Kawerna czy Hansa Teutonica?

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
Awatar użytkownika
Racuszny
Posty: 21
Rejestracja: 26 gru 2014, 22:54
Has thanked: 5 times

Kawerna czy Hansa Teutonica?

Post autor: Racuszny »

Myślę nad kupnem tytułu o dobrej regrywalności, jednocześnie oferującego mnogość możliwych strategii. Pierwotnie wybór padł na Hansę Teutonicę ze względu na ponoć dosyć ofensywny charakter interakcji pomiędzy graczami podczas rozgrywki (co lubię), ale doszedłem do wniosku, że pozostałym ludziom może nie podejść do gustu "suchość" tej pozycji. Z tego powodu przyglądam się teraz Kawernie; fajny i działający theme, wielość taktyk... jedynie tej interakcji mało, ale to nie jest aż taki problem. Chciałem zapytać w tym wypadku o najważniejszą rzecz: która z tych gier oferuje większe pole do popisu na poziomie kombinowania? Czy w obu przypadkach z czasem zaczyna grać się lepiej i można "podkręcać" swoją strategię tak by nabijać większe ilości punktów?
Awatar użytkownika
detrytusek
Posty: 7340
Rejestracja: 04 maja 2015, 12:00
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 460 times
Been thanked: 1116 times

Re: Kawerna czy Hansa Teutonica?

Post autor: detrytusek »

Racuszny pisze:Myślę nad kupnem tytułu o dobrej regrywalności, jednocześnie oferującego mnogość możliwych strategii. Pierwotnie wybór padł na Hansę Teutonicę ze względu na ponoć dosyć ofensywny charakter interakcji pomiędzy graczami podczas rozgrywki (co lubię), ale doszedłem do wniosku, że pozostałym ludziom może nie podejść do gustu "suchość" tej pozycji. Z tego powodu przyglądam się teraz Kawernie; fajny i działający theme, wielość taktyk... jedynie tej interakcji mało, ale to nie jest aż taki problem. Chciałem zapytać w tym wypadku o najważniejszą rzecz: która z tych gier oferuje większe pole do popisu na poziomie kombinowania? Czy w obu przypadkach z czasem zaczyna grać się lepiej i można "podkręcać" swoją strategię tak by nabijać większe ilości punktów?
nie będę ściemniał bo Hansy nie znam ale w Kawernie tego jest mnóstwo kombinowania, mnogość ścieżek by to osiągnąć i jak najbardziej można podkręcać swoje wyniki. Pod tymi względami to gra niemal idealna.
"Nie ma sensu wiara w rzeczy, które istnieją."

Do sprzedania: Obsession + dodatki, Gaia Project, Roll Camera

Wątek sprzedażowy
ODPOWIEDZ