Blood Rage (Eric M. Lang)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
pan_satyros
Posty: 6133
Rejestracja: 18 maja 2010, 15:29
Lokalizacja: Siemianowice
Has thanked: 652 times
Been thanked: 513 times
Kontakt:

Re: Blood Rage

Post autor: pan_satyros »

Błysk pisze:
trabiniu pisze:
Gdybym miał wybierać, to z tych trzech tytułów najszybciej sprzedałbym Cyklady. Chaos i BR pozostają niesprzedawalne póki co, zwłaszcza że obie są malowane. Swoją drogą jestem ciekaw czy ktoś kupowałby już maźnięte pędzlem gry.
Chociaż kiedyś się wezmę, kupię farby i pomaluję chociaż XXX.
hehe u mnie to samo :D
Awatar użytkownika
krecilapka
Posty: 972
Rejestracja: 26 mar 2013, 09:54
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 40 times
Been thanked: 188 times

Re: Blood Rage

Post autor: krecilapka »

Nie mam możliwości malowania więc w sumie chętnie bym kupił już pomalowane. Nie jest to dla mnie wada.
No chyba że malowanie byłoby naprawdę katastrofalne.

Wysłane z mojego SM-J500FN przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
trabiniu
Posty: 232
Rejestracja: 18 gru 2013, 15:39
Been thanked: 1 time

Re: Blood Rage

Post autor: trabiniu »

Błysk pisze:
Gdyby nie prawdopodbnie o wiele wyższa cena to z miejsca.

Z ceną to zawsze jest problem. Człowiek napracuje się tyle, że później żal sprzedawać ;).
Kiedyś usiłowałem to jakoś nawet skalkulować - mniej niż 10 zł za zwykłą figurkę nie warto brać, a jak się to wszystko zsumuje to taki BR będzie kosztował majątek i w efekcie nikt nie kupi.

no i jeszcze kwestia poziomu malowania. są tacy profesjonaliści że ich się w życiu nie dogoni.

ja ciut skromniej jadę, wklejałem iż na innym wątku ale skorzystam z okazji:
Obrazek
Ostatnio zmieniony 14 gru 2015, 22:18 przez trabiniu, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
siekan
Posty: 425
Rejestracja: 28 gru 2014, 09:47
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 4 times
Been thanked: 10 times
Kontakt:

Re: Blood Rage

Post autor: siekan »

Pytanie o tłumaczenie questów bo mamy tutaj rozbieżności w grupie - czy żeby wykonać quest w niebieskim regionie trzeba mieć największą siłę w CAŁYM niebieskim regionie czy tylko największą siłę w jednej prowincji niebieskiej?
Awatar użytkownika
Epyon
Posty: 1164
Rejestracja: 30 mar 2012, 08:07
Lokalizacja: Tychy
Been thanked: 8 times

Re: Blood Rage

Post autor: Epyon »

W jednej prowincji.
Awatar użytkownika
siekan
Posty: 425
Rejestracja: 28 gru 2014, 09:47
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 4 times
Been thanked: 10 times
Kontakt:

Re: Blood Rage

Post autor: siekan »

No dobra, więc dlaczego w instrukcji jest przykład że w jednej prowincji gość ma przewagę ale w drugiej obok (też żółtej) stoi jeden wojownik innego gracza i quest nie byłby możliwy do wykonania, gdyby nie statek gracza, który przewyższa siłą wojownika? Wynika z tego że gdyby drugi gracz miał tam więcej wojowników to pierwszy nie mógłby wykonać questa mimo przewagi w jednej prowincji.
olsszak
Posty: 1826
Rejestracja: 05 lip 2015, 23:51
Lokalizacja: GDAŃSK
Has thanked: 20 times
Been thanked: 37 times

Re: Blood Rage

Post autor: olsszak »

Przykład jest moim zdaniem bardzo obrazowy i jasny. Trzeba go tylko przeczytać ze zrozumieniem...

"The Serpent player
(yellow) reveals she has
committed to the Manheim!
Quest. She’ll succeed if she has
the most STR in any province
of the Manheim region. On
Elvagar the red player has two
STR 1 Warriors, for a total of
STR 2, while the yellow player
also has a total of STR 2 due to
her STR 2 Ship on the supporting
fjord. Since it’s a tie, Elvagar
does not grant the Serpent
player the Quest.
However, her STR 2 Ship is also
supporting Angerboda, where
the blue player has only a STR
1 Warrior. With this the Quest
succeeds and the Serpent clan
gets the 5 Glory listed on the
Quest cards and the player decides
to raise her Horns stat
one step"

Żółty ma questa o posiadaniu najwięcej siły w jednej z prowincji regionu. Statek w fiordzie może uczestniczyć w "teście siły" w dwóch prowincjach z 3 w danym regionie.
W Elvgar jest remis 2 do 2. Także przechodzimy do Angerboda i tam jest kolejny "test" i mamy 2 do 1 dla żółtego gracza. W efekcie ma "najwięcej siły" w jednej z prowincji w regionie. CND.
Rabaty:
Planszostrefa - 11%
3Trolle - 7%
Mepel - 5%
Fancy but Functional - 10%
Awatar użytkownika
siekan
Posty: 425
Rejestracja: 28 gru 2014, 09:47
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 4 times
Been thanked: 10 times
Kontakt:

Re: Blood Rage

Post autor: siekan »

Ok. Czyli mając na przykład quest na niebieski region wystarczy zdobyć jedną niebieską prowincję i tyle? Nie spowoduje to efektu zabunkrowania się? Grałem tylko jedną partię, dlatego pytam :/
olsszak
Posty: 1826
Rejestracja: 05 lip 2015, 23:51
Lokalizacja: GDAŃSK
Has thanked: 20 times
Been thanked: 37 times

Re: Blood Rage

Post autor: olsszak »

siekan pisze:Ok. Czyli mając na przykład quest na niebieski region wystarczy zdobyć jedną niebieską prowincję i tyle? Nie spowoduje to efektu zabunkrowania się? Grałem tylko jedną partię, dlatego pytam :/
Odpowiadając na Twoje pytanie: "Tak"

Jak masz dalsze wątpliwości co do zasad to jest wątek od tego:

http://www.gry-planszowe.pl/forum/viewt ... 42&t=38647
Rabaty:
Planszostrefa - 11%
3Trolle - 7%
Mepel - 5%
Fancy but Functional - 10%
Awatar użytkownika
lynwith
Posty: 242
Rejestracja: 27 sty 2015, 22:27
Lokalizacja: Katowice

Re: Blood Rage

Post autor: lynwith »

Generalnie w razie wątpliwości to widziałem, że na stronie Portalu jest już instrukcja w wersji PL... Także w przypadku trudności z interpretacją zasad w języku angielskim można spróbować sięgnąć po instrukcję w rodzimym języku ;)
Awatar użytkownika
siekan
Posty: 425
Rejestracja: 28 gru 2014, 09:47
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 4 times
Been thanked: 10 times
Kontakt:

Re: Blood Rage

Post autor: siekan »

To teraz trochę odczuć co do samej rozgrywki. Graliśmy w 4 osoby, każdy pierwszy raz. Przede wszystkim rozgrywka była bardzo dynamiczna, raczej nie było większych przestojów w grze. Zasady są bardzo proste i szybkie do wytłumaczenia. Szybki setup i wykonanie na bardzo wysokim poziomie. Każdy wybierał karty na czuja i dopiero podczas gry sprawdzaliśmy ich przydatność. Sporo rzeczy do zrobienia ale poprzez szybkie uciekanie rage trzeba wybrać na czym nam bardziej zależy. Niektóre karty mogą wydawać się przegięte ale już po pierwszej grze widać że można je kontrować. Już po pierwszych bitwach mniej więcej było widać w co idą gracze i jeżeli nie zmienili taktyki w następnych erach to można było zaplanować jak przeciw nim grać. Delikatnie niezbalansowaną kartą na ten moment wydaje mi się jedynie podwójna liczba punktów za questy. W grze czuć klimat rozpierduchy ale plansza wydaje mi się trochę za bardzo symetryczna, graficznie mogłoby to być zrobione inaczej (Chaos pod tym względem bije na głowę, chociaż to kwestia gustu). Drzewo na środku też mogłoby być bardziej uwypuklone (może jakaś dodatkowa figurka?). Ciężko mi powiedzieć coś o samej taktyce bo każdy grał bardzo na czuja.

Na wieeeeelki plus mogę zaliczyć to że przy grze konfrontacyjnej chyba po raz pierwszy nie odczułem aż tak bardzo syndromu Bij Lidera. W Cykladach, Chaosie, Kemecie itp jak się wychylisz to reszta cię zgnoi i comeback jest możliwy ale bardzo trudny, szczególnie jeżeli nastąpi to pod koniec gry. Tutaj możesz punktować poprzez wygrane bitwy, przegrane (!), Ragnarok, questy.... Jakiś gracz tłucze każdego? Podstaw się, przegraj bitwy, zdobądź punty i wypstrykaj przeciwnika z kart. Super sprawa. Czujesz że nie masz po co pchać się do bitew? Wyczekaj, zdominuj jedną czy dwie prowincje na koniec i zapunktuj na zadaniach a wcale nie będzie to mniej punktów niż za bitwy.

Tyle kombinowania, taka dynamika i konfrontacja na tylko ok. 2 godziny? Jestem zdecydowanie na tak :)

Żeby nie było za słodko to coś z minusów:
- byłbym wniebowzięty, gdyby był dodatek dodający karty wydarzeń jak w Chaosie. Nadają one klimatu i jeszcze większej głębi w grze. Może byłaby to delikatna losowość ale gracze mogliby wybrać czy grają z nimi czy bez - nic nie będzie narzucone. Dodatkowo gdy gra zostanie mocno ograna i faktycznie pojawią się mocniejsze komba to karty wydarzeń mogłyby je niwelować (na przykład zawsze wygrywam kosząc same questy + bonus do questów ale weszła karta która w tej rundzie spowoduje że będzie to mniej opłacalne więc może zagrać inaczej?)
- pomimo tego że graliśmy na 4 osoby zazwyczaj walki na regionach odbywały się pomiędzy dwoma graczami ale to może poprzez małe ogranie tytułu, więc z tym się wstrzymam
Muttah
Posty: 1197
Rejestracja: 11 wrz 2005, 15:36
Lokalizacja: Katowice
Been thanked: 2 times

Re: Blood Rage

Post autor: Muttah »

Jestem już po pierwszej rozgrywce, wszyscy mieli bardzo pozytywne wrażenia :mrgreen: Dodatki zamówione i nawet żona coś przebąkuje że będzie wraz ze mną malować, jupiiiii :twisted:
Awatar użytkownika
siekan
Posty: 425
Rejestracja: 28 gru 2014, 09:47
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 4 times
Been thanked: 10 times
Kontakt:

Re: Blood Rage

Post autor: siekan »

Obrazek

Ja swoje też pomalowałem ;p Co prawda drugie malowanie w życiu i szalu nie ma ale na pewno będzie sie gralo przyjemniej niż surowym plastikiem :)
Awatar użytkownika
krecilapka
Posty: 972
Rejestracja: 26 mar 2013, 09:54
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 40 times
Been thanked: 188 times

Re: Blood Rage

Post autor: krecilapka »

Masz fajną choinkę ;)
Awatar użytkownika
trabiniu
Posty: 232
Rejestracja: 18 gru 2013, 15:39
Been thanked: 1 time

Re: Blood Rage

Post autor: trabiniu »

takie tam wyszło :)

Obrazek
Ostatnio zmieniony 14 gru 2015, 22:25 przez trabiniu, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
Padre
Posty: 209
Rejestracja: 17 cze 2009, 10:52
Has thanked: 16 times
Been thanked: 123 times

Re: Blood Rage

Post autor: Padre »

Wyjć :wink:


Po dwóch partiach od razu poleciałem po dodatek z szamanami. Nawet przegrywa się w BR fajnie.
- Ilu użytkowników forum potrzeba, aby wymienić żarówkę?
- Wiadomo coś o polskiej wersji?
Awatar użytkownika
trabiniu
Posty: 232
Rejestracja: 18 gru 2013, 15:39
Been thanked: 1 time

Re: Blood Rage

Post autor: trabiniu »

Padre pisze:Wyjć :wink:
Nawet przegrywa się w BR fajnie.

ja tam wpierdziel regularnie dostaję. raz wygrałem. nie znoszę tego tytułu :)
Awatar użytkownika
kudlacz135
Posty: 645
Rejestracja: 15 sie 2013, 21:39
Has thanked: 2 times
Been thanked: 2 times

Re: Blood Rage

Post autor: kudlacz135 »

Mam takie szybkie pytanie dla osób, które mają kickstarterową edycję. Wiem co w niej było, wiem co jest w sklepach, czytałem też, że sama podstawka jest rewelacyjna i oficjalnie nie lubię ludzi z Pionka, którzy grali w Blood Rage'a, bo grali w Blood Rage'a a ja nie... Ale... Te kilka figsów, które są exclusivami, jak dużą rolę spełniają w rozgrywce, tzn. jak bardzo są super/przegięte albo realnie przydatne?

EDIT▼:
A to mi umknęło, zaraz poszukam:)
Ostatnio zmieniony 14 gru 2015, 22:55 przez kudlacz135, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
pan_satyros
Posty: 6133
Rejestracja: 18 maja 2010, 15:29
Lokalizacja: Siemianowice
Has thanked: 652 times
Been thanked: 513 times
Kontakt:

Re: Blood Rage

Post autor: pan_satyros »

kudlacz135 pisze:Mam takie szybkie pytanie dla osób, które mają kickstarterową edycję. Wiem co w niej było, wiem co jest w sklepach, czytałem też, że sama podstawka jest rewelacyjna i oficjalnie nie lubię ludzi z Pionka, którzy grali w Blood Rage'a, bo grali w Blood Rage'a a ja nie... Ale... Te kilka figsów, które są exclusivami, jak dużą rolę spełniają w rozgrywce, tzn. jak bardzo są super/przegięte albo realnie przydatne?
już gdzieś wyżej była o tym mowa.
Awatar użytkownika
siekan
Posty: 425
Rejestracja: 28 gru 2014, 09:47
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 4 times
Been thanked: 10 times
Kontakt:

Re: Blood Rage

Post autor: siekan »

Szybkie pytanko - jaką taktykę stosujecie aby skontrować Lokiego? W sumie jesteśmy po drugiej grze i znowu taktyka umierania okazała się najlepsza, nawet gracz, który miał armię i upgrade'y pod wygrywanie bitew kosił wszystko i wszystkich a w ostatecznym rozrachunku przegrał.
Awatar użytkownika
Rocy7
Posty: 5456
Rejestracja: 05 maja 2013, 14:10
Lokalizacja: Warszawa / Kobyłka
Been thanked: 5 times

Re: Blood Rage

Post autor: Rocy7 »

siekan pisze:Szybkie pytanko - jaką taktykę stosujecie aby skontrować Lokiego? W sumie jesteśmy po drugiej grze i znowu taktyka umierania okazała się najlepsza, nawet gracz, który miał armię i upgrade'y pod wygrywanie bitew kosił wszystko i wszystkich a w ostatecznym rozrachunku przegrał.
Gralem na Lokiego, i przegralem 2 razy, raz z graczem, ktory gral na Yggdrasil i punkty za maksymalne statystyki, drugi raz z graczem, który mial 2 x za questy + 2 x za Ragnarok.

Lokiego mozna łatwo uziemic tez przez:
a) nie dajesz jednej osobie wszystkich ulepszen (po prostu jak widzisz ze ktos ma 2 ulepszenia Lookiego to 3 karte zatrzymujesz dla siebie) Szanse, ze ktos w drafcie 3 razy od poczatku dostanie karte Lokiego za minimalne,
b) szybkie odpalanie plądrowania (nie zdazy wystawic odpowiednij ilosci figurek),
c) punkty za taktyke Lokiego sa limitowane iloscia modeli, ja kiedys mialem wszystkie figurki z klanu w Valhalii + potwory a i tak przegralem, dodatkowo bez karty +3 lub +2 ta taktyka jest duzo mniej skuteczna.
Awatar użytkownika
Shimrod
Posty: 262
Rejestracja: 10 cze 2015, 19:04
Lokalizacja: Gliwice
Has thanked: 18 times
Been thanked: 23 times

Re: Blood Rage

Post autor: Shimrod »

kudlacz135 pisze:Mam takie szybkie pytanie dla osób, które mają kickstarterową edycję. Wiem co w niej było, wiem co jest w sklepach, czytałem też, że sama podstawka jest rewelacyjna i oficjalnie nie lubię ludzi z Pionka, którzy grali w Blood Rage'a, bo grali w Blood Rage'a a ja nie... Ale... Te kilka figsów, które są exclusivami, jak dużą rolę spełniają w rozgrywce, tzn. jak bardzo są super/przegięte albo realnie przydatne?
Chociaż jak czytam jestem oficjalnie nielubiany wtrącę 2 grosze. Podstawka jest samodzielna (co wielokrotnie było już tu pisane) a potwory exclusive ją po prostu wzbogacają. Nie można powiedzieć, że nie wpływają na rozgrywkę (bo robią to i to całkiem mocno) czy, że nie są przydatne (bo są), ale nie są wymagane do czerpania radości z gry. Każdy z nich dopakowuje (lub pozwala stworzyć) strategię gry:

Fenrir - mocno wspomaga grę na ginięciu w Ragnaroku i punktach za wychodzenie z Walhalli.

Wolfman - pomaga w zdobywaniu punktów za bitwy, przy czym główna siła bojowa musi składać się wyłącznie z niego i np. Fire Giant'a. Jest chyba najmocniejszy z dodatkowych potworów (a jak twierdzą niektórzy moi znajomi zbyt mocny i wymagający znerfowania).

Mystic Troll - zdecydowanie najsłabszy z exclusive'ów, przydaje się, ale szału nie robi. W grach, w których uczestniczyłem pojawił się na stole może 2 razy.

Mountain Giant - mocno wspomaga grę na liderach (czyli maksowaniu statystyk) za plądrowanie

Gdybym w chwili obecnej miał oceniać co najbardziej wpływa na rozgrywkę i co jest niezbędne do zwiększenia przyjemności z gry, bez wahania powiedziałbym, że dodatek dla piątego gracza. Gra w 5 osób nabiera rumieńców i robi się jeszcze atrakcyjniejsza.
Żeby tak mi się chciało jak mi się nie chce...

Moja skromna kolekcja
Goodies
Awatar użytkownika
Rocy7
Posty: 5456
Rejestracja: 05 maja 2013, 14:10
Lokalizacja: Warszawa / Kobyłka
Been thanked: 5 times

Re: Blood Rage

Post autor: Rocy7 »

Shimrod pisze:[

Gdybym w chwili obecnej miał oceniać co najbardziej wpływa na rozgrywkę i co jest niezbędne do zwiększenia przyjemności z gry
Ja zaś uważam, że są to Szamani zwiększający ilość wyborów przy ulepszeniach.
Awatar użytkownika
balif
Posty: 514
Rejestracja: 04 wrz 2010, 21:20
Lokalizacja: Warszawa, Płock

Re: Blood Rage

Post autor: balif »

Dla mnie must have jest dodatek z bogami. Szamani moim zdaniem do gry wnoszą bardzo mało, za tą cenę bym ich nie kupił. Mi najlepiej gra się w 3 osoby.
Awatar użytkownika
Rocy7
Posty: 5456
Rejestracja: 05 maja 2013, 14:10
Lokalizacja: Warszawa / Kobyłka
Been thanked: 5 times

Re: Blood Rage

Post autor: Rocy7 »

balif pisze:Dla mnie must have jest dodatek z bogami. Szamani moim zdaniem do gry wnoszą bardzo mało, za tą cenę bym ich nie kupił. Mi najlepiej gra się w 3 osoby.
Z opinia w kwestii szamanow sie nie zgodze:
1) jest to kolejna jednostka, obok lidera ktora za darmo robi inwazje. Dodatkowo, zdobycie 2 ulepszen daje 2 figurki z sila 2 za darmo na planszy.
2) Ulepszenia szamanow, zajmuja sloty na ulepszenia klanu i nie zawsze wybor jest prosty. Choc mozna jedynie zdobyc szamanow i pozbyc sie ulepszen;)
3) ulepszenie, ktore pozwala robic inwazje na zajete wioski daje spora przewage, jesli inni gracze tez go nie maja.

Fakt mi w 3 też gra się dobrze. W kwestii bogów mam mieszane odczucia część w niewielkim stopniu modyfikuje rozgrywkę.
ODPOWIEDZ