Planszowy prezent dla fana Pratchetta - co wybrać?

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
gigazaur
Posty: 2
Rejestracja: 09 sty 2016, 17:59

Planszowy prezent dla fana Pratchetta - co wybrać?

Post autor: gigazaur »

Witajcie, planszówkowicze! Zbliżają się nieubłaganie urodziny mojego nieocenionego Brata, który jest prawdopodobnie największym fanem Terry'ego, który kiedykolwiek chodził po Świecie Kuli. W związku z tym postanowiłam nadrobić wreszcie tragiczne niedopatrzenie, jakim jest fakt nieposiadania przez niego ani jednej gry opartej na jego ukochanej literackiej serii. I tu pojawia się pytanie: Ankh-Morpork czy Wiedźmy? Która gra według Was bardziej przypadnie mu do gustu? W miarę możliwości prosiłabym również o jakąkolwiek argumentację. Z góry wielkie dzięki!
Awatar użytkownika
Patyk
Posty: 324
Rejestracja: 15 mar 2015, 10:43
Lokalizacja: Wrocław
Been thanked: 1 time

Re: Planszowy prezent dla fana Pratchetta - co wybrać?

Post autor: Patyk »

Jeśli już to tylko Ankh-Morpork. Wiedźmy to znacznie słabsza gra, na dodatek skierowana raczej to młodszego odbiorcy, przez co dość łatwa (to czysta kooperacja więc brak wyzwania szybko nudzi). Problem z Ankh-Morpork jest taki, że praktycznie nie da się go kupić w normalnej cenie. Ta gra jak na to co oferuje miała średnio atrakcyjną cenę kiedy jeszcze była w dystrybucji, teraz te 250 zł za które chodzi to mało śmieszny żart.
Ze Świata Dysku są jeszcze Sekary, ale tu nic nie powiem bo nie miałem do czynienia.
Awatar użytkownika
Kapelatejesy
Posty: 88
Rejestracja: 21 wrz 2014, 17:04
Lokalizacja: Warszawa

Re: Planszowy prezent dla fana Pratchetta - co wybrać?

Post autor: Kapelatejesy »

Sekary to dobra gra logiczna, ale w temat Świata Dysku jest tu odczuwalny najmniej ze wszystkich części. Pytanie więc, czy Twój brat fan w ogóle lubi gry planszowe? Jeśli tak, to Sekary może docenić, ale jeśli raczej nie chodzi o grę, tylko o discworldowy fluff, to będą kiepskim wyborem.
Awatar użytkownika
Troll z bagien
Posty: 86
Rejestracja: 31 mar 2011, 10:25

Re: Planszowy prezent dla fana Pratchetta - co wybrać?

Post autor: Troll z bagien »

Ankh-Morpork jest moim zdaniem świetny. Demony, pożary, magia rozsadzająca pół miasta - gra jest cudownie nieprzewidywalna, a przy tym daje graczom wystarczająco dużo ciekawych opcji, że losowość nie boli i wszyscy się dobrze bawią (jeszcze nie spotkałem się z negatywną opinią wśród znajomych). Dla fana świata IMO idealna. Za to Wiedźmy stoją mechaniką tylko trochę wyżej od chińczyka, naprawdę nic ciekawego.
W Sekary nie grałem, więc się nie wypowiem.
Wojtimen
Posty: 77
Rejestracja: 20 lis 2014, 09:53
Has thanked: 3 times
Been thanked: 2 times

Re: Planszowy prezent dla fana Pratchetta - co wybrać?

Post autor: Wojtimen »

Z tych dwóch tytułów grałem tylko w Ankh-Morpork.
Gra mechanicznie świetna. Można grać w od 2 do 4 osób, i trzeba przyznać, że nawet na dwóch graczy gra się świetnie. Do tego jest bardzo regrywalna.
Jeżeli znajdziesz w dobrej cenie (ja swoją rok temu kupiłem za jakieś 130 zł) to się nie wahaj :-)
Awatar użytkownika
zakwas
Posty: 1777
Rejestracja: 19 mar 2014, 00:45
Lokalizacja: Zgierz
Has thanked: 7 times
Been thanked: 12 times

Re: Planszowy prezent dla fana Pratchetta - co wybrać?

Post autor: zakwas »

Jak masz monetę, to zdecydowanie łap Ankh-Morpork, bo potem nie będzie, a i gra kapitalna, zwłaszcza dla miłośników Terry'ego.
Awatar użytkownika
detrytusek
Posty: 7340
Rejestracja: 04 maja 2015, 12:00
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 460 times
Been thanked: 1116 times

Re: Planszowy prezent dla fana Pratchetta - co wybrać?

Post autor: detrytusek »

potwierdzam - tylko ankh morpork
"Nie ma sensu wiara w rzeczy, które istnieją."

Do sprzedania: Obsession + dodatki, Gaia Project, Roll Camera

Wątek sprzedażowy
RE.Lee
Posty: 167
Rejestracja: 28 gru 2015, 19:13
Lokalizacja: Warszawa

Re: Planszowy prezent dla fana Pratchetta - co wybrać?

Post autor: RE.Lee »

Też polecam Ankh Morpork - gra spisuje się bardzo dobrze w szerokim spektrum.
TOP 3: Chaos in the Old World, Evolution, The Grizzled.
Rafalm
Posty: 745
Rejestracja: 02 mar 2015, 00:23
Has thanked: 2 times
Been thanked: 1 time

Re: Planszowy prezent dla fana Pratchetta - co wybrać?

Post autor: Rafalm »

+1 dla Ankh Morpork. Gra doskonale spisuje się zarówno jako wprowadzenie do gier planszowych, jak i rozrywka dla bardziej zaawansowanych. Problem w tym, że jest praktycznie niedostępna - jakieś pół roku temu zaprzestano jej wydawania z uwagi na cofnięcie licencji, tak więc powoli zyskuje status białego kruka. Stąd te szalone ceny...
ODPOWIEDZ