Among the Stars / Pośród Gwiazd (Vangelis Bagiartakis)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
Portal Games
Posty: 1364
Rejestracja: 01 lis 2012, 12:26
Lokalizacja: Gliwice
Has thanked: 27 times
Been thanked: 306 times
Kontakt:

Re: Among the Stars (Pośród gwiazd)

Post autor: Portal Games »

Do pudełek wysyłanych przed świętami dodaliśmy:

- 2 nowe zadania + 6 reaktorów
- karty "Zmiana/Stop"
- nowe Konflikty
- nowe lokacje: Symulator Walki, Strategiczne Dowództwo Sojuszu, Galaktyczne Centrum Handlu, Placówka Logistyczna, Stołówka

Czyli więcej niż obiecaliśmy w kampanii.
Niestety koncentrując się na nowych materiałach nie dodaliśmy starych promosek - przepraszamy, oczywiście doślemy je wszystkim wspierającym po Nowym Roku - więcej informacji wkrótce.
Awatar użytkownika
tomb
Posty: 4139
Rejestracja: 22 lut 2012, 10:31
Has thanked: 317 times
Been thanked: 347 times

Re: Among the Stars (Pośród gwiazd)

Post autor: tomb »

1. Niestety strona Artipii nie istnieje i nie mogę namierzyć zasad w sieci. Czy ktoś może opisać lub wrzucić tutaj wariant dla dwóch graczy z angielskiej podstawki? (Dla niezorientowanych - ten z polskiej pochodzi z Ambasadorów, a oryginalny pomysł pochodzi z BGG).

2. Do ogranych z dodatkiem - czy konieczne jest przygotowywanie talii przed grą? Co myślicie o łączeniu wszystkiego do kupy? Chyba za bardzo rozwodnią się komba. Z drugiej strony ja lubię niepewność związaną z tym, czym przyjdzie grać.
"Jak kto ma swój rozum, ten głupi nie jest [...] Głupie są te, co cudzy rozum mają."
Awatar użytkownika
AkitaInu
Posty: 4061
Rejestracja: 12 lut 2012, 12:43
Lokalizacja: Chorzów
Has thanked: 7 times
Been thanked: 25 times

Re: Among the Stars (Pośród gwiazd)

Post autor: AkitaInu »

tomb pisze: 2. Do ogranych z dodatkiem - czy konieczne jest przygotowywanie talii przed grą? Co myślicie o łączeniu wszystkiego do kupy? Chyba za bardzo rozwodnią się komba. Z drugiej strony ja lubię niepewność związaną z tym, czym przyjdzie grać.
Ja grałem raz na razie i czytałem zasady ;) Zmartwiło mnie to wybieranie kart, szczególnie że trzeba w teorii wybrać kopie tych kart które wybierzemy.

Ale na bgg widziałem że gracze mieszają wszystko i wybierają tylko tak żeby była dobra ilość kolorów.

Ja to widze tak:

Jest informacja w instrukcji taka: Dla zachowania balansu gry ważne jest, aby w talii znalazły się po 3 Lokacje z każdego typu (Administracyjne, Biznesowe, Militarne, Rekreacyjne, Dyplomatyczne). Patrząc że każdej lokacji są 4 kopie do gry 4 osobowej to będzie 12 kart żółtych, zielonych, czerwonych, fioletowytch i niebieskich.

dodatkowo na 2/4 graczy mamy dobrać 36 kart lokacji "s"

Więc ja zrobie tak:

1. potasuje wszystko
2. z decku, losow wybiorę 12 kart żółtych, zielonych, czerwonych, fioletowytch i niebieskich - będe miał 60 kart
3. do tego dodak 36 losowych lokacji specjalnych
4. powstanie deck 96 kart

daje nam to 24 karty na 1 rok. czyli po 1 dla każdego z 4 graczy bądź po dwie (jako że zawsze dociągamy dodatkową) dla 2 graczy.

Myślicie że tak będzie ok ? Jest to sposób dużo szybszy niż losowanie 3 kart niebieskich i dobieranie kopii tej karty plus mamy dużo większą różnorodność talii. Jedyne co to będziemy widzieć jakie karty są w talii :/

(i tak będe prawdopodobnie grać) - tasuje wszystkie lokacje (bez "s") -> wybieram (niestety widząc kolory)
Awatar użytkownika
rattkin
Posty: 6518
Rejestracja: 24 maja 2013, 15:00
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 382 times
Been thanked: 930 times

Re: Among the Stars (Pośród gwiazd)

Post autor: rattkin »

tomb pisze:1. Niestety strona Artipii nie istnieje i nie mogę namierzyć zasad w sieci. Czy ktoś może opisać lub wrzucić tutaj wariant dla dwóch graczy z angielskiej podstawki? (Dla niezorientowanych - ten z polskiej pochodzi z Ambasadorów, a oryginalny pomysł pochodzi z BGG).

2. Do ogranych z dodatkiem - czy konieczne jest przygotowywanie talii przed grą? Co myślicie o łączeniu wszystkiego do kupy? Chyba za bardzo rozwodnią się komba. Z drugiej strony ja lubię niepewność związaną z tym, czym przyjdzie grać.
1. To ten sam wariant i pochodzi od entwife. W pierwszych edycjach gry był dopiero w Ambasadorach, w nowszych chyba juz jest także w podstawce. Zreszta wydawało mi sie że on był opisany w podstawce Portalowej?

2. Nie jest konieczne ale wskazane. Karty podstawowe trzeba wybierać w określonej liczbie kopii. Specjalne mozna losować. Można grac wiecej podstawowych i mniej specjalnych albo odwrotnie (wiecej specjalnych to większa niepewność). Raczej nie polecam mieszania wszystkiego na pale, bo wtedy karty podstawowe tracą sens. Alternatywnie mozna grać tylko ze specjalnymi, losując wszystko.
wirusman
Posty: 1981
Rejestracja: 08 sty 2014, 19:18
Lokalizacja: Jaworzno
Has thanked: 88 times
Been thanked: 28 times

Re: Among the Stars (Pośród gwiazd)

Post autor: wirusman »

Z całym szacunkiem, ale to już jest kpina. Dzisiaj jest 30 i paczka jeszcze nie wyszła z portalu. Dlaczego niektórzy grają już w grę od tygodnia, a ja muszę czekać? To juz cały rok będę czekał na grę. Rewelacja. Tak dalej PORTAL.

ps. Już jeden meil poszedł do portalu, ale odzewu nie było.
Awatar użytkownika
vojtas
Posty: 1785
Rejestracja: 10 wrz 2013, 21:28
Has thanked: 23 times
Been thanked: 83 times

Re: Among the Stars (Pośród gwiazd)

Post autor: vojtas »

wirusman pisze:Z całym szacunkiem, ale to już jest kpina. Dzisiaj jest 30 i paczka jeszcze nie wyszła z portalu. Dlaczego niektórzy grają już w grę od tygodnia, a ja muszę czekać? To juz cały rok będę czekał na grę. Rewelacja. Tak dalej PORTAL.
Koniec roku to zawsze okres inwentaryzacji w firmach. Wygląda na to, że za mało pracowników zostało przydzielonych do obsługi wysyłki i niejako przy okazji zrobił im się bałagan. Cóż, to kolejny powód, dla którego Portal powinien wszelkimi możliwymi sposobami zapobiegać finalizacji podobnych akcji w końcówce grudnia. Nie służy to absolutnie nikomu.
TTR_1983
Posty: 3950
Rejestracja: 15 kwie 2012, 22:42
Has thanked: 2 times
Been thanked: 89 times
Kontakt:

Re: Among the Stars (Pośród gwiazd)

Post autor: TTR_1983 »

vojtas pisze:
wirusman pisze:Z całym szacunkiem, ale to już jest kpina. Dzisiaj jest 30 i paczka jeszcze nie wyszła z portalu. Dlaczego niektórzy grają już w grę od tygodnia, a ja muszę czekać? To juz cały rok będę czekał na grę. Rewelacja. Tak dalej PORTAL.
Koniec roku to zawsze okres inwentaryzacji w firmach. Wygląda na to, że za mało pracowników zostało przydzielonych do obsługi wysyłki i niejako przy okazji zrobił im się bałagan. Cóż, to kolejny powód, dla którego Portal powinien wszelkimi możliwymi sposobami zapobiegać finalizacji podobnych akcji w końcówce grudnia. Nie służy to absolutnie nikomu.
przecież kolegę nie muszą te rzeczy obchodzić.
Awatar użytkownika
espresso
Posty: 1559
Rejestracja: 22 lut 2010, 12:00
Lokalizacja: poznań
Has thanked: 40 times
Been thanked: 103 times

Re: Among the Stars (Pośród gwiazd)

Post autor: espresso »

Co do przygotowanie talii, to mam inne spostrzeżenie - zasady z Ambasadorów wprowadzają inne proporcje kart podstawowych i specjalnych. W podstawce było po 6 kart specjalnych na gracza, w Ambasadorach jest po 9. Różnica wynika z tego, że w podstawce było 6 wzorów podstawowych kart niebieskich, a w Ambasadorach są 3. Niestety, jeszcze nie grałam, więc nie wiem, jak to wpłynie na grę.

Poza tym, odnośnie mieszanych zestawów kart podstawowych instrukcja mówi:
Na naszej stronie www.portalgames.pl prezentujemy sugerowane zestawy
Czy są one już gdzieś opublikowane?

Ogólnie dodatek prezentuje się bardzo dobrze: dużo kart, fajne efekty. Cieszę się, że udało się go wydać.
wirusman
Posty: 1981
Rejestracja: 08 sty 2014, 19:18
Lokalizacja: Jaworzno
Has thanked: 88 times
Been thanked: 28 times

Re: Among the Stars (Pośród gwiazd)

Post autor: wirusman »

MisterC pisze:
mulek18 pisze:kolegę nie muszą te rzeczy obchodzić.
Jeżeli zadaje pytanie...
wirusman pisze:Dlaczego niektórzy grają już w grę od tygodnia, a ja muszę czekać?
to chyba nie powinno się czepiać ludzi, którzy próbują znaleźć odpowiedź na to pytanie?
To jest sytuacja kuriozalna, zamki wsparlem i z tego co pamiętam każdy dostał Przesyłkę w bardzo krótkim czasie. A tu ani słuchu, ani widu. Urlop się skończy. I do pracy znów trzeba będzie iść, a nie grać w planszówki.
Awatar użytkownika
Trolliszcze
Posty: 4784
Rejestracja: 25 wrz 2011, 18:25
Has thanked: 69 times
Been thanked: 1040 times

Re: Among the Stars (Pośród gwiazd)

Post autor: Trolliszcze »

wirusman pisze:To jest sytuacja kuriozalna, zamki wsparlem i z tego co pamiętam każdy dostał Przesyłkę w bardzo krótkim czasie. A tu ani słuchu, ani widu. Urlop się skończy. I do pracy znów trzeba będzie iść, a nie grać w planszówki.
Mogę Ci coś pożyczyć, jeśli nie masz w co grać...
wirusman
Posty: 1981
Rejestracja: 08 sty 2014, 19:18
Lokalizacja: Jaworzno
Has thanked: 88 times
Been thanked: 28 times

Re: Among the Stars (Pośród gwiazd)

Post autor: wirusman »

Trolliszcze pisze:
wirusman pisze:To jest sytuacja kuriozalna, zamki wsparlem i z tego co pamiętam każdy dostał Przesyłkę w bardzo krótkim czasie. A tu ani słuchu, ani widu. Urlop się skończy. I do pracy znów trzeba będzie iść, a nie grać w planszówki.
Mogę Ci coś pożyczyć, jeśli nie masz w co grać...
Zabraknie mi czasu na naukę nowych zasad.
Awatar użytkownika
mauserem
Posty: 1817
Rejestracja: 26 lis 2014, 09:37
Has thanked: 253 times
Been thanked: 165 times
Kontakt:

Re: Among the Stars (Pośród gwiazd)

Post autor: mauserem »

wirusman pisze:
Trolliszcze pisze:
wirusman pisze:To jest sytuacja kuriozalna, zamki wsparlem i z tego co pamiętam każdy dostał Przesyłkę w bardzo krótkim czasie. A tu ani słuchu, ani widu. Urlop się skończy. I do pracy znów trzeba będzie iść, a nie grać w planszówki.
Mogę Ci coś pożyczyć, jeśli nie masz w co grać...
Zabraknie mi czasu na naukę nowych zasad.
"...kto chce znajdzie sposób
kto nie chce - znajdzie powód..." :mrgreen:

jestem dzisiaj w Kato (silesia city center)
mogę dać Ci mój egzemplarz
oddasz jak dostaniesz swój - pasuje?
wirusman
Posty: 1981
Rejestracja: 08 sty 2014, 19:18
Lokalizacja: Jaworzno
Has thanked: 88 times
Been thanked: 28 times

Re: Among the Stars (Pośród gwiazd)

Post autor: wirusman »

No dobra pomarudzilem. I mój egzemplarz dziś przyszedł. Więc w przyszłym roku wszystko do mnie Przyjdzie :)
Awatar użytkownika
YuZ
Posty: 328
Rejestracja: 09 gru 2009, 20:39
Lokalizacja: Jaworzno
Has thanked: 8 times
Been thanked: 23 times

Re: Among the Stars (Pośród gwiazd)

Post autor: YuZ »

wirusman pisze:No dobra pomarudzilem. I mój egzemplarz dziś przyszedł. Więc w przyszłym roku wszystko do mnie Przyjdzie :)
Poczta czy Paczkomat? Także jestem z Jaworzna a Ambasadorów otrzymałem w równiutko pod choinkę.
wirusman
Posty: 1981
Rejestracja: 08 sty 2014, 19:18
Lokalizacja: Jaworzno
Has thanked: 88 times
Been thanked: 28 times

Re: Among the Stars (Pośród gwiazd)

Post autor: wirusman »

YuZ pisze:
wirusman pisze:No dobra pomarudzilem. I mój egzemplarz dziś przyszedł. Więc w przyszłym roku wszystko do mnie Przyjdzie :)
Poczta czy Paczkomat? Także jestem z Jaworzna a Ambasadorów otrzymałem w równiutko pod choinkę.
Inpost
wirusman
Posty: 1981
Rejestracja: 08 sty 2014, 19:18
Lokalizacja: Jaworzno
Has thanked: 88 times
Been thanked: 28 times

Re: Among the Stars (Pośród gwiazd)

Post autor: wirusman »

Po jedynie dwóch partiach, muszę powiedzieć że to dobra gra jest. Prosta, szybka, trochę kombinowania, trochę plądrowania. Ciekawy mix, a jeszcze czeka dodatek. Szkoda, że jest mało rozlekamowany.
Awatar użytkownika
Curiosity
Administrator
Posty: 8814
Rejestracja: 03 wrz 2012, 14:08
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 2714 times
Been thanked: 2403 times

Re: Among the Stars (Pośród gwiazd)

Post autor: Curiosity »

Paczkę dostałem dopiero w Sylwestra, ale to było zaplanowane opóźnienie (w święta nie było mnie w domu). Ta zwłoka okazała się korzystna, bo otrzymałem pełny zestaw - dodatek i wszystkie promosy. Dzięki!
Jesteś tu od niedawna? Masz pytania co do funkcjonowania forum? Pisz.
Regulamin forum || Regulamin podforum handlowego
wirusman
Posty: 1981
Rejestracja: 08 sty 2014, 19:18
Lokalizacja: Jaworzno
Has thanked: 88 times
Been thanked: 28 times

Re: Among the Stars (Pośród gwiazd)

Post autor: wirusman »

A może matę do tego wydrukować:P
Spoiler:
Awatar użytkownika
evenstar
Posty: 658
Rejestracja: 22 lut 2014, 10:06
Lokalizacja: Katowice

Re: Among the Stars (Pośród gwiazd)

Post autor: evenstar »

Co jeśli kilku graczy w tym samym czasie chce zaprosić ambasadora i decyduje sie odrzucić kartę?
przygarnę geeka :D zapraszam do grupy śląscy planszomaniacy :) https://www.facebook.com/groups/596625973748489/
Awatar użytkownika
tomb
Posty: 4139
Rejestracja: 22 lut 2012, 10:31
Has thanked: 317 times
Been thanked: 347 times

Re: Among the Stars (Pośród gwiazd)

Post autor: tomb »

evenstar pisze:Co jeśli kilku graczy w tym samym czasie chce zaprosić ambasadora i decyduje sie odrzucić kartę?
A) gracze zadają pytanie w dziale zasad,
B) otrzymują wyjaśnienie, że decyduje kolejność wedlug zasad z instrukcji, czyli kolejność ustala się na podstawie aktualnej klasyfikacji punktowej, a remisy rozstrzyga liczbą posiadanych kredytów.
Należy pamiętać, że każdy gracz wybiera spośród 3 ambasadorów, więc po akcji pierwszego gracza należy uzupełnić stół.
"Jak kto ma swój rozum, ten głupi nie jest [...] Głupie są te, co cudzy rozum mają."
Awatar użytkownika
evenstar
Posty: 658
Rejestracja: 22 lut 2014, 10:06
Lokalizacja: Katowice

Re: Among the Stars (Pośród gwiazd)

Post autor: evenstar »

Dziękuje :)
przygarnę geeka :D zapraszam do grupy śląscy planszomaniacy :) https://www.facebook.com/groups/596625973748489/
Banan2
Posty: 2617
Rejestracja: 12 maja 2009, 09:28
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 118 times
Been thanked: 67 times

Re: Among the Stars (Pośród gwiazd)

Post autor: Banan2 »

W sklepiku Portalu znalazłem minidodatki:
- zestaw 6 kart reaktorów i 2 karty zadań
- zestaw 12 kart konfliktów
- zestaw 10 kart podwójnej lokacji
- zestaw 4 kart zmiana/stop.
Czy te zestawy można dołożyć do podstawki Pośród Gwiazd? Nie mam Ambasadorów.
Pozdrawiam
Moja kolekcja
10% rabatu w planszomanii, 7% w 3Trollach, 5% w Battle Models
misioooo
Posty: 5114
Rejestracja: 19 sty 2012, 08:42
Been thanked: 3 times

Re: Among the Stars (Pośród gwiazd)

Post autor: misioooo »

Z tego co pamiętam to można spokojnie do podstawki je dołożyć.
Sprzedam / wymienięKeyflower+dodatki, Nemo's War, Alien Uprising, Hunt Unknown Quarry, inne
Awatar użytkownika
tomb
Posty: 4139
Rejestracja: 22 lut 2012, 10:31
Has thanked: 317 times
Been thanked: 347 times

Re: Among the Stars (Pośród gwiazd)

Post autor: tomb »

Banan2 pisze:Czy te zestawy można dołożyć do podstawki Pośród Gwiazd? Nie mam Ambasadorów.
Można.


Przy okazji - kiedyś szukałem pierwotnego wariantu dla dwóch graczy, zastąpionego w późniejszych instrukcjach (w tym w polskiej) wariantem z BGG. Na stronie wydawcy znowu dostępna jest instrukcja. Dla zainteresowanych w spoilerze oryginalne zasady gry dwuosobowej:
Spoiler:
Czyli w skrócie:
- rozdajemy karty, jak przy czterech (żywi gracze siedzą naprzeciwko siebie),
- po rozegraniu akcji karty przekazujemy na lewo graczowi wirtualnemu, potem podnosimy karty leżące przed nim, jedną z nich odrzucamy, a resztę przekazujemy prawdziwemu rywalowi.

Muszę spróbować. W wariant z polskiej instrukcji gra się fajnie, ale ten oryginalny daje większe możliwości strategiczne.
Awatar użytkownika
rattkin
Posty: 6518
Rejestracja: 24 maja 2013, 15:00
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 382 times
Been thanked: 930 times

Re: Among the Stars (Pośród gwiazd)

Post autor: rattkin »

tomb pisze:W wariant z polskiej instrukcji gra się fajnie, ale ten oryginalny daje większe możliwości strategiczne.
W jaki sposób? Przecież one działają niemal dokładnie tak samo, tylko obsługa gry jest po prostu wygodniejsza w wariancie entwife.

Jak ktoś chce innego wariantu, to można spróbować zasad z Revivala. Osobiście nie jestem fanem, ale tam się przynajmniej coś zmienia.
ODPOWIEDZ