Gry, które prawie wszyscy lubią... poza mną. ;-)

Tutaj można dyskutować na tematy ogólnie związane z grami planszowymi, nie powiązane z konkretnym tytułem.
Awatar użytkownika
detrytusek
Posty: 7330
Rejestracja: 04 maja 2015, 12:00
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 459 times
Been thanked: 1106 times

Re: Gry, które prawie wszyscy lubią... poza mną. ;-)

Post autor: detrytusek »

Pan_K pisze:
mauserem pisze: Kolejna gra, której fenomenu nie ogarniam. Dochodzę do wniosku, że sporo ludzi snobuje się na ten tytuł.
U tralala, kto to ja nie jestem, Vlada Chvatil, pitu pitu...
Wiadomo - wielkie pudło, na wypasie - na półce wygląda niczego sobie - a jak podpytać to okazuje się, że ludzie nie za bardzo w to grają. A jak ktoś już w to gra to najczęściej dlatego, że ma aspergera i gra solo, bo go nikt nie lubi.
I następny, który nie potrafi powiedzieć "nie lubię tej gry" nie dodając argumentum ad personarum "a ci, którzy w nią grają, są głupi/snobistyczni/chorzy/upośledzeni etc. Ręce opadają...
dokładnie...a jak ktoś gra solo to ma aspergera i nikt go nie lubi. Złota czcionka dla Ciebie miszczu.
"Nie ma sensu wiara w rzeczy, które istnieją."

Do sprzedania: Obsession + dodatki, Gaia Project, Roll Camera

Wątek sprzedażowy
Awatar użytkownika
kudlacz135
Posty: 645
Rejestracja: 15 sie 2013, 21:39
Has thanked: 2 times
Been thanked: 2 times

Re: Gry, które prawie wszyscy lubią... poza mną. ;-)

Post autor: kudlacz135 »

detrytusek pisze:
Pan_K pisze:
mauserem pisze: Kolejna gra, której fenomenu nie ogarniam. Dochodzę do wniosku, że sporo ludzi snobuje się na ten tytuł.
U tralala, kto to ja nie jestem, Vlada Chvatil, pitu pitu...
Wiadomo - wielkie pudło, na wypasie - na półce wygląda niczego sobie - a jak podpytać to okazuje się, że ludzie nie za bardzo w to grają. A jak ktoś już w to gra to najczęściej dlatego, że ma aspergera i gra solo, bo go nikt nie lubi.
I następny, który nie potrafi powiedzieć "nie lubię tej gry" nie dodając argumentum ad personarum "a ci, którzy w nią grają, są głupi/snobistyczni/chorzy/upośledzeni etc. Ręce opadają...
dokładnie...a jak ktoś gra solo to ma aspergera i nikt go nie lubi. Złota czcionka dla Ciebie miszczu.

O to to :) To chyba będzie cytat, który umieszczę w podpisie... zawsze chciałem taki mieć :D
Awatar użytkownika
mauserem
Posty: 1817
Rejestracja: 26 lis 2014, 09:37
Has thanked: 253 times
Been thanked: 165 times
Kontakt:

Re: Gry, które prawie wszyscy lubią... poza mną. ;-)

Post autor: mauserem »

cytatem proszę się częstować

a dla urażonych - to dość zabawny wątek, więc pozwoliłem sobie na ironię - jeśli ktoś nie wyłapał dodałem emotikon
Dla osób z aspergerem - przepraszam, nie mam was za upośledzonych :D
Jesteście całkiem cool w dużych liczbach i pewnie potraficie policzyć całe rozdanie Dominiona (z dodatkami)

O własnie jeśli już wspomniałem - Dominion - z tym tytułem też nie ogarniam.
A tu ciekawostka - Race for The Galaxy i owszem - bardzo lubię :D
Awatar użytkownika
Kaktus+
Posty: 161
Rejestracja: 17 kwie 2009, 12:05
Lokalizacja: Mielec
Has thanked: 5 times
Been thanked: 1 time

Re: Gry, które prawie wszyscy lubią... poza mną. ;-)

Post autor: Kaktus+ »

Dominion to stan ducha - albo się go kocha albo nienawidzi - nie ma innej drogi Ninja :wink:
Awatar użytkownika
uyco
Posty: 1053
Rejestracja: 09 sty 2006, 13:00
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 145 times
Been thanked: 25 times

Re: Gry, które prawie wszyscy lubią... poza mną. ;-)

Post autor: uyco »

Ja Dominiona sprzedałem, mimo że bardzo mi się podobał. Nie dałem rady z tasowaniem... to idealna gra dla wersji elektronicznej, do tej pory mam już kilka tysięcy rozgrywek za sobą w ten właśnie sposób. szkoda tylko, że nie zaimplementowano dodatków. Btw. czy ktoś wie co się dzieje z kolejną odsłoną aplikacji? ktoś ponoć kupił prawa i wtedy gra zniknęła z Appstore'a.

Ad rem. Kompletnie nie rozumiem fenomenu Terra Mystica - grałem raz i kompletnie do mnie nie przemawia. Odniosłem wrażenie, że jest koszmarnie sucha i wcale nie tak dobrze naoliwiona. Nie wiem dlaczego, po rozgrywce mam tak koszmarne wspomnienie, że nie mam najmniejszej ochoty do niej wracać. Dodam, że bardzo lubię Felda - Zamki to jedna z moich ulubionych gier, chętnie grywam też w Troyes, teraz 504.
'STAY OUT OF MY TERRITORY.'

kupię sprzedam
Awatar użytkownika
BartP
Administrator
Posty: 4719
Rejestracja: 09 lis 2010, 12:34
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 383 times
Been thanked: 885 times

Re: Gry, które prawie wszyscy lubią... poza mną. ;-)

Post autor: BartP »

Ja w sąsiednim wątku widzę, że triumfy święci rodzimy Robinson. Jego fenomen mnie dziwi, grałem dwukrotnie, przepych reguł zabijał jakąkolwiek zabawę, strasznie dużo rzeczy do pamiętania i ogarniania. Jestem ciekaw, czy ludzie grają w to przede wszystkim z grupą czy samodzielnie.
Awatar użytkownika
kudlacz135
Posty: 645
Rejestracja: 15 sie 2013, 21:39
Has thanked: 2 times
Been thanked: 2 times

Re: Gry, które prawie wszyscy lubią... poza mną. ;-)

Post autor: kudlacz135 »

U nas w grupie Robinson chwycił, nie czułem natłoku zasad (tj. większego niż w paru innych większych grach), ale przyznaję się, że nie czytałem instrukcji, więc może po prostu przystępnie mi je przedstawiono, co więcej, Robinson w sumie zmienił moje zdanie na temat gier w pełni kooperacyjnych :)
Awatar użytkownika
detrytusek
Posty: 7330
Rejestracja: 04 maja 2015, 12:00
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 459 times
Been thanked: 1106 times

Re: Gry, które prawie wszyscy lubią... poza mną. ;-)

Post autor: detrytusek »

Robinson jest świetny ale ma ogromną wadę polegającą na tym, że żeby czerpać z niej to co najlepsze to wypadałoby grać w nią non stop. Dłuższa przerwa powoduje, że następna rozgrywka będzie z nosem w instrukcji co frustruje i ma się tendencję do porzucenia gry i kółko się zamyka.
"Nie ma sensu wiara w rzeczy, które istnieją."

Do sprzedania: Obsession + dodatki, Gaia Project, Roll Camera

Wątek sprzedażowy
Awatar użytkownika
Andy
Posty: 5129
Rejestracja: 24 kwie 2005, 18:32
Lokalizacja: Piastów
Has thanked: 77 times
Been thanked: 192 times

Re: Gry, które prawie wszyscy lubią... poza mną. ;-)

Post autor: Andy »

uyco pisze:Dominion (...) to idealna gra dla wersji elektronicznej, do tej pory mam już kilka tysięcy rozgrywek za sobą w ten właśnie sposób. szkoda tylko, że nie zaimplementowano dodatków. Btw. czy ktoś wie co się dzieje z kolejną odsłoną aplikacji? ktoś ponoć kupił prawa i wtedy gra zniknęła z Appstore'a.
http://www.playdominion.com/
Gdy wszystko inne zawiedzie, rozważ skorzystanie z instrukcji.
Awatar użytkownika
warlock
Posty: 4630
Rejestracja: 22 wrz 2013, 19:19
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 1024 times
Been thanked: 1939 times

Re: Gry, które prawie wszyscy lubią... poza mną. ;-)

Post autor: warlock »

detrytusek pisze:Robinson jest świetny ale ma ogromną wadę polegającą na tym, że żeby czerpać z niej to co najlepsze to wypadałoby grać w nią non stop. Dłuższa przerwa powoduje, że następna rozgrywka będzie z nosem w instrukcji co frustruje i ma się tendencję do porzucenia gry i kółko się zamyka.
Oj tak, zdecydowanie tak jest. Na początku byłem zauroczony, ale pozapominałem te wszystkie niuanse i ochota na ściągnięcie gry z półki jest minimalna obecnie...
Awatar użytkownika
uyco
Posty: 1053
Rejestracja: 09 sty 2006, 13:00
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 145 times
Been thanked: 25 times

Re: Gry, które prawie wszyscy lubią... poza mną. ;-)

Post autor: uyco »

Andy pisze:
uyco pisze:Dominion (...) to idealna gra dla wersji elektronicznej, do tej pory mam już kilka tysięcy rozgrywek za sobą w ten właśnie sposób. szkoda tylko, że nie zaimplementowano dodatków. Btw. czy ktoś wie co się dzieje z kolejną odsłoną aplikacji? ktoś ponoć kupił prawa i wtedy gra zniknęła z Appstore'a.
http://www.playdominion.com/
wielkie dzieki, dawno nie sprawdzałem. właśnie sie instaluje :D
'STAY OUT OF MY TERRITORY.'

kupię sprzedam
pendzik
Posty: 81
Rejestracja: 04 kwie 2015, 22:42
Lokalizacja: Grodków
Has thanked: 4 times

Re: Gry, które prawie wszyscy lubią... poza mną. ;-)

Post autor: pendzik »

Banan2 pisze:Gry imprezowe ... Nie za bardzo mam frajdę z klaskania, robienia głupich min, wykrzykiwania dziwnych haseł, itp, itd.
Pozdrawiam
+1
Awatar użytkownika
Andy
Posty: 5129
Rejestracja: 24 kwie 2005, 18:32
Lokalizacja: Piastów
Has thanked: 77 times
Been thanked: 192 times

Re: Gry, które prawie wszyscy lubią... poza mną. ;-)

Post autor: Andy »

uyco pisze:wielkie dzieki, dawno nie sprawdzałem. właśnie sie instaluje :D
You're welcome! :)

Przygotuj się tylko na wydatki, jeśli będziesz chciał grać z dodatkami.
Gdy wszystko inne zawiedzie, rozważ skorzystanie z instrukcji.
Awatar użytkownika
gafik
Posty: 3645
Rejestracja: 25 lip 2011, 14:59
Lokalizacja: pole, łyse pole... ale mam już plan!
Has thanked: 55 times
Been thanked: 118 times

Re: Gry, które prawie wszyscy lubią... poza mną. ;-)

Post autor: gafik »

2 lata wstecz pisałem w tym wątku, że lubię wszystkie gry.
Podtrzymuję.
Nie ma gry w którą bym nie zagrał chętnie. I to jest moje przekleństwo!
Awatar użytkownika
siekan
Posty: 425
Rejestracja: 28 gru 2014, 09:47
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 4 times
Been thanked: 10 times
Kontakt:

Re: Gry, które prawie wszyscy lubią... poza mną. ;-)

Post autor: siekan »

Ja zdecydowanie Splendor. Masakra jakie to do obrzygu suche. Temat doklejony zupełnie na siłę. Nie zagram nawet jak zaciągną wołami.

Następnie Talisman. Na pewno lepiej można spędzić te kilka godzin życia. Zagram tylko jak zaciągną wołami.
pendzik
Posty: 81
Rejestracja: 04 kwie 2015, 22:42
Lokalizacja: Grodków
Has thanked: 4 times

Re: Gry, które prawie wszyscy lubią... poza mną. ;-)

Post autor: pendzik »

siekan pisze:Ja zdecydowanie Splendor. Masakra jakie to do obrzygu suche. Temat doklejony zupełnie na siłę. Nie zagram nawet jak zaciągną wołami.

Następnie Talisman. Na pewno lepiej można spędzić te kilka godzin życia. Zagram tylko jak zaciągną wołami.
Heh i znowu muszę napisać +1 :mrgreen: . Jakoś tak się składa, że mam podobne odczucia.
Awatar użytkownika
Vester
Posty: 956
Rejestracja: 19 lis 2010, 11:12
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 25 times
Been thanked: 44 times

Re: Gry, które prawie wszyscy lubią... poza mną. ;-)

Post autor: Vester »

Lubię wszelkie strategiczne i nielosowe(plus minus) gry, zwłaszcza te wymagające, dlatego nawet mnie zdumiewa fakt, że nie czuję Summoners Wars. Mage Wars kocham, a SW mam gdzieś. Może za dużo w tym szachów a za mało funu? Sam nie wiem. Chyba nie jestem gotów.
Lucf
Posty: 1346
Rejestracja: 09 lip 2008, 22:29
Been thanked: 1 time

Re: Gry, które prawie wszyscy lubią... poza mną. ;-)

Post autor: Lucf »

NEUROSHIMA HEX: kochałem, zbierałem, kupowałem, drukowałem fanowskie armie. Na wieść, że będzie 3 edycja i całkiem nowa szata graficzna prawie wylewu dostałem i w furii sprzedałem cały zestaw na allegro. Wyszła 3 edycja i zbiera mnie na wymioty jak ją widzę. Po aktualizacji nawet na telefonie przestałem grać bo zbyt często zgagę miałem.
Jest brzydka, brzydka, nie czytelna i jeżeli ktoś gra od samego początku 2 edycji i zgrał 2 komplety żetonów to siłą rzeczy się przyzwczaja i to bardzo...
Mam podobnie z tym, że ja nie widzę sensu sprzedawać starych armii i edycji :D
Mam wszystkie poprzednie zebrane packi i jest git :) [no prawie bo nowosci nie bede mial]
ODPOWIEDZ