Mage Knight (Vlaada Chvatil)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
olsszak
Posty: 1826
Rejestracja: 05 lip 2015, 23:51
Lokalizacja: GDAŃSK
Has thanked: 20 times
Been thanked: 37 times

Re: Mage Knight

Post autor: olsszak »

Dziękuję wszystkim za cenne porady :) Mam nadzieję, że już dzisiaj zostanie do mnie wysłane pudełko z używaną grą kupioną na tym forum:)

P.s. Wersja PL
Rabaty:
Planszostrefa - 11%
3Trolle - 7%
Mepel - 5%
Fancy but Functional - 10%
Tony23
Posty: 421
Rejestracja: 03 paź 2014, 18:43
Been thanked: 5 times

Re: Mage Knight

Post autor: Tony23 »

Pamiętma, ze sporo osób zamawiało z FantasyWelt dodatek LostLegion. Jak długo czekaliście na przesyłkę?
Awatar użytkownika
RUNner
Posty: 4164
Rejestracja: 02 lip 2013, 12:25
Has thanked: 577 times
Been thanked: 1030 times

Re: Mage Knight

Post autor: RUNner »

RUNner pisze:Na pewno nie warto przepłacać, zważywszy na to że MK nie jest "białym krukiem" i raczej długo nie będzie.
Muszę uderzyć się w pierś i uznać MK jako przedmiot niemal "unikalny". Ceny na aukcjach są okrutne i lepiej nie będzie. Pocieszające jest to, że gra jest na tyle złożona, że trafiają się okazje używek.

Ubolewam nad tym, że Lacerta nie jest w stanie zamówić dodruku podstawki, albo dodatku LL. Ekonomia jest nieubłagana niestety i mimo że wielu graczy myśli podobnie jak ja, to nadal jest nas za mało, żeby sprawę uruchomić. Szkoda, że nie ma opcji zakupu dodatku w trybie Druku na Żądanie (chociażby samych kart) ;)
Nie marnuję już czasu. Wolę grać ;)
Sprzedam https://www.gry-planszowe.pl/viewtopic.php?t=64690
Awatar użytkownika
radeks
Posty: 13
Rejestracja: 03 kwie 2010, 12:19
Been thanked: 3 times

Re: Mage Knight

Post autor: radeks »

RUNner pisze:
RUNner pisze:Szkoda, że nie ma opcji zakupu dodatku w trybie Druku na Żądanie (chociażby samych kart) ;)
Po jednej rozgrywce w Lost Legion stwierdzam, że same karty tutaj niewiele by dały, prawdziwy miód tego dodatku to nowe żetony wrogów (ołtarz w ruinach też wymiata ;-) ) i cały mechanizm powstawania legionu Volkare'a.

Niestety, jest tak jak piszesz, albo trzeba polować na okazję na allegro bądź ebay (choć w tym drugim przypadku wysyłka z opłatami celnymi potrafi być w cenie dodatku) albo pytać po sklepach w Europie - ja po tym jak kupiłem na ebay dostałem odpowiedź z tego sklepu że mają na stanie Lost Legion, który i tak zniknął w końcu

http://www.philibertnet.com/fr/wizkids/ ... 08323.html

FantasyWelt się nie popisał, bo po rozmowie mailowej zarzekał się że do miesiąca jest w stanie sprowadzić, zatem zrobiłem przelew i po dwóch tygodniach oczekiwania łaskawie dostałem odpowiedź, że niestety zamówienie nie będzie zrealizowane. Ciekawe ile bym czekał gdybym sam się nie przypomniał...

jeszcze zawsze zostaje Geek Market ;-)
Posiadam i lubim:
Spoiler:
Awatar użytkownika
RUNner
Posty: 4164
Rejestracja: 02 lip 2013, 12:25
Has thanked: 577 times
Been thanked: 1030 times

Re: Mage Knight

Post autor: RUNner »

Jedyne moje zastrzeżenie do mechaniki gry jest takie, że żetony wrogów powinny być za każdym razem losowane z pełnej puli. Wtedy zawsze by był dreszczyk emocji po zejściu do np. Lochów. Wiedząc, jacy wrogowie zostali już pokonani, a jacy są w puli, gra się staje za bardzo przewidywalna w tym aspekcie. To samo tyczy się żetonów Ruin. Po zbadaniu taki żeton powinien być od razu dostępny w puli.
Nie marnuję już czasu. Wolę grać ;)
Sprzedam https://www.gry-planszowe.pl/viewtopic.php?t=64690
misioooo
Posty: 5114
Rejestracja: 19 sty 2012, 08:42
Been thanked: 3 times

Re: Mage Knight

Post autor: misioooo »

RUNner pisze:Jedyne moje zastrzeżenie do mechaniki gry jest takie, że żetony wrogów powinny być za każdym razem losowane z pełnej puli. Wtedy zawsze by był dreszczyk emocji po zejściu do np. Lochów. Wiedząc, jacy wrogowie zostali już pokonani, a jacy są w puli, gra się staje za bardzo przewidywalna w tym aspekcie. To samo tyczy się żetonów Ruin. Po zbadaniu taki żeton powinien być od razu dostępny w puli.
Co stoi na przeszkodzie, aby takie homerule sobie wprowadzić? Dla mnie gra ma sprawiać maksimum przyjemności, być rozrywką gdzie zasady jakieś są, ale można je zmienić - zwłaszcza jak więcej frajdy nam to dostarczy :)
Sprzedam / wymienięKeyflower+dodatki, Nemo's War, Alien Uprising, Hunt Unknown Quarry, inne
Awatar użytkownika
Błysk
Posty: 1409
Rejestracja: 19 cze 2010, 13:58
Has thanked: 155 times
Been thanked: 195 times

Re: Mage Knight

Post autor: Błysk »

misioooo pisze: Co stoi na przeszkodzie, aby takie homerule sobie wprowadzić? Dla mnie gra ma sprawiać maksimum przyjemności, być rozrywką gdzie zasady jakieś są, ale można je zmienić - zwłaszcza jak więcej frajdy nam to dostarczy :)

Niektórzy wrogowie muszą zostać na miejscach, jeśli się ich nie pokona- dokładnie tacy sami jacy byli tam za 1 razem. ;) Moża by to ominąć zapisując co gdzie było, ale to uciążliwe.
Awatar użytkownika
RUNner
Posty: 4164
Rejestracja: 02 lip 2013, 12:25
Has thanked: 577 times
Been thanked: 1030 times

Re: Mage Knight

Post autor: RUNner »

Ci wrogowie co są na planszy, już tam zostają. Jak zostaną pokonani, to wtedy lądują od razu w puli, nie czekając aż się ona wyczerpie.
Nie marnuję już czasu. Wolę grać ;)
Sprzedam https://www.gry-planszowe.pl/viewtopic.php?t=64690
Awatar użytkownika
pinata
Posty: 613
Rejestracja: 11 mar 2014, 23:39
Been thanked: 11 times

Re: Mage Knight

Post autor: pinata »

Od kilku dni Wizkids wysyła paczki poprawkowe do Shades of Tezla, z żetonami dobrej wielkości, kartami z poprawionym rewersem i niepogniecioną instrukcją.

Stanęli na wysokości zadania (link z obrazkami). Szkoda tylko, że moja paczka pod choinkę zapewne nie zdąży dotrzeć.
RUNner pisze:Wiedząc, jacy wrogowie zostali już pokonani, a jacy są w puli, gra się staje za bardzo przewidywalna w tym aspekcie.
Po dodaniu żetonów wrogów Lost Legion nie jest wcale tak różowo. A teraz jeszcze z poprawionymi żetonami z Shades of Tezla to już wogóle... :)

edit: literówki
Ostatnio zmieniony 14 gru 2015, 19:42 przez pinata, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Błysk
Posty: 1409
Rejestracja: 19 cze 2010, 13:58
Has thanked: 155 times
Been thanked: 195 times

Re: Mage Knight

Post autor: Błysk »

pinata pisze:Od kilku dni Wizkids wysyła paczki poprtawkowe do Shades of Tezla, z żetonami dobrej wielkości, kartami z poprawionym rewersem i niepogniecioną instrukcją.

Ciekawe, czy te pudełka, które są w sklepach zostaną zastąpione, czy za każdym kolejnym kupionym będzie trzeba pisać do Wizkids ;)
Awatar użytkownika
RUNner
Posty: 4164
Rejestracja: 02 lip 2013, 12:25
Has thanked: 577 times
Been thanked: 1030 times

Re: Mage Knight

Post autor: RUNner »

Kto ma LL to ma! Chętnie bym nabył ale nie ma gdzie... Nie żebym się znudził podstawką, ale Pan Gambit powiedział, że LL jest niezbędny dla solowych partii :)
Nie marnuję już czasu. Wolę grać ;)
Sprzedam https://www.gry-planszowe.pl/viewtopic.php?t=64690
Awatar użytkownika
Błysk
Posty: 1409
Rejestracja: 19 cze 2010, 13:58
Has thanked: 155 times
Been thanked: 195 times

Re: Mage Knight

Post autor: Błysk »

RUNner pisze:Kto ma LL to ma! Chętnie bym nabył ale nie ma gdzie... Nie żebym się znudził podstawką, ale Pan Gambit powiedział, że LL jest niezbędny dla solowych partii :)

Haha też ostatnio myślałem, żebym kupił LL. No szkoda, że nie mam gdzie. Miałem też cichą nadzieje, że na Pionku może wyhaczę. Co ciekawe Był dosyć tani jak na obecne ceny MK z Krangiem (mniej niż 300zł).
Awatar użytkownika
AiS
Posty: 325
Rejestracja: 08 wrz 2014, 23:26
Lokalizacja: Poznań
Been thanked: 1 time

Re: Mage Knight

Post autor: AiS »

Ja mam LL, ale być może kogoś z Was zainteresuje ta oferta:
https://www.facebook.com/groups/3936099 ... 4/?fref=nf
Błysk pisze:
RUNner pisze:Kto ma LL to ma! Chętnie bym nabył ale nie ma gdzie... Nie żebym się znudził podstawką, ale Pan Gambit powiedział, że LL jest niezbędny dla solowych partii :)

Haha też ostatnio myślałem, żebym kupił LL. No szkoda, że nie mam gdzie. Miałem też cichą nadzieje, że na Pionku może wyhaczę. Co ciekawe Był dosyć tani jak na obecne ceny MK z Krangiem (mniej niż 300zł).
Awatar użytkownika
pinata
Posty: 613
Rejestracja: 11 mar 2014, 23:39
Been thanked: 11 times

Re: Mage Knight

Post autor: pinata »

RUNner pisze:Kto ma LL to ma! Chętnie bym nabył ale nie ma gdzie... Nie żebym się znudził podstawką, ale Pan Gambit powiedział, że LL jest niezbędny dla solowych partii :)
Z braku Lost Legion teraz już można brać Tezlę (zachowując paragon w celu uzyskania paczki poprawkowej).

Shades of Tezla co prawda nie jest tak dobry jak Lost Legion, gdzie oprócz wrogów były jeszcze kafle terenu i mnóstwo kart i wogóle.

Ale jak ktoś szuka urozmaicenia, to lepszy rydz niż nic. Jak by nie było, w Shades of Tezla są w sumie 22 rodzaje nowych wrogów.
arqueek
Posty: 143
Rejestracja: 13 maja 2015, 09:31
Has thanked: 6 times
Been thanked: 4 times

Re: Mage Knight

Post autor: arqueek »

Jeśli kogoś nie razi zdecydowanie wysoką cena to w tym sklepie dostać można ;)

http://www.spellenvariant.nl/mage-knigh ... nsion.html

A tezla mi się podoba. Bohater jest świetny :D
olsszak
Posty: 1826
Rejestracja: 05 lip 2015, 23:51
Lokalizacja: GDAŃSK
Has thanked: 20 times
Been thanked: 37 times

Re: Mage Knight

Post autor: olsszak »

arqueek pisze:Jeśli kogoś nie razi zdecydowanie wysoką cena to w tym sklepie dostać można ;)

http://www.spellenvariant.nl/mage-knigh ... nsion.html

A tezla mi się podoba. Bohater jest świetny :D
Nie rozumi tego języka, ale czy jaki jest koszt przesyłki ?
Rabaty:
Planszostrefa - 11%
3Trolle - 7%
Mepel - 5%
Fancy but Functional - 10%
Awatar użytkownika
woytas
Posty: 756
Rejestracja: 03 lis 2013, 16:11
Has thanked: 179 times
Been thanked: 139 times

Re: Mage Knight

Post autor: woytas »

Błysk pisze:
pinata pisze:Od kilku dni Wizkids wysyła paczki poprtawkowe do Shades of Tezla, z żetonami dobrej wielkości, kartami z poprawionym rewersem i niepogniecioną instrukcją.
Ciekawe, czy te pudełka, które są w sklepach zostaną zastąpione, czy za każdym kolejnym kupionym będzie trzeba pisać do Wizkids ;)
Też tego jestem ciekaw.
Tony23
Posty: 421
Rejestracja: 03 paź 2014, 18:43
Been thanked: 5 times

Re: Mage Knight

Post autor: Tony23 »

radeks pisze:
FantasyWelt się nie popisał, bo po rozmowie mailowej zarzekał się że do miesiąca jest w stanie sprowadzić, zatem zrobiłem przelew i po dwóch tygodniach oczekiwania łaskawie dostałem odpowiedź, że niestety zamówienie nie będzie zrealizowane. Ciekawe ile bym czekał gdybym sam się nie przypomniał...
Kiedy była ta sytuacja?

ja wczoraj dostałem odp, że niestety jeszcze paczki nie dostali i pytali czy chcę czekać czy zrezygnować z zamówienia
Awatar użytkownika
Błysk
Posty: 1409
Rejestracja: 19 cze 2010, 13:58
Has thanked: 155 times
Been thanked: 195 times

Re: Mage Knight

Post autor: Błysk »

AiS pisze:Ja mam LL, ale być może kogoś z Was zainteresuje ta oferta:

Dzięki za cynk, chociaż ja odpadam. Niestety znając cenę dodatku przy tym kiedy był dostępny ciężko mi się zdecydować na zabójczą cenę używki. O ile każdy ma prawo wystawiać za ile chce, to na szczęście nie jestem zmuszony do kupna po takiej cenie (Zwłaszcza, że z zza granicy miałbym to taniej gdybym chciał kombinować, a nową po tej samej cenie bez specjalnych kombinacji). :)
Awatar użytkownika
RUNner
Posty: 4164
Rejestracja: 02 lip 2013, 12:25
Has thanked: 577 times
Been thanked: 1030 times

Re: Mage Knight

Post autor: RUNner »

Żeby to był jeszcze dodatek w polskiej wersji językowej ;) Aż tak przepłacać nie zamierzam, bo sama podstawka daje ogromną ilość frajdy póki co, a dopiero rozegrałem kilka rekonesansów i dwa nieudane podboje!
Nie marnuję już czasu. Wolę grać ;)
Sprzedam https://www.gry-planszowe.pl/viewtopic.php?t=64690
olsszak
Posty: 1826
Rejestracja: 05 lip 2015, 23:51
Lokalizacja: GDAŃSK
Has thanked: 20 times
Been thanked: 37 times

Re: Mage Knight

Post autor: olsszak »

Błysk pisze:
AiS pisze:Ja mam LL, ale być może kogoś z Was zainteresuje ta oferta:

Dzięki za cynk, chociaż ja odpadam. Niestety znając cenę dodatku przy tym kiedy był dostępny ciężko mi się zdecydować na zabójczą cenę używki. O ile każdy ma prawo wystawiać za ile chce, to na szczęście nie jestem zmuszony do kupna po takiej cenie (Zwłaszcza, że z zza granicy miałbym to taniej gdybym chciał kombinować, a nową po tej samej cenie bez specjalnych kombinacji). :)
Po ile można było kupić jak był dostępny? patrzę Rebel 220 zł, ale to nie ejst miarodajne pewnie ;)
Rabaty:
Planszostrefa - 11%
3Trolle - 7%
Mepel - 5%
Fancy but Functional - 10%
Awatar użytkownika
RUNner
Posty: 4164
Rejestracja: 02 lip 2013, 12:25
Has thanked: 577 times
Been thanked: 1030 times

Re: Mage Knight

Post autor: RUNner »

olsszak pisze:
Błysk pisze:
AiS pisze:Ja mam LL, ale być może kogoś z Was zainteresuje ta oferta:

Dzięki za cynk, chociaż ja odpadam. Niestety znając cenę dodatku przy tym kiedy był dostępny ciężko mi się zdecydować na zabójczą cenę używki. O ile każdy ma prawo wystawiać za ile chce, to na szczęście nie jestem zmuszony do kupna po takiej cenie (Zwłaszcza, że z zza granicy miałbym to taniej gdybym chciał kombinować, a nową po tej samej cenie bez specjalnych kombinacji). :)
Po ile można było kupić jak był dostępny? patrzę Rebel 220 zł, ale to nie ejst miarodajne pewnie ;)
Z tego co pamiętam można było go kupić już za 130-150zł.
Nie marnuję już czasu. Wolę grać ;)
Sprzedam https://www.gry-planszowe.pl/viewtopic.php?t=64690
Awatar użytkownika
Błysk
Posty: 1409
Rejestracja: 19 cze 2010, 13:58
Has thanked: 155 times
Been thanked: 195 times

Re: Mage Knight

Post autor: Błysk »

RUNner pisze: Z tego co pamiętam można było go kupić już za 130-150zł.
Dokładnie, z czego nowe chyba bliżej 145-160zł. :) Z tego co pamiętam to w sumie dosyć szybko zeszły, bo mój powolny proces decyzyjny spowodował, że nie kupiłem w końcu :mrgreen:
Awatar użytkownika
RUNner
Posty: 4164
Rejestracja: 02 lip 2013, 12:25
Has thanked: 577 times
Been thanked: 1030 times

Re: Mage Knight

Post autor: RUNner »

Nie kupiłem wcześniej bo w sumie nie planowałem mieszać wersji językowych i nawet teraz się trochę przed tym bronię, ale od biedy mogę się zgodzić na takie rozwiązanie. Lepsze to niż nic, ale i tak bym chyba wkładał w karty wkładki ze spolszczeniem.
Nie marnuję już czasu. Wolę grać ;)
Sprzedam https://www.gry-planszowe.pl/viewtopic.php?t=64690
Tony23
Posty: 421
Rejestracja: 03 paź 2014, 18:43
Been thanked: 5 times

Re: Mage Knight

Post autor: Tony23 »

A czy ktoś się orientuje czy wydawca wspominał o jakims reprincie LL ? oczywiscie mowa o ang wersji
ODPOWIEDZ