High Command

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
optymizm
Posty: 28
Rejestracja: 04 sty 2010, 16:32
Has thanked: 1 time

Re: High Command

Post autor: optymizm »

jeśli byśmy porównali klimat gry z Warhammerem, to Hordes odpowiadałby Warhammer Fantasy a Warmachine oraz F&F - WH 40k?

- od której podstawki polecalibyście zacząć zabawę? pierwszy Warmachine czy F&F? (rozumiem, że to inne podstawki zawierające inne karty)
- czy wszystkie 3 podstawki można łączyć? tzn. mogą walczyć ze sobą lub przeciwko?
Jacek_PL
Posty: 1307
Rejestracja: 25 mar 2007, 18:06
Lokalizacja: Częstochowa
Has thanked: 17 times
Been thanked: 36 times

Re: High Command

Post autor: Jacek_PL »

Moim zdaniem Warmachinie dużo bliżej klimatem jest do Warhammera niż do Warhammera 40k, wystarczy popatrzeć na armię Imperium, ale to tylko takie moje odczucie.

- Zdaje się że Faith & Fortune jest w tej chwili najciekawsze jeśli chodzi o starter ze względu na nowe karty Winds of War, ale tak poza tym to zdaje się że nie ma to aż tak dużego znaczenia, o ile oczywiście nie chcemy grać konkretnie jakąś armią
- tak, wszystkie te trzy podstawki są ze sobą kompatybilne
Darboh
Posty: 861
Rejestracja: 18 wrz 2012, 09:15
Has thanked: 32 times
Been thanked: 19 times

Re: High Command

Post autor: Darboh »

optymizm pisze:jeśli byśmy porównali klimat gry z Warhammerem, to Hordes odpowiadałby Warhammer Fantasy a Warmachine oraz F&F - WH 40k?

- od której podstawki polecalibyście zacząć zabawę? pierwszy Warmachine czy F&F? (rozumiem, że to inne podstawki zawierające inne karty)
- czy wszystkie 3 podstawki można łączyć? tzn. mogą walczyć ze sobą lub przeciwko?

Steampunk to steampunk, ale faktycznie bliżej mu do późnego Warhammera Fantasy. Urokliwością Iron Kingdoms jest oryginalność i bogactwo tego świata.
Tłumaczoną historię poszczególnych frakcji można śledzić tutaj:
http://warmachina.com.pl/viewtopic.php?f=69&t=72
Tak, jest także rpg w tym uniwersum.

Także polecam F&F a potem Warmachine. Nie mam i nie grałem w F&F ale z tego co czytałem ochów i achów na forumach to mi wystarczy :) Przykładowo w Warmachine mamy te 4 frakcje, z założenia każda inna i główny koncept jest w każdej inny. Niestety po większym ograniu zaczyna się pokazywać pewne podobieństwa wszystkich frakcji. Wtedy trzeba dodatków które te różnice pogłębiają. Podobnież frakcje w F&F na dzień dobry są dużo bardziej zróżnicowane. Poza tym jest nowy i ma dopiero jeden dodatek, więc łatwiej się będzie jak coś z tym ogarnąć.
W F&F masz frakcje: Retribution of Scyrah, Convergence of Cyriss, Highborn Covenant i Four Star Syndicate. Google i zaraz wiesz jakim klimatem która frakcja wabi. W zasadzie wszystkie tak steampunkowe jak i w Warmachine.
Polecam oglądnąć te filmiki z Grey Elephanta - grają w Warmachine, ale fajnie tłumaczą grę.
https://boardgamegeek.com/video/34688/w ... -high-comm
Awatar użytkownika
optymizm
Posty: 28
Rejestracja: 04 sty 2010, 16:32
Has thanked: 1 time

Re: High Command

Post autor: optymizm »

Filmiki przestudiowałem 8) Rozumiem, że mechanika gry jest dokładnie taka sama w przypadku Core Set'ów? I każda frakcja może walczyć z każdą co przy dwóch zestawach początkowych daje sporo kombinacji? Nie wiecie czy balans przy połączeniu Core Set;ów zachowany?

Chyba na Święta sprawimy sobie z żoną F&F :mrgreen:
Darboh
Posty: 861
Rejestracja: 18 wrz 2012, 09:15
Has thanked: 32 times
Been thanked: 19 times

Re: High Command

Post autor: Darboh »

optymizm pisze:Filmiki przestudiowałem 8) Rozumiem, że mechanika gry jest dokładnie taka sama w przypadku Core Set'ów? I każda frakcja może walczyć z każdą co przy dwóch zestawach początkowych daje sporo kombinacji? Nie wiecie czy balans przy połączeniu Core Set;ów zachowany?

Chyba na Święta sprawimy sobie z żoną F&F :mrgreen:
Dokładnie, wszystkie trzy core sety to jest jedna gra. Co do balansu to Warmachine z Hordami spokojnie trzymały poziom. Khador jest mocniejszy w Warmachine ale i na niego jest sposób :)

Tak ogólnie to jest gra turniejowa. W USA i w Anglii są jakieś sceny, regionalsy nazywają się kingmaker. Są promki, maty i ten cały stuff ale ciężkie do zdobycia. Ostatni większy turniej wygrały Trolkiny (Hordes) zmontowane na czyszczenie reki przeciwnika.
Poza tym że gra świetnie chodzi na 2 osoby to na 3 jest także bardzo dobra. Na 4 osoby jak dla mnie ciężki chaos do ogarnięcia.

Niestety u nas deckbuildery mają znikome zainteresowanie, poza garstką maniaków i dlatego ta gra przeszła zupełnie niezauważona. Szkoda, bo komu jej nie pokarze, ten jest pod wrażeniem.

Sprawdźcie dostępność bo z reguły podstawki czy dodatki są sprowadzane na zamówienie przez niektóre sklepy (które współpracują z Privater Press przy bitewniaku). Z tego co pamiętam to Planszomania miała w promocji Hordy i na stanie także Warmachine. Co do F&F to się nie orientowałem jeszcze.
Awatar użytkownika
optymizm
Posty: 28
Rejestracja: 04 sty 2010, 16:32
Has thanked: 1 time

Re: High Command

Post autor: optymizm »

Planszomania ma F&F po 179zł, znalazłem inny sklepik gdzie cena to 129zł, spora różnica :D


BTW. znalazłem w necie fajny pliczek pdf przedstawiający frakcje:
http://files.privateerpress.com/nq/NQ56 ... review.pdf
Darboh
Posty: 861
Rejestracja: 18 wrz 2012, 09:15
Has thanked: 32 times
Been thanked: 19 times

Re: High Command

Post autor: Darboh »

optymizm pisze:Planszomania ma F&F po 179zł, znalazłem inny sklepik gdzie cena to 129zł, spora różnica :D


BTW. znalazłem w necie fajny pliczek pdf przedstawiający frakcje:
http://files.privateerpress.com/nq/NQ56 ... review.pdf
Do każdego dodatku jest taki pliczek. Cen F&F nie sprawdzałem, ale dobrze wiedzieć ;)

Pytania, wyjaśnienia i pewnie w temacie koszulek znajdziesz tutaj:
http://privateerpressforums.com/forumdi ... gh-Command
Awatar użytkownika
optymizm
Posty: 28
Rejestracja: 04 sty 2010, 16:32
Has thanked: 1 time

Re: High Command

Post autor: optymizm »

Znalazłem-wymiar taki sam jak np. LCG od FFG, czyli 63,5x88.

Przepraszam, że tak męczę pytaniami ale:

- 1 Core Set ma 15 kart Winds of War, tak więc każda gra to te same wydarzenia lecz różna jest ich kolejność. Rozumiem, że każdy Core Set ma różne karty karty Winds of War. Czy łącząc podstawki tasujemy karty i bierzemy po 5 z Early, Mid oraz 4 Late + wtasowana karta kończąca grę? Jeśli tak to daje nam to dodatkową różnorodność rozgrywek

- Myślicie, że lepiej byłoby kupić sobie F&F a potem 2 dodatki (bo chyba tyle narazie wyszło)? Czy do F&F dokupić później drugi Core Set Warmachine?
Jacek_PL
Posty: 1307
Rejestracja: 25 mar 2007, 18:06
Lokalizacja: Częstochowa
Has thanked: 17 times
Been thanked: 36 times

Re: High Command

Post autor: Jacek_PL »

Jeśli chodzi o Winds of War to pierwsze dwie podstawki czyli HC:Warmachine i HC:Hordes miały takie same, wiem że zmieniło się to właśnie w Faith & Fortune.

Co się zaś tyczy późniejszych zakupów to może pogadamy jak kupisz podstawkę :D Serio podstawka, jest naprawdę na tyle rozbudowana, że trudno ją szybko obcykać, a jak już to zrobisz to będzie Ci łatwiej ocenić czy wolisz większą możliwość konstruowania talii, czy raczej większą różnorodność stylów gry.
Darboh
Posty: 861
Rejestracja: 18 wrz 2012, 09:15
Has thanked: 32 times
Been thanked: 19 times

Re: High Command

Post autor: Darboh »

Pytaj, pytaj, pytaj :) Nasza radość to kolejna osoba nawrócona na tą wielce zacną grę :D
I zgadzam się z Jackiem_PL, ograj dobrze podstawkę.
Zakładam że piąty dodatek do F&F będzie kampanijny, gdzie poza standardowym zestawem kart masz nową talię Wingsów i lokacji. Tak jak to miało miejsce w przypadku Warmachine - Invasion of Sol i Hordes - Castle of the Key.

Także delektuj się spokojnie i powoli :)
Darboh
Posty: 861
Rejestracja: 18 wrz 2012, 09:15
Has thanked: 32 times
Been thanked: 19 times

Re: High Command

Post autor: Darboh »

Wydawca udostępnił pdfy do wszystkich wydanych pudełek.
http://privateerpress.com/community/pri ... 12-22-2014

Ponadto na forumie od jakiegoś czasu była dyskusja na temat onlneowego deckbuildera do HH. Temat raczej wolnymi krokami idzie do przodu. Na wstępie baza kart w excelu. Zawsze coś.
https://docs.google.com/spreadsheets/d/ ... =972277540

A poza tym ja kcem taki obrusik! Które koło gospodyń wiejskich takie wyhaftuje?
Spoiler:
Darboh
Posty: 861
Rejestracja: 18 wrz 2012, 09:15
Has thanked: 32 times
Been thanked: 19 times

Re: High Command

Post autor: Darboh »

Domowa zmiana rulesów, przyznaje że coś podobnego chodziło mi po głowie. To musowo muszę przetestować. W zasadzie zmiana dla wszystkich malkontentów co do podstawowych zasad i narzekaczy że podobno gra się "zmula" (tak, są tacy bluźniercy) :)
http://boardgamegeek.com/article/18306079#18306079
Darboh
Posty: 861
Rejestracja: 18 wrz 2012, 09:15
Has thanked: 32 times
Been thanked: 19 times

Re: High Command

Post autor: Darboh »

Lost Hemisphere wzięli pod lupę ostatni dodatek do F&F
http://losthemisphere.com/wp/2015/03/hi ... #more-4526
Spoiler:
Spoiler:
Spoiler:
Spoiler:
Spoiler:
Darboh
Posty: 861
Rejestracja: 18 wrz 2012, 09:15
Has thanked: 32 times
Been thanked: 19 times

Re: High Command

Post autor: Darboh »

Wyszła zmiana do zasad turniejowych (jakby kogokolwiek u nas to interesowało :lol:), ale jedna moze być ciekawa nawet do naszego każualowego grania. Wartość vp w decku nie może przekraczać 30. :)
Spoiler:
Darboh
Posty: 861
Rejestracja: 18 wrz 2012, 09:15
Has thanked: 32 times
Been thanked: 19 times

Re: High Command

Post autor: Darboh »

W końcu coś nowego i szczerze mówiąc mam mieszane uczucia. Trochę taki mały starter / gra demo czy coś. Jakkolwiek ze względu na rozmiary w cenie dodatku i chyba tak to trzeba traktować. Mowa o High Command Rapid Engagement, czyli starciu Orboros z Khadorem. Hord się pozbyłem a przyznaje że za Orboros najbardziej mi tęskno :) Nowe lokacje i nie wiadomo czy także WoW.
http://privateerpress.com/high-command/ ... engagement
Spoiler:
Spoiler:
Darboh
Posty: 861
Rejestracja: 18 wrz 2012, 09:15
Has thanked: 32 times
Been thanked: 19 times

Re: High Command

Post autor: Darboh »

Niezawodne Lost Hemisphere zrecenzowało High Command: Rapid Engagement czyli mały starter-demo tej cudnej gry. Czyli dobra aparatura do wciągania nowych graczy :)
http://losthemisphere.com/wp/2015/09/hi ... ngagement/

A ja muszę powiedziec że w końcu udało mi się zarazić kilka osób HH i szykujemy sie do zrobienia Kingmakera ;)
Awatar użytkownika
raiden25
Posty: 1409
Rejestracja: 07 kwie 2015, 11:48
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 29 times
Been thanked: 47 times

Re: High Command

Post autor: raiden25 »

Czy ktoś z Warszawy posiada może ta karciane? Chciałem zagrać raz zanim kupie, będę wdzięczny za info :)


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Awatar użytkownika
raiden25
Posty: 1409
Rejestracja: 07 kwie 2015, 11:48
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 29 times
Been thanked: 47 times

Re: High Command

Post autor: raiden25 »

Rozumiem że nikt nie jest z Warszawy kto tą gre posiada ;)

a czy ktoś może dać znać czy istnieje jakaś instrukcja w języku PL do gry ?
Darboh
Posty: 861
Rejestracja: 18 wrz 2012, 09:15
Has thanked: 32 times
Been thanked: 19 times

Re: High Command

Post autor: Darboh »

raiden25 pisze:Rozumiem że nikt nie jest z Warszawy kto tą gre posiada ;)

a czy ktoś może dać znać czy istnieje jakaś instrukcja w języku PL do gry ?
U mnie w grupie przymierzano się do tego ,ale w końcu to nie nastąpiło. Jak coś mogę skrót z instrukcji, jeżeli chcesz?
Awatar użytkownika
raiden25
Posty: 1409
Rejestracja: 07 kwie 2015, 11:48
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 29 times
Been thanked: 47 times

Re: High Command

Post autor: raiden25 »

PW :)


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Darboh
Posty: 861
Rejestracja: 18 wrz 2012, 09:15
Has thanked: 32 times
Been thanked: 19 times

Re: High Command

Post autor: Darboh »

raiden25 pisze:PW :)


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Aj, czekaj. Zginęło mi słowo - zrobić! :)
Ok, przysiądę i wyskrobię.
pattom
Posty: 1428
Rejestracja: 23 sty 2010, 14:18
Lokalizacja: Wrocław

Re: High Command

Post autor: pattom »

Czołem,

czy ktoś może napisać parę słów ? Jaki to format ? Co i jak i dlaczego ? :-)

Co najlepiej na początek?
Awatar użytkownika
Martin_Valdez
Posty: 329
Rejestracja: 29 gru 2008, 15:00
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1 time
Been thanked: 11 times

Re: High Command

Post autor: Martin_Valdez »

Najlepiej jak sobie obejrzysz jakiś filmik z game playem :) Najlepszym podobno zestawem jest WARMACHINE High Command Faith & Fortune Core Set, gdyż podobno najlepszy jest tam balans frakcji.
Ogólnie mechanicznie bardzo ciekawa pozycja. Walczysz z innym graczami o lokalizacje, które dostarczają punkty zwycięstwa. Wyróżnikiem mechanicznym jest odrzucenie z gry jednostek (utrata bezpowrotna), którymi wygrałeś starcie o daną lokalizację i ją zająłeś. Normalnie jeśli jednostki giną trafiają do discard pile'a.
Każdy z gracz ma swój deck i w ramach decku tworzy coś na wzór sklepu (trade row) ze Star Realms. Żeby móc jednostkę dostać na rękę i ją wystawić musisz ją najpierw kupić w swoim "sklepie".
Masz też dodatkowo 3 jednostki specjalne (jakby oficerowie), których możesz wprowadzić od razu do bitwy opłacając ich koszt. Jednostki te znikają potem z gry po jednej rundzie niezależnie od wyniku starcia.
Talie tworzysz w oparciu o tych oficerów. Mają nadrukowane po dwa kolory i dobierasz do nich odpowiednią ilość kart z obu kolorów (trochę jak tworzenie talii w Star Wars lub Warhammer 40k).

Mam nadzieję, że powyższe da Ci trochę rozeznania w temacie :)
pattom
Posty: 1428
Rejestracja: 23 sty 2010, 14:18
Lokalizacja: Wrocław

Re: High Command

Post autor: pattom »

Bardzo dziękuję za opis. Muszę dokładniej się przyjrzeć tej grze bo wygląda nad wyraz ciekawie i interesująco. Dziwne, że tak mało ludzi w to gra. Bardzo elegancka mechanika, tak na pierwszy rzut oka, karty ładnie zaprojektowane, klimatyczne arty.

Powiedzcie jak gra działa na 4 osoby ?
Awatar użytkownika
Bogenhafen
Posty: 113
Rejestracja: 02 lut 2013, 10:38
Lokalizacja: Katowice i okolice
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: High Command

Post autor: Bogenhafen »

Grałem w jakiś nieoficjalny wariant 4-osobowy z nowicjuszami - nigdy więcej. Zagrałbym jeszcze raz, ale z ogranymi w 1v1 graczami (czyli sam bym musiał więcej pograć...).
ODPOWIEDZ