EURO - łatwe, lekkie i piekne

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
pike
Posty: 270
Rejestracja: 13 wrz 2014, 00:24
Lokalizacja: Gdzieś pomiędzy
Has thanked: 4 times
Been thanked: 14 times

Re: EURO - łatwe, lekkie i piekne

Post autor: pike »

Tyle, że Pokolenia to gra obecnie dostępna tylko z drugiego obiegu.
margielm
Posty: 102
Rejestracja: 16 wrz 2013, 18:17

EURO - łatwe, lekkie i piekne

Post autor: margielm »

Faktycznie, myślałem, że tylko z dodatkami są problemy. Nie jest to gra, moim zdaniem, aż tak rewelacyjna by na nią polować. Ale warto zaznaczyć, że jest w 100% niezależna językowo. Więc jeśli trafi się niemiecko/angielskie wydanie to brać.
Dodatkowo z tego co czytałem w innym wątku to szykują dodruk w tym/przyszłym roku.
Ostatnio zmieniony 11 lis 2015, 22:37 przez margielm, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
premek
Posty: 362
Rejestracja: 05 lis 2012, 14:23
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 2 times
Been thanked: 1 time

Re: EURO - łatwe, lekkie i piekne

Post autor: premek »

margielm pisze:Faktycznie, myślałem, że tylko z dodatkami są problemy. Nie jest to gra, moim zdaniem, aż tak rewelacyjna by na nią polować. Ale warto zaznaczyć, że jest w 100% niezależna językowo. Więc jeśli trafi się niemiecko/angielskie wydanie to brać.
Dodatkowo z tego co czytałem w innym wątku to szykują dodruk w tym roku.
Nowe wydanie jest już dostępne i z racji małych zmian nazywa się trochę inaczej - 'Nowe Pokolenia'
Awatar użytkownika
carlos
Posty: 573
Rejestracja: 20 sie 2012, 21:10
Lokalizacja: Głogów
Has thanked: 8 times
Been thanked: 8 times

Re: EURO - łatwe, lekkie i piekne

Post autor: carlos »

premek pisze:Nowe wydanie jest już dostępne i z racji małych zmian nazywa się trochę inaczej - 'Nowe Pokolenia'
To nie jest nowe wydanie... "Pokolenia" i "Nowe Pokolenia" to dwie zupełnie różne gry. Łączy je tylko tematyka.
Awatar użytkownika
elayeth
Posty: 1051
Rejestracja: 07 sty 2009, 16:29
Lokalizacja: Bydgoszcz
Has thanked: 175 times
Been thanked: 193 times

Re: EURO - łatwe, lekkie i piekne

Post autor: elayeth »

pattom pisze:Witam :-)

Chyba zdecyduję się na Viticulture, nie wiem czemu, jakoś podoba mi się wydanie :-)
Samo Viticulture jest świetne, z pewnością spodoba się żonie i córce, ale z dodatkiem Tuscany jest rewelacyjne...
margielm
Posty: 102
Rejestracja: 16 wrz 2013, 18:17

EURO - łatwe, lekkie i piekne

Post autor: margielm »

Czy świetność Viticulture naprawdę usprawiedliwienia jego cenę? Za te pieniądze można mieć 3 inne kapitalne gry. A do tego skoro mowa o niedostepnosci to gdzie można tę grę zdobyć?


Sent from my iPhone using Tapatalk
Awatar użytkownika
premek
Posty: 362
Rejestracja: 05 lis 2012, 14:23
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 2 times
Been thanked: 1 time

Re: EURO - łatwe, lekkie i piekne

Post autor: premek »

carlos pisze:
premek pisze:Nowe wydanie jest już dostępne i z racji małych zmian nazywa się trochę inaczej - 'Nowe Pokolenia'
To nie jest nowe wydanie... "Pokolenia" i "Nowe Pokolenia" to dwie zupełnie różne gry. Łączy je tylko tematyka.
Na bgg jest informacja, że Pokolenia zostały "Reimplemented By" Nowe Pokolenia - osobiście nie sprawdzałem różnic czytałem tylko tylko, że autor powprowadzał poprawki m.in. w mechanice.

Natomiast tego 'Viticulture' nie znałem - muszę poczytać o tej grze.
Awatar użytkownika
louiscyphre
Posty: 934
Rejestracja: 29 mar 2014, 18:21
Lokalizacja: okolice Jastrzębia-Zdroju
Has thanked: 97 times
Been thanked: 71 times

Re: EURO - łatwe, lekkie i piekne

Post autor: louiscyphre »

Może Pupile Podziemi albo Alchemicy?
Awatar użytkownika
Bea
Posty: 4478
Rejestracja: 28 lis 2012, 10:51
Lokalizacja: Skawina k/Krakowa
Been thanked: 6 times

Re: EURO - łatwe, lekkie i piekne

Post autor: Bea »

margielm pisze:A do tego skoro mowa o niedostepnosci to gdzie można tę grę zdobyć?


Sent from my iPhone using Tapatalk
Na przykład tu w preorderze: https://www.planszostrefa.pl/pl/p/Vitic ... ition/5336
Awatar użytkownika
Majek10
Posty: 782
Rejestracja: 15 wrz 2012, 11:29
Lokalizacja: Gdańsk
Been thanked: 1 time

Re: EURO - łatwe, lekkie i piekne

Post autor: Majek10 »

louiscyphre pisze:Może Pupile Podziemi albo Alchemicy?

To nie są gry z w miarę prostymi zasadami a o takie chodziło.
margielm
Posty: 102
Rejestracja: 16 wrz 2013, 18:17

Re: EURO - łatwe, lekkie i piekne

Post autor: margielm »

Ok. Czyli na razie nie jest dostępna. Ale przynajmniej cena jest normalniejsza.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Awatar użytkownika
carlos
Posty: 573
Rejestracja: 20 sie 2012, 21:10
Lokalizacja: Głogów
Has thanked: 8 times
Been thanked: 8 times

Re: EURO - łatwe, lekkie i piekne

Post autor: carlos »

premek pisze:Na bgg jest informacja, że Pokolenia zostały "Reimplemented By" Nowe Pokolenia - osobiście nie sprawdzałem różnic czytałem tylko tylko, że autor powprowadzał poprawki m.in. w mechanice.
W takim razie musisz mi uwierzyć na słowo. ;)

Jedyne mechaniczne powiązania to w zasadzie tylko kroniki i tor czasu... Reszta to już zupełnie inna bajka.
Ostatnio zmieniony 12 lis 2015, 08:53 przez carlos, łącznie zmieniany 1 raz.
pattom
Posty: 1428
Rejestracja: 23 sty 2010, 14:18
Lokalizacja: Wrocław

Re: EURO - łatwe, lekkie i piekne

Post autor: pattom »

elayeth pisze:
pattom pisze:Witam :-)

Chyba zdecyduję się na Viticulture, nie wiem czemu, jakoś podoba mi się wydanie :-)
Samo Viticulture jest świetne, z pewnością spodoba się żonie i córce, ale z dodatkiem Tuscany jest rewelacyjne...
Zamierzam kupić Viticulture: Essential Edition a tam już są elementy dodatku Tuscany: Expand the World of Viticulture.
pike
Posty: 270
Rejestracja: 13 wrz 2014, 00:24
Lokalizacja: Gdzieś pomiędzy
Has thanked: 4 times
Been thanked: 14 times

Re: EURO - łatwe, lekkie i piekne

Post autor: pike »

Kupisz co zechcesz, ale za 220 pln możesz mieć na przykład Rialto(Splendor), Lewisa&Clarka(Osadnicy-NE) i Mr.jack pocket. Każda inna, każda fajna i grywalna, więc ja bym się zastanowił. A jeśli bardzo chcesz worker plasement to w tej cenie kupisz np. Dungeons & Dragons Lords of Waterdeep i coś jeszcze i też nie będziesz żałował. Kupowanie nowości jest niestety dosyć kosztowne.
pattom
Posty: 1428
Rejestracja: 23 sty 2010, 14:18
Lokalizacja: Wrocław

Re: EURO - łatwe, lekkie i piekne

Post autor: pattom »

pike pisze:Kupisz co zechcesz, ale za 220 pln możesz mieć na przykład Rialto(Splendor), Lewisa&Clarka(Osadnicy-NE) i Mr.jack pocket. Każda inna, każda fajna i grywalna, więc ja bym się zastanowił. A jeśli bardzo chcesz worker plasement to w tej cenie kupisz np. Dungeons & Dragons Lords of Waterdeep i coś jeszcze i też nie będziesz żałował. Kupowanie nowości jest niestety dosyć kosztowne.
Tak wiem ale jakoś żadna z gier wymienionych przez Ciebie nie zauroczyła mnie wydaniem. Dungeons & Dragons Lords of Waterdeep zaś nie bardzo podoba mi się tematycznie, wolę D&D jako RPG albo Dice Masterowe turlanie :-). Miałem Ostadników: Narodziny Imperium i w tak nudą grę dawno nie grałem (no i jest po prostu brzydka w porównaniu z Viticulture: Essential Edition). A do tego Viticulture: Essential Edition wychodzi mi za 191 zł :-)
Awatar użytkownika
elayeth
Posty: 1051
Rejestracja: 07 sty 2009, 16:29
Lokalizacja: Bydgoszcz
Has thanked: 175 times
Been thanked: 193 times

Re: EURO - łatwe, lekkie i piekne

Post autor: elayeth »

No to jestem ciekaw Twoich wrażeń, choć trzeba troszkę poczekać.

Co do Lords of Waterdeep. Gra w sumie jest trochę "niezależna tematycznie" o ile można tak powiedzieć. Ja grając w nią czuję, że gram w typowe euro. Wysyłamy ludzi po zasoby, wykonujemy misje i rozbudowujemy miasto... Nie wiem czemu, ale u nas świetnie się sprawdza, choć gra jest nieco bardziej podobna (mechanicznie) do Epoki Kamiennej i Agricoli niż Viticulture (w kwestii zbierania zasobów - moim zdaniem).
Awatar użytkownika
Gromb
Posty: 2834
Rejestracja: 08 paź 2015, 19:09
Lokalizacja: Katowice
Has thanked: 849 times
Been thanked: 364 times

Re: EURO - łatwe, lekkie i piekne

Post autor: Gromb »

A ja poleciłbym Craftsmen'a. Jedynie czas gry może odstraszyć. Za to cena was przyciągnie.
The Corps Is Mother, the Corps Is Father
pattom
Posty: 1428
Rejestracja: 23 sty 2010, 14:18
Lokalizacja: Wrocław

Re: EURO - łatwe, lekkie i piekne

Post autor: pattom »

Bardzo wszystkim dziękuję za rady i opinie o poszczególnych grach.

Wybór nie był prosty a prostej gry euro szukałem :-)

Kupiłem w przedsprzedaży Viticulture: Essential Edition. Gra urzekła mnie pięknym wydaniem i opiniami, że nie jest bardzo trudna. Kupiłem ją głównie do rodzinnej gry ale pewnie i znajomym planszówkożercą pokażę przy okazji. Mam nadzieję, że gra sprawi nam dużo radości :-)
pike
Posty: 270
Rejestracja: 13 wrz 2014, 00:24
Lokalizacja: Gdzieś pomiędzy
Has thanked: 4 times
Been thanked: 14 times

Re: EURO - łatwe, lekkie i piekne

Post autor: pike »

Nie mówię, że to zły wybór, bo gra i mnie zainteresowała. Tyle, że ja wrócę do niej jak będzie za 140-150 pln max, bo gier w które bym chciał zagrać jest multum, a kołderka za krótka by mieć wszystko to, co by się chciało. :wink:
pattom
Posty: 1428
Rejestracja: 23 sty 2010, 14:18
Lokalizacja: Wrocław

Re: EURO - łatwe, lekkie i piekne

Post autor: pattom »

pike pisze:Nie mówię, że to zły wybór, bo gra i mnie zainteresowała. Tyle, że ja wrócę do niej jak będzie za 140-150 pln max, bo gier w które bym chciał zagrać jest multum, a kołderka za krótka by mieć wszystko to, co by się chciało. :wink:

Ja raczej bardzo ostrożnie wybieram gry, nie mam ciśnienia na wszystko co wychodzi, lubię bardzo gry kościane i karciane (co widać w moim małym zbiorze) do tej pory raczej unikałem gier euro ale żona i córka lubią więc jedna solidna pozycja może być w domu :-)
pattom
Posty: 1428
Rejestracja: 23 sty 2010, 14:18
Lokalizacja: Wrocław

Re: EURO - łatwe, lekkie i piekne

Post autor: pattom »

Jeszcze wrócę do tematu mimo, że kupiłem już grę euro, ładną i nietrudną :-) (Viticulture: Essential Edition).

Mam pytanie jak Waszym zdaniem sprawdzają się w gronie rodzinnym (dwie osoby dorosłe i Maryśka 10 lat) gry: Pokolenia i Istambuł ?
Awatar użytkownika
rastula
Posty: 10023
Rejestracja: 04 sty 2012, 01:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1277 times
Been thanked: 1309 times

Re: EURO - łatwe, lekkie i piekne

Post autor: rastula »

Pokolenia są bardzo dobrą grą z ciekawymi wyborami, które na dodatek są wielowymiarowe ( bo raz to jaką akcję z planszy wykonać a dwa to jaką kosteczkę wziąć, która będzie potrzebna do kolejnych działań) - jedyny problem ( dla gracza to raczej "smaczek") to dość silna , choć nie bezpośrednia negatywna interakcja ( nie ma bata - będziesz zabierał córce "dobre" kostki i zmuszał ją do brania "zarazy") i mechanika śmierci - twoje meeple będą w trakcie gry umierać... tak więc sam musisz zdecydować, czy twoja córka "zniesie" w grze takie rzeczy.
pattom
Posty: 1428
Rejestracja: 23 sty 2010, 14:18
Lokalizacja: Wrocław

Re: EURO - łatwe, lekkie i piekne

Post autor: pattom »

rastula pisze:Pokolenia są bardzo dobrą grą z ciekawymi wyborami, które na dodatek są wielowymiarowe ( bo raz to jaką akcję z planszy wykonać a dwa to jaką kosteczkę wziąć, która będzie potrzebna do kolejnych działań) - jedyny problem ( dla gracza to raczej "smaczek") to dość silna , choć nie bezpośrednia negatywna interakcja ( nie ma bata - będziesz zabierał córce "dobre" kostki i zmuszał ją do brania "zarazy") i mechanika śmierci - twoje meeple będą w trakcie gry umierać... tak więc sam musisz zdecydować, czy twoja córka "zniesie" w grze takie rzeczy.
Na właśnie to mnie trochę martwi.
Awatar użytkownika
rastula
Posty: 10023
Rejestracja: 04 sty 2012, 01:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1277 times
Been thanked: 1309 times

Re: EURO - łatwe, lekkie i piekne

Post autor: rastula »

weź Takenoko - córka będzie zachwycona ...w dodatku to nawet małe pandy się rodzą ;D...

gra jest na luzie, ale idealna żeby pograć w rodzinnym gronie


doczytałem że kościanki mogą być...

fajnym tytułem jest "Lewis & Clark Odkrycia"
misioooo
Posty: 5114
Rejestracja: 19 sty 2012, 08:42
Been thanked: 3 times

Re: EURO - łatwe, lekkie i piekne

Post autor: misioooo »

No i Curse of the Black Dice z zajebiaszczymi kostkami, w pirackich klimatach :) Można się bawić kooperacyjnie, można też porywalizować kooperacyjnie i kilka wrednych zagrań użyć. Nadaje się wg mnie dla każdego - małego i dużego.
Sprzedam / wymienięKeyflower+dodatki, Nemo's War, Alien Uprising, Hunt Unknown Quarry, inne
ODPOWIEDZ