gra dla młodych rodziców

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
Kacyk
Posty: 32
Rejestracja: 08 lip 2013, 01:22
Lokalizacja: Iwonicz-Zdrój, Arbon CH

gra dla młodych rodziców

Post autor: Kacyk »

Poszukuje gry do grania z żoną. Od trzech miesięcy mamy Wandzię. Wandzia utrudnia granie - znaczy się pomaga jak może, ale przeszkadza w trzymaniu kart :)
Mi ogólnie podchodzi wszystko najlepiej z negatywną interakcją, ale z żoną musi być bardziej pacyfistycznie. Gra musi być krótka 30-max 40 minut i z mała losowością. Odpadają wszystkie karcianki, bo ręce muszą być cały czas wolne. Nie można też nic ukrywać przed żoną :) (np. ja nosze Wandę i mówię żonie co ma robić :) ).
Ostatnio gramy w to:
Zamki Burgundii - spełnia wszystkie warunki poza czasem,
Na chwałę Rzymu - strasznie ciężko jak dziecko nie śpi, - ale żona uwielbia :D
Patchwork - ale się już przeżarł mi.
Mamy troszkę więcej gier ale z Wandą się nie da.

Nie mam dużo czasu ostatnio na poszukiwania - ale i tak tekst skrobnąłem spory :D - dzięki za pomoc
genek
Posty: 789
Rejestracja: 28 kwie 2015, 12:09

Re: gra dla młodych rodziców

Post autor: genek »

splendor
Kacyk
Posty: 32
Rejestracja: 08 lip 2013, 01:22
Lokalizacja: Iwonicz-Zdrój, Arbon CH

Re: gra dla młodych rodziców

Post autor: Kacyk »

Splendor - odpada, zagraliśmy z 10 razy podrząd i się przejadło. A żona prostuje: lubi negatywną interakcje - ale nie możemy ze sobą walczyć - jeśli ją dobrze zrozumiałem :)
Awatar użytkownika
josiu
Posty: 290
Rejestracja: 06 sty 2012, 22:34
Been thanked: 2 times

Re: gra dla młodych rodziców

Post autor: josiu »

7 Cudow pojedynek spełnia wszystkie warunki. Nie trzeba nic trzymać i co najważniejsze możesz spokojnie nosić małą i kierować swoimi wyborami za pomocą żony. Na pewno się tak szybko nie przeje jak Patchwork czy splendor. Polecam.
Kacyk
Posty: 32
Rejestracja: 08 lip 2013, 01:22
Lokalizacja: Iwonicz-Zdrój, Arbon CH

Re: gra dla młodych rodziców

Post autor: Kacyk »

Dzięki josiu, już zamówiony Pojedynek jest.
Jeszcze, jeszcze mówcie... święta idą i tylko teraz mam okazję z Polski pozabierać gry :D
dissident
Posty: 79
Rejestracja: 11 sty 2015, 13:39
Lokalizacja: ok. Olsztyn

Re: gra dla młodych rodziców

Post autor: dissident »

Ja ze swoją lubą poradziliśmy sobie tak, że gramy tylko wieczorami jak już mały śpi (obecnie 5 miesięcy). Próbowaliśmy w dzień, ale było to mało komfortowe i bardziej się stresowaliśmy niż bawiliśmy.. Polecam takie rozwiązanie..

Nam z krótkich gier fajnie się gra w małą Agricolę, Cytadelę, Mr. Jack Pocket.. minimalnie dłużej Android: Netrunner (klasa!)

edit:
Dopiero teraz spojrzałem, że tylko Mr. Jacka nie posiadacie w kolekcji :P
Awatar użytkownika
TV3
Posty: 1257
Rejestracja: 09 lut 2013, 15:07
Been thanked: 26 times

Re: gra dla młodych rodziców

Post autor: TV3 »

Mr Jack.

- ręce wolne
- swego rodzaju "negatywna" interakcja (zależy jak takową zdefiniujemy), ale nie jest to konfrontacja na zasadzie walki.
- losowość minimalna (kwestia doboru 4 kart z 8 co drugą turę, karty leżą na stole, więc - patrz podpunkt pierwszy)
- jedynie czas gry... niby na pudełku to 30 minut, ale do godzinki może zejść (cóż, jak szachy - można w kwadrans, można pół dnia)
Kacyk
Posty: 32
Rejestracja: 08 lip 2013, 01:22
Lokalizacja: Iwonicz-Zdrój, Arbon CH

Re: gra dla młodych rodziców

Post autor: Kacyk »

Dzięki za rady, graliśmy w Mr. Jacka wersje nie pocket. i szczerze mówiąc na początku nam się nawet bardzo podobała a potem zauważyliśmy że jakoś strasznie nam trudno wygrać Jackiem i zaczęło się ta gra ciągnąć. Może z pocketem było by inaczej. Dużo różnią się te gry od siebie?
Z Wandulą - 3 miesiące mamy obecnie problem bo nie śpi za dnia dłużej niż 40 minut i kładzie się tak jak my koło 23-24 - złe wychowanie chyba ;) stąd nasze problemy.
Netrunner odpada - bo po pierwsze to ja grałem w niego z kolegami- a nawet jeśli z żoną to i tak karty trzeba trzymać.
a w Agrikole to chyba sobie niedługo zagramy.
Macie coś jeszcze?
Awatar użytkownika
Losiek
Posty: 951
Rejestracja: 31 sie 2010, 03:12
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 314 times
Been thanked: 203 times

Re: gra dla młodych rodziców

Post autor: Losiek »

A może Metropolia? Wszystkie karty leżą w zakrytym stosie bądź wyłożone. Niczego nie trzeba trzymać w rękach. Niestety nie spełnia kryterium niskiej losowości. Ale rzuć okiem a nuż się spodoba.
ODPOWIEDZ