Poprzez Wieki - Mikro gra od Portal Games

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
Portal Games
Posty: 1363
Rejestracja: 01 lis 2012, 12:26
Lokalizacja: Gliwice
Has thanked: 27 times
Been thanked: 303 times
Kontakt:

Re: Poprzez Wieki - Mikro gra od Portal Games

Post autor: Portal Games »

Poprzez Wieki jest grą przeznaczoną dla dwóch graczy, która łączy w sobie prostotę rozgrywki znaną z mikro gier oraz strategię opartą o kolekcjonowanie zestawów kart oraz system draftu (znany np. z gry Pośród Gwiazd czy 7 Cudów).

Mamy przyjemność ogłosić, że Poprzez Wieki, już wkrótce pojawi się na naszym rynku! 28 października w naszym oficjalnym sklepie ruszy przedsprzedaż gry Poprzez Wieki!

W grze Poprzez Wieki gracze starają się zbudować najbardziej imponujące królestwo na przestrzeni 3 rund! Każdy z graczy otrzymuje 5 kart królestw, spośród których wybiera jedną, pozostałe przekazuje przeciwnikowi. Każda karta królestwa posiada swój własny symbol oraz specjalną zasadę, która pozwala zdobyć punkty w zależności od zebranych symboli znajdujących się na kartach. Z końcem rundy gracze wybierają jedną kartę, która jako relikt przeszłości pozostanie w ich królestwie na przyszłe rundy, a także usuwają inną ze swoich kart znajdujących się w swoim królestwie. Po zakończeniu 3 rund wygrywa gracz z najlepiej rozwiniętym królestwem.

Autorem gry jest matematyk Kristian Čurla, który zmieścił w 18 kartach esencję gier draftowych! W każdej partii gracze posiadają wiedzę absolutną dotyczącą kart biorących udział w grze. Każda partia to 18 kart, które wchodzą do rozgrywki za każdym razem w innych kombinacjach. Zadaniem graczy jest zdobycie jak największej ilości punktów, a przy okazji zabrać jak najwięcej punktów przeciwnikowi!

Specjalnie dla Was umieszczamy też instrukcję do gry Poprzez Wieki! Zobaczcie jak wiele głębi potrafi mieć w sobie gra składająca się z 18 kart!

Link do instrukcji: http://bit.ly/1kHip3i

W pudełku znajdziecie:

18 kart Królestwa
1 kartę pomocy
Ołówek
Notatnik
4 żetony Reliktu

Oficjalna strona produktu: http://portalgames.pl/pl/poprzez-wieki/
Awatar użytkownika
Bary
Posty: 3064
Rejestracja: 18 sty 2015, 14:25
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 73 times
Been thanked: 47 times
Kontakt:

Re: Poprzez Wieki - Mikro gra od Portal Games

Post autor: Bary »

Coś oprócz cieniutkich koszulek Mayday pasuje do tej gry?
Mój blog na ZnadPlanszy
Recenzja Cooper Island na ZnadPlanszy

Kupię dodatek Hobbit: Na Progu do WP LCG!
dizzit
Posty: 296
Rejestracja: 09 maja 2011, 13:07
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 17 times
Been thanked: 21 times

Re: Poprzez Wieki - Mikro gra od Portal Games

Post autor: dizzit »

18 kart - to chyba laminowanie będzie nie najgłupszym pomysłem
Awatar użytkownika
Portal Games
Posty: 1363
Rejestracja: 01 lis 2012, 12:26
Lokalizacja: Gliwice
Has thanked: 27 times
Been thanked: 303 times
Kontakt:

Re: Poprzez Wieki - Mikro gra od Portal Games

Post autor: Portal Games »

Przedsprzedaż ruszyła! Poprzez Wieki już dostępne! Zapraszamy!

W przedsprzedaży cena gry wynosi 39zł .

Strona gry: http://portalgames.pl/pl/poprzez-wieki/
Strona gry bgg: https://boardgamegeek.com/boardgame/176229/tides-time
Produkt w sklepiku: http://bit.ly/1kRusel
Awatar użytkownika
kaszkiet
Posty: 2810
Rejestracja: 03 maja 2013, 13:06
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 312 times
Been thanked: 528 times

Re: Poprzez Wieki - Mikro gra od Portal Games

Post autor: kaszkiet »

Premiera wg strony wydawnictwa miała być 6 listopada, a w sklepach gry jeszcze nie ma. 6 wyjechała do sklepów i jedzie, czy jest jakieś opóźnienie?
Awatar użytkownika
adikom5777
Posty: 2231
Rejestracja: 28 gru 2009, 08:52
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 81 times
Been thanked: 12 times

Re: Poprzez Wieki - Mikro gra od Portal Games

Post autor: adikom5777 »

Jest opóźnienie
Awatar użytkownika
kaszkiet
Posty: 2810
Rejestracja: 03 maja 2013, 13:06
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 312 times
Been thanked: 528 times

Re: Poprzez Wieki - Mikro gra od Portal Games

Post autor: kaszkiet »

Dzięki za informację. A czy wiadomo jak duże?
Solaro
Posty: 12
Rejestracja: 03 lis 2015, 09:37
Lokalizacja: Jelcz-Laskowice

Re: Poprzez Wieki - Mikro gra od Portal Games

Post autor: Solaro »

Gra była do kupienia na Gratislavii, po zagraniu okazało się, że jest naprawdę dobrze. Cena 35 zł na miejscu też nakłoniła do zakupu.
Awatar użytkownika
Chaaber
Posty: 1054
Rejestracja: 29 sty 2014, 22:03
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 10 times
Been thanked: 10 times

Re: Poprzez Wieki - Mikro gra od Portal Games

Post autor: Chaaber »

Na gratislavii wyprzedala sie pierwszego dnia do tego stopnia, ze nawet chcial ktos kupic pokazowa wersje od chlopakow ze stoiska portalu. Sami byli chyba troche tym zaskoczeni. Ja nabylem, nie zaluje. Myslalem, ze 2-osobowy draft nie ma prawa dzialac, ale jednak gra mnie zaskoczyla i dziala to niesamowicie dobrze. Portal trafil w dziesiatke z tym tytulem i juz rozumiem ten hajp.
Awatar użytkownika
Portal Games
Posty: 1363
Rejestracja: 01 lis 2012, 12:26
Lokalizacja: Gliwice
Has thanked: 27 times
Been thanked: 303 times
Kontakt:

Re: Poprzez Wieki - Mikro gra od Portal Games

Post autor: Portal Games »

Chaaber pisze:Na gratislavii wyprzedala sie pierwszego dnia do tego stopnia, ze nawet chcial ktos kupic pokazowa wersje od chlopakow ze stoiska portalu. Sami byli chyba troche tym zaskoczeni. Ja nabylem, nie zaluje. Myslalem, ze 2-osobowy draft nie ma prawa dzialac, ale jednak gra mnie zaskoczyla i dziala to niesamowicie dobrze. Portal trafil w dziesiatke z tym tytulem i juz rozumiem ten hajp.
Dziękujemy za dobre słowa!

Gra jest już w sprzedaży! Grę na pewno znajdziecie w sklepach z palnszówkami jak i w naszym sklepiku :)
Awatar użytkownika
janekbossko
Posty: 2614
Rejestracja: 09 lut 2006, 21:44
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 26 times
Been thanked: 27 times

Re: Poprzez Wieki - Mikro gra od Portal Games

Post autor: janekbossko »

jestem po 6 rozgrywkach
po początkowym zachwycie nad prostotą gry i funem jaki daje...entuzjazm opadł :?

na 6 rozgrywek ZAWSZE wygrywała osoba która miała kartę punktującą za wszystkie typy kart 13 pkt. Ostatnie 3 rozgrywki upierałem się żeby przeszkadzać w skompletowaniu wszystkih symboli ale zawsze cierpiała na tym moja punktacja...nie podoba mi się to :(
Mikanit
Posty: 147
Rejestracja: 09 mar 2015, 16:20
Has thanked: 4 times
Been thanked: 4 times

Re: Poprzez Wieki - Mikro gra od Portal Games

Post autor: Mikanit »

Ktoś potwierdzi uwagi kolegi wyżej?
Rumia
myszor
Posty: 205
Rejestracja: 13 mar 2013, 14:54
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 1 time

Re: Poprzez Wieki - Mikro gra od Portal Games

Post autor: myszor »

Grałem tylko dwa razy, ale wystarczy, by zaprzeczyć powyższej obserwacji (w 1 na 2 gier nie punktowała wcale). Bardzo przydatna (2/2) okazała się za to karta rozstrzygająca remisy.
Awatar użytkownika
vojtas
Posty: 1785
Rejestracja: 10 wrz 2013, 21:28
Has thanked: 23 times
Been thanked: 83 times

Re: Poprzez Wieki - Mikro gra od Portal Games

Post autor: vojtas »

Mikanit pisze:Ktoś potwierdzi uwagi kolegi wyżej?
Potwierdzić nie, ale zaprzeczyć - owszem. :)
Awatar użytkownika
rattkin
Posty: 6518
Rejestracja: 24 maja 2013, 15:00
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 382 times
Been thanked: 930 times

Re: Poprzez Wieki - Mikro gra od Portal Games

Post autor: rattkin »

Mini gry nie są przeznaczone na wiele zabawy. Mikra ilośc komponentów sprawia, ze takie gry łatwo przeliczyć i wtedy tracą swój pierwotny urok. Ten tytuł nie jest wyjątkiem.
Awatar użytkownika
Furan
Posty: 1553
Rejestracja: 21 mar 2008, 16:41
Lokalizacja: Warszawa, Wola
Has thanked: 9 times
Been thanked: 217 times

Re: Poprzez Wieki - Mikro gra od Portal Games

Post autor: Furan »

myszor pisze:Grałem tylko dwa razy, ale wystarczy, by zaprzeczyć powyższej obserwacji (w 1 na 2 gier nie punktowała wcale). Bardzo przydatna (2/2) okazała się za to karta rozstrzygająca remisy.
Chyba zaprzeczyć wnioskom, nie obserwacji?
jakiCHś - w tym wyrazie jest CH! || lepiej nie używa'ć apostrof'ów w ogóle, niż używa'ć ich w nadmiar'ze!

(S) Pueblo, Burgundy, Trismegistus, Felix, Hit!
myszor
Posty: 205
Rejestracja: 13 mar 2013, 14:54
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 1 time

myszor

Post autor: myszor »

Furan pisze:Chyba zaprzeczyć wnioskom, nie obserwacji?
Nie, ale możesz próbować mnie przekonać.

Żebym chociaż ja wniósł coś do tematu tym postem, zagaję: gra jest całkiem przyjemnym fillerem. Może jedynie irytować pierwszy dobór karty w rundzie, gdzie musimy obrać jakąś taktykę, nie znając jeszcze kart u przeciwnika.
Awatar użytkownika
pezetto
Posty: 298
Rejestracja: 11 kwie 2014, 09:24
Lokalizacja: Kraina Szczęśliwości
Been thanked: 1 time

Re: Poprzez Wieki - Mikro gra od Portal Games

Post autor: pezetto »

Fajna "głupia losowa gra". Grałem póki co z żoną 5 partii i jak na razie komplet zwycięstw. Wczoraj nawet dobrnąłem do 80 pkt. przy czym w ostatniej turze zrobiłem ledwie 19 oczek. Generalnie po pierwszej partii zero odczuć (ani to zawód, ani zachwyt), ale ta gra ma coś takiego w sobie, że chce się spróbować jeszcze raz, i jesz... i sielanka trwać będzie tak długo, aż żona nie je*** wszystkiego w fru fru :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Awatar użytkownika
mauserem
Posty: 1817
Rejestracja: 26 lis 2014, 09:37
Has thanked: 253 times
Been thanked: 165 times
Kontakt:

Re: Poprzez Wieki - Mikro gra od Portal Games

Post autor: mauserem »

pezetto pisze:Fajna "głupia losowa gra". Grałem póki co z żoną 5 partii i jak na razie komplet zwycięstw. Wczoraj nawet dobrnąłem do 80 pkt. przy czym w ostatniej turze zrobiłem ledwie 19 oczek. Generalnie po pierwszej partii zero odczuć (ani to zawód, ani zachwyt), ale ta gra ma coś takiego w sobie, że chce się spróbować jeszcze raz, i jesz... i sielanka trwać będzie tak długo, aż żona nie je*** wszystkiego w fru fru :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

je*** masz to jak w banku

ta gra na Portalconie wywołała u mnie pełny zestaw emocji:
zaciekawienie (wow jakie fajne ilustracje!) -> fascynacja (ilustracje robił też Morano! jaka fajna mechanika!) -> pochłonięcie (ale fajna mechanika, wtopa, i jeszcze raz, wtopa, wtopa, wygrana, wygrana...) -> meh... (fajne te ilustracje, rozgrywka meh.. meh...)

45 minut - ot cały cykl życia produktu - szybko żarło i zdechło - ciężko wycisnąć więcej z 18 kart dla dwóch osób.
W dodatku gra nie jest takim typowym casualem mimo mikrej postury - wymaga ogarnięcia synergii między tymi kartami - co zajmuje sporą chwilkę - ktoś dobry, nie będzie miał satysfakcji z grą z nowicjuszem przez pierwsza godzinkę (no pół, jak ma bystrzaka pod ręką) A to oznacza, że jest to tytuł dla dwójki graczy - którzy będą wspólnie ją masterowali przez dłuższy czas - a w tym obszarze jest chyba więcej ciekawszych opcji do grania na 2 osoby. Zmęczenie materiału/materiałem następuje tu cholernie szybko.
Awatar użytkownika
ChlastBatem
Posty: 1648
Rejestracja: 14 kwie 2014, 15:35
Lokalizacja: Gdynia/Gdańsk
Has thanked: 12 times
Been thanked: 28 times

Re: Poprzez Wieki - Mikro gra od Portal Games

Post autor: ChlastBatem »

Szybkie pytanie...

Pytanie odnosi się do zakończenia 2 rundy. Pierwsza kończy się reliktem i odrzuceniem 1 karty. Natomiast druga?
Instrukcja od Portalu nic nie mówi aby odrzucić kartę jak w rundzie 1. Natomiast mini ściąga już o tym mówi. Nie wiem teraz czy to błąd czy może ja czegoś nie rozumiem.

Jeśli coś namieszałem to przepraszam, ale proszę o wyjaśnienie jak powinno być :)

PS: Jeśli w obu rundach się odrzuca po jednej karcie to wtedy w każdej rozgrywce będą brały udział wszystkie karty.
Mikanit
Posty: 147
Rejestracja: 09 mar 2015, 16:20
Has thanked: 4 times
Been thanked: 4 times

Re: Poprzez Wieki - Mikro gra od Portal Games

Post autor: Mikanit »

Pan od butów z firmy teleportacyjnej mówił na filmie że wszystkie karty biorą udział w każdej grze


ChlastBatem pisze:Szybkie pytanie...

Pytanie odnosi się do zakończenia 2 rundy. Pierwsza kończy się reliktem i odrzuceniem 1 karty. Natomiast druga?
Instrukcja od Portalu nic nie mówi aby odrzucić kartę jak w rundzie 1. Natomiast mini ściąga już o tym mówi. Nie wiem teraz czy to błąd czy może ja czegoś nie rozumiem.

Jeśli coś namieszałem to przepraszam, ale proszę o wyjaśnienie jak powinno być :)

PS: Jeśli w obu rundach się odrzuca po jednej karcie to wtedy w każdej rozgrywce będą brały udział wszystkie karty.
Rumia
Awatar użytkownika
mauserem
Posty: 1817
Rejestracja: 26 lis 2014, 09:37
Has thanked: 253 times
Been thanked: 165 times
Kontakt:

Re: Poprzez Wieki - Mikro gra od Portal Games

Post autor: mauserem »

ChlastBatem pisze:Szybkie pytanie...

Pytanie odnosi się do zakończenia 2 rundy. Pierwsza kończy się reliktem i odrzuceniem 1 karty. Natomiast druga?
Instrukcja od Portalu nic nie mówi aby odrzucić kartę jak w rundzie 1. Natomiast mini ściąga już o tym mówi. Nie wiem teraz czy to błąd czy może ja czegoś nie rozumiem.

Jeśli coś namieszałem to przepraszam, ale proszę o wyjaśnienie jak powinno być :)

PS: Jeśli w obu rundach się odrzuca po jednej karcie to wtedy w każdej rozgrywce będą brały udział wszystkie karty.
Odrzucasz, to niby jest tak (ehem "fabularnie"), że koniec rundy jest jak koniec epoki i coś idzie na "śmietnik historii" - jest zapominane. A karty które oznaczasz jako relikty danych epok pozostają na stole - są jakby pomnikami przeszłości, ale mają istotny udział w budowaniu przyszłości królestwa - to jedyne karty o jakich wiesz na pewno, że na koniec gry zapunktują (o ile pozwolisz zaistnieć jakiejś synergii między kartami po 3 rundzie/epoce)
Awatar użytkownika
Baartoszz
Posty: 836
Rejestracja: 27 sty 2010, 13:35
Lokalizacja: Komorów
Has thanked: 1 time
Been thanked: 19 times

Re: Poprzez Wieki - Mikro gra od Portal Games

Post autor: Baartoszz »

Zachęcam do naszej recenzji
Poprzez Wieki
Obrazek
Zobacz na ZnadPlanszy
Zobacz na YouTube
dizzit
Posty: 296
Rejestracja: 09 maja 2011, 13:07
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 17 times
Been thanked: 21 times

Re: Poprzez Wieki - Mikro gra od Portal Games

Post autor: dizzit »

mauserem pisze:
pezetto pisze: 45 minut - ot cały cykl życia produktu - szybko żarło i zdechło - ciężko wycisnąć więcej z 18 kart dla dwóch osób.
W dodatku gra nie jest takim typowym casualem mimo mikrej postury - wymaga ogarnięcia synergii między tymi kartami - co zajmuje sporą chwilkę - ktoś dobry, nie będzie miał satysfakcji z grą z nowicjuszem przez pierwsza godzinkę (no pół, jak ma bystrzaka pod ręką) A to oznacza, że jest to tytuł dla dwójki graczy - którzy będą wspólnie ją masterowali przez dłuższy czas - a w tym obszarze jest chyba więcej ciekawszych opcji do grania na 2 osoby. Zmęczenie materiału/materiałem następuje tu cholernie szybko.
To ja napisze że grałem tylko dwa razy ale z żoną (poniżej wyjasnienie ;)).

Generalnie jak żona słyszy odemnie żebyśmy w coś zagrali to jej reakcja jest na zasadzie "nie denerwuj mnie"
A tutaj zacząłem od tego ("obiecuję że gra nie potrwa dłuzej niż 15 min i wytłumaczę zasady w 60 sekund")
Na to: ("OK, niech będzie raz")
po 15 min: ("Dawaj jeszcze raz")

Jest nad czym w grze pomyśleć, oczywiście mam świadomość że jest do "zarżnięcia" ale jako posiłkowy tytuł raz na jakiś czas uważam że jest ok.
Awatar użytkownika
prz22
Posty: 339
Rejestracja: 17 wrz 2012, 23:12
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Re: Poprzez Wieki - Mikro gra od Portal Games

Post autor: prz22 »

Z ciekawości: były gdzieś wyniki konkursu na "lepieja" w którym można było wygrać ten tytuł :)?
Coraz mocniej wkręcam się w świat gier planszowych, ale od zawsze i na zawsze największą pasją pozostanie muzyka;)
ODPOWIEDZ