Mini Cywilizacja

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
Rocy7
Posty: 5456
Rejestracja: 05 maja 2013, 14:10
Lokalizacja: Warszawa / Kobyłka
Been thanked: 5 times

Re: Mini Cywilizacja

Post autor: Rocy7 »

Hmm skoro karty leca losowo to mam pytanie
Tycjan pisze: większa liczba kart znacząco wpływa na przyjemność rozgrywki. W grach, które wykorzystują mechanikę zazębiania się zdolności/możliwości lokacji, dodatkowe karty są czymś nieodzownym dla miłośników takich tytułów. Dodatkowo większa liczba kart pozwala na rozegranie dłuższych wariantów gry, które różnią się końcową liczbą wybudowanych budynków i lokacji. Więcej kart to więcej możliwości.
czy wieksza liczba roznych kart to wiecej opcji czy wystarczy jedynie wieksza liczba kart?;)
Awatar użytkownika
Wookie
Posty: 935
Rejestracja: 19 gru 2008, 12:23
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Mini Cywilizacja

Post autor: Wookie »

tomb pisze:Ja gratuluję pomysłu. Chciałbym też zapytać Wookiego, czy nie boi się szpili przeszywającej serce projektanta, jeśli tak ekskluzywny tytuł nie będzie wystarczający wabikiem dla klientów?
Czasem trochę się boi :)

Ale brak zakupu nie będzie oznaczał, że gra się nie spodobała, tylko raczej, że nie działa ten rodzaj reklamy. Recenzje na razie są pozytywne / bardzo pozytywne, także wiem, że gra sama w sobie jest dobra (lepsza od moich poprzednich :D
Rocy7 pisze:czy wieksza liczba roznych kart to wiecej opcji czy wystarczy jedynie wieksza liczba kart?;)
Wystarczy większa liczba kart, bo można używać 2 kopii tej samej karty. Ale te 20-30 kart to już naprawdę sporo :)

Więcej szczegółów, łącznie z instrukcją do wydruku i wideo, znajdziesz tutaj
Awatar użytkownika
detrytusek
Posty: 7340
Rejestracja: 04 maja 2015, 12:00
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 460 times
Been thanked: 1116 times

Re: Mini Cywilizacja

Post autor: detrytusek »

ja mam jeszcze inne pytanie. Cały asortyment 3 gier jest na wstępie przeceniony i np. Dobble z 60 zł na 52. Mam rozumieć, że jak przecena się skończy to gra będzie kosztować 60 zeta?? Czy to będzie taka "sztuczna promocja" na zawsze?
"Nie ma sensu wiara w rzeczy, które istnieją."

Do sprzedania: Obsession + dodatki, Gaia Project, Roll Camera

Wątek sprzedażowy
Awatar użytkownika
Wookie
Posty: 935
Rejestracja: 19 gru 2008, 12:23
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Mini Cywilizacja

Post autor: Wookie »

Na razie nie planujemy podniesienia cen :)
Awatar użytkownika
ronin
Posty: 82
Rejestracja: 16 sie 2013, 12:56
Lokalizacja: Łódź

Re: Mini Cywilizacja

Post autor: ronin »

To już widzę jak zacznie się wymiana kart ;) Dice Master to małe piwko przy tym :D
Już mam | Do kupienia
♠ ♥ ♣ ♦ Doomtown ♦ ♣ ♥ ♠
۞ ۞ Summoner Wars ۞ ۞
Awatar użytkownika
Wookie
Posty: 935
Rejestracja: 19 gru 2008, 12:23
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Mini Cywilizacja

Post autor: Wookie »

Jak wszystko się rozkręci to nie wykluczamy jakiś działań, żeby zorganizować jakieś miejsce dla grających i kolekcjonujących Mini Cywilizację :)
Awatar użytkownika
KubaP
Posty: 5834
Rejestracja: 22 wrz 2010, 15:57
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 137 times
Been thanked: 409 times

Re: Mini Cywilizacja

Post autor: KubaP »

Bea pisze: No i zawsze się zastanawiam, dlaczego ktoś się decyduje na zakup droższej gry. Z niewiedzy? Z premedytacją? (nie liczę tu zakupów łączonych, gdzie droższą grę się kupuje przy okazji tańszego zakupu, aby wszystko zamówić w jednym sklepie. Są sklepy gdzie wszystko jest droższe. :roll: )
Hm.

Żeby wspierać swój FLGS? Żeby dawać zarobić tym, którzy oferują coś fajnego? Żeby zamiast pożałować dwóch złotych kupić w sklepie, który sprzedaje dwa złote taniej, ale za to jest stały, fajny kontakt z nim?

Kasa to nie jest wszystko.

Zawsze się zastanawiam, dlaczego ktoś decyduje się kupić za wszelką cenę najtaniej.
Awatar użytkownika
Wookie
Posty: 935
Rejestracja: 19 gru 2008, 12:23
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Mini Cywilizacja

Post autor: Wookie »

KubaP pisze: Żeby wspierać swój FLGS?
Musiałem sprawdzić co to znaczy FLGS

Ja chcę raczej robić FIGS albo FWGS :)
Awatar użytkownika
Bea
Posty: 4478
Rejestracja: 28 lis 2012, 10:51
Lokalizacja: Skawina k/Krakowa
Been thanked: 6 times

Re: Mini Cywilizacja

Post autor: Bea »

KubaP pisze:
Bea pisze: No i zawsze się zastanawiam, dlaczego ktoś się decyduje na zakup droższej gry. Z niewiedzy? Z premedytacją? (nie liczę tu zakupów łączonych, gdzie droższą grę się kupuje przy okazji tańszego zakupu, aby wszystko zamówić w jednym sklepie. Są sklepy gdzie wszystko jest droższe. :roll: )
Hm.

Żeby wspierać swój FLGS? Żeby dawać zarobić tym, którzy oferują coś fajnego? Żeby zamiast pożałować dwóch złotych kupić w sklepie, który sprzedaje dwa złote taniej, ale za to jest stały, fajny kontakt z nim?
Problem tylko jest taki, że te tanie sklepy u nas, są równie dobre jak te drogie. Stąd moje zdziwienie.
Awatar użytkownika
KubaP
Posty: 5834
Rejestracja: 22 wrz 2010, 15:57
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 137 times
Been thanked: 409 times

Re: Mini Cywilizacja

Post autor: KubaP »

Bea pisze:
KubaP pisze:
Bea pisze: No i zawsze się zastanawiam, dlaczego ktoś się decyduje na zakup droższej gry. Z niewiedzy? Z premedytacją? (nie liczę tu zakupów łączonych, gdzie droższą grę się kupuje przy okazji tańszego zakupu, aby wszystko zamówić w jednym sklepie. Są sklepy gdzie wszystko jest droższe. :roll: )
Hm.

Żeby wspierać swój FLGS? Żeby dawać zarobić tym, którzy oferują coś fajnego? Żeby zamiast pożałować dwóch złotych kupić w sklepie, który sprzedaje dwa złote taniej, ale za to jest stały, fajny kontakt z nim?
Problem tylko jest taki, że te tanie sklepy u nas, są równie dobre jak te drogie. Stąd moje zdziwienie.
Mam zupełnie inne obserwacje i doświadczenia ;)
Awatar użytkownika
Trolliszcze
Posty: 4784
Rejestracja: 25 wrz 2011, 18:25
Has thanked: 69 times
Been thanked: 1040 times

Re: Mini Cywilizacja

Post autor: Trolliszcze »

Polskie tanie sklepy są dobre, kiedy mają towar na stanie. Kiedy go nie mają (a na przykład o tym zapomniały), przestają być dobre.
Nie twierdzę, że wszystkie, ale mógłbym wymienić co najmniej kilka, w tym te najbardziej popularne.
Awatar użytkownika
ronin
Posty: 82
Rejestracja: 16 sie 2013, 12:56
Lokalizacja: Łódź

Re: Mini Cywilizacja

Post autor: ronin »

KubaP pisze:Mam zupełnie inne obserwacje i doświadczenia ;)
Też tak uważam. Jak coś jest na stanie to jest OK. Przedpremierowo to już loteria. A ja jestem cięty na cwaniactwo :D
Już mam | Do kupienia
♠ ♥ ♣ ♦ Doomtown ♦ ♣ ♥ ♠
۞ ۞ Summoner Wars ۞ ۞
Awatar użytkownika
rastula
Posty: 10023
Rejestracja: 04 sty 2012, 01:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1277 times
Been thanked: 1309 times

Re: Mini Cywilizacja

Post autor: rastula »

ronin pisze:
KubaP pisze:Mam zupełnie inne obserwacje i doświadczenia ;)
Też tak uważam. Jak coś jest na stanie to jest OK. Przedpremierowo to już loteria. A ja jestem cięty na cwaniactwo :D
No sorry - ale nawet w najlepszych sklepach termin premiery potrafi się zmieniać kilkukrotnie... tylko co ma do tego sklep?

Właściciel sklepu może być fajny i miły, możemy się nawet kumplować trochę, ale to nie powód żebym przepłacał ( zbytnio, bo nie o 2 zł. chodzi). Jak mam problem z ceną, to się pytam - "a za tyle?", a on mówi "nie", to ja się nie obrażam... kurde, biznes is biznes.

Może gdyby w moim pobliżu były jakieś fajne sklepy lokalne to bym je wspierał ... ale właściwie, to nie ma... no teraz jest wookie - tylko jego profil gracza ciążący ostatnio w stronę party games ( taka robota) mi nie pasuje.
Awatar użytkownika
Wookie
Posty: 935
Rejestracja: 19 gru 2008, 12:23
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Mini Cywilizacja

Post autor: Wookie »

rastula pisze: Może gdyby w moim pobliżu były jakieś fajne sklepy lokalne to bym je wspierał ... ale właściwie, to nie ma... no teraz jest wookie - tylko jego profil gracza ciążący ostatnio w stronę party games ( taka robota) mi nie pasuje.
Widziałeś wczorajszą recenzję Kawerny? :) (musiałbym ci pokazać, co z Essen przywiozłem)

A zaczynamy od gier imprezowych, bo się nam rok akademicki zaczął niedawno...
Awatar użytkownika
rastula
Posty: 10023
Rejestracja: 04 sty 2012, 01:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1277 times
Been thanked: 1309 times

Re: Mini Cywilizacja

Post autor: rastula »

Wookie pisze:
rastula pisze: Może gdyby w moim pobliżu były jakieś fajne sklepy lokalne to bym je wspierał ... ale właściwie, to nie ma... no teraz jest wookie - tylko jego profil gracza ciążący ostatnio w stronę party games ( taka robota) mi nie pasuje.
Widziałeś wczorajszą recenzję Kawerny? :) (musiałbym ci pokazać, co z Essen przywiozłem)

A zaczynamy od gier imprezowych, bo się nam rok akademicki zaczął niedawno...

widziałem,

Domyślam się, że grasz w cięższe tytuły, śledzę YT od wielu lat, ale myślę że ze względu na pracę / działalność częściej grasz w lekkie socjalizujące tytuły...to nie zarzut.
Awatar użytkownika
Trolliszcze
Posty: 4784
Rejestracja: 25 wrz 2011, 18:25
Has thanked: 69 times
Been thanked: 1040 times

Re: Mini Cywilizacja

Post autor: Trolliszcze »

Terminy to nie wszystko, ważny jest też sposób załatwiania spraw, kontakt itd., a z tym bywa różnie. Nie naciąłeś się do tej pory? To fajnie, może dopiero Cię to czeka :D
Awatar użytkownika
Wookie
Posty: 935
Rejestracja: 19 gru 2008, 12:23
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Mini Cywilizacja

Post autor: Wookie »

rastula pisze: widziałem,

Domyślam się, że grasz w cięższe tytuły, śledzę YT od wielu lat, ale myślę że ze względu na pracę / działalność częściej grasz w lekkie socjalizujące tytuły...to nie zarzut.
to prawda, często brakuje czasu na ciężkie gry
Awatar użytkownika
vojtas
Posty: 1785
Rejestracja: 10 wrz 2013, 21:28
Has thanked: 23 times
Been thanked: 83 times

Re: Mini Cywilizacja

Post autor: vojtas »

@Wookie

Gdybym kupił u Ciebie grę, ale po kilku dniach chciał zwrócić już rozpakowaną (ale nieużywaną), to przyjmiesz?
Awatar użytkownika
Wookasch
Posty: 131
Rejestracja: 10 sty 2015, 23:37
Lokalizacja: Berlin
Has thanked: 4 times
Been thanked: 2 times

Re: Mini Cywilizacja

Post autor: Wookasch »

Trolliszcze pisze:Terminy to nie wszystko, ważny jest też sposób załatwiania spraw, kontakt itd.,
Pelna zgoda, do tego dostepne formy platnosci.
Ja swojego stalego sklepu nie zmienie nawet, jesli bedzie drozszy niz inne bo ze wspolpracy jestem bardzo zadowolony.

Wookiemu zycze powodzenia, ciekawy koncept na promocje oraz dobor asortymentu (tematyczny wybor wartych wg. niego uwagi gier). Licze jedynie, ze bedzie sie z grami obchodzil lepiej niz z wlasnymi na filmikach (rzucanie pudelkami etc.). ;)
Awatar użytkownika
Wookie
Posty: 935
Rejestracja: 19 gru 2008, 12:23
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Mini Cywilizacja

Post autor: Wookie »

Wookasch pisze: Wookiemu zycze powodzenia, ciekawy koncept na promocje oraz dobor asortymentu (tematyczny wybor wartych wg. niego uwagi gier). Licze jedynie, ze bedzie sie z grami obchodzil lepiej niz z wlasnymi na filmikach (rzucanie pudelkami etc.). ;)

Muszę się powstrzymywać, ale grami w firmie nie rzucam :)

Ale moja prywatna kolekcja często 'lata' po pokoju :D

Dla tych, co jeszcze nie widzieli:
https://www.youtube.com/watch?v=yHdoODp7qwU
Awatar użytkownika
Gambit
Posty: 5246
Rejestracja: 28 cze 2006, 12:50
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 528 times
Been thanked: 1852 times
Kontakt:

Re: Mini Cywilizacja

Post autor: Gambit »

Pozwolę sobie na spory offtopic i zostawię tu linki do mojej wideorecenzji Mini Cywilizacji. Tak, na wszelki wypadek.
Obejrzyj na ZnadPlanszy
Obejrzyj na YouTube
Awatar użytkownika
Wookie
Posty: 935
Rejestracja: 19 gru 2008, 12:23
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Mini Cywilizacja

Post autor: Wookie »

Gambit pisze:Pozwolę sobie na spory offtopic
Parsknąłem śmiechem, aż w biurze na mnie dziwnie zaczęli patrzeć :)
ramirez78
Posty: 121
Rejestracja: 27 gru 2013, 12:06
Lokalizacja: Gliwice

Re: Mini Cywilizacja

Post autor: ramirez78 »

A jaki typ koszulek pasuje do kart? Nie mogę tego nigdzie znaleźć.
Awatar użytkownika
mauserem
Posty: 1817
Rejestracja: 26 lis 2014, 09:37
Has thanked: 253 times
Been thanked: 165 times
Kontakt:

Re: Mini Cywilizacja

Post autor: mauserem »

ramirez78 pisze:A jaki typ koszulek pasuje do kart? Nie mogę tego nigdzie znaleźć.
hah! jak myślicie, czy to sarkazm? :D


Tapnięte z Ciapciaka, albo odwrotnie?
Awatar użytkownika
mikeyoski
Posty: 1524
Rejestracja: 08 lut 2015, 00:32
Has thanked: 278 times
Been thanked: 172 times
Kontakt:

Re: Mini Cywilizacja

Post autor: mikeyoski »

Zapraszam do naszej recenzji

Tapnięte z mojego T800
ODPOWIEDZ