Władca Pierścieni: Gra Karciana LCG (Nate French)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
RUNner
Posty: 4164
Rejestracja: 02 lip 2013, 12:25
Has thanked: 576 times
Been thanked: 1027 times

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: RUNner »

mulek18 pisze:Mam tylko podstawkę. Czy kupowanie tylko dużych rozszerzeń ma sens?
Jak najbardziej ma sens. Pod względem ekonomicznym wychodzi to znacznie taniej niż kupowanie całych cykli, a dostęp do wielu ciekawych kart jest zapewniony. Ja kupowałem wszystko jak leci, ale jak na to patrzę z perspektywy czasu, to wielu kart nie wprowadziłem w ogóle do gry. Ich liczba mnie momentami przytłaczała. Można żałować przy pomijaniu cykli tego, że nie będzie się miało dostępu do niektórych kapitalnych przygód. Ale to też zależy od podejścia i preferencji. Mi osobiście szybko znudziły się niektóre scenariusze i do nich nie wracałem, albo robiłem to niechętnie.
Nie marnuję już czasu. Wolę grać ;)
Sprzedam https://www.gry-planszowe.pl/viewtopic.php?t=64690
Awatar użytkownika
wojo
Posty: 751
Rejestracja: 20 sie 2008, 13:40
Lokalizacja: Kraków
Been thanked: 3 times

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: wojo »

mulek18 pisze:Mam tylko podstawkę. Czy kupowanie tylko dużych rozszerzeń ma sens?
Według mnie kupowanie tylko dużych rozszerzeń raczej słabo się sprawdza bo wiele z nich wymaga pełnej puli kart aby scenariusze stały się grywalne. Z moich eksperymentów można natomiast kupić niektóre z nich:
- Hobbit Górą i Dołem + (słabsza rekomendacja) Na Progu
- Czarni Jeźdźcy + (słabsza rekomendacja) Droga Mrocznieje
- (ja sam nie polecam ale sporo osób z forum ma odmienne zdanie) Khazad Dum

Sprawę nieco otworzył tryb łatwy, który uczynił więcej scenariuszy grywalnymi nawet przy mniejszej puli kart.
Bary pisze:Galakta zapowiada Szarą Przystań: http://galakta.pl/wyplyn-ku-nieznanym-brzegom/.
Dobrze że jesteśmy na bieżąco z Dużymi rozszerzeniami bo jest gwarancja że dostaniemy jeszcze masę dodatków. Jednak szkoda że opóźnia się (tu chyba FFG coś zawaliło z drukiem na żądanie) domkniecie cyklu Twórcy Pierścienia. Blokuje mnie to (bardziej mentalnie niż tak naprawdę) przed rozpoczęciem dwóch dużych pudełk (zaginione Królestwo i Zdrada Sarumana).

Tak na marginesie marzy mi się aby FFG zwolniło nieco wydawanie dodatków do WP:LCG. Naprawdę ciężko nadążyć (finansowo i graniem). Ciekawy eksperyment w tej dziedzinie podjął wydawca głównego rywala dla WP:LCG czyli: Pathfider Adventure card game - w reakcji na prośby fanów opóźnili wydawanie kolejnego cyklu (o to chyba dość znacznie, choć szczegółów nie pamiętam bo gry nie śledzę zbyt blisko). Jeżeli to dobrze wpłynie na "zdrowie" tamtej gry to może i FFG postapi podobnie.
Kolekcja na BGG, sprzedam
Jestem (współ)autorem: Bitwa pod Grunwaldem, Ora et Labora, Proch i Stal, Metallum
c08mk
Posty: 2463
Rejestracja: 02 sie 2013, 16:24
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 100 times
Been thanked: 286 times

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: c08mk »

wojo pisze:Tak na marginesie marzy mi się aby FFG zwolniło nieco wydawanie dodatków do WP:LCG. Naprawdę ciężko nadążyć (finansowo i graniem). Ciekawy eksperyment w tej dziedzinie podjął wydawca głównego rywala dla WP:LCG czyli: Pathfider Adventure card game - w reakcji na prośby fanów opóźnili wydawanie kolejnego cyklu (o to chyba dość znacznie, choć szczegółów nie pamiętam bo gry nie śledzę zbyt blisko). Jeżeli to dobrze wpłynie na "zdrowie" tamtej gry to może i FFG postapi podobnie.
Marna szansa, bo rynek amerykański bez problemów połyka to co wydają. Rynek międzynarodowy też dość dobrze chłonie angielską wersję językową. Tym, że w Polsce jest ciężko znaleźć fundusze na regularny zakup dodatków FFG się raczej nie przejmie, bo w ogólnym rozrachunku zyski z tytułu i tak będą dużo do przodu.

(Nie)stety gra jest raczej zdrowa, przynajmniej z mojego punktu widzenia. Często się zdarza w grach, że jakaś karta jest OP, gra traci balans po wprowadzaniu kolejnych dodatków. W WP LCG tego nie ma (albo się po prostu tego nie odczuwa), a wszystkie błędy są korygowane na bieżąco w FAQu i robienie przerwy na "leczenie" raczej nie będzie miało dla FFG sensu.

Jedyne co można uznać za (niespodziewany) pozytyw to że Galakta pojęła się druku Deluxów i wydawania dodatków w DnŻ chociaż biorąc pod uwagę, że druk miał być całkowicie zawieszony to przypuszczam, iż kokosów z tego nie mają.
Awatar użytkownika
Ayaram
Posty: 1558
Rejestracja: 12 lip 2014, 21:24
Lokalizacja: Bydgoszcz
Has thanked: 195 times
Been thanked: 594 times

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: Ayaram »

mulek18 pisze:Mam tylko podstawkę. Czy kupowanie tylko dużych rozszerzeń ma sens?
Pudełka z Sagi jak najbardziej tak, pozostałe duża pudełka jak najbardziej mnie. Najkorzystniejszą wersją pod względem ceny/jakości wydaje mi się kupno jednego cyklu i jechanie potem sagi.
wojo pisze:Tak na marginesie marzy mi się aby FFG zwolniło nieco wydawanie dodatków do WP:LCG. Naprawdę ciężko nadążyć (finansowo i graniem).
Ale po co? to nie jest konkurencyjny LCG, tu pomiędzy kupowaniem wszystkiego na bieżąco, a kupowaniu jak komu pasuje mało czym się różni.
olsszak
Posty: 1825
Rejestracja: 05 lip 2015, 23:51
Lokalizacja: GDAŃSK
Has thanked: 19 times
Been thanked: 37 times

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: olsszak »

Ayaram pisze:
Ale po co? to nie jest konkurencyjny LCG, tu pomiędzy kupowaniem wszystkiego na bieżąco, a kupowaniu jak komu pasuje mało czym się różni.
Dokładnie. Każdy może kupować w swoim tempie. Szczególnie, że duże dodatki są w normalnej produkcji.
Natomiast jeśli chodzi o dodatki na żądanie (DnŻ) to tutaj trzeba się po prostu wstrzelić w okno zapisów na wydruk. Jak się je przegapi, a na przykład akurat zapragniesz grać dany cykl (mówię o późniejszych) to może być kłopot (będziesz ćwiczył cierpliwość albo ogrywał poprzednie scenariusze w inny sposób).

Ja osobiście mam zamiar iść po kolei z dużymi dodatkami i cyklami. Jeśli chodzi o Sagę to chyba będę wolał zacząć ją dopiero jak wyjdzie już całość :) Tak dla klimatu i ciągłości opowieści :)
Rabaty:
Planszostrefa - 11%
3Trolle - 7%
Mepel - 5%
Fancy but Functional - 10%
Awatar użytkownika
zioombel
Posty: 1148
Rejestracja: 21 wrz 2010, 13:19
Lokalizacja: Wołomin
Has thanked: 201 times
Been thanked: 98 times

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: zioombel »

ceville
Posty: 187
Rejestracja: 22 sty 2013, 19:00
Lokalizacja: Zielona Góra
Has thanked: 3 times
Been thanked: 2 times

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: ceville »

zioombel pisze:http://galakta.pl/wyplyn-ku-nieznanym-brzegom/

Galakta dalej trwa.
Na poprzedniej stronie ktoś już wrzucił tego linka ;)
Awatar użytkownika
zioombel
Posty: 1148
Rejestracja: 21 wrz 2010, 13:19
Lokalizacja: Wołomin
Has thanked: 201 times
Been thanked: 98 times

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: zioombel »

ceville pisze:
zioombel pisze:http://galakta.pl/wyplyn-ku-nieznanym-brzegom/

Galakta dalej trwa.
Na poprzedniej stronie ktoś już wrzucił tego linka ;)
Wszyscy się cieszą ;-)
Awatar użytkownika
MartusMarcin
Posty: 113
Rejestracja: 31 sie 2013, 17:30
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 2 times

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: MartusMarcin »

Może doradzicie w jakie dodatki zainwestować.
Mam core set + pięć małych dodatków z pierwszego cyklu (Bez polowania na golluma) + khazad dam + dwa duże pudełka Hobbita.
Jestem wielkim fanem książki, czy mój pomysł aby dokupić Czarnych Jeźdźców i Droga mrocznieje jest dobrym pomysłem?
Chciałbym chyba na dwóch dużych dodatkach zakończyć już inwestycje, gdyż nie mam na gre tyle czasu ile bym chciał...
Awatar użytkownika
RUNner
Posty: 4164
Rejestracja: 02 lip 2013, 12:25
Has thanked: 576 times
Been thanked: 1027 times

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: RUNner »

Jeśli jesteś fanem książek to jak najbardziej warto kupić CJ i DM, ale szkopuł w tym że wypadałoby wtedy dokończyć sagę, która docelowo będzie się składać z 6 części!
Skoro nie masz wiele czasu, to ja na Twoim miejscu zostałbym przy tym co masz teraz. Sporo grania masz w tym zestawie i wystarczy to na długi czas. Odradzam zakupy na zapas, bo okaże się że nowych dodatków w ogóle nie przetestujesz (choćby z braku czasu).
Nie marnuję już czasu. Wolę grać ;)
Sprzedam https://www.gry-planszowe.pl/viewtopic.php?t=64690
Awatar użytkownika
MartusMarcin
Posty: 113
Rejestracja: 31 sie 2013, 17:30
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 2 times

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: MartusMarcin »

RUNner pisze:Jeśli jesteś fanem książek to jak najbardziej warto kupić CJ i DM, ale szkopuł w tym że wypadałoby wtedy dokończyć sagę, która docelowo będzie się składać z 6 części!
Skoro nie masz wiele czasu, to ja na Twoim miejscu zostałbym przy tym co masz teraz. Sporo grania masz w tym zestawie i wystarczy to na długi czas. Odradzam zakupy na zapas, bo okaże się że nowych dodatków w ogóle nie przetestujesz (choćby z braku czasu).
Dzięki za odpowiedź.
Wiem, że scenariuszy mi nie zabraknie ale to chyba uzależnienie ;-)
Czy mógłbyś mi powiedzieć jak się nazywają pozostałe 4 dodatki sagi?
Czy w moim wypadku wymienione Duże dodatki są najlepszym pomysłem?
Awatar użytkownika
RUNner
Posty: 4164
Rejestracja: 02 lip 2013, 12:25
Has thanked: 576 times
Been thanked: 1027 times

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: RUNner »

Część III: Zdrada Sarumana
Część IV: Kraina Cienia
Pozostałe części - nie wiem jakie są nazwy i czy już są podane do publicznej wiadomości.

To co aktualnie masz, czyli cykl CMP i Khazad-dum to naprawdę wiele godzin grania. Do tego saga Hobbit jest świetnym uzupełnieniem kolekcji, zwłaszcza dla fana powieści.
Jak Ci się znudzą obecne przygody to można iść w kierunku Sagi WP, lub zabrać się za cykl Dwarrowdelf. Cokolwiek wybierzesz, będzie dobrym rozwiązaniem.
Nie marnuję już czasu. Wolę grać ;)
Sprzedam https://www.gry-planszowe.pl/viewtopic.php?t=64690
bowmanek
Posty: 85
Rejestracja: 29 paź 2014, 01:05
Been thanked: 10 times

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: bowmanek »

Zamierzam na święta kupić Cykl Przeciwko Cieniowi i Spadkobierców Numenoru (podchodzą mi klimaty tych dodatków, ale ogromne znaczenie mają również wspaniałe arty). Bardzo interesuje mnie deck oparty na pułapkach. Czy istnieje w zasadach jakiś limit pułapek, które mogą być dołączone do przeciwnika, który pojawia się w strefie przeciwności? Czy można przydzielić tylko jedną, najwcześniej zagraną pułapkę, czy dołącza się je wszystkie? Ithilian Archer może cofnąć przeciwników ponownie do strefy przeciwności, co nie miałoby sensu, gdyby do przeciwnika były od razu dołączane wszystkie pułapki. Chyba, że chodzi tutaj o to, że możemy jego zdolność wykorzystać, kiedy zagramy pułapkę, a w fazie wyprawy nie pojawi się w Strefie Przeciwności żaden przeciwnik. Może mi to ktoś wyjaśnić?

Jeszcze pytanko odnośnie outlands. W SN jest jeden, w Obawach Namiestnika czterech plus bohater oczywiście, w lesie Duradan znowu jeden i jeszcze w Atak na Osgiliath mamy dodatek dający cechę outlands. W sumie 6 x3, bohater i dodatek dodający cechę. Czy wyszły jeszcze jakieś karty sprzymierzeńców wspierające ten typ talii?

W najnowszej części Sagi pojawi się bohater obniżający koszt zagrania pułapki o 1 (raz na turę) i pozwalający dociągnąć kartę, kiedy pułapka zostanie dołączona do przeciwnika. Epic.

Ktoś pisał, że się wypowiadam na temat Hobbita, a w niego nie grałem. Opierałem się na wpisach z forum galakty, w których jest wiele komentarzy nieprzychylnych grafikom i części rozwiązań zawartych w obu pudłach.

Miałem dzisiaj zabawną i jednocześnie dość przygnębiająca sytuację. Otóż przegrałem scenariusz Przeprawa przez Mroczną Puszczę. Obecnie mam tylko podstawkę, Khazad, Czatownika i Kamienne Podstawy Ziemi. Znudziło mnie już granie Duch/Wiedza w ustawieniu Glorfindel(niebieski)/Eowina/Aragorn(zielony), ewentualnie z Beravorą (ach ten dociąg kart) zamiast Eowiny. Tylko w takim ustawieniu byłem w stanie przejść wszystkie posiadane scenariusze, włącznie z okrutnie irytującym, ale jednocześnie bardzo ciekawym Czatownikiem (cholerne macki i wyczekiwanie na Górnika z Żelaznych Wzgórz). Postanowiłem zagrać klimatycznie "kombem" Aragorn (zielony - bo ma super grafikę)/Legolas/Gimli. Byłem akurat po obejrzeniu (chyba po raz dwudziesty) Dwóch Wież. Talia wynosiła zaledwie 30 kart, ale nie chciałem umieszczać w niej niczego na siłę. Poległem, zalały mnie obszary. Poczułem się jak totalny noob. Nie poddałem się i spróbowałem ponownie, udało się, ale uraz pozostał.
Spoiler:
uday
Posty: 726
Rejestracja: 11 wrz 2013, 23:08
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: uday »

Generalnie jeśli pułapki mają napisane "dołącz do pierwszego wroga wchodzącego go strefy przeciwności" (czy jak to tam było) i taki wróg wchodzi do strefy przeciwności to wszystkie się odpalają jednocześnie i wszystkie się podpinają do tego samego wroga. Nie ma też odgórnego, wbudowanego w zasady, limitu pułapek dołączonych do wroga (tak jak nie ma ogólnego limitu kart dodatków, które można dołączyć do konkretnej postaci). Osobiście nigdy nie grałem talią "na pułapki", ale ludzie talie tworzą, czyli pewno się da.

Do Outlands na razie więcej rzeczy nie wyszło, ale są inne karty, które dobrze tu współpracują (np. Elrond, czy Bardzo ciekawa historia). Ja zawsze jak siadam do Outlands to automatycznie wrzucam Hirluina i Elronda. Trzecia była zazwyczaj Beravora.

W mojej opinii grafiki w Hobbitach trzymają poziom, a Bilbo jest majstersztykiem (niby ten sam w obu wersjach, ale jednak inny). Fajnie, że się opierasz na cudzych opiniach, ale:
1. Przedstawiasz je w sposób wybiórczy, czyli nie jesteś obiektywny. Niektórzy mogliby się nawet pokusić o stwierdzenie, że próbujesz manipulować czyjąś opinią.
2. Nie są Twoje, więc jaką mają mieć niby wartość?
Srsly, jak sąsiad Ci powie, że schabowy w knajpie X jest do bani, to rozpowiesz wszystkim sąsiadom w okolicy, że schabowy w knajpie X jest do bani?
bowmanek
Posty: 85
Rejestracja: 29 paź 2014, 01:05
Been thanked: 10 times

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: bowmanek »

1. Pisząc o własnym guście i upodobaniach nie da się być obiektywnym. Zresztą obiektywizm dotyczy tylko kwestii niepodważalnych, czyli Saga Hobbit składa się z dwóch części, po 3 scenariusze w każdym, opiera się na wydarzeniach z "Hobbita" Tolkiena, zawiera X kart wspierających talię na krasnoludach itd. itp.
2. 170 zł z przesyłką. :D

Na cardgamedb widziałem zawartość praktycznie wszystkich dodatków. Zgodzę się, że Bilbo wygląda super. Przechodzi swoistą metamorfozę na lepsze, co widać w grafikach. Oczywiście spotkałem się z opiniami, że styl graficzny w tych dodatkach (raczej surowy i szarobury) pasuje do krasnoludów. To kwestia indywidualnego podejścia. Nie prowadziłem żadnej statystyki, ale na forum galakty opinie krytykujące poziom graficzny są raczej częstsze, od tych pozytywnych, ale i tak ustępują wpisom neutralnym. Ktoś woli blondynki, inny brunetki, a jeszcze inny rude. Dyskusja w tej materii może doprowadzić jedynie do konsensusu brzmiącego "każdy ma swój gust i sam decyduje na co wyda pieniądze".

Zacytuję fragment z poradnika xjoy na temat Górą i Dołem

"Muszę przyznać, że trzy zadania z rozszerzenia są trochę bez ładu i składu. Walka z trollami jest bardzo dobrze zrobiona, być może jeden z najlepszych scenariuszy, ale drugie i trzecie zadanie (walczące olbrzymy/trolle i przedstawienie gry w zagadki z Gollumem), podczas gdy przyjemne, ocierają się niestety o wielkość."

Pierwszy scenariusz to nowa wersja Starcia u Stóp Samotnej Skały. Całkiem fajny, ale jest jeden problem, szczegółowo opisany tutaj http://www.forum.galakta.pl/viewtopic.php?t=4969

Drugi scenariusz jest mocno nierówny. Po epickim pierwszym etapie, w drugim trochę wieje klapkiem (zamordujesz mnie za to zdanie).

Trzeci - zagadki z Gollumem - wymaga specyficznej talii i jest troszkę podobny do Czatownika, który jest moim ulubionym scenariuszem (jednocześnie najbardziej znienawidzonym).

Odnośnie Hobbita na progu nie spotkałem się z nieprzychylnymi komentarzami.

Teraz specjalnie dla Ciebie skrytykuję jeszcze kilka innych dodatków, opierając się na opiniach innych ludzi. :wink:

Wzgórza Emyn Muil to prawdopodobnie najgorszy scenariusz (poza tym, jak pierwszy raz zobaczyłem art Branda, to zrobiło mi się niedobrze).
Spadkobiercy Numenoru są strasznie trudnym dodatkiem i nie ma sensu się za nich zabierać bez sporej puli kart.
Część scenariuszy jest zdecydowanie mniej grywalna solo.
W Droga Mrocznieje jest tylko jeden bohater.

I jeszcze mały hejt na FFG. Bardzo boli mnie, że część kart z Podstawki nie występuje w trzech sztukach. Płacenie jakiś 220 złotych, dla około 40 kart, to lekka przesada, ale chyba kiedyś nie wytrzymam i się skuszę. Scenariusze w Core Set też słabe. Ostatni niegrywalny solo (chyba że ktoś jest masochistą), a drugi to najczęściej droga przez mękę (na samym Core, scenariusz dla umiarkowanych masochistów).
Spoiler:
Awatar użytkownika
siekan
Posty: 425
Rejestracja: 28 gru 2014, 09:47
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 4 times
Been thanked: 10 times
Kontakt:

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: siekan »

Mi osobiście lepiej gra się na dwie ręce, nawet jak gram solo. Czuć, że gra jest zrobiona pod dwóch a nie pod jednego gracza. Może i jest trochę więcej do ogarnięcia ale gra się dużo przyjemniej. No i zawsze to dwie talie do zbudowania a nie jedna co znaczy jeszcze więcej zabawy :)
Awatar użytkownika
Rune
Posty: 1171
Rejestracja: 04 gru 2011, 21:20
Lokalizacja: Tortuga
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: Rune »

"Morderstwo pod Rozbrykanym Kucykiem" już w moich łapach :)

Obrazek
Przystanek Planszówka - przystań dla wszystkich planszówkowych rozbójników morskich.
Chcę zdobyć
Oddam za talary
olsszak
Posty: 1825
Rejestracja: 05 lip 2015, 23:51
Lokalizacja: GDAŃSK
Has thanked: 19 times
Been thanked: 37 times

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: olsszak »

siekan pisze:Mi osobiście lepiej gra się na dwie ręce, nawet jak gram solo. Czuć, że gra jest zrobiona pod dwóch a nie pod jednego gracza. Może i jest trochę więcej do ogarnięcia ale gra się dużo przyjemniej. No i zawsze to dwie talie do zbudowania a nie jedna co znaczy jeszcze więcej zabawy :)
A nie gubisz się ?:) Gra solo jest dużo większym wyzwaniem. Nie powiem, że dla masochistow i nie wiem jak w kolejnych przygodach, ale mi na razie sprawia dużą przyjemność i konieczne jest budowanie bardziej uniwersalnych talii :)

Rune, podrzucisz jakieś hinty ?
Rabaty:
Planszostrefa - 11%
3Trolle - 7%
Mepel - 5%
Fancy but Functional - 10%
Awatar użytkownika
kamron6
Posty: 1106
Rejestracja: 23 sty 2010, 20:57
Has thanked: 49 times
Been thanked: 66 times

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: kamron6 »

Może ktoś mi wytłumaczyć na czym ten Fellowship polega?
Osoby z Wrocławia zapraszam do wrocławskiej grupy facebookowej zrzeszającej miłośników gier strategicznych i wojennych
Awatar użytkownika
Karh
Posty: 166
Rejestracja: 13 lis 2011, 13:01
Lokalizacja: Elbląg
Has thanked: 14 times
Been thanked: 1 time

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: Karh »

kamron6 pisze:Może ktoś mi wytłumaczyć na czym ten Fellowship polega?


http://galakta.pl/morderstwo-pod-rozbry ... ship-2015/
I was born too late
And I'll never be like you
Awatar użytkownika
kamron6
Posty: 1106
Rejestracja: 23 sty 2010, 20:57
Has thanked: 49 times
Been thanked: 66 times

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: kamron6 »

Bardziej się pytam na czym to polega, bo póki co zrozumiałem że przychodzę, płacę 75 zł i dostaje w odpowiednim sklepie te wszystkie rzeczy ;)
Osoby z Wrocławia zapraszam do wrocławskiej grupy facebookowej zrzeszającej miłośników gier strategicznych i wojennych
Awatar użytkownika
Muad'Dib
Posty: 1561
Rejestracja: 01 paź 2013, 20:53
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 63 times
Been thanked: 106 times

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: Muad'Dib »

Przychodzisz, płacisz a potem ogrywasz przygodę. Tylko teraz możesz mieć problem z dostaniem tego bo sklepy organizowały preordery dawno temu. Tzw Fellowship Event ma miejsce tylko w ten weekend w sklepach. Chyba, że któryś wziął więcej na stan i zostaną dla spóźnionych chętnych.
IMustNotFear.FearIsTheMind-Killer.FearIsTheLittle-death ThatBringsTotalObliteration.IWillFaceMyFear.
IWillPermitItToPassOverMeAndThroughMe.
AndWhenItHasGonePast,IWillTurnTheInnerEyeToSeeItsPath.
WhereTheFearHasGoneThereWillBeNothing. OnlyIWillRemain.
Awatar użytkownika
donmakaron
Posty: 3523
Rejestracja: 16 kwie 2009, 09:33
Has thanked: 198 times
Been thanked: 646 times

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: donmakaron »

Generalnie chodzi o spotkanie, wspólne granie, porównanie wyników i wrażeń. Lotr nie ma eventów turniejowych, więc trzeba sobie inaczej życie urozmaicać :) dodatkowo pokazuje to wydawcy zainteresowanie grą.
markus74
Posty: 33
Rejestracja: 04 kwie 2015, 17:44

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: markus74 »

Od około trzech tygodni ogrywam podstawkę i tutaj nasuwa mi się takie małe być może dla niektórych oczywiste pytanie. Tworząc talię mogę wtasować do niej tyle sztuk Gandalfa ile mieszam sfer ? Czyli np. talia składająca się z przywództwa i ducha mogę mieć maksymalnie dwie jego kopie ?
olsszak
Posty: 1825
Rejestracja: 05 lip 2015, 23:51
Lokalizacja: GDAŃSK
Has thanked: 19 times
Been thanked: 37 times

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: olsszak »

Nie, Gandalf jak kazdej innej karty gracza mozesz miec do 3 kopii w talii.
Rabaty:
Planszostrefa - 11%
3Trolle - 7%
Mepel - 5%
Fancy but Functional - 10%
ODPOWIEDZ