Karcianka 1v1 dla 7-latki

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
shaigan
Posty: 311
Rejestracja: 13 paź 2015, 12:32
Lokalizacja: Pruszków
Has thanked: 22 times
Been thanked: 9 times

Karcianka 1v1 dla 7-latki

Post autor: shaigan »

Witam,
szukam karcianki do pogrania z 7 latką, mechanicznie coś ala mtg, ale nie tak skomplikowane i grafika trochę bardziej dziecięca, bo ta z mtg nie została zaakceptowana. Gramy na komputerze w hearthstone i idzie całkiem niezle, tylko fajnie by było pograć fizycznymi kartami. Nie mogę namierzyć niczego takiego gdzie można powalczyć potworkami o pysku pokemona czy innego psiaka. Wolałbym lcg, ale pewnie nie ma w tej kwestii za dużego wyboru. Język nie ma znaczenia ona i tak uczy sie kart na pamięć, dlatego np łatwo jej zapamietać karty w hearthstone, gdzie wiele cech wyrażonych jest graficznie, do tego przewidywalna pula zasobów zmniejsza element frustracji który występuje po słabym losowaniu kart. Czy gry z ffg, np Star wars, lotr są skomplikowane? Może z tego można wydestylować jakieś decki o prostej mechanice, bo widzę że są od 14 lat, czyli chyba jeszcze nie czas i czy to są w ogóle tego typu gry, bo znam je tylko z nazwy.
Awatar użytkownika
poooq
Posty: 1242
Rejestracja: 28 lut 2009, 22:04
Lokalizacja: Warszawa Wesoła
Has thanked: 134 times
Been thanked: 61 times

Re: Karcianka 1v1 dla 7-latki

Post autor: poooq »

Zerknij na Legendy Blue Moon.
Po co piać, gdy można grać?
Odkrycie roku 2019: nie każdego interesuje moje zdanie.
Awatar użytkownika
Gromb
Posty: 2833
Rejestracja: 08 paź 2015, 19:09
Lokalizacja: Katowice
Has thanked: 849 times
Been thanked: 364 times

Re: Karcianka 1v1 dla 7-latki

Post autor: Gromb »

Proste reguły. To może Yomi. Ponad 20 postaci, kazda indywidualnie prowadzona. Z banalnych jest jeszcze Trudniej Złotorożca. Z mangi pokemonowej ciężko coś znaleźć.
The Corps Is Mother, the Corps Is Father
pattom
Posty: 1428
Rejestracja: 23 sty 2010, 14:18
Lokalizacja: Wrocław

Re: Karcianka 1v1 dla 7-latki

Post autor: pattom »

Karcianka Invizimals.

Żadnego LCGa 7 latka nie ogarnie.

Może Boss Monster ale tu grafika retro i dla dziecka może być mało atrakcyjna.
ma_rio
Posty: 190
Rejestracja: 30 lip 2011, 02:58
Been thanked: 6 times

Re: Karcianka 1v1 dla 7-latki

Post autor: ma_rio »

Nie wiem czy klimat podejdzie (niektóre dziewczyny to lubią) ale legendary Marvel jest fajną prostą w gruncie rzeczy karcianką. Mój syn (6lat) to uwielbia. Podobnie jak Star Realms no ale tiu tez temat może mało kobiecy.
pattom
Posty: 1428
Rejestracja: 23 sty 2010, 14:18
Lokalizacja: Wrocław

Re: Karcianka 1v1 dla 7-latki

Post autor: pattom »

ma_rio pisze:Nie wiem czy klimat podejdzie (niektóre dziewczyny to lubią) ale legendary Marvel jest fajną prostą w gruncie rzeczy karcianką. Mój syn (6lat) to uwielbia. Podobnie jak Star Realms no ale tiu tez temat może mało kobiecy.
Żaden 6 latek nie ma szans na samodzielną grę w Legendary czy Star Realms. Może mu się co najwyżej obrazek na karcie podobać.
ma_rio
Posty: 190
Rejestracja: 30 lip 2011, 02:58
Been thanked: 6 times

Re: Karcianka 1v1 dla 7-latki

Post autor: ma_rio »

Mówię ze swojego doświadczenia. Mój syn ma 6 lat (skończył w lipcu) i gra w legendary ze mną, a w star realms najczęściej na tablecie (na łatwym). Nie umie czytać, ale dość dobrze liczy, a karty poznaje po obrazkach - wie nawet kiedy dana karta pozwalana dociągnięcie karty itd.. Oczywiście jak jakaś karta pojawia się pierwszy raz to muszę mu przeczytać co robi, czasem jeszcze kilka razy, ale potem już pamięta. Owszem często podejmuje niezbyt fortunne decyzje, bo mu się akurat bohater podoba, ale często sam wpada na ciekawe kombosy jak np. kombo spidermana i wolverina, a po dokupieniu dark city poszerzył sobie to jeszcze o innych bohaterów. Nie twierdzę, że jest mistrzem w tą grę, bo pewnie jest rzeczywiście za młody, ale obaj mamy frajdę z grania, a to się chyba liczy.
Zresztą mój dzieciak nie jest tu wyjątkiem. Kupiłem Legendary po rekomendacji jednego z forumowiczów, który właśnie grał ze swoim chyba też sześcioletnim synem.
Tak czy inaczej pisałem to, bo chciałem doradzić fajną grę, w którą można z dzieckiem pograć, a nie po to, żeby sobie podreperować własne ego.
Ostatnio zmieniony 08 lis 2015, 01:15 przez ma_rio, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Maxxx76
Posty: 4007
Rejestracja: 22 lip 2013, 00:34
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Re: Karcianka 1v1 dla 7-latki

Post autor: Maxxx76 »

Cthulhu Światy, po polsku, podobna do Star Realms, fajne grafiki :-)
ma_rio
Posty: 190
Rejestracja: 30 lip 2011, 02:58
Been thanked: 6 times

Re: Karcianka 1v1 dla 7-latki

Post autor: ma_rio »

Dodam jeszcze "zaginione miasta". Wydaje mi się dość proste. Tak na prawdę wystarczy umieć liczyć. Dla mnie osobiście była aż za prosta, ale dla dzieciaka może być w sam raz.
mk9898
Posty: 73
Rejestracja: 27 sty 2014, 09:43
Been thanked: 1 time

Re: Karcianka 1v1 dla 7-latki

Post autor: mk9898 »

Mam 7 letnią córę i gramy w: Zaginione Miasta, Jaipur, Flowerfall, Dobble, Serce Smoka.
Awatar użytkownika
vinnichi
Posty: 2391
Rejestracja: 17 sty 2014, 00:16
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 1304 times
Been thanked: 790 times
Kontakt:

Re: Karcianka 1v1 dla 7-latki

Post autor: vinnichi »

U nas chętnie wracamy do Małych powstańców, Aargh!, Wesoła Farma, Ami (szczególnie płci pięknej się podoba), Osadnicy z Catanu Junior (mniej chętnie ale to dobra gra na ten wiek).
EDIT: no tak grunt to czytanie ze zrozumieniem :) nie zauważyłem że chodzi nie tylko o 7 latkę ale i karciankę więc moje powyższe typy średnio pomocne
Ostatnio zmieniony 09 lis 2015, 06:29 przez vinnichi, łącznie zmieniany 1 raz.
kręcimy wąsem na dobre gry
you tube
discord
ma_rio
Posty: 190
Rejestracja: 30 lip 2011, 02:58
Been thanked: 6 times

Re: Karcianka 1v1 dla 7-latki

Post autor: ma_rio »

+1 dobble.
A oprócz tego polecam carcassonne, ale normalną wersję. Jedyne co warto wywalić to rolników, czy jak to się tam nazywa - z resztą powinna sobie bez problemu poradzić. No, ale nie jest to karcianka :)
shaigan
Posty: 311
Rejestracja: 13 paź 2015, 12:32
Lokalizacja: Pruszków
Has thanked: 22 times
Been thanked: 9 times

Re: Karcianka 1v1 dla 7-latki

Post autor: shaigan »

Z takich gier różnych to mam już Carcassone, Splendor, Takenoko, śpiące królewny, small world, kotobirynt(bleee) i kilka innych, prawie wszystkie są conajwyżej średnie 1v1, dlatego wyjechałem z tą karcianką bo 15 lat temu dobrze bawiłem się 1v1 w mtg i teraz w hearthstone. Przejrzałem trochę recenzji tego co polecacie. Od wyglądu Legendary mój młodszy syn zszedłby na zawał (oczarowany) a tego nie chce :), ale serio wygląda ekstra dla dzieciaków, Yomi też dobrze się prezentuje. Co do Cthulhu Światy to ściągnąłem Star Realms na telefon i potestuje ten typ gry. Wszystkie analizuje, dziękuje za rady.
Darboh
Posty: 861
Rejestracja: 18 wrz 2012, 09:15
Has thanked: 32 times
Been thanked: 19 times

Re: Karcianka 1v1 dla 7-latki

Post autor: Darboh »

Mój starszy ma obecnie 9 lat, ale od kilku dobrych lat tłuczemy w różne tytuły. 9 a 7 robi małą różnicę, ale swobodnie mogę powiedzieć że pierwszym zawsze czynnikiem zachęcającym do grania to była strona wizualna, a dopiero potem możliwość sponiewierania ojczulka przy stole. ;) Podkładać się oczywiście czasem trzeba było.
Jako że i ja lubię przede wszystkim karcianki to i syn każdej jaką miałem chciał spróbować. Z LCGami także dawał i nadal daje rade - tak, musiałem kilka zasad uprościć albo grać bez akcji, jakkolwiek zabawę w Inwazję czy SW miał dużą :) Zawsze ważna była kwestia klimatu i oprawy gry. Nie wszystko mu do końca pasowało.
Inwazję dzisiaj ogarnia na normalnych zasadach, a i ostatnio zainteresował się Podbojem z którym sobie spokojnie daje radę.
Summoner Wars szybko mu przeszło. Uwielbia ogólnie deckbuildingi (jak i ja) także szybko się kart w Star Realms nauczył na pamięć i spokojnie gra.
List Miłosny jak najbardziej, z resztą w wakacje kiedy miałem okazję podziałać z wieloma dzieciakami przy grach, to dla dziewczyn w tym wieku LM bardzo się podobał.

Ale jedno co moge polecić to na pewno Dice Mastera - kupuję dla syna właśnie, o ile Marvele i DC go odrzuciły to skupiliśmy się na D&D i mamy z tego dużo frajdy :) Śliczne kostki, kostki, kostki :) Dzieciaki to uwielbiają. Grę można dowolnie upraszczać po potrzeby dziecka, a zabawy jest co nie miara :)
Upraszczając DM to taki mechanicznie kościany MtG wymieszany z deckbuildingiem.
Na te potrzeby także przetłumaczyłem karty i udostępniłem na BGG, więc po naszemu gra do zrobienia :) Szczerze polecam :)

Edit: bym zapomniał, młody od kiedy mamy czyli już ponad 2 lata - uwielbia Nightfalla :)
shaigan
Posty: 311
Rejestracja: 13 paź 2015, 12:32
Lokalizacja: Pruszków
Has thanked: 22 times
Been thanked: 9 times

Re: Karcianka 1v1 dla 7-latki

Post autor: shaigan »

Zapytam przy okazji o warhammer invasion. Czy po kupieniu podstawki w której są między innymi 2 interesujące mnie rasy: orkowie i krasnoludy można jakoś zakupić dodatki tylko pod te rasy czy dodatkowe paczki zawierają mix ras i trzeba kupić parę kilogramów zbędnych kart? Wchodząc na sklepowe opisy można się tylko zorientować jakie karty dają te duże rozszerzenia. Natomiast te mniejsze są albo nie opisane, albo maja wiele ras.
Darboh
Posty: 861
Rejestracja: 18 wrz 2012, 09:15
Has thanked: 32 times
Been thanked: 19 times

Re: Karcianka 1v1 dla 7-latki

Post autor: Darboh »

shaigan pisze:Zapytam przy okazji o warhammer invasion. Czy po kupieniu podstawki w której są między innymi 2 interesujące mnie rasy: orkowie i krasnoludy można jakoś zakupić dodatki tylko pod te rasy czy dodatkowe paczki zawierają mix ras i trzeba kupić parę kilogramów zbędnych kart? Wchodząc na sklepowe opisy można się tylko zorientować jakie karty dają te duże rozszerzenia. Natomiast te mniejsze są albo nie opisane, albo maja wiele ras.
Niestety w dodatkach jest coś dla każdej frakcji. W grę wchodziłby rynek wtórny, ale ten się już wyczerpał po zakończeniu Inwazji i w zasadzie można głównie sklepowo. Albo bardzo mocno szukać.
Dlatego jak mi młody na temat nowych kart do Inwazji zaczął przebąkiwać to podsunąłem mu Podbój, bo teraz jest dosyć mocno wyprzedawany na rzecz aGoTa. I tym samym tani.
ODPOWIEDZ