Zasadność kupienia Splendoru przy posiadaniu 7 cudów i Budow

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
htomek
Posty: 131
Rejestracja: 09 sty 2015, 11:20

Zasadność kupienia Splendoru przy posiadaniu 7 cudów i Budow

Post autor: htomek »

Zasadność kupienia "Splendoru" przy posiadaniu "7 cudów" i "Budowniczych Europa" ....


... jak w temacie. "7 cudów" posiadam od niedawna i już widzę, że gra będzie grana wiele razy dodatkowo mam "Budowniczych:Europa"

"7 cudów" - na piedestale gram namiętnie we 2 i 4 osoby naprawdę nie mam do czego się przyczepić
"Budowniczowie Europa" - no właśnie coraz zadziej sięgam po tę grę i noszę się z zamiarem wymiany jej na "Budowniczych: Antyk" - po prostu wydaje mi się lepiej grywalne..

mam teraz możliwość w dobrej cenie kupić "Splendor" pytanie czy posiadając już te dwie gry warto ? Mechanizm inny ? Ciekawszy? Czy może kupić Tzolkina ? bo też się na niego czaję.

Więc jakie są "za" i jakie "przeciw" jeśli chodzi o zakup "Splendoru" w świetle tego, że posiadam już "7 cudów" i "Budowniczych"

Dzięki za konstruktywne opinie :)
Awatar użytkownika
mamtonawinylu
Posty: 285
Rejestracja: 08 gru 2014, 11:28
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 12 times
Been thanked: 7 times

Re: Zasadność kupienia Splendoru przy posiadaniu 7 cudów i B

Post autor: mamtonawinylu »

Wypróbuj Splendor na telefonie. Apka kosztuje 1eur. Mi spodobał się, ale równocześnie wyeliminował zakup wersji papierowej, bo dobrze sprawdza się przy podawaniu telefonu drugiemu graczowi.
RE.Lee
Posty: 167
Rejestracja: 28 gru 2015, 19:13
Lokalizacja: Warszawa

Re: Zasadność kupienia Splendoru przy posiadaniu 7 cudów i B

Post autor: RE.Lee »

Splendor jak dla mnie ma zupełnie inny charakter niż 7 Cudów. Jest prostszy, ale i bardziej konfrontacyjny (mimo, że w zasadzie nie ma bezpośredniego konfliktu), znacznie lepiej sprawdza się dla 2 graczy. No i te pokerowe żetony, żadna apka nie odda obracania nimi w rękach ;) Nie jest to moja ulubiona gra, ale na pewno warto ją mieć w swojej kolekcji.
TOP 3: Chaos in the Old World, Evolution, The Grizzled.
opiklus
Posty: 92
Rejestracja: 01 sie 2015, 01:23
Lokalizacja: Warszawa

Re: Zasadność kupienia Splendoru przy posiadaniu 7 cudów i B

Post autor: opiklus »

Splendor i 7 cudów (niezależnie czy zwykła gra, czy Pojedynek) to inne gry, które dostarczają zupełnie innych wrażeń. Jak dla mnie, 7 cudów jest bardziej klimatyczne i może trochę ciekawsze. Splendor z klei ma bardzo dobrze wykonane żetony, które niezwykle wzbogacają edycję papierową. Szczerze polecam obydwie gry i nie widzę przeciwwskazań do kupienia Splendora gdy ma się już 7 cudów. W zasadzie to ciekawa propozycja, by rozwijać swoją kolekcję!
Indar
Posty: 1058
Rejestracja: 25 sty 2013, 22:17
Lokalizacja: Łomża
Has thanked: 11 times
Been thanked: 39 times
Kontakt:

Re: Zasadność kupienia Splendoru przy posiadaniu 7 cudów i B

Post autor: Indar »

Tomku, "Spendor" mamy u nas na półce - zrobimy jakieś spotkanie na początku stycznia to zobaczysz jak to chodzi.
Jak dla mnie Splendor jest strasznie suchy, brakuje mi w nim klimatu. Co nie znaczy że nie jest to dobra gra. Mechanicznie nie mam jej nic do zarzucenia, działa jak trzeba - ale czegoś w niej brakuje. Nie trzeba mnie na siłę namawiać na Spledor, ale jak miałbym do wyboru 7 Cudów czy Splendor to bez wahania wybiorę to pierwsze. Zdecydowanie obecnie numerem jeden na naszych spotkaniach jest właśnie 7 Cudów z dodatkiem Liderzy. Na święta doszedł dodatek "Miasta" i zobaczymy na ile zmieni rozgrywkę.
Bierz Tzolkin'a - bierz!
Coin22
Posty: 407
Rejestracja: 11 lis 2015, 21:59
Lokalizacja: Krakow
Has thanked: 14 times
Been thanked: 17 times
Kontakt:

Re: Zasadność kupienia Splendoru przy posiadaniu 7 cudów i B

Post autor: Coin22 »

Dla mnie splendor to gra przerywnik, bez klimatu, nie wciąga na dłużej.
Appka na ipadzie w zupełności dla mnie wystarczy.

Pozdrawiam
Ostatnio zmieniony 31 gru 2015, 19:13 przez Coin22, łącznie zmieniany 1 raz.
Indar
Posty: 1058
Rejestracja: 25 sty 2013, 22:17
Lokalizacja: Łomża
Has thanked: 11 times
Been thanked: 39 times
Kontakt:

Re: Zasadność kupienia Splendoru przy posiadaniu 7 cudów i B

Post autor: Indar »

O tak! To idealna gra na urządzenia mobilne!
Awatar użytkownika
zakwas
Posty: 1777
Rejestracja: 19 mar 2014, 00:45
Lokalizacja: Zgierz
Has thanked: 7 times
Been thanked: 12 times

Re: Zasadność kupienia Splendoru przy posiadaniu 7 cudów i B

Post autor: zakwas »

Indar pisze: Bierz Tzolkin'a - bierz!

Tak! :)
ODPOWIEDZ