Zombicide: Black Plague (R. Guiton, J.-B. Lullien, N. Raoult)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
Dwntn
Posty: 1151
Rejestracja: 15 cze 2013, 22:23
Lokalizacja: Chorzów
Has thanked: 14 times
Been thanked: 36 times

Re: Zombicide: Black Plague

Post autor: Dwntn »

olsszak pisze:(...)Nabijaja sie posty, a chyba lepiej poczekac na wrazenia z rozgrywki.
Ja jużmam od piątku i zdążyłem rozegrać kilka scenariuszy. Nie mam zbyt dużego doświadczenia z poprzednimi edycjami - zagrałem tylko kilka partii, ale w ogólnym porównaniu gra sę całkiem dobrze. Właściwie można powiedzieć że Z:BP to re-theme poprzednich edycji, gdyż zasady w gruncie rzeczy są te same, z lekką modyfikacją uwzględniającą brak broni palnych oraz kilku nowych keywordów.

Co do samej rozgrywki, w Z:BP pojawia się, a raczej "spawnuje" bardzo dużo umarlaków w porównaniu do poprzdednich edycji w które grałem (w naszych rozgrywkach b. często pojawiali się Fatties oraz Nekromanta). Także często wpływała na to karta "double spawn" której efekt kumuluje się z każdym kolejnym dociągiem duplikatu. Poziom trudności jest zatem postawiony o jedną tyczkę wyżej niż w poprzednich edycjach IMO i niejednokrotnie mamy do czynienia z powodzią figurek zombie na planszy. Dodamy do tego jeszcze zwiększający się poziom trudności wraz z nabywaniem przez graczy doświadczenia i mamy do czynienia z typowym gore-festem, którego obietnica spływa na nas z opakowania gry ;)

Poobnie jak w poprzednich wydaniach, tak i tutaj powodzenie w misji w dużej mierze zależy od współpracy pomiędzy graczami, jednakże z racji na bardzo obfite spawny zombie (nie wiem jaki wpływ na "rozwodnienie" talii będzie miał dodatek który wprowadzi nowe karty spawnu) drużyna musi współpracować ze sobą w celu realizacji założeń misji zanim zombich namnoży się na tyle że zwycięstwo będzie niemożliwe.

Od strony wizualnej gra prezentuje się bardzo dobrze. Figurki są ładnie odlane, lepiej niż w poprzednich edycjach a same wzory figurek również ciekawe i wprowadzają pewną "świeżość" (pun intended) do rozgrywki. Elementy kartonowe są dobrej jakości, choć zalecam ostrożność w wypychaniu ich z wyprasek, gdyż sztancowanie było dosyć ciasne i elementy nie wychodzą z taką samą łatwością jak w innych grach, przez co łatwiej je uszkodzić lub rozwarstwić. Jeśli chodzi o stronę wizualną, moim jedynym zarzutem tutaj jest zbyt jaskrawe i jednocześnie wyblakły design grafiki na kaflach, przy jednoczesnym słabym zaznaczeniem linii dekarkacyjnych, przez co czasami głowiliśmy się czy dane pola na planszy to jedno duże pole czy dwa osobne ? ;)

Mój egzemplarz dotarł do mnie z lekko wgniecionymi rogami oraz rozdarciem jednej krawędzi łączącej dwa boki wieczka pudełka. Uszkodzenia były pod folią, która była nienaruszona, więc musiały powstać na etapie produkcji. Elementy gry wewnątrz są w stanie idealnym, więc z jednej strony nic się nie stało, ale z drugiej trochę wpienia że otrzymuje się uszkodzony produkt z akcji na KS na ktory wydało się ponad 1000zł. Zaadresowałem ten problem w liście do CMON lecz jeszcze nie otrzymałem odpowiedzi. Mam nadzieję że przyszłe dodatki i SG, które będą wysyłane w okolicach lutego-marca będą w nienaruszonym stanie.

Ogółem, po rozegraniu kilkukrotnie dwóch pierwszych scenariuszy oceniam Z:BP nastepująco:

Wykonanie elementów: 9/10
Zasady: 8,5/10
Szata graficzna: 8/10
Opakowanie: 6/10 (po wypchnięciu żetonów i zakoszulkowaniu kart niestety należy się pożegnać i wyrzucić plastikowe wypraski na figurki aby wszystko zmieścilo się ponownie do pudełka).
Il. scenariuszy: 6/10 (otrzymujemy tylko 10 scenariuszy +tutorial, więc bez pobierania fanowskich scenariuszy z BGG grywalność gry będzie średnia)

Ogółem: 8/10

Pozdrawiam,

- K.
Awatar użytkownika
wilczur
Posty: 282
Rejestracja: 29 maja 2008, 12:08
Lokalizacja: Gliwice
Kontakt:

Re: Zombicide: Black Plague

Post autor: wilczur »

Kurier dzisiaj też u mnie był, niestety z powodu nieobecności sam nie odebrałem paczki ale też poszła informacja do mnie że w paczce są rozdarte rogi i wgniecenia.

Jak tylko będę mógł obfotografować to wyślę do CMON info...
Mój Bloog
Moja kolekcja
Pozdrawiam
Wilczur
Morsereg
Posty: 339
Rejestracja: 08 maja 2015, 18:12
Has thanked: 2 times
Been thanked: 10 times

Re: Zombicide: Black Plague

Post autor: Morsereg »

jesli chodzi o grywalnosc, to jest calkiem duza.
jednak jest jeden minus, dostajemy sie da vaulta i zdobywamy wykoksana bron i jedna postac ma juz easy mode.
jednak nadal mozna z ta bronia przegrac ;)

jesli chodzi o roznice
- abominacje nie przechodza przez zamkniete drzwi,
- nekromanci,
- double spawny,
- brak zombivorsow (w koncu),
- friendly fire. dopiero jak nie trafimy to heros dostaje rane,
- mozna przeszukiwac pokoj tylko raz na ture. jesli juz jeden przeszukalismy to idac do innego pokoju nie mozemy go juz przeszukiwac. troche to utrudnia zdobycie dragon bilea czy pochodni. co jest tym gorsze, ze nie ma broni zadajacej 3 obrazenia.

to by bylo chyba na tyle. cala reszta to stare, dobre zombicide w nowej szacie graficznej.
gra jest naprawde miodna. jakos wykonania, tak jak wspominal Dwntn na wysokim poziomie.

ps. generalnie to jak w dodatku dojda wilki z 3 akcjami, to przewidywalna dlugosc gry to beda 3 tury ;)
pps. z tego co czytam to sporo ludzi ma problem z pudelkami. nawet na fb ktos zdjecia wkleil. narazie pozostalo bez odpowiedzi. zreszta, jak im w piatek napisalem, ze w pudle mam dwie uszkodzone figurki, to tez jeszcze odpowiedzi nie dostalem,
Awatar użytkownika
lynwith
Posty: 242
Rejestracja: 27 sty 2015, 22:27
Lokalizacja: Katowice

Re: Zombicide: Black Plague

Post autor: lynwith »

Morsereg pisze:mozna przeszukiwac pokoj tylko raz na ture. jesli juz jeden przeszukalismy to idac do innego pokoju nie mozemy go juz przeszukiwac. troche to utrudnia zdobycie dragon bilea czy pochodni. co jest tym gorsze, ze nie ma broni zadajacej 3 obrazenia.

Wcześniej z tego, co mi wiadomo też było tylko 1 przeszukanie na turę... Nie zmienia to faktu, że znalezienie pochodni czy Dragon Bile jest trudne...
Osobiście powiem, że graliśmy jedynie dwiema postaciami pierwszy scenariusz z losowaniem broni początkowej i jeśli komuś nie wpadnie broń zadająca 2 dmg to już robi się mega trudno... Bo znalezienie w decku broni zadającej min. 2 obrażenia do łatwych nie należy... ;]
Morsereg pisze:ps. generalnie to jak w dodatku dojda wilki z 3 akcjami, to przewidywalna dlugosc gry to beda 3 tury ;)

Pomyśl jak wyjdzie ten Abomination Aplha Wolf, który zmienia Runnerów w Wilki... ;] To dopiero będzie fajna zabawa :D :P Albo ta Abominacja, którą można zabić jedynie Dragon Bile i pochodnią.... ^^ No ale z rozszerzeniem wejdą całkiem niezłe bronie ;) Więc może nie będzie tak źle :D
Awatar użytkownika
bubu
Posty: 605
Rejestracja: 21 lut 2014, 15:16
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 4 times
Been thanked: 6 times

Re: Zombicide: Black Plague

Post autor: bubu »

Przede wszystkim dojdzie więcej figurek z KS więc nie będzie już tylu aktywacji.

@Morsereg, @Dwntn - dzięki za opinię.
Ja póki co mojego egzemplarza nawet nie otworzyłem. Pewnie zagram dopiero w święta. Albo w lutym : )
Awatar użytkownika
Hipke
Posty: 554
Rejestracja: 05 lis 2012, 18:40

Re: Zombicide: Black Plague

Post autor: Hipke »

Ja mojego egzemplarza też nie ruszam- zrobiłem sobie prezent na święta :-)
Gerthard
Posty: 28
Rejestracja: 28 sty 2014, 10:32
Lokalizacja: Zabrze

Re: Zombicide: Black Plague

Post autor: Gerthard »

Mój egzemplarz jeszcze nie dotarł, ale jestem po pierwszej rozgrywce, dzięki uprzejmości AkitaInu :)
Rozgrywka tylko jedna, w dodatku misja się udała.
Wrażenia z gry jak najbardziej pozytywne:

- figurki dużo ładniejsze niż w tradycyjnym zombicide, szczególnie plusują pełne szczegółów figurki bohaterów.
- praktyczne plastikowe podkładki pod karty postaci. Wreszcie karty ekwipunku nie rozwalają się po stole
- stare dobre zombicide z mnóstwem zombiaków w o wiele bardziej klimatycznych warunkach niż do tej pory (przynajmniej dla mnie).
- z maleńkich minusów - kafelki terenu nieco się wyginają, nie leżąc płasko na stole, w poprzednich częściach zombicide tego nie było.

- spaślaki nie pojawiają się z 2 walkerami jak dotychczas
- kilka osób zwróciło uwagę że jest przewaga broni bliskiego zasięgu nad strzelecką - nie do końca się z tym zgadzam. Dostaliśmy tutaj scrolle z czarami które działają jak wypisz wymaluj uzi czy inne glocki. Nieco zabawnie wypada sytuacja używania dwóch takich samych scrolli (dual wielding) które dublują wtedy swoje kostki a więc i szanse na trafienie i zadanie obrażeń. Ma to sens w przypadku używania dwóch rewolwerów czy katan ale scrolli? Chyba że czegoś nie doczytaliśmy ale wizja rzucania 2 razy silniejszych czarów poprzez trzymanie po scrollu w każdej ręce jest dosyć zabawna :)
- nekromanci - przez ich podłe knowania dodajemy na planszy dodatkowy punkt namnażania. Niestety sami nekromanci to jednostrzałowcy którzy myślą tylko o ucieczce z planszy. Kilka razy podczas rozgrywki doszło do sytuacji gdzie nekromanta uciekał w jedną stronę a zombiaki w drugą. Ubicie takiego osamotnionego nekromaty nie było zbyt trudne. Być może są jakieś dodatkowe zasady, być może czegoś nie doczytaliśmy ale generalnie kłóciło się to trochę z moją wizją potężnego maga przyzywającego hordy zombie by kryjąc się za ich plecami rzucać potężne czary na postacie graczy.

Mimo powyższego gra była bardzo przyjemna a przekopywanie się przez hordy zombiaków to coś co bardzo chętnie powtórzę :)
Fegat
Posty: 837
Rejestracja: 23 lut 2015, 08:22
Lokalizacja: Zabrze
Been thanked: 1 time

Re: Zombicide: Black Plague

Post autor: Fegat »

Czas zrobić smaczek tym, którzy jeszcze nie dostali :twisted:

A tak bardziej serio, recenzja ;)
https://www.youtube.com/watch?v=50g96BJ ... e=youtu.be
www.przystole.org <<=== Ameri, ameri i więcej ameri! :D
Awatar użytkownika
wilczur
Posty: 282
Rejestracja: 29 maja 2008, 12:08
Lokalizacja: Gliwice
Kontakt:

Re: Zombicide: Black Plague

Post autor: wilczur »

Fegat pisze:Czas zrobić smaczek tym, którzy jeszcze nie dostali :twisted:

A tak bardziej serio, recenzja ;)
https://www.youtube.com/watch?v=50g96BJ ... e=youtu.be
Miło się ogląda takie recenzje w klimacie :)

co do Twoich spostrzeżeń to mam jedno ale - cena 100$ to był pledge manager Huntsman - Zombicide: Black Plague + Hero Box + All Applicable Stretch Goals w którym jest całe pudełko herołsów dodatkowo

Obrazek

a za 150 $ i paru jeszcze survivali, kostki też były klimatyczne :) nie wiem skąd masz swoją wersję ale ta KS wygląda jeszcze miodniej

Obrazek
Mój Bloog
Moja kolekcja
Pozdrawiam
Wilczur
Awatar użytkownika
Gab
Posty: 623
Rejestracja: 15 maja 2013, 00:39
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 103 times
Been thanked: 87 times

Re: Zombicide: Black Plague

Post autor: Gab »

Fegat pisze:Czas zrobić smaczek tym, którzy jeszcze nie dostali :twisted:

A tak bardziej serio, recenzja ;)
https://www.youtube.com/watch?v=50g96BJ ... e=youtu.be
Zastrzegam, że materiał obejrzałem do 10:38 i naliczyłem trochę pomyłek.
Najważniejsze i kluczowe-nie możesz robić przeszukania w danej strefie jeśli jest tam jakikolwiek przeciwnik, krasnal miał ostatnią akcję i mógł ją wykorzystać tylko i wyłącznie na atak.
Reszty nie będę wymieniał bo nową instrukcję przejrzałem pobieżnie i swoją wiedzę moge opierać na poprzednich częściach.
Fegat
Posty: 837
Rejestracja: 23 lut 2015, 08:22
Lokalizacja: Zabrze
Been thanked: 1 time

Re: Zombicide: Black Plague

Post autor: Fegat »

Gab pisze:
Fegat pisze:Czas zrobić smaczek tym, którzy jeszcze nie dostali :twisted:

A tak bardziej serio, recenzja ;)
https://www.youtube.com/watch?v=50g96BJ ... e=youtu.be
Zastrzegam, że materiał obejrzałem do 10:38 i naliczyłem trochę pomyłek.
Najważniejsze i kluczowe-nie możesz robić przeszukania w danej strefie jeśli jest tam jakikolwiek przeciwnik, krasnal miał ostatnią akcję i mógł ją wykorzystać tylko i wyłącznie na atak.
Reszty nie będę wymieniał bo nową instrukcję przejrzałem pobieżnie i swoją wiedzę moge opierać na poprzednich częściach.
:oops: to chyba przeczytam tą instrukcję dokładnie i poprawię błędy na filmie :P
@wilczur, wcześniejsze edycje również kosztowały 100$ na kickstarterze, a później lądowały w sklepie za identyczną cenę bez dodatków kickstarterowych ;) dopiero z czasem cena zaczęła spadać w dół.

@edit, tylko 2 znalazłem, z lock'owaniem bohatera + przeszukanie.
www.przystole.org <<=== Ameri, ameri i więcej ameri! :D
Awatar użytkownika
Gab
Posty: 623
Rejestracja: 15 maja 2013, 00:39
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 103 times
Been thanked: 87 times

Re: Zombicide: Black Plague

Post autor: Gab »

Jak wrócę do domu na spokojnie przeczytam instrukcję i obejrzę reckę (info podeślę na maila). Tak czy inaczej, fajnie opowiadasz o grze i tworzysz dobry klimat. Instrukcja wiadoma rzecz jeśli ktoś nie grał w poprzedniczki może na początku być niejasna :)
Morsereg
Posty: 339
Rejestracja: 08 maja 2015, 18:12
Has thanked: 2 times
Been thanked: 10 times

Re: Zombicide: Black Plague

Post autor: Morsereg »

@fegat
9:45 - gre zaczynasz majac zero doswiadczenia nie jeden :)
a pare sekund pozniej, zastanawialem sie czemu magiem przyjales obrazenie od walkera a nie dwarfem, ktory mial zbroje i rzut poprawiony dzieki niebieskiej umiejetnosci (chyba ironskin to sie nazywalo) ;)
co do podsumowania mozesz miec racje. aczkolwiek trzeba pamietac, ze dodatkowi herosi beda dostepni w wulfsburgu, jak i malych dodatkach z samymi herosami. w filmiku mogles jeszcze wspomniec o nekromantach.
klimatyczne kostki tez beda do kupienia, czy tez dane w gratisie dla ludzi wspierajacych kickstartera. poza grami koscianymi, nie widzialem gry ktora dodawala by klimatyczne kosci.

@gerthard
Nieco zabawnie wypada sytuacja używania dwóch takich samych scrolli (dual wielding) które dublują wtedy swoje kostki a więc i szanse na trafienie i zadanie obrażeń. Ma to sens w przypadku używania dwóch rewolwerów czy katan ale scrolli? Chyba że czegoś nie doczytaliśmy ale wizja rzucania 2 razy silniejszych czarów poprzez trzymanie po scrollu w każdej ręce jest dosyć zabawna :)
to mozna by w sumie wytlumaczyc w ten sposob.
nie uzywasz dwoch scrolli na raz. polaczenie dwoch scrolli tego samego rodzaju wzmacznia czar. wiec przyjmuje, ze czar jest rzucany jeden, z jednego scrolla, jednak potezniejszego dzieki temu, ze jest obecny drugi zwoj. cos a'la czar drugiego poziomu :)

i sporo jest zachwytu nad podstawkami.
przyznam, sa niezle, ladnie ogarniaja syf na stole ;) jednak jest jeden minus. strzalki sie ciezko ruszaja i czasami sie obawiam czy sie ich nie urwie.

tak czy inaczej, nie moge sie doczekac drugiej fali paczek, z dodatkami :D
Awatar użytkownika
bubu
Posty: 605
Rejestracja: 21 lut 2014, 15:16
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 4 times
Been thanked: 6 times

Re: Zombicide: Black Plague

Post autor: bubu »

Morsereg pisze: klimatyczne kostki tez beda do kupienia, czy tez dane w gratisie dla ludzi wspierajacych kickstartera. poza grami koscianymi, nie widzialem gry ktora dodawala by klimatyczne kosci.
W Z3 były w pudełku.
Fegat
Posty: 837
Rejestracja: 23 lut 2015, 08:22
Lokalizacja: Zabrze
Been thanked: 1 time

Re: Zombicide: Black Plague

Post autor: Fegat »

Morsereg pisze:@fegat
9:45 - gre zaczynasz majac zero doswiadczenia nie jeden :)
a pare sekund pozniej, zastanawialem sie czemu magiem przyjales obrazenie od walkera a nie dwarfem, ktory mial zbroje i rzut poprawiony dzieki niebieskiej umiejetnosci (chyba ironskin to sie nazywalo) ;)
co do podsumowania mozesz miec racje. aczkolwiek trzeba pamietac, ze dodatkowi herosi beda dostepni w wulfsburgu, jak i malych dodatkach z samymi herosami. w filmiku mogles jeszcze wspomniec o nekromantach.
klimatyczne kostki tez beda do kupienia, czy tez dane w gratisie dla ludzi wspierajacych kickstartera. poza grami koscianymi, nie widzialem gry ktora dodawala by klimatyczne kosci.

Ale to był mój scenariusz! I w moim zaczynają od 1 pkt doświadczenia!
A ta serio, to wcześniej też nagrywałem i zapomniałem zmienić :oops: :twisted:
www.przystole.org <<=== Ameri, ameri i więcej ameri! :D
Awatar użytkownika
Gab
Posty: 623
Rejestracja: 15 maja 2013, 00:39
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 103 times
Been thanked: 87 times

Re: Zombicide: Black Plague

Post autor: Gab »

Co do kości pełna zgoda dali lipne modele - kolejne które trafią do woreczka nigdy nie użytych :)
Jeśli chodzi o przyjmowanie obrażeń nie widzę tutaj złamania zasad. Recenzent zadecydował tak a nie inaczej można co najwyżej kwestionować czy był to dobry ruch - ale u mnie już nieraz zdarzała się przy stole sytuacja gdzie nikt tych obrażeń nie chciał wziąć na siebie i trzeba było losować nieszczęśnika :)
Morsereg
Posty: 339
Rejestracja: 08 maja 2015, 18:12
Has thanked: 2 times
Been thanked: 10 times

Re: Zombicide: Black Plague

Post autor: Morsereg »

@gab
nie wspomnialem o tym jako o niezastosowaniu sie do zasad. bardziej jako o dziwnym zagraniu ;)

@bubu
a widzisz, o tym nie wiedzialem.

tak na dobra sprawe to z tymi koscmi tez nie ma co przesadzac. rozumiem, ze moze to byc minus gry ale bez przesady. w zaden sposob nie wplywa to na grywalnosc. do tego, lepiej miec takie niz jakies udziwnione, przez co mogly by byc zle wywazone.
Awatar użytkownika
Gab
Posty: 623
Rejestracja: 15 maja 2013, 00:39
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 103 times
Been thanked: 87 times

Re: Zombicide: Black Plague

Post autor: Gab »

Możemy się rozwodzić odnośnie kości a wszyscy dobrze wiemy, że z tak dobrze wykonanymi figurkami przymknęlibyśmy oko nawet na większe niedociągnięcia :)
Teraz pytanie do wszystkich, którzy dostali już swoje egzemplarze-jak wygląda sprawa z kaflami mapy? Nie rozchodzą się? Są dobrze wykonane(tzn są odpowiednio twarde nie gną się itp)? Nie zostają żadne wgniotki/rysy i mniejsze mankamenty po paru partiach?
Pytam, ponieważ przy S1 Zombicide miałem wielki "wkurw" na chińskie rączki, które pięknie pokpiły sprawę :)
Awatar użytkownika
AkitaInu
Posty: 4060
Rejestracja: 12 lut 2012, 12:43
Lokalizacja: Chorzów
Has thanked: 7 times
Been thanked: 25 times

Re: Zombicide: Black Plague

Post autor: AkitaInu »

Gab pisze:Możemy się rozwodzić odnośnie kości a wszyscy dobrze wiemy, że z tak dobrze wykonanymi figurkami przymknęlibyśmy oko nawet na większe niedociągnięcia :)
Teraz pytanie do wszystkich, którzy dostali już swoje egzemplarze-jak wygląda sprawa z kaflami mapy? Nie rozchodzą się? Są dobrze wykonane(tzn są odpowiednio twarde nie gną się itp)? Nie zostają żadne wgniotki/rysy i mniejsze mankamenty po paru partiach?
Pytam, ponieważ przy S1 Zombicide miałem wielki "wkurw" na chińskie rączki, które pięknie pokpiły sprawę :)

U mnie niestety kilka kafli było wygiętych. Mam wrażenie że się rozprostowały ale musiałbym sprawdzić dokładnie.

Ale jeżeli chodzi o jakoś to jest jak najbardziej ok :)
Awatar użytkownika
Gab
Posty: 623
Rejestracja: 15 maja 2013, 00:39
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 103 times
Been thanked: 87 times

Re: Zombicide: Black Plague

Post autor: Gab »

To ja jeszcze o tych kaflach...:) a tak serio mam pytanie czy mapy są czytelne, czy nie zlewają się z drzwiami i innymi znacznikami na mapie?
Awatar użytkownika
Dwntn
Posty: 1151
Rejestracja: 15 cze 2013, 22:23
Lokalizacja: Chorzów
Has thanked: 14 times
Been thanked: 36 times

Re: Zombicide: Black Plague

Post autor: Dwntn »

Gab pisze:To ja jeszcze o tych kaflach...:) a tak serio mam pytanie czy mapy są czytelne, czy nie zlewają się z drzwiami i innymi znacznikami na mapie?
Mapy są dosyć czytelne. Na jednym czy dwóch kaflach nie do końca widać podział pomiędzy obszarami, ale umówiliśmy się w naszej grupie że nie ma na mapie prostokątnych pól ulic i każde pole ulicy jest kwadratem o równym boku, co rozwiązało problem. Poza tym plansza jest bardzo klimatyczna.

- K.
Awatar użytkownika
Wassago
Posty: 918
Rejestracja: 09 sty 2012, 20:11
Lokalizacja: Gliwice
Has thanked: 3 times
Been thanked: 2 times

Re: Zombicide: Black Plague

Post autor: Wassago »

Grałem dziś dwie partie i powiem wam, że ten Double Spawn strasznie wkurza. O ile w 1 misji jakoś nam szło, tak przez ten double Spawn w drugiej misji aż się odechciewało grać, bo nic nie mogliśmy zrobić, tylko cały czas strzelać. Jakie są wasze odczucia w tej kwestii? Ja chyba jakoś zmniejszę liczbę tych kart w talii.
Awatar użytkownika
Dwntn
Posty: 1151
Rejestracja: 15 cze 2013, 22:23
Lokalizacja: Chorzów
Has thanked: 14 times
Been thanked: 36 times

Re: Zombicide: Black Plague

Post autor: Dwntn »

Wassago pisze:Grałem dziś dwie partie i powiem wam, że ten Double Spawn strasznie wkurza. O ile w 1 misji jakoś nam szło, tak przez ten double Spawn w drugiej misji aż się odechciewało grać, bo nic nie mogliśmy zrobić, tylko cały czas strzelać. Jakie są wasze odczucia w tej kwestii? Ja chyba jakoś zmniejszę liczbę tych kart w talii.
Dobule Spawn to czyste zło a zarazem świetna zabawa (jeśli lubi się kosić zombie ;) ). Bardzo wcześnie odkryliśmy w naszych rozgrywkach iż kluczowe jest poruszanie się parami oraz rozkładanie żetonów hałasu na planszy (a czasami nawet robienie hałasu jednym z bohaterów by odciągnąć zombie od reszty grupy). Dzięki temu łatwiej jest nam kontrolować przyrost naturalny nieumarłych oraz ich późniejsze rozprzestrzenianie się, gdy grupa dajmy na to - 10 zombiech rozdziela się na dwie lub więcej małych grupek kroczących w różnych kierunkach z których słychać hałas.

- K.
Awatar użytkownika
vinnichi
Posty: 2391
Rejestracja: 17 sty 2014, 00:16
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 1304 times
Been thanked: 790 times
Kontakt:

Re: Zombicide: Black Plague

Post autor: vinnichi »

Już w przedsprzedaży w Planszostrefie po rabatach jakieś 360zl, mocno się zastanawiam nad kupnem więc będę wdzięczny za więcej opinii. Czy mając sezon 1 warto dobierać jeszcze Black Plague? Klimat BP bardziej mi odpowiada ale w sumie dwie podobne gry na półce to już może być za dużo szczęścia :)
kręcimy wąsem na dobre gry
you tube
discord
Awatar użytkownika
bubu
Posty: 605
Rejestracja: 21 lut 2014, 15:16
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 4 times
Been thanked: 6 times

Re: Zombicide: Black Plague

Post autor: bubu »

Hmm.. Ja mam wszystkie trzy sezony współczesnego plus duże dodatki. Dość często grane.
Przyszło BP, otworzyłem i... zamiast grać zacząłem malować figurki : )

A odpowiadając na Twoje pytanie- czy czujesz, że s1 to za mało czy wystarczy? Dla mnie zaletą dokupywania kolejnych wersji była kompatybilność i możliwość tworzenia różnych zestawów bohaterów/zombiaków. Kupując BP tego nie masz. Ale jak lubisz s1, klimat BP Ci leży i masz ochotę na więcej a budżet nie kwiczy to czemu nie? To już od Ciebie zależy czy lubisz więcej tego samego (no bo nie czarujmy się, zmian trochę jest ale kosmetycznych) czy wolisz nowe rzeczy.
ODPOWIEDZ