółowości tzn. sama instrukcja jest tak napisana żeby wyjaśnić wszystkie możliwe sytuacje pojawiające się w grze.
Podsumowując instrukcja jest może spora ale gameplay nie jest aż tak skomplikowany jak się wydaje na pierwszy rzut oka. Więcej czasu się poświęca na wymyślanie sposobu zagrania kart niż na wertowaniu instrukcji.
Awatar użytkownika
pan_satyros
Posty: 6133
Rejestracja: 18 maja 2010, 15:29
Lokalizacja: Siemianowice
Has thanked: 652 times
Been thanked: 513 times
Kontakt:

Re: Mage Knight

Post autor: pan_satyros »

c08mk pisze:
pan_satyros pisze:Największe minusy: ... opasłe zasady (genialnie dostosowane do tematu, ale jednak obszerne) przez co wracanie po dłuższej przerwie boli.
Tutaj dodam coś od siebie. Często gracze narzekają na "ogromną" instrukcję i masę zasad. W Mage Knignt instrukcja jest faktycznie dość spora ale realnie gra jest średnio skomplikowana. Wielkość instrukcji wynika z jej szczegółowości tzn. sama instrukcja jest tak napisana żeby wyjaśnić wszystkie możliwe sytuacje pojawiające się w grze.
Podsumowując instrukcja jest może spora ale gameplay nie jest aż tak skomplikowany jak się wydaje na pierwszy rzut oka. Więcej czasu się poświęca na wymyślanie sposobu zagrania kart niż na wertowaniu instrukcji.
Zgadzam się, ale jednak przypominanie sobie tych drobiazgów po dłuższej przewie boli. Chyba, ze gramy w miarę regularnie.
Kal-El83
Posty: 1155
Rejestracja: 03 sty 2015, 17:28
Lokalizacja: Kołobrzeg
Has thanked: 243 times
Been thanked: 137 times

Re: Mage Knight

Post autor: Kal-El83 »

pan_satyros pisze: Zgadzam się, ale jednak przypominanie sobie tych drobiazgów po dłuższej przewie boli. Chyba, ze gramy w miarę regularnie.
Taaaaak, zdecydownie. Sam próbuje się zebrać w sobie żeby odświerzyć sobie zasady po 3 miesiacach przerwy ;)

I też prawda że instrukcja jest opasła, ale zasady są mocmo przystępne. Dodatkowe karty pomocy do terenów pozwalaja szybko sie zorientowac co i jak przy odkrywamiu mapy ;)
Niegdyś Azazelek, narodzony na nowo jako Kal-El83 ;)
Awatar użytkownika
pan_satyros
Posty: 6133
Rejestracja: 18 maja 2010, 15:29
Lokalizacja: Siemianowice
Has thanked: 652 times
Been thanked: 513 times
Kontakt:

Re: Mage Knight

Post autor: pan_satyros »

Azazelek pisze:
pan_satyros pisze: Zgadzam się, ale jednak przypominanie sobie tych drobiazgów po dłuższej przewie boli. Chyba, ze gramy w miarę regularnie.
Taaaaak, zdecydownie. Sam próbuje się zebrać w sobie żeby odświerzyć sobie zasady po 3 miesiacach przerwy ;)

I też prawda że instrukcja jest opasła, ale zasady są mocmo przystępne. Dodatkowe karty pomocy do terenów pozwalaja szybko sie zorientowac co i jak przy odkrywamiu mapy ;)
Na pewno pomaga tu - właściwe autorowi - wpisanie zasad w temat. Wszystko co robimy ma logiczny sens z perspektywy bohatera.
olsszak
Posty: 1826
Rejestracja: 05 lip 2015, 23:51
Lokalizacja: GDAŃSK
Has thanked: 20 times
Been thanked: 38 times

Re: Mage Knight

Post autor: olsszak »

Dzięki, a czy iść w wersję PL czy w ENG - pytam bardziej w kontekście potencjalnych dodatków :)
Rabaty:
Planszostrefa - 11%
3Trolle - 7%
Mepel - 5%
Fancy but Functional - 10%
Kal-El83
Posty: 1155
Rejestracja: 03 sty 2015, 17:28
Lokalizacja: Kołobrzeg
Has thanked: 243 times
Been thanked: 137 times

Re: Mage Knight

Post autor: Kal-El83 »

Jak nie lubisz mieszac wersji jezykowych to bierz eng. Dodatkow pl nie uswiadczysz na 99,999999999999% a jeżeli nawet to nie wiadomo czy jeszcze w tej epoce ;)
Niegdyś Azazelek, narodzony na nowo jako Kal-El83 ;)
Awatar użytkownika
Toudi
Posty: 1090
Rejestracja: 02 lis 2009, 10:21
Has thanked: 4 times
Been thanked: 2 times

Re: Mage Knight

Post autor: Toudi »

Tak z ciekawosci, wiecie moze jaka jest teraz wartosc MK z LL i Krang? Wszystko angielskie stan idealny? :)
Awatar użytkownika
Gromb
Posty: 2835
Rejestracja: 08 paź 2015, 19:09
Lokalizacja: Katowice
Has thanked: 849 times
Been thanked: 364 times

Re: Mage Knight

Post autor: Gromb »

Potwierzam o PL można zapomnieć. Żal do wydawcy.
The Corps Is Mother, the Corps Is Father
olsszak
Posty: 1826
Rejestracja: 05 lip 2015, 23:51
Lokalizacja: GDAŃSK
Has thanked: 20 times
Been thanked: 38 times

Re: Mage Knight

Post autor: olsszak »

Pytanie tylko czy dodatki są konieczne to raz?
a dwa czy nie mylę się, że ktoś wrzucał tutaj jakiegoś PDF z tłumaczeniem LOST Legion instrukcji i kart?

Pytam doświadczonych graczy, bo gra mnie kusi, ale KS ZBP, 7S i S&S ciągną kasę z portfela :)
Ostatnio zmieniony 03 lis 2015, 11:23 przez olsszak, łącznie zmieniany 1 raz.
Rabaty:
Planszostrefa - 11%
3Trolle - 7%
Mepel - 5%
Fancy but Functional - 10%
Awatar użytkownika
raphaell7
Posty: 774
Rejestracja: 17 kwie 2014, 01:23
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 144 times
Been thanked: 83 times
Kontakt:

Re: Mage Knight

Post autor: raphaell7 »

Gromb pisze:Potwierzam o PL można zapomnieć. Żal do wydawcy.
Żal do Wizkids, że zmieniło zasady dotyczące minimalnej ilości zamówionych sztuk w druku międzynarodowym, przez co Lacerta musiałaby zamówić o wiele więcej sztuk dodatku niż w druku podstawki (której nakład sprzedawał się przez 2 lata). Z tego też powodu nie będzie dodruku polskiej podstawki i wcale się Lacercie nie dziwię. Czesi są w tej samej sytuacji co my.
(S)przedam, (K)upię, Wishlista (BGG)
Rabaty: 3Trolle 7%, Mepel 5%, Rebel 5%, Planszostrefa 5%, Portal Games 4%, GryGrora 3%
lerhit
Posty: 145
Rejestracja: 02 lut 2014, 07:45
Has thanked: 22 times
Been thanked: 2 times

Re: Mage Knight

Post autor: lerhit »

Może powinniśmy połączyć siły z Pepiczkami i wydać to tak jak Terre Mistice?
Awatar użytkownika
RUNner
Posty: 4164
Rejestracja: 02 lip 2013, 12:25
Has thanked: 578 times
Been thanked: 1030 times

Re: Mage Knight

Post autor: RUNner »

olsszak pisze:Pytanie tylko czy dodatki są konieczne to raz?
Według mnie nie są, bo sama podstawka nie jest w żaden sposób obcięta przez wydawcę. MK to kompletna gra która zapewnia naprawdę wiele godzin zabawy. Jestem zdania że dodatki są obowiązkowe tylko dla maniaków, którzy regularnie grają w ten tytuł.
Nie marnuję już czasu. Wolę grać ;)
Sprzedam https://www.gry-planszowe.pl/viewtopic.php?t=64690
Tony23
Posty: 421
Rejestracja: 03 paź 2014, 18:43
Been thanked: 5 times

Re: Mage Knight

Post autor: Tony23 »

olsszak pisze:e to raz?
a dwa czy nie mylę się, że ktoś wrzucał tutaj jakiegoś PDF z tłumaczeniem LOST Legion instrukcji i kart?
+
jest gdzieś tłumaczenie LL na polski? na bgg nie znalazłem
Kal-El83
Posty: 1155
Rejestracja: 03 sty 2015, 17:28
Lokalizacja: Kołobrzeg
Has thanked: 243 times
Been thanked: 137 times

Re: Mage Knight

Post autor: Kal-El83 »

Tłumaczenie masz w dzale ... Tłumaczenie obcojezycznych elementow gry :P

Woytas robi dobra robote jesli chodzi o mk ;)
Niegdyś Azazelek, narodzony na nowo jako Kal-El83 ;)
Awatar użytkownika
pan_satyros
Posty: 6133
Rejestracja: 18 maja 2010, 15:29
Lokalizacja: Siemianowice
Has thanked: 652 times
Been thanked: 513 times
Kontakt:

Re: Mage Knight

Post autor: pan_satyros »

Tony23 pisze:
olsszak pisze:e to raz?
a dwa czy nie mylę się, że ktoś wrzucał tutaj jakiegoś PDF z tłumaczeniem LOST Legion instrukcji i kart?
+
jest gdzieś tłumaczenie LL na polski? na bgg nie znalazłem
Tłumaczenia do obu większych dodatków.

http://www.gry-planszowe.pl/forum/viewt ... 10#p601310
http://www.gry-planszowe.pl/forum/viewt ... 23#p690223

Ja poleca brać PL i dodatki ANG.
Podstawka sama w sobie to multum zabawy.
LL to gigantyczny zastrzyk nowości + nowe karty dla istniejących bohaterów, które nadają ich podst taliom bardziej indywidualnego charakteru.
Świetny jest też Krang, jako dodatkowy bohater. Znacznie różni się od pozostałych.
Awatar użytkownika
ixi24
Posty: 479
Rejestracja: 03 lut 2015, 00:23
Has thanked: 110 times
Been thanked: 41 times

Re: Mage Knight

Post autor: ixi24 »

O ile jeszcze znajdziecie podstawkę po polsku. Na Allegro widzę dwie sztuki za 3 stówy :O.
Sprzedam Kupie IG

Zniżki: 3% ALEplanszowki
Awatar użytkownika
Błysk
Posty: 1409
Rejestracja: 19 cze 2010, 13:58
Has thanked: 155 times
Been thanked: 195 times

Re: Mage Knight

Post autor: Błysk »

ixi24 pisze:O ile jeszcze znajdziecie podstawkę po polsku. Na Allegro widzę dwie sztuki za 3 stówy :O.
Serio? Niedługo będą odchodziły takie akcje, jak z Bożym Igrzyskiem za 800zł :D.
Awatar użytkownika
RUNner
Posty: 4164
Rejestracja: 02 lip 2013, 12:25
Has thanked: 578 times
Been thanked: 1030 times

Re: Mage Knight

Post autor: RUNner »

300zł to kompletna pomyłka. W dziale handlowym często pojawiają się oferty sprzedaży i można nabyć używkę za mniej niż 200zł. Zresztą, polska wersja nie jest aż tak niezbędna, bo tekstu na kartach wiele nie ma, a jeśli jest to łatwo posłużyć się gotowym tłumaczeniem. Instrukcję PL też można pobrać z sieci i po problemie, a do tego jest pełna zgodność z dodatkami. Sam polecam wersję polską, bo wtedy łatwiej zaprosić do gry okazjonalnych graczy, ale nic na siłę. Na pewno nie warto przepłacać, zważywszy na to że MK nie jest "białym krukiem" i raczej długo nie będzie.
Nie marnuję już czasu. Wolę grać ;)
Sprzedam https://www.gry-planszowe.pl/viewtopic.php?t=64690
ODPOWIEDZ