Gra dla 1 - 2 graczy.

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
Awatar użytkownika
TV3
Posty: 1257
Rejestracja: 09 lut 2013, 15:07
Been thanked: 26 times

Gra dla 1 - 2 graczy.

Post autor: TV3 »

Gdyby Robinson miał tak ze 2/3 zasad (tych drobnych, niewiele wnoszących szczegółów, o których należy pamiętać) mniej oraz gdyby instrukcja wyjaśniała wszystkie przypadki mogące pojawić się w grze - nie zakładałbym tego tematu.
Tak niestety nie jest, więc szukam.

1. Zacznę może od tematyki. Zależałoby mi na grze będącej w klimacie klasztorno - katedralno - zamkowej. Coś koło tego. Ewentualnie ze skrzywieniem na klimaty wiejskie - miasteczkowe. Jednak wszystko to w okresie najlepiej średniowiecznym, może delikatnie obok (renesans jakiś na przykład).

2. Stopień złożoności instrukcji / gry. Chciałbym coś bardziej wymagającego niż Stone Age czy K2. Jak pisałem na wstępie - ideałem byłoby, gdyby ilość zasad była trochę niższa niż ta w Robinsonie, a na pewno nie przekraczająca go. Jednocześnie sama rozgrywka może być wymagająca. Chcę małego wyzwania. Ale to wyzwanie nie ma polegać na wykuciu na blachę pierdyliona zasad. Polegać ma natomiast na umiejętności ich wdrożenia w rozgrywkę. Jako przykład przytoczę Listy z Whitechapel - minimum zasad, rozgrywka zaś (jeśli rasowi gracze zasiądą do stołu) powodująca parowanie mózgu.
W tym aspekcie - nauka nauką, wykucie wykuciem. Jeszcze to by można przeboleć. Ale - umysł ludzki to nie dysk twardy. Po odłożeniu gry na półkę na powiedzmy kilka miesięcy, mimo wcześniejszego opanowania zasad, na nowo trzeba się praktycznie połowy uczyć. Nie chcę tego (to był jeden, mniejszy, z 2-ch powodów pozbycia się Robinsona).

3. Gra na 2 osoby, może być i na więcej, ale z bardzo dobrze działającym trybem solo (który np. w Robinsonie działał kapitalnie).

4. Może być kooperacja (ale tego już szukałem i nie znalazłem), nie musi. Jeśli nie - bez perfidnej negatywnej interakcji. Bez burzenia przeciwnikowi chlewika, bez plądrowania klasztoru i palenia stosów ;).

5. Instrukcja - ogarniająca całą grę. To był drugi powód, dla którego świetny Robinson został kopniakiem wyeksmitowany z półki. Chcę, aby w wyczerpujący sposób wyjaśniała wszystkie aspekty dotyczące rozgrywki.

6. Klimat, mechanika. Chcę gry klimatycznej. Temat nie ma być przyczepiony na siłę. Budując kościół chciałbym czuć, że buduję kościół (ma to też związek z jakością wydania - i tu znów jako wzór przywołam pięknie spłodzone dziecko Trzewiczka). Mechanicznie zaś - tu nie chciałbym takiego, nazwijmy to, "liczenia księgowego" jak np w Puerto Rico. Czy z 2 cegieł i 1 gliny ów kościół da mi więcej punktów niż z 1 cegły i 2 glin? Dla przykładu w K2 (zachowując oczywiście proporcje skomplikowania) też się coś tam liczy, w Listach z Whitechapel również (ojj liczy liczy) - ale jest to liczenie innego rodzaju. W Robinsonie również kilka osób zarzucało, że to takie euro ubrane w szatę przygody. Jeśli tak - moim zdaniem szata ta bardzo dobrze przykrywała pewną suchość (mniejszą lub większą) wpisaną w definicję eurogier. Mimo, że trzeba było coś tam poobliczać, czułem przede wszystkim przygodę.

Niech gra ma przestrzeń i oddech.

7. wersja PL, instrukcja PL



Zerknąłem na Ora et labora - tu spotkałem się z paroma głosami mówiącymi o dużym skomplikowaniu tak instrukcji (bałaganie w niej), jak i rozgrywki (wnioskuję, że ciężej niż w Robinsonie jest).


Nie za dużo tych wymagań? ;)
Awatar użytkownika
detrytusek
Posty: 7340
Rejestracja: 04 maja 2015, 12:00
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 460 times
Been thanked: 1116 times

Re: Gra dla 1 - 2 graczy.

Post autor: detrytusek »

no trochę dużo :). Ja póki co się poddaję ale sam jestem ciekawy czy jest coś takiego.
"Nie ma sensu wiara w rzeczy, które istnieją."

Do sprzedania: Obsession + dodatki, Gaia Project, Roll Camera

Wątek sprzedażowy
Awatar użytkownika
TV3
Posty: 1257
Rejestracja: 09 lut 2013, 15:07
Been thanked: 26 times

Re: Gra dla 1 - 2 graczy.

Post autor: TV3 »

Może, idąc tropem karty pomocy gracza dołączanych do gier, również krótko wypunktuję założenia :D :

1. Średniowiecze (lub obok)
2. Komplikacja - Jak Robinson maksymalnie, może z mniejszą ilością szczegółów
3. Z bardzo dobrym trybem solo
4. Bez znaczenia czy kooperacja czy nie. Jeśli nie - bez perfidnej negatywnej interakcji.
5. Instrukcja ogarniająca całą grę (bez dziur, niedomówień, bałaganu).
6. Klimat ma być wyczuwalny. Przyjemna gra bez ciągłego, suchego liczenia czy wielkiej optymalizacji.
7. Wersja PL


Tak sobie znów patrzę na Módl się i pracuj - tu rzeczywiście pkt 5 wątpliwy :). Choć sama instrukcja niedługa. Nie wiem też jak ta gra się ma do punktu 6.
Ostatnio zmieniony 15 gru 2015, 11:35 przez TV3, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
akahoshi
Posty: 902
Rejestracja: 07 maja 2015, 08:32
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 27 times
Been thanked: 26 times

Re: Gra dla 1 - 2 graczy.

Post autor: akahoshi »

Kurde, gdyby nie punkty 1 i 3, to "Stawka większa niż życie" by się wpasowała. :wink:
Moja groteka
Nieoficjalne FAQ do Robinsona
"Kiedy jesteś martwy, to nie wiesz, że jesteś martwy. Stanowi to problem tylko dla innych. Kiedy jesteś głupi, jest dokładnie tak samo."
Michael E. Brown
Awatar użytkownika
TV3
Posty: 1257
Rejestracja: 09 lut 2013, 15:07
Been thanked: 26 times

Re: Gra dla 1 - 2 graczy.

Post autor: TV3 »

Zazwyczaj szukając gry rodzaj tematyki miał drugorzędne znaczenie. Tu póki co przyjąłem ów punkt jako dość istotny ;).
Co do trybu solo - no tu już bez 2 zdań.
Awatar użytkownika
TV3
Posty: 1257
Rejestracja: 09 lut 2013, 15:07
Been thanked: 26 times

Re: Gra dla 1 - 2 graczy.

Post autor: TV3 »

Jako, że niewiele propozycji padło, wyrzucę punkt pierwszy.
Zostanie zatem:

2. Komplikacja - Jak Robinson maksymalnie, może z mniejszą ilością szczegółów
3. Z bardzo dobrym trybem solo
4. Bez znaczenia czy kooperacja czy nie. Jeśli nie - bez perfidnej negatywnej interakcji.
5. Instrukcja ogarniająca całą grę (bez dziur, niedomówień, bałaganu).
6. Klimat ma być wyczuwalny. Przyjemna gra bez ciągłego, suchego liczenia czy wielkiej optymalizacji.
7. Wersja PL

Caverna? Lewis & Clark? Czy fun z grania w te gry w opcji solo ma szansę być podobnie wysoki jak w Robinsonie? Jak wygląda opanowanie zasad w porównaniu do Crusoe?

Czy po wyrzuceniu punktu mówiącego o średniowieczu - coś innego sprawdzi się?
Awatar użytkownika
detrytusek
Posty: 7340
Rejestracja: 04 maja 2015, 12:00
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 460 times
Been thanked: 1116 times

Re: Gra dla 1 - 2 graczy.

Post autor: detrytusek »

TV3 pisze:Jako, że niewiele propozycji padło, wyrzucę punkt pierwszy.
Zostanie zatem:

2. Komplikacja - Jak Robinson maksymalnie, może z mniejszą ilością szczegółów
3. Z bardzo dobrym trybem solo
4. Bez znaczenia czy kooperacja czy nie. Jeśli nie - bez perfidnej negatywnej interakcji.
5. Instrukcja ogarniająca całą grę (bez dziur, niedomówień, bałaganu).
6. Klimat ma być wyczuwalny. Przyjemna gra bez ciągłego, suchego liczenia czy wielkiej optymalizacji.
7. Wersja PL

Caverna? Lewis & Clark? Czy fun z grania w te gry w opcji solo ma szansę być podobnie wysoki jak w Robinsonie? Jak wygląda opanowanie zasad w porównaniu do Crusoe?

Czy po wyrzuceniu punktu mówiącego o średniowieczu - coś innego sprawdzi się?
Fun z gry solo w Robinsonie jest większy. Zasad mniej (Kawerna) lub zdecydowanie mniej (Lewis)
W Kawernie tryb solo to tak naprawdę optymalizacja jednego układu ( z góry narzuconego) tzn karty pojawiają się w określonej kolejności. Oczywiście można to sobie pominąć ale tryb solo polega na wyciśnięciu jak największej liczby pkt - w R. chodzi o to by przeżyć. W Lewisie z tego co pamiętam to ścigasz się z botem. Ruszasz się nim zawsze robiąc pewną akcję więc teoretycznie masz nad tym kontrolę ale praktycznie tej akcji pominąć na dłuższą metę nie możesz.
Instrukcje są w obu przypadkach bardzo dobre.
Klimat - hmmm...jak to w eurosach jest trochę z boku. W obu trochę liczenia jest bo w obu chodzi o to by coś zoptymalizować ale w sumie w Robinsonie też. W R. jest dużo więcej klimatu niż w K. i L.
Czy to Ci pasuje to oceń już sam. Kawerna dla mnie jest świetna, Lewis średni.

W sumie nie grałem ale mam grę na radarze ze względu na tryb solo. To nawet jest gra, która jest od ...0 graczy...teoretycznie możesz napuścić na siebie 4 boty. Fire in the lake - polska instrukcja na BGG ale z tym średniowieczem to trochę nie bardzo :)
"Nie ma sensu wiara w rzeczy, które istnieją."

Do sprzedania: Obsession + dodatki, Gaia Project, Roll Camera

Wątek sprzedażowy
Awatar użytkownika
TV3
Posty: 1257
Rejestracja: 09 lut 2013, 15:07
Been thanked: 26 times

Re: Gra dla 1 - 2 graczy.

Post autor: TV3 »

detrytusek pisze:Zasad mniej (Kawerna) lub zdecydowanie mniej (Lewis)
O, to dobrze.
detrytusek pisze: W R. jest dużo więcej klimatu niż w K. i L.
No i to już mniej dobrze...
detrytusek pisze:Klimat - hmmm...jak to w eurosach jest trochę z boku. W obu trochę liczenia jest bo w obu chodzi o to by coś zoptymalizować ale w sumie w Robinsonie też.
Właśnie, niby w Robinsonie też, ale jeśli już - to po drugie. Bo po pierwsze - właśnie klimat.
A z tego co piszesz w Kawernie i Luisie ta kolejność jest odwrotna. To też nie dobrze.
Awatar użytkownika
detrytusek
Posty: 7340
Rejestracja: 04 maja 2015, 12:00
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 460 times
Been thanked: 1116 times

Re: Gra dla 1 - 2 graczy.

Post autor: detrytusek »

TV3 pisze: Właśnie, niby w Robinsonie też, ale jeśli już - to po drugie. Bo po pierwsze - właśnie klimat.
Zgadzam się.
Będzie Ci bardzo ciężko znaleźć eurosa z porównywalną ilością klimatu do R. Jeśli nie euros to może Runebound? Dużo klimatu czułem w Ghost Stories (coop).
"Nie ma sensu wiara w rzeczy, które istnieją."

Do sprzedania: Obsession + dodatki, Gaia Project, Roll Camera

Wątek sprzedażowy
Awatar użytkownika
Pan_K
Posty: 2506
Rejestracja: 24 wrz 2014, 19:16
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 189 times
Been thanked: 168 times

Re: Gra dla 1 - 2 graczy.

Post autor: Pan_K »

A jak w tym kontekście wypada Ghost Stories? Ciekaw jestem, bo się zastanawiam na kupnem.
„Rzekł głupi w swoim sercu: nie ma Boga.”

Ryba bez roweru, to tylko ryba...
kaspers
Posty: 65
Rejestracja: 10 gru 2015, 00:00
Been thanked: 1 time

Re: Gra dla 1 - 2 graczy.

Post autor: kaspers »

Pan_K pisze:A jak w tym kontekście wypada Ghost Stories? Ciekaw jestem, bo się zastanawiam na kupnem.
Zastanawiać to się możesz, ale kupić już nie bardzo, bo gra nie jest NIGDZIE w Polsce dostępna (nakład wyczerpany?). Chyba, że ktoś coś wie :) - sam miałem chrapkę na ten tytuł, ale musiałem obejść się smakiem.
Awatar użytkownika
TV3
Posty: 1257
Rejestracja: 09 lut 2013, 15:07
Been thanked: 26 times

Re: Gra dla 1 - 2 graczy.

Post autor: TV3 »

detrytusek pisze:Będzie Ci bardzo ciężko znaleźć eurosa z porównywalną ilością klimatu do R.
Ależ nigdzie nie napisałem, że to ma być euro.

Ghost Stories brałem pod uwagę, gdy szukałem kooperacji. Doszła do finału z Yggdrasil. Ale po przeczytaniu negatywnych komentarzy dotyczących instrukcji zrezygnowałem z zakupu tej gry (zresztą Yggdrasil też nie kupione - nigdzie znaleźć nie mogłem).

Zerknę na Runebound, choć nie wiem, czy akurat smoki to coś, czego szukam ;).
...z drugiej strony łazić po planszy i nachrzaniać coś tam mogę w Zombicide. Nie wiem więc, czy za blisko mu do tego nie będzie.
Awatar użytkownika
Pan_K
Posty: 2506
Rejestracja: 24 wrz 2014, 19:16
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 189 times
Been thanked: 168 times

Re: Gra dla 1 - 2 graczy.

Post autor: Pan_K »

kaspers pisze:
Pan_K pisze:A jak w tym kontekście wypada Ghost Stories? Ciekaw jestem, bo się zastanawiam na kupnem.
Zastanawiać to się możesz, ale kupić już nie bardzo, bo gra nie jest NIGDZIE w Polsce dostępna (nakład wyczerpany?). Chyba, że ktoś coś wie :) - sam miałem chrapkę na ten tytuł, ale musiałem obejść się smakiem.
Kupić zawsze się da - jak nie w sklepie, to z drugiej ręki. Trzeba tylko cierpliwości. Pytanie, czy warto?
„Rzekł głupi w swoim sercu: nie ma Boga.”

Ryba bez roweru, to tylko ryba...
Awatar użytkownika
detrytusek
Posty: 7340
Rejestracja: 04 maja 2015, 12:00
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 460 times
Been thanked: 1116 times

Re: Gra dla 1 - 2 graczy.

Post autor: detrytusek »

TV3 pisze:
detrytusek pisze:Będzie Ci bardzo ciężko znaleźć eurosa z porównywalną ilością klimatu do R.
Ależ nigdzie nie napisałem, że to ma być euro.

Ghost Stories brałem pod uwagę, gdy szukałem kooperacji. Doszła do finału z Yggdrasil. Ale po przeczytaniu negatywnych komentarzy dotyczących instrukcji zrezygnowałem z zakupu tej gry (zresztą Yggdrasil też nie kupione - nigdzie znaleźć nie mogłem).

Zerknę na Runebound, choć nie wiem, czy akurat smoki to coś, czego szukam ;).
...z drugiej strony łazić po planszy i nachrzaniać coś tam mogę w Zombicide. Nie wiem więc, czy za blisko mu do tego nie będzie.
Instrukcja do Ghosta to prawda jest słaba ale to nie jest trudna gra (pod względem zasad), więc jak już zaskoczy to jest bardzo dobrze.
Klimat jest to napewno. Grafiki bardzo ładne. Trudna - coś a la R. ale to Ci nie przeszkadza jak rozumiem :). Przegrasz większość rozgrywek. Niestety im mniej graczy tym trudniejsza - tu balans R. jest idealny. My graliśmy tak, że każdy kontrolował 2 postaci i było dobrze ale to nie jest zepsuta gra tylko na 2 osoby jest trochę trudniej.
Ktoś pisał czy warto - wg mnie jeden z lepszych coopów - ma dodatek ale nie miałem styczności.
"Nie ma sensu wiara w rzeczy, które istnieją."

Do sprzedania: Obsession + dodatki, Gaia Project, Roll Camera

Wątek sprzedażowy
Awatar użytkownika
TV3
Posty: 1257
Rejestracja: 09 lut 2013, 15:07
Been thanked: 26 times

Re: Gra dla 1 - 2 graczy.

Post autor: TV3 »

Jak pisałem, chciałem Ghost Stories. Jednak złe instrukcje (z dziurami, niepełne, z błędami, źle napisane i tak dalej) traktuję jako wadę na tyle dużą, że z zasady takie gry odrzucam. Produkt wadliwy nie nadaje się do sprzedaży ;)
Po Robinsonie mam uraz do ciągłego zagłębiania się w faq. Zdecydowanie wolę zagłębiać się w grę.

Jednak - znajomi coś ostatnio wspominali, że chcieli GS kupić. Jeśli kupili - na pewno zagram.

Cały czas jednak szukam czegoś ze swoich założeń. Poczytam może jeszcze o tym Lewisie.
Awatar użytkownika
detrytusek
Posty: 7340
Rejestracja: 04 maja 2015, 12:00
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 460 times
Been thanked: 1116 times

Re: Gra dla 1 - 2 graczy.

Post autor: detrytusek »

TV3 pisze:Jak pisałem, chciałem Ghost Stories. Jednak złe instrukcje (z dziurami, niepełne, z błędami, źle napisane i tak dalej) traktuję jako wadę na tyle dużą, że z zasady takie gry odrzucam. Produkt wadliwy nie nadaje się do sprzedaży ;)
Po Robinsonie mam uraz do ciągłego zagłębiania się w faq. Zdecydowanie wolę zagłębiać się w grę.

Jednak - znajomi coś ostatnio wspominali, że chcieli GS kupić. Jeśli kupili - na pewno zagram.

Cały czas jednak szukam czegoś ze swoich założeń. Poczytam może jeszcze o tym Lewisie.
Lewis na 2 osoby jest średni. Jeśli ktoś Ci odskoczy to ciężko go dogonić natomiast jeśli odskoczysz to można grać zachowawczo (co rundę praktycznie to samo) i się doczłapiesz zapewne wygrywając. Bywa, że w połowie gry wiesz kto wygra.

Może Legendy Krainy Andor? Nie wiem czy to nie najładniejsza gra ever dla mnie. Nie jest trudna, a pomyśleć też trzeba. Jest po polsku...
"Nie ma sensu wiara w rzeczy, które istnieją."

Do sprzedania: Obsession + dodatki, Gaia Project, Roll Camera

Wątek sprzedażowy
Awatar użytkownika
TV3
Posty: 1257
Rejestracja: 09 lut 2013, 15:07
Been thanked: 26 times

Re: Gra dla 1 - 2 graczy.

Post autor: TV3 »

Czy tu przypadkiem scenariusze nie są jednorazowe?
Awatar użytkownika
cactusse
Posty: 482
Rejestracja: 10 sty 2012, 15:50
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 407 times
Been thanked: 338 times

Re: Gra dla 1 - 2 graczy.

Post autor: cactusse »

Może Eldritch Horror ?

Świetna i bardzo wciągająca kooperacyjna gra, z masą mroczno-apokaliptycznego klimatu.
Zasady są generalnie gładkie i nieskomplikowane, instrukcja zaskakująco dobra jak na FFG, a zgrabnie rozplanowany almanach wyjaśnia szybko wszelkie sytuacje które mogą pojawić się w grze.
Póki co grało mi się bardzo dobrze na dwie osoby w wariantach z jedną bądź dwoma postaciami na gracza (nie widzę więc problemu z grą solo), zacięć z zasadami nie było (udało się nawet upchnąć dwie rozgrywki w jeden wieczór), główni źli są fajnie zróżnicowani, a całość wściekle trudna i odpowiednio dramatyczna.
Awatar użytkownika
detrytusek
Posty: 7340
Rejestracja: 04 maja 2015, 12:00
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 460 times
Been thanked: 1116 times

Re: Gra dla 1 - 2 graczy.

Post autor: detrytusek »

TV3 pisze:Czy tu przypadkiem scenariusze nie są jednorazowe?
a to w pandemic legacy :).
"Nie ma sensu wiara w rzeczy, które istnieją."

Do sprzedania: Obsession + dodatki, Gaia Project, Roll Camera

Wątek sprzedażowy
Awatar użytkownika
TV3
Posty: 1257
Rejestracja: 09 lut 2013, 15:07
Been thanked: 26 times

Re: Gra dla 1 - 2 graczy.

Post autor: TV3 »

cactusse pisze:Może Eldritch Horror ?
Miałem chwilę, sprzedałem. :) W teorii rzeczywiście pasuje, w praktyce nie podeszła.
detrytusek pisze:a to w pandemic legacy :).
Mam, za nami już.

Jednak to pytanie o jednorazowe scenariusze nie było zadane w kontekście chęci posiadania takowych. Zadane było z obawy przed takimi w Legandach :).
Bo tam są, prawda?
Awatar użytkownika
akahoshi
Posty: 902
Rejestracja: 07 maja 2015, 08:32
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 27 times
Been thanked: 26 times

Re: Gra dla 1 - 2 graczy.

Post autor: akahoshi »

TV3 pisze: Jednak to pytanie o jednorazowe scenariusze nie było zadane w kontekście chęci posiadania takowych. Zadane było z obawy przed takimi w Legandach :).
Bo tam są, prawda?
To zależy co masz na myśli "jednorazowe". Scenariusz się nie zmienia, ale o ile mnie pamięć nie myli, przeciwnicy, żetony i przedmioty startowe są losowe.
Moja groteka
Nieoficjalne FAQ do Robinsona
"Kiedy jesteś martwy, to nie wiesz, że jesteś martwy. Stanowi to problem tylko dla innych. Kiedy jesteś głupi, jest dokładnie tak samo."
Michael E. Brown
Awatar użytkownika
TV3
Posty: 1257
Rejestracja: 09 lut 2013, 15:07
Been thanked: 26 times

Re: Gra dla 1 - 2 graczy.

Post autor: TV3 »

Chodzi mi o to, czy scenariusze są jak np. w Zombicide - stałe, ale gdzie pójdziemy, co zrobimy, ile wykulniemy - to determinuje rozgrywkę?
Czy jak np. w Pandemii Legacy - przeszedłem dany miesiąc, więc wiem, z czym ów miesiąc się je i już do niego nie wracam?
Awatar użytkownika
detrytusek
Posty: 7340
Rejestracja: 04 maja 2015, 12:00
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 460 times
Been thanked: 1116 times

Re: Gra dla 1 - 2 graczy.

Post autor: detrytusek »

TV3 pisze:Chodzi mi o to, czy scenariusze są jak np. w Zombicide - stałe, ale gdzie pójdziemy, co zrobimy, ile wykulniemy - to determinuje rozgrywkę?
Czy jak np. w Pandemii Legacy - przeszedłem dany miesiąc, więc wiem, z czym ów miesiąc się je i już do niego nie wracam?
scenariusze o ile kojarzę są takie Robinsonowate...
"Nie ma sensu wiara w rzeczy, które istnieją."

Do sprzedania: Obsession + dodatki, Gaia Project, Roll Camera

Wątek sprzedażowy
imssah
Posty: 182
Rejestracja: 11 paź 2013, 23:49
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 12 times
Been thanked: 17 times

Re: Gra dla 1 - 2 graczy.

Post autor: imssah »

Zastanawiać to się możesz, ale kupić już nie bardzo, bo gra nie jest NIGDZIE w Polsce dostępna (nakład wyczerpany?). Chyba, że ktoś coś wie :) - sam miałem chrapkę na ten tytuł, ale musiałem obejść się smakiem.
A ja uzywke sprzedawalem z miesiąc i ledwo poszła. Słabo szukałeś no chyba że chciałeś nowke :)
Awatar użytkownika
TV3
Posty: 1257
Rejestracja: 09 lut 2013, 15:07
Been thanked: 26 times

Re: Gra dla 1 - 2 graczy.

Post autor: TV3 »

detrytusek pisze:scenariusze o ile kojarzę są takie Robinsonowate...
... a ludzie narzekają, że kolejne razy to już nie to samo w Legendach.
Choć jak by były robinsonowate, to ok. Grałem w pierwszy scenariusz i grałem. I po kilkunastu bodaj razach uznałem, że po prostu już wypada zerknąć na kolejny.
ODPOWIEDZ