Eldritch Horror: Przedwieczna Groza (Corey Konieczka, Nikki Valens)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
carosh
Posty: 51
Rejestracja: 08 kwie 2011, 13:42
Has thanked: 1 time

Re: Eldritch Horror

Post autor: carosh »

Kolejny news od FFG: Link
smalco
Posty: 287
Rejestracja: 17 mar 2015, 14:06
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Re: Eldritch Horror

Post autor: smalco »

A tu kolejna porcja informacji na temat najnowszego dodatku Link
Awatar użytkownika
level up strefa
Posty: 95
Rejestracja: 12 lis 2015, 12:39
Lokalizacja: Warszawa

Re: Eldritch Horror

Post autor: level up strefa »

Jeśli ktoś byłby zainteresowany to TUTAJ można znaleźć przetłumaczony ostatni artykuł o dodatku Pod piramidami
Awatar użytkownika
Racuszny
Posty: 21
Rejestracja: 26 gru 2014, 22:54
Has thanked: 5 times

Re: Eldritch Horror

Post autor: Racuszny »

Mam pytanie: przetestował ktoś Strange Remnants i potrafi powiedzieć, co ten mały dodatek zmienia w rozgrywce? Pierwsze mniejsze rozszerzenie (ZW) uważam za must-have ze względu na to, że zauważalnie poprawia regrywalność, ale w sumie poza dodaniem większej liczby kart spotkań praktycznie nic ono nie zmienia. Czy podobnie jest ze SR? Zastanawiam się czy zrobić sobie prezent na święta jeżeli wydadzą to po polsku przed nowym rokiem ; )
smalco
Posty: 287
Rejestracja: 17 mar 2015, 14:06
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Re: Eldritch Horror

Post autor: smalco »

To fakt FFG potrafi o siebie zadbać. Dobrze by było założyć temat o pustce w pudełkach z dodatkami. Wiem, że to trochę nie na temat ale strasznie mnie irytuje gdy otwieram pudło nowej gry i widzę pustki w pudle oraz zapowiedzi tysiąca dodatków. Są tacy wydawcy którzy zaraz na starcie pozostawiają przestrzeń na dodatki albo celowe rozbijanie gry na małe dodatki. Wiadomo wydawca też coś jeść musi.
Awatar użytkownika
level up strefa
Posty: 95
Rejestracja: 12 lis 2015, 12:39
Lokalizacja: Warszawa

Re: Eldritch Horror

Post autor: level up strefa »

FFG szaleje i znów dodali nowy artykuł o dodatku "pod piramidami": Stronger Together
Awatar użytkownika
Bary
Posty: 3064
Rejestracja: 18 sty 2015, 14:25
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 73 times
Been thanked: 47 times
Kontakt:

Re: Eldritch Horror

Post autor: Bary »

Galakta zapowiada Tajemnicze Ruiny: http://galakta.pl/eksploruj-tajemnicze-ruiny.
Mój blog na ZnadPlanszy
Recenzja Cooper Island na ZnadPlanszy

Kupię dodatek Hobbit: Na Progu do WP LCG!
Awatar użytkownika
RUNner
Posty: 4164
Rejestracja: 02 lip 2013, 12:25
Has thanked: 577 times
Been thanked: 1030 times

Re: Eldritch Horror

Post autor: RUNner »

Czy dobrze widzę że ten dodatek nie wprowadza żadnej dodatkowej planszy?
Nie marnuję już czasu. Wolę grać ;)
Sprzedam https://www.gry-planszowe.pl/viewtopic.php?t=64690
Awatar użytkownika
Bary
Posty: 3064
Rejestracja: 18 sty 2015, 14:25
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 73 times
Been thanked: 47 times
Kontakt:

Re: Eldritch Horror

Post autor: Bary »

RUNner pisze:Czy dobrze widzę że ten dodatek nie wprowadza żadnej dodatkowej planszy?
Tak, małe dodatki nie wprowadzają nowych plansz.
Mój blog na ZnadPlanszy
Recenzja Cooper Island na ZnadPlanszy

Kupię dodatek Hobbit: Na Progu do WP LCG!
Awatar użytkownika
Toudi
Posty: 1090
Rejestracja: 02 lis 2009, 10:21
Has thanked: 4 times
Been thanked: 2 times

Re: Eldritch Horror

Post autor: Toudi »

RUNner pisze:Czy dobrze widzę że ten dodatek nie wprowadza żadnej dodatkowej planszy?
Tak.
Co drugi dodatek jest duzy i ma plansze :)
Awatar użytkownika
RUNner
Posty: 4164
Rejestracja: 02 lip 2013, 12:25
Has thanked: 577 times
Been thanked: 1030 times

Re: Eldritch Horror

Post autor: RUNner »

W takim razie dodatek trafi do mojej listy życzeń, pod warunkiem że zagram wreszcie w podstawkę! Kupiłem dawno temu i nawet mam planszę w oryginalnej folii.
Nie marnuję już czasu. Wolę grać ;)
Sprzedam https://www.gry-planszowe.pl/viewtopic.php?t=64690
Awatar użytkownika
Epyon
Posty: 1164
Rejestracja: 30 mar 2012, 08:07
Lokalizacja: Tychy
Been thanked: 8 times

Re: Eldritch Horror

Post autor: Epyon »

RUNner pisze:W takim razie dodatek trafi do mojej listy życzeń, pod warunkiem że zagram wreszcie w podstawkę! Kupiłem dawno temu i nawet mam planszę w oryginalnej folii.
SHAME! ;)

A zapowiedź dodatku cieszy, oby tylko tym razem udało się go wydać bez błędów. ;) No i szkoda, że tak późno...
Awatar użytkownika
level up strefa
Posty: 95
Rejestracja: 12 lis 2015, 12:39
Lokalizacja: Warszawa

Re: Eldritch Horror

Post autor: level up strefa »

Skoro mowa o dodatkach to czy widzieliście już fanowski dodatek: Children of Yuggoth? Wygląda bardzo dobrze.
Czy ktoś go może już wypróbował?
myceK
Posty: 56
Rejestracja: 20 sie 2014, 17:40
Lokalizacja: Wrocław

Re: Eldritch Horror

Post autor: myceK »

Widziałem ale jeszcze nie przymierzałem się fajnie było by to przełożyć na PL ;)

A ja mam pytanie z innej beczki:
Testował ktoś to ?
http://www.sklep-onyks.pl/pl/p/e-Raptor ... rror/12756
Trochę nie podoba mi się ze kata postaci jest delikatnie przysłonięta.
Awatar użytkownika
level up strefa
Posty: 95
Rejestracja: 12 lis 2015, 12:39
Lokalizacja: Warszawa

Re: Eldritch Horror

Post autor: level up strefa »

Kusi mnie by siąść właśnie i to sobie przetłumaczyć, ale nie wiem jakby było z wydrukowaniem tego aby się nie odróżniało od reszty :(

A co do podstawki to ciekawy pomysł, ale wg mnie zajmuje bardzo dużo miejsca i w momencie śmierci bohatera chyba jest więcej zabawy z wyciąganiem wszystkiego i wkładaniem nowych kart niż jak normalnie.
Awatar użytkownika
Olgierdd
Posty: 1836
Rejestracja: 23 lut 2010, 15:25
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 81 times
Been thanked: 92 times

Re: Eldritch Horror

Post autor: Olgierdd »

Czy małe dodatki po Zaginionej Wiedzy posiadają jakieś elementy tylko kompatybilne z dużymi dodatkami?
myceK
Posty: 56
Rejestracja: 20 sie 2014, 17:40
Lokalizacja: Wrocław

Re: Eldritch Horror

Post autor: myceK »

Wydaje mi się ze jak w koszulki się wpakuje to nie będzie się aż tak wyróżniać.

Z tego co widzę chyb wszystkie karty są tematyczne (tylko do tego przedwiecznego) czyli łatwo będzie dołączyć go do gry a później oddzielić.

@Olgierdd
Nie do końca rozumiem. Nie było innych małych dodatków od FF jeszcze w PL.

Ale zasada jest zawsze taka że każdy dodatek mam karty które można wykorzystywać z innymi rozszerzeniami, oraz karty przeznaczone tylko i wyłącznie do danego przedwiecznego którego otrzymujemy z kupionym dodatkiem.
Awatar użytkownika
Olgierdd
Posty: 1836
Rejestracja: 23 lut 2010, 15:25
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 81 times
Been thanked: 92 times

Re: Eldritch Horror

Post autor: Olgierdd »

myceK pisze:@Olgierdd
Nie do końca rozumiem. Nie było innych małych dodatków od FF jeszcze w PL.

Ale zasada jest zawsze taka że każdy dodatek mam karty które można wykorzystywać z innymi rozszerzeniami, oraz karty przeznaczone tylko i wyłącznie do danego przedwiecznego którego otrzymujemy z kupionym dodatkiem.
Po polsku nie, ale angielska wersja jest na sklepowych półkach i może ktoś już się orientuje.
Po przygodach z Horrorem w Arkham duże dodatki mnie nie interesują i jestem ciekaw, czy kupując Strange Remnants dostanę w pudełku elementy niegrywalne bez Gór Szaleństwa czy Zaginionej Wiedzy.
myceK
Posty: 56
Rejestracja: 20 sie 2014, 17:40
Lokalizacja: Wrocław

Re: Eldritch Horror

Post autor: myceK »

Tez posiadam Horror w Arkham i powiem ci ze duże dodatki w Eldritch maja zupełnie inna mechanikę, panowie wyciągnęli wnioski z AH.

Wygląda na to że duże dodatki nie będą się łączyć i jak na razie nie wprowadzaj nowych rewolucyjnych zasad czy nowych elementów mechaniki do zapamiętania jak to było w AH od których mogła rozboleć głowa. Umożliwiają jedynie wprowadzenie lepszego klimatu pod danego „tematycznego” przedwiecznego, poprzez nowe pola na planszy jak i karty.

Duże dodatki maja tak samo jak małe nowe karty do każdego setu które są bardzo ciekawe i rozbudowują grę z każdym innym przedwieczny.
Dlatego nie ma co sie zniechecac bo to nie AH :)
Awatar użytkownika
Racuszny
Posty: 21
Rejestracja: 26 gru 2014, 22:54
Has thanked: 5 times

Re: Eldritch Horror

Post autor: Racuszny »

Może ktoś zaproponować sensowny organizer pod elementy i te mniejsze karty? Wyciąganie tego za każdym razem z woreczków to całkiem sporo roboty ;o

@Olgierdd
Ja testowałem Strange Remnants z podstawką i dodatkiem FL za pomocą VASSALa i wszystko ładnie razem śmigało.
von Klamke
Posty: 120
Rejestracja: 12 lut 2013, 00:03
Lokalizacja: Toruń

Re: Eldritch Horror

Post autor: von Klamke »

A czy ktoś bardziej zorientowany mógłby mi powiedzieć na ile karty ze Strange Remnants wzbogacają rozgrywkę przeciwko Przedwiecznym z podstawki? Odnoszą się tylko do Syzygium czy też mają rację bytu w grze choćby przeciwko Azathothowi?
Awatar użytkownika
Racuszny
Posty: 21
Rejestracja: 26 gru 2014, 22:54
Has thanked: 5 times

Re: Eldritch Horror

Post autor: Racuszny »

@von Klamke
Dodatek zawiera unique assety, których można używać przeciw wszystkim przedwiecznym. Jest ciekawy mechanizm z zadaniami (tasks), problem tylko, że jest tego stosunkowo mało i dosyć trudno takiego taska otrzymać. Poza tym dochodzi jeszcze mechanizm skupienia, ale tego imo można używać nawet bez jakichkolwiek dodatków; wystarczy sobie przygotować parę własnych żetonów.
Awatar użytkownika
Bary
Posty: 3064
Rejestracja: 18 sty 2015, 14:25
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 73 times
Been thanked: 47 times
Kontakt:

Re: Eldritch Horror

Post autor: Bary »

Skupienie doszło w Gorach Szalenstwa.
Mój blog na ZnadPlanszy
Recenzja Cooper Island na ZnadPlanszy

Kupię dodatek Hobbit: Na Progu do WP LCG!
Awatar użytkownika
Racuszny
Posty: 21
Rejestracja: 26 gru 2014, 22:54
Has thanked: 5 times

Re: Eldritch Horror

Post autor: Racuszny »

@Bary
Tak, ale nie trzeba mieć Gór Szaleństwa żeby go używać- Strange Remnants zawiera przecież 12 żetonów skupienia. Ten mechanizm jest zresztą tak banalny i nieinwazyjny, że imo można go używać nawet z samą podstawką (po przygotowaniu własnych żetonów) i nie naruszy to jakoś znacznie kształtu rozgrywki, a wręcz usprawni grę, bo na polach oceanu i dziczy z reguły nie ma wiele do roboty ;p
Awatar użytkownika
Bary
Posty: 3064
Rejestracja: 18 sty 2015, 14:25
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 73 times
Been thanked: 47 times
Kontakt:

Re: Eldritch Horror

Post autor: Bary »

Racuszny pisze:@Bary
Tak, ale nie trzeba mieć Gór Szaleństwa żeby go używać- Strange Remnants zawiera przecież 12 żetonów skupienia.
Oczywiście, że nie trzeba, skorygowałem jedynie Twój wpis, że w Strange Remnants dochodzą żetony skupienia- doszły one już wcześniej.
Racuszny pisze: Ten mechanizm jest zresztą tak banalny i nieinwazyjny, że imo można go używać nawet z samą podstawką (po przygotowaniu własnych żetonów) i nie naruszy to jakoś znacznie kształtu rozgrywki
Dokładnie, sam zresztą tak robię.
Mój blog na ZnadPlanszy
Recenzja Cooper Island na ZnadPlanszy

Kupię dodatek Hobbit: Na Progu do WP LCG!
ODPOWIEDZ