Zombicide: Black Plague (R. Guiton, J.-B. Lullien, N. Raoult)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
ernin
Posty: 555
Rejestracja: 20 lut 2012, 10:00
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 35 times
Been thanked: 27 times

Re: Zombicide: Black Plague

Post autor: ernin »

Nic z dodatków się nie mieści oraz karty w koszulkach się nie mieszczą.
Banan2
Posty: 2617
Rejestracja: 12 maja 2009, 09:28
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 118 times
Been thanked: 67 times

Re: Zombicide: Black Plague

Post autor: Banan2 »

No proszę. Podstawkę mamy dostać jeszcze przed Świętami a całą resztę na początku przyszłego roku.
Pozdrawiam
Moja kolekcja
10% rabatu w planszomanii, 7% w 3Trollach, 5% w Battle Models
Awatar użytkownika
bubu
Posty: 605
Rejestracja: 21 lut 2014, 15:16
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 4 times
Been thanked: 6 times

Re: Zombicide: Black Plague

Post autor: bubu »

Ciekawe co się stało- przecież to dla CMON praktycznie podwojenie kosztów przesyłki.
Przejęli się oburzeniem wspierających czy musieliby zapłacić za magazynowanie już wyprodukowanego nakładu podstawek?

Tak czy siak fajnie : )
Awatar użytkownika
Toudi
Posty: 1090
Rejestracja: 02 lis 2009, 10:21
Has thanked: 4 times
Been thanked: 2 times

Re: Zombicide: Black Plague

Post autor: Toudi »

Szkoda tylko ze jak ktos zamawial zbiorowo to dostanie tylko jedna osoba z grupy. :(
Banan2
Posty: 2617
Rejestracja: 12 maja 2009, 09:28
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 118 times
Been thanked: 67 times

Re: Zombicide: Black Plague

Post autor: Banan2 »

bubu pisze:Ciekawe co się stało- przecież to dla CMON praktycznie podwojenie kosztów przesyłki.
Opłaty, które pobrali za wysyłkę są tak duże :evil: że mają z czego wziąć kasę na te dwie wysyłki :wink:
Pozdrawiam
Moja kolekcja
10% rabatu w planszomanii, 7% w 3Trollach, 5% w Battle Models
Awatar użytkownika
wilczur
Posty: 282
Rejestracja: 29 maja 2008, 12:08
Lokalizacja: Gliwice
Kontakt:

Re: Zombicide: Black Plague

Post autor: wilczur »

Jak mnie to lekko drażni :) cieszę się z wysyłki ale na święta ludzie wyjeżdżają i jak napisali że na początku (pierwszy tydzień grudnia) mamy to dostać a dzisiaj jest już piątek, to wątpię że do Polski przed świętami się wyrobią.
Swoją drogą czy ktoś sprawdzał na stronce cmon jakieś dane o wysyłce? jakiś track numer? nie wspierałem jeszcze cmon i nie wiem jak to u nich wygląda bo z SodaPop miałem przeboje lekkie.
Since we managed to wrap the production of most of the quantity of the core box a lot earlier than the rest of the items, we decided to go ahead and ship to all backers a core box of Zombicide: Black Plague! All backers who confirmed their pledge within the deadline will receive a single Black Plague box very soon in this Wave 1. Note that even if you ordered multiple pledges, you will only receive a single box at this time, as this greatly sped up packing and delivery. We just wanted to make sure you would have a game to play during the holidays!
The rest of the items will be shipped in a 2nd Wave, that will go out early next year. This will contain any extra Black Plague boxes you might have included in your pledge, as well as Wulfsburg, all the Stretch Goals and Optional Buys. Please note that we will not be charging you ANY extra shipping for this division into two shipping waves.
The shipments for the distribution hubs all over the world should arrive within the first week of December, so we're confident we should manage to ship all of your Wave 1 packages in time for the holidays!
Raise thy Candy Canes!
Mój Bloog
Moja kolekcja
Pozdrawiam
Wilczur
Banan2
Posty: 2617
Rejestracja: 12 maja 2009, 09:28
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 118 times
Been thanked: 67 times

Re: Zombicide: Black Plague

Post autor: Banan2 »

wilczur pisze:Jak mnie to lekko drażni :) cieszę się z wysyłki ale na święta ludzie wyjeżdżają i jak napisali że na początku (pierwszy tydzień grudnia) mamy to dostać a dzisiaj jest już piątek, to wątpię że do Polski przed świętami się wyrobią.
Raczej chyba wyślą w pierwszym tygodniu grudnia, żeby doszło przed Świętami.
Pozdrawiam
Moja kolekcja
10% rabatu w planszomanii, 7% w 3Trollach, 5% w Battle Models
Awatar użytkownika
lynwith
Posty: 242
Rejestracja: 27 sty 2015, 22:27
Lokalizacja: Katowice

Re: Zombicide: Black Plague

Post autor: lynwith »

wilczur pisze:Jak mnie to lekko drażni :) cieszę się z wysyłki ale na święta ludzie wyjeżdżają i jak napisali że na początku (pierwszy tydzień grudnia) mamy to dostać a dzisiaj jest już piątek, to wątpię że do Polski przed świętami się wyrobią.
Swoją drogą czy ktoś sprawdzał na stronce cmon jakieś dane o wysyłce? jakiś track numer? nie wspierałem jeszcze cmon i nie wiem jak to u nich wygląda bo z SodaPop miałem przeboje lekkie.
Jak dla mnie to w pierwszym tygodniu grudnia statki z grami do dystrybucji dotrą do poszczególnych zakątków świata, a samą grą według producenta powinniśmy się cieszyć w święta... Zatem pozostaje się uzbroić w cierpliwość i sprawdzać mail raz na dzień szukając informacji czy czasem nie wysłali Ci na niego track number ;) :P
Awatar użytkownika
wilczur
Posty: 282
Rejestracja: 29 maja 2008, 12:08
Lokalizacja: Gliwice
Kontakt:

Re: Zombicide: Black Plague

Post autor: wilczur »

Dzisiaj opublikowano oficjalnego rulebooka do pociągnięcia:

http://zombicide.com/dl/Zombicide-Black ... lebook.pdf
Mój Bloog
Moja kolekcja
Pozdrawiam
Wilczur
Awatar użytkownika
Gab
Posty: 623
Rejestracja: 15 maja 2013, 00:39
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 103 times
Been thanked: 87 times

Re: Zombicide: Black Plague

Post autor: Gab »

To co się od razu rzuca w oczy to świetna klimatyczna kampania. Należy podkreślić to, że od początku seria wielkimi garściami czerpie z poprzedników i na start jesteśmy wręcz zalani wielką ilością skilli naszych bohaterów (porównując z poprzednikami jest ich mniej więcej tyle co 3 poprzednich częściach razem wziętych). Nic tylko czekać a potem grać :) Z czasem w necie na pewno pojawi się masa kampanii.
Awatar użytkownika
bubu
Posty: 605
Rejestracja: 21 lut 2014, 15:16
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 4 times
Been thanked: 6 times

Re: Zombicide: Black Plague

Post autor: bubu »

Gab pisze: Z czasem w necie na pewno pojawi się masa kampanii.
Oby. Z każdą kolejną częścią misji coraz mniej.
Z- 46;
Z:PO- 11;
Z:RM- 3.
Może to, że to nowa "jedynka" pomoże..
Awatar użytkownika
Gab
Posty: 623
Rejestracja: 15 maja 2013, 00:39
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 103 times
Been thanked: 87 times

Re: Zombicide: Black Plague

Post autor: Gab »

A tak z ręką na sercu możesz powiedzieć że grałeś wszystkie misje? ;)
Awatar użytkownika
anonim
Posty: 233
Rejestracja: 01 paź 2005, 14:20
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 48 times

Re: Zombicide: Black Plague

Post autor: anonim »

Z ręką na sercu mogę powiedzieć że zagrałem w więcej misji niż 10. Do zakupu Zombicide przekonała mnie właśnie duża ilość scenariuszy w sieci, dodatkowo przetłumaczone na Polski. Trzeciego sezonu nawet jak by był wydany po polsku (w co wątpię) nie kupie z powodu bardzo skromnej ilości scenariuszy. Sezonu 4 mimo że tematycznie jest dla mnie bardziej ciekawy od wcześniejszych sezonów też nie kupię jeśli będzie tylko 10 scenariuszy z gry, szkoda forsy.
Ale kto wie może przez to że to zupełnie nowa historia to i scenariuszy się więcej pojawi.
(S)Ghost Stories z dodatkiem Black secret, Pan tu nie stał.
Awatar użytkownika
bubu
Posty: 605
Rejestracja: 21 lut 2014, 15:16
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 4 times
Been thanked: 6 times

Re: Zombicide: Black Plague

Post autor: bubu »

Gab pisze:A tak z ręką na sercu możesz powiedzieć że grałeś wszystkie misje? ;)
A gdzie tam. Poczekam aż będę na emeryturze.
Awatar użytkownika
lynwith
Posty: 242
Rejestracja: 27 sty 2015, 22:27
Lokalizacja: Katowice

Re: Zombicide: Black Plague

Post autor: lynwith »

Zawsze idzie zrobić jakiś własny scenariusz :P Z tego, co kojarzę był jakiś program do robienia ich :P ?
Awatar użytkownika
Gab
Posty: 623
Rejestracja: 15 maja 2013, 00:39
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 103 times
Been thanked: 87 times

Re: Zombicide: Black Plague

Post autor: Gab »

No właśnie w sieci jest multum ciekawych scenariuszy a nawet kampanii. Ja sam ogranych scenariuszy nie mam za wiele - te z podstawki znam na pamięć i powiedzmy że w S2 co drugi scenariusz ze 2-3 razy lądował na stole. S3 mimo że kupiony to leży odłogiem...W Z:BP wiem tyle scenariusze z ni to psami ni wilkołakami odpadają bo rozwalę grę śmiechem :)
Banan2
Posty: 2617
Rejestracja: 12 maja 2009, 09:28
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 118 times
Been thanked: 67 times

Re: Zombicide: Black Plague

Post autor: Banan2 »

Wczoraj wspierający z Europy (Belgia, Niemcy, UK) zaczęli dostawać mailem numery trackingu.
Pozdrawiam
Moja kolekcja
10% rabatu w planszomanii, 7% w 3Trollach, 5% w Battle Models
Awatar użytkownika
lynwith
Posty: 242
Rejestracja: 27 sty 2015, 22:27
Lokalizacja: Katowice

Re: Zombicide: Black Plague

Post autor: lynwith »

No to teraz czekam już tylko na mój numer trackingu, a potem paczkę ;) Mam nadzieje, że przez te dwa tygodnie się wyrobią ^^
Awatar użytkownika
Hipke
Posty: 554
Rejestracja: 05 lis 2012, 18:40

Re: Zombicide: Black Plague

Post autor: Hipke »

Póki nie mamy jeszcze info o nadaniu przesyłki (ktoś już ma?), podrzucam filmik z tzw. overview:
https://www.youtube.com/watch?v=6ujON3WU7C4
ernin
Posty: 555
Rejestracja: 20 lut 2012, 10:00
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 35 times
Been thanked: 27 times

Re: Zombicide: Black Plague

Post autor: ernin »

Nie mam. Obstawiam, że polska nie załapała się na pierwszy kontener i nasze przesyłki będą dopiero w tym który w sobotę będą mieli. Albo zaraz przyjdą bez numeru przesyłki jak było np przy s3.
Awatar użytkownika
walkingdead
Posty: 2083
Rejestracja: 06 lut 2013, 19:57
Has thanked: 147 times
Been thanked: 393 times

Re: Zombicide: Black Plague

Post autor: walkingdead »

Jakoś nie śledzę na bieżąco kampanii, jak szybko po zakończeniu KS pojawia się nowy Zombicide w rodzimych sklepach? Bo domniemam, że się pojawi?
magneticzero
Posty: 411
Rejestracja: 31 gru 2011, 19:04
Lokalizacja: Rybnik

Re: Zombicide: Black Plague

Post autor: magneticzero »

Do jutra niby maja skończyć wysyłanie paczek do reszty europy.... więc jeśli ktoś z was dostanei paczke lub nr trackingowy to koniecznie meldujcie :)
coldsurgeon
Posty: 18
Rejestracja: 20 gru 2014, 20:55

Re: Zombicide: Black Plague

Post autor: coldsurgeon »

Za godzinę odbiorę paczkę, dzwonił do mnie kurier dpd na nic innego nie czekam więc to musi być Zombicide BP :D
Banan2
Posty: 2617
Rejestracja: 12 maja 2009, 09:28
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 118 times
Been thanked: 67 times

Re: Zombicide: Black Plague

Post autor: Banan2 »

coldsurgeon pisze:Za godzinę odbiorę paczkę, dzwonił do mnie kurier dpd na nic innego nie czekam więc to musi być Zombicide BP :D
Dostałeś wcześniej mailem numer trackingu?
Pozdrawiam
Moja kolekcja
10% rabatu w planszomanii, 7% w 3Trollach, 5% w Battle Models
coldsurgeon
Posty: 18
Rejestracja: 20 gru 2014, 20:55

Re: Zombicide: Black Plague

Post autor: coldsurgeon »

Nie dostałem nic
ODPOWIEDZ