Kochanie kup mi grę przygodową...

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
Awatar użytkownika
Marudka
Posty: 141
Rejestracja: 13 lip 2015, 09:09
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 2 times
Been thanked: 3 times

Kochanie kup mi grę przygodową...

Post autor: Marudka »

Takie oto zadanie dostałam od mojego narzeczonego :lol:
ale uwaga! 'w którą będziesz chciała ze mną grać'

Ostatnio nasłuchał się o Wiedźminie - totalnie nie moje klimaty.
Wymyślił że chce grę, gdzie: wykonujemy zadania i rozwijamy swoją postać. Wspominał też, że za młodu (jakieś 15lat temu) grał w Jaskinie (?) - może wiecie o jaką grę chodzi? :mrgreen:

Najlepiej po polsku. Cena powiedzmy do 200zł. Nie chcemy gry kooperacyjnej.
Czas gry - no i tu się nie zgadzamy on chce spędzać długie godziny, a ja niekoniecznie :D Z tego powodu gry na 6h+ odpadają.

Coś godnego polecenia?
krzyss
Posty: 979
Rejestracja: 02 lut 2015, 20:14
Has thanked: 32 times
Been thanked: 32 times

Re: Kochanie kup mi grę przygodową...

Post autor: krzyss »

Mage Knight?
misioooo
Posty: 5114
Rejestracja: 19 sty 2012, 08:42
Been thanked: 3 times

Re: Kochanie kup mi grę przygodową...

Post autor: misioooo »

Marudka pisze: Czas gry - no i tu się nie zgadzamy on chce spędzać długie godziny, a ja niekoniecznie :D Z tego powodu gry na 6h+ odpadają.
Ufff... Talizman zatem odpada ;P
Mage Knight to optymalizacja. Wszystko policzalne i znasz wynik walki na przykład zanim ją zaczniesz. Nie, żeby to była zła gra, ale czy tego szukacie?
W podobnym stylu gier "euro" - Hyperborea. Może nie rozwija się postaci, ale całą swoją nację...

Spróbujcie może Atak Zombie albo Martwa Zima (choć to na dwie osoby jak dla mnie takie sobie)...

Z nieco innej półki (nie ma rozwoju postaci ako takiego) - Claustrophobia. Gra dwuosobowa. Jeden steruje poczynaniami drużyny bohaterów, drugi gracz wciela się w rolę władce demonów i wysyła na naszych śmiałków całe hordy... Gra bardzo ładnie wydana, pomalowane figurki demonów, herosów etc, plansza modularna, budowana w trakcie gry (nigdy nie wiesz co czeka cię za rogiem...), sporo scenariuszy różnych.
Sprzedam / wymienięKeyflower+dodatki, Nemo's War, Alien Uprising, Hunt Unknown Quarry, inne
Awatar użytkownika
RUNner
Posty: 4164
Rejestracja: 02 lip 2013, 12:25
Has thanked: 577 times
Been thanked: 1030 times

Re: Kochanie kup mi grę przygodową...

Post autor: RUNner »

Marudka moim zdaniem powinnaś kupić grę, która będzie Tobie odpowiadać. Facet się ucieszy choćby z tego powodu, że Ty będziesz chciała w to grać.
Też poleciłbym Mage Knighta ale nie jest to klasyczna przygodówka. To taki euro-suchar polany czekoladą! ;) Mi smakuje, ale nie każdy podzieli moje zdanie. MK ma kilka fajnych patentów i smaczków, które mnie nakłaniają do kolejnych rozgrywek. Jest to jednak gra, która nie każdemu się spodoba, jeśli jednak lubicie:
- eksplorować teren, plądrować lochy, werbować jednostki
- rozwijać bohatera, zdobywać punkty doświadczenia, magiczne przedmioty i umiejętności
- niekoniecznie ze sobą bezpośrednio walczyć
to Mage Knight wam przypadnie do gustu!
Nie marnuję już czasu. Wolę grać ;)
Sprzedam https://www.gry-planszowe.pl/viewtopic.php?t=64690
Awatar użytkownika
Maxxx76
Posty: 4007
Rejestracja: 22 lip 2013, 00:34
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Re: Kochanie kup mi grę przygodową...

Post autor: Maxxx76 »

Gwiezdne Wojny: Imperium Atakuje, Runebound?
krzyss
Posty: 979
Rejestracja: 02 lut 2015, 20:14
Has thanked: 32 times
Been thanked: 32 times

Re: Kochanie kup mi grę przygodową...

Post autor: krzyss »

misioooo pisze:
Marudka pisze: Czas gry - no i tu się nie zgadzamy on chce spędzać długie godziny, a ja niekoniecznie :D Z tego powodu gry na 6h+ odpadają.
Ufff... Talizman zatem odpada ;P
Nie przesadzaj :D
Jak ktoś nie wie/nie umie grać w Talismana to może i rok w niego grać i jeszcze nie skończyć. Rozgrywka dla 4-5 osób to jakieś 3h i to przy tzw "expieniu się" aby być "mocarnym".
Awatar użytkownika
RUNner
Posty: 4164
Rejestracja: 02 lip 2013, 12:25
Has thanked: 577 times
Been thanked: 1030 times

Re: Kochanie kup mi grę przygodową...

Post autor: RUNner »

Talismana w 2 osoby spokojnie można skończyć w niecałą godzinę. Warunek podstawowy to faktyczne dążenie do Korony Władzy, a nie maksymalne koksowanie postaci.
Nie marnuję już czasu. Wolę grać ;)
Sprzedam https://www.gry-planszowe.pl/viewtopic.php?t=64690
Awatar użytkownika
ramar
Posty: 996
Rejestracja: 03 lis 2014, 18:26
Lokalizacja: Kalisz
Been thanked: 2 times

Re: Kochanie kup mi grę przygodową...

Post autor: ramar »

krzyss pisze:
misioooo pisze: Ufff... Talizman zatem odpada ;P
Nie przesadzaj :D
Jak ktoś nie wie/nie umie grać w Talismana to może i rok w niego grać i jeszcze nie skończyć. Rozgrywka dla 4-5 osób to jakieś 3h i to przy tzw "expieniu się" aby być "mocarnym".
Znowu natrafiam na Ciebie i Talisman? :evil:

Martwa Zima na dwóch wg mnie nie działa (i nawet wariant "dylematem więźnia" nie ratuje sytuacji).
Talizman też odpada, bo jak wyżej napisano, trzeba umieć w niego grać (czytaj: trzeba umieć rzucać kośćmi tak by kości pozwoliły nam się ruszyć, wygrać, wyleczyć itd.
Mage Knight ma wiele mikroreguł, a sama gra jest mocno matematyczna - wątpię czy tego szukacie - ale gra jest świetna.

Weź Claustrophobie, albo zerknij na Kupców i Korsarzy (ale po pierwsze na dwóch też nie działa rewelacyjnie, po drugie nakład chyba wyczerpany więc tylko używki).
I zerknij (nie miałem okazji przetestować) nową grę o Hansie Klosie.

edit: Aha, albo jak lubicie klimaty Lovercrafta, to spójrz na Eldritch Horror (niedługo powinien pojawić się nowy nakład gry).
Awatar użytkownika
Maxxx76
Posty: 4007
Rejestracja: 22 lip 2013, 00:34
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Re: Kochanie kup mi grę przygodową...

Post autor: Maxxx76 »

Po pierwsze, autorka wątku nie chce kooperacji, a po drugie, jej facet chce przygodówkę z rozwojem postaci :-D
krzyss
Posty: 979
Rejestracja: 02 lut 2015, 20:14
Has thanked: 32 times
Been thanked: 32 times

Re: Kochanie kup mi grę przygodową...

Post autor: krzyss »

ramar pisze:
krzyss pisze:
misioooo pisze: Ufff... Talizman zatem odpada ;P
Nie przesadzaj :D
Jak ktoś nie wie/nie umie grać w Talismana to może i rok w niego grać i jeszcze nie skończyć. Rozgrywka dla 4-5 osób to jakieś 3h i to przy tzw "expieniu się" aby być "mocarnym".
Znowu natrafiam na Ciebie i Talisman? :evil:
Od razu widać, że nie przeczytałeś całego wątku. Nie poleciłem Talismana tylko Mage Knight. Odnośnie Talismana pisałem o czasie gry. Żałosne...
Awatar użytkownika
ramar
Posty: 996
Rejestracja: 03 lis 2014, 18:26
Lokalizacja: Kalisz
Been thanked: 2 times

Re: Kochanie kup mi grę przygodową...

Post autor: ramar »

Chopie! Wyluzuj. :wink:

I rzeczywiście Eldrich raczej odpada, bo to kooperacja (Zresztą Mage Knight też jest raczej kooperacją - wariant agresywny raczej doklejony jest na siłę)
krzyss
Posty: 979
Rejestracja: 02 lut 2015, 20:14
Has thanked: 32 times
Been thanked: 32 times

Re: Kochanie kup mi grę przygodową...

Post autor: krzyss »

Spoko, po prostu się trochę zdenerwowałem. A nie zaproponowałem Talismana bo wiedziałem, że się pojawisz i coś mi odpiszesz :wink: Nawiasem mówiąc gra pasuje do tematu :D
misioooo
Posty: 5114
Rejestracja: 19 sty 2012, 08:42
Been thanked: 3 times

Re: Kochanie kup mi grę przygodową...

Post autor: misioooo »

krzyss pisze:
ramar pisze:
krzyss pisze: Nie przesadzaj :D
Jak ktoś nie wie/nie umie grać w Talismana to może i rok w niego grać i jeszcze nie skończyć. Rozgrywka dla 4-5 osób to jakieś 3h i to przy tzw "expieniu się" aby być "mocarnym".
Znowu natrafiam na Ciebie i Talisman? :evil:
Od razu widać, że nie przeczytałeś całego wątku. Nie poleciłem Talismana tylko Mage Knight. Odnośnie Talismana pisałem o czasie gry. Żałosne...
Wyluzuj. Nie chce nie pisałem o tym co polecales :) tylko skreslilem talizmana.

Z tego co się orientuję to w talizmana nie trzeba umieć grać. Trzeba umieć kulac kostki ;)

Przepraszam za byki. Pisane smarkfonem.
Sprzedam / wymienięKeyflower+dodatki, Nemo's War, Alien Uprising, Hunt Unknown Quarry, inne
krzyss
Posty: 979
Rejestracja: 02 lut 2015, 20:14
Has thanked: 32 times
Been thanked: 32 times

Re: Kochanie kup mi grę przygodową...

Post autor: krzyss »

Zasad jest sporo, więc trzeba umieć. Kulać kostkami się nauczyć nie da, albo ja jestem za mało PRO :wink:
A pisząc posta dobrze wiesz, że chodziło mi o czas gry, a to już głównie zależy od osób grających.

Osiągnięcie 6h+ nie jest dla mnie żadnym wyczynem. 8h graliśmy w Magię i Miecz wydanie II Sfery i nawet nie weszliśmy do Krainy Środkowej - nie umieliśmy grać, nie znaliśmy zasad, nie rozumieliśmy po co trzeba iść wyżej, baliśmy się tego co nas tam spotka, skończyły się o 4 rano % :D
Awatar użytkownika
Marudka
Posty: 141
Rejestracja: 13 lip 2015, 09:09
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 2 times
Been thanked: 3 times

Re: Kochanie kup mi grę przygodową...

Post autor: Marudka »

A i zapomniałam o najważniejszym - niska losowość :D i dostępność gry tez jest mile widziana ;)
Może po prostu odpalimy HoMM3 :D

W weekend poprzyglądam się uważniej propozycjom. Tak na szybko:

Mage Knight – kto wpadł na pomysł zrobienia kwiatków z hexow ?! strasznie dużo tych kart i żetonów; jakoś mnie nie przekonuje ale jeszcze zobaczymy;

Hyperborea, Kupcy i Korsarze – ładnie wyglądają, warte zastanowienia;

Atak Zombie, Martwa Zima – w sumie nie myślałam o grach z zombie, ale czemu nie; skoro MZ działa kiepsko na 2 osoby to raczej odpada;

Claustrophobia, Runebound, Talisman, EH - jakoś mnie nie przekonują;

Gwiezdne Wojny: Imperium Atakuje – cena zdecydowanie poza budżetem;
RUNner pisze:Marudka moim zdaniem powinnaś kupić grę, która będzie Tobie odpowiadać. Facet się ucieszy choćby z tego powodu, że Ty będziesz chciała w to grać.
Zdecydowanie! Ale może da się pogodzić oba problemy :D
Maxxx76 pisze:Po pierwsze, autorka wątku nie chce kooperacji, a po drugie, jej facet chce przygodówkę z rozwojem postaci :-D
I buty do tego!
RUNner pisze:Talismana w 2 osoby spokojnie można skończyć w niecałą godzinę. Warunek podstawowy to faktyczne dążenie do Korony Władzy, a nie maksymalne koksowanie postaci.
U nas 2-osobowa partia w Osadników NI potrafi trwać 3h…
Awatar użytkownika
RUNner
Posty: 4164
Rejestracja: 02 lip 2013, 12:25
Has thanked: 577 times
Been thanked: 1030 times

Re: Kochanie kup mi grę przygodową...

Post autor: RUNner »

Marudka pisze: Mage Knight – kto wpadł na pomysł zrobienia kwiatków z hexow ?! strasznie dużo tych kart i żetonów; jakoś mnie nie przekonuje ale jeszcze zobaczymy;
Problem z dostępnością polskiej wersji językowej. Nakład się wyczerpał i trzeba kupować używane za niemałą cenę. Co do kwiatków? Ładnie to wygląda na stole i sprawdza się w "praniu". Dzięki takim kwiatkom regrywalność wzrasta.
Marudka pisze: Kupcy i Korsarze – ładnie wyglądają, warte zastanowienia;
Miałem, sprzedałem po dwóch partiach. W teorii wszystko powinno ładnie funkcjonować, w praktyce niestety nie działa. Ogromne oczekiwanie na swoją turę. A niestety na 2 osoby jest bardzo słabo...
Marudka pisze: Runebound, Talisman - jakoś mnie nie przekonują;
I tutaj wcale nie jestem zdziwiony! To nie są zbyt frapujące gry, choć Talisman nadaje się do gry z dziećmi i bardzo okazjonalnymi graczami.
Nie marnuję już czasu. Wolę grać ;)
Sprzedam https://www.gry-planszowe.pl/viewtopic.php?t=64690
Awatar użytkownika
detrytusek
Posty: 7340
Rejestracja: 04 maja 2015, 12:00
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 460 times
Been thanked: 1116 times

Re: Kochanie kup mi grę przygodową...

Post autor: detrytusek »

RUNner pisze:Miałem, sprzedałem po dwóch partiach. W teorii wszystko powinno ładnie funkcjonować, w praktyce niestety nie działa. Ogromne oczekiwanie na swoją turę. A niestety na 2 osoby jest bardzo słabo...
Kupcy działają na 2 osoby jak najbardziej. Trochę zamotane reguły walki. Dużo małych regułek. Gra jest śliczna. Jak się całą grę gra jako kupiec to można się znudzić ale jeśli się przejdzie na ciemną, piracką stronę mocy to jest trudno i bardzo ciekawie.
"Nie ma sensu wiara w rzeczy, które istnieją."

Do sprzedania: Obsession + dodatki, Gaia Project, Roll Camera

Wątek sprzedażowy
misioooo
Posty: 5114
Rejestracja: 19 sty 2012, 08:42
Been thanked: 3 times

Re: Kochanie kup mi grę przygodową...

Post autor: misioooo »

Duel of Ages 2.
Świetne na 2 graczy. Postacie rozwijamy poprzez np wsadzenie neandertalczyka na rower i wyposażenie go w działo plazmowe ;)
Sprzedam / wymienięKeyflower+dodatki, Nemo's War, Alien Uprising, Hunt Unknown Quarry, inne
Awatar użytkownika
Gromb
Posty: 2833
Rejestracja: 08 paź 2015, 19:09
Lokalizacja: Katowice
Has thanked: 849 times
Been thanked: 364 times

Re: Kochanie kup mi grę przygodową...

Post autor: Gromb »

Hirołsi 3 niech zostaną na PC. Legendy się nie szarga. Ja proponuje Magię i Myszy. Super przygoda. Dodatków też sporo, nawet ostatnio wyszedł nowy duży tytuł tez w świecie myszek, na pudle siedzi myszor na jakimś ptaszysku.
The Corps Is Mother, the Corps Is Father
Awatar użytkownika
Chaaber
Posty: 1054
Rejestracja: 29 sty 2014, 22:03
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 10 times
Been thanked: 10 times

Re: Kochanie kup mi grę przygodową...

Post autor: Chaaber »

Potwierdzam słowa misiooo, Duel of Ages 2 jest naprawdę spoko, ale jest tam misz masz tematów i postaci. Trochę takie międzywymiarowe igrzyska śmierci ale z naciskiem na pokonywanie labiryntów. I niestety tylko po angielsku.
pike
Posty: 270
Rejestracja: 13 wrz 2014, 00:24
Lokalizacja: Gdzieś pomiędzy
Has thanked: 4 times
Been thanked: 14 times

Re: Kochanie kup mi grę przygodową...

Post autor: pike »

Wesprzyj rodzimą produkcję i kup Stawkę większą niż życie. Na pewno znasz serial i odnajdziecie się w grze obydwoje. Niestety tytuł znam tylko z recenzji i opisów, ale mnie zaintrygował.
Awatar użytkownika
grabol
Posty: 447
Rejestracja: 09 lut 2013, 21:29
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 30 times
Been thanked: 45 times

Re: Kochanie kup mi grę przygodową...

Post autor: grabol »

A co sądzicie o Blood Rage przy podanych kryteriach? Jak wypada na 2 os.? Trochę budżet przekracza. Ja nie posiadam, znam jedynie z opisów. Walcze ze sobą żeby nie kupić ale pewnie polegnę...
Awatar użytkownika
Błysk
Posty: 1409
Rejestracja: 19 cze 2010, 13:58
Has thanked: 155 times
Been thanked: 195 times

Re: Kochanie kup mi grę przygodową...

Post autor: Błysk »

Będę bronił Mage Knight'a rękami, nogami a nawet słowem.

Gra jest mało losowa- w sumie losowość występuje przy dobieraniu terenu i zwiedzaniu niektórych miejsc i częściowo przy awansie postaci.

Gra jest bardzo regrywalna- dzięki kwiatkom z heksów, rozwojowi bohaterów, rozmieszczeniu wrogów, dostępnych jednostkach. Mnie po kilkudziesięciu grach się nie znudziła.

Jest ładna i ma wstępnie pomalowane postacie (nie jest to wielki kunszt, bo rozgarnięty 8 latek zrobiłby to ładniej, ale to i tak lepiej niż szarość wszystkich innych figurek dołączanych do gier).

Nie bardzo czuć klimat. W sumie to w optyce "po co tu jestem, dlaczego mam to zrobić" to go nie czuć, ale jak popatrzę na to tak: 1 runda- "Mamoooo, ork mnie bije", 5 runda "dawać mi tu te dwa smoki"- to można poczuć się jak ktoś, kto był zerem, a stał się bohaterem.

Może być zarówno kooperacyjna jak i mocno konfrontacyjna (wprawdzie nie da zabić się drugiego gracza, ale zniszczyć mu grę już owszem...).


Z minusów:

To ma 60 stron zasad, małym druczkiem (nie to co np. w Imperial Assalut, gdzie niby koło 100 stron, ale chyba większą czcionką). Co gorsza, w pierwszych grach na bank będziecie grali źle, a to może zniechęcić. Mnie nie zniechęciło.

Ludziom odwaliło odkąd zapowiedziano, że nie będzie dodruku i polską wersję sprzedają za miliony monet. Na szczęście trafiają się dobrzy samarytanie, którzy idą pod prąd i chcą za grę "ludzkie" pieniądze. ;).



@grabol- Nie grałem, ale mam obawy o to, jak Blood Rage działa na dwóch graczy. No i chyba nie jest grą przygodową za bardzo.
Awatar użytkownika
Marudka
Posty: 141
Rejestracja: 13 lip 2015, 09:09
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 2 times
Been thanked: 3 times

Re: Kochanie kup mi grę przygodową...

Post autor: Marudka »

Narzeczonemu spodobały się Mage Knight i Duel of Ages 2.

Niestety znając nas jeśli kupimy grę 'większego kalibru' po angielsku to będzie się po prostu kurzyć.
W takim razie chyba pozostaje czekać na jakąś okazję z MK :P
Awatar użytkownika
RUNner
Posty: 4164
Rejestracja: 02 lip 2013, 12:25
Has thanked: 577 times
Been thanked: 1030 times

Re: Kochanie kup mi grę przygodową...

Post autor: RUNner »

Chyba najlepiej poczekać na używanego MK, co jakiś czas na forum pojawiają się rozsądne oferty. Bo nowe sztuki osiągają astronomiczne ceny, ale spokojnie, gra trafia na rynek wtórny bo jest dosyć złożona i nie każdy ma czas na granie. Ja tego czasu za bardzo nie mam, ale jak położę spać żonę i córkę, to mogę wykroić z nocy 1-2h. Aktualnie jestem na etapie Rekonesansu, czyli tak naprawdę tutoriala, ale już przy tym się dobrze bawię. Wczorajsza partia zajęła mi prawie 2h, ale nie czułem się wykończony mimo późnej pory. Genialna gra, bez dwóch zdań!
Nie marnuję już czasu. Wolę grać ;)
Sprzedam https://www.gry-planszowe.pl/viewtopic.php?t=64690
ODPOWIEDZ