Simurgh (Pierluca Zizzi)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
Gambit
Posty: 5246
Rejestracja: 28 cze 2006, 12:50
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 528 times
Been thanked: 1852 times
Kontakt:

Re: Simurgh

Post autor: Gambit »

baldar pisze:Dodatek będzie wydany, kiedy zostanie przekroczony określony próg. Proszę zrozumieć, że ten dodatek w detalu kosztuje 159 zł. Nie jesteśmy hegemonem rynku gier planszowych, tylko początkującą firmą. Jeżeli podstawka się ufunduje, to otworzy się nagroda z możliwością zakupu dodatku.
Mógłbym zrozumieć, że nie chcecie dawać możliwości zamawiania dodatku, który być może nie zostanie wydany. Ale dlaczego zatem jest wsparcie na sam dodatek? Rozumiem kwestię ryzyka i niechęć wtopienia kasy, ale wydaje mi się, że przy specyfice Wspieram.to wiele osób może czekać ze wsparciem do momentu pojawienia się możliwości zakupu obu pudełek razem. Tak tylko sobie gdybam.
Awatar użytkownika
lukwych
Posty: 535
Rejestracja: 23 wrz 2013, 19:19
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3 times
Been thanked: 7 times

Re: Simurgh

Post autor: lukwych »

Cena jednostkowa przy 20 osobach to 129zł - są chętni na grupowe zamówienie najlepiej z Warszawy?
ŁW
Zawsze chętnie zagram w te gry: Chaos, Clash of Cultures, Cywilizacja: TTA, Lewis & Clark, Mage Knight, Pokolenia, Race! Formula 90, Rosyjskie Koleje!
Awatar użytkownika
baldar
Posty: 578
Rejestracja: 13 lip 2014, 13:26
Lokalizacja: Gdańsk
Been thanked: 27 times
Kontakt:

Re: Simurgh

Post autor: baldar »

Gambit pisze:
baldar pisze:Dodatek będzie wydany, kiedy zostanie przekroczony określony próg. Proszę zrozumieć, że ten dodatek w detalu kosztuje 159 zł. Nie jesteśmy hegemonem rynku gier planszowych, tylko początkującą firmą. Jeżeli podstawka się ufunduje, to otworzy się nagroda z możliwością zakupu dodatku.
Mógłbym zrozumieć, że nie chcecie dawać możliwości zamawiania dodatku, który być może nie zostanie wydany. Ale dlaczego zatem jest wsparcie na sam dodatek? Rozumiem kwestię ryzyka i niechęć wtopienia kasy, ale wydaje mi się, że przy specyfice Wspieram.to wiele osób może czekać ze wsparciem do momentu pojawienia się możliwości zakupu obu pudełek razem. Tak tylko sobie gdybam.
Dodatek odblokuje się po osiągnięciu określonego progu. Nie widzę w tym nic złego. To gracze zadecydują. Ci, którzy zakupią podstawkę, po odblokowaniu dodatku, będą mogli w równie okazyjnej cenie go zakupić wraz ze stretchami , a trochę ich będzie:). Staraliśmy się znaleźć złoty środek, stąd pomysł odblokowania dodatku po zebraniu częściowej kwoty na ufundowanie podstawki:)
Awatar użytkownika
baldar
Posty: 578
Rejestracja: 13 lip 2014, 13:26
Lokalizacja: Gdańsk
Been thanked: 27 times
Kontakt:

Re: Simurgh

Post autor: baldar »

:) komp mi szaleje (ponownie mi posta zdublowało)
Awatar użytkownika
Gambit
Posty: 5246
Rejestracja: 28 cze 2006, 12:50
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 528 times
Been thanked: 1852 times
Kontakt:

Re: Simurgh

Post autor: Gambit »

baldar pisze:Dodatek odblokuje się po osiągnięciu określonego progu. Nie widzę w tym nic złego. To gracze zadecydują. Ci, którzy zakupią podstawkę, po odblokowaniu dodatku, będą mogli w równie okazyjnej cenie go zakupić wraz ze stretchami , a trochę ich będzie:). Staraliśmy się znaleźć złoty środek, stąd pomysł odblokowania dodatku po zebraniu częściowej kwoty na ufundowanie podstawki:)
OK, teraz to już jest dla mnie jaśniejsze. Czyli wsparcie samego dodatku również nie będzie dostępne od początku kampanii, tylko dopiero po dotarciu do progu, który odblokuje dodatek?
Awatar użytkownika
baldar
Posty: 578
Rejestracja: 13 lip 2014, 13:26
Lokalizacja: Gdańsk
Been thanked: 27 times
Kontakt:

Re: Simurgh

Post autor: baldar »

Dokładnie tak!:)
Awatar użytkownika
Tycjan
Posty: 3200
Rejestracja: 23 sty 2008, 22:14
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 44 times
Been thanked: 32 times
Kontakt:

Re: Simurgh

Post autor: Tycjan »

Pierwsza aktualizacja już dziś :)
Na tej stronie: http://wspieramto.znadplanszy.pl/2016/0 ... cie-smoki/ możecie zapoznać się z pierwszą wersją polskiej instrukcji.

# ZnadPlanszy.pl - tutaj piszę: http://miroslawgucwa.znadplanszy.pl | NAJWIĘKSZA baza premier i zapowiedzi gier wydanych po polsku: http://Premiery.ZnadPlanszy.pl
Awatar użytkownika
pan_satyros
Posty: 6133
Rejestracja: 18 maja 2010, 15:29
Lokalizacja: Siemianowice
Has thanked: 652 times
Been thanked: 513 times
Kontakt:

Re: Simurgh

Post autor: pan_satyros »

Nasza recenzja oraz garść zdjęć. Do poczytania i oglądania przed startem kampanii ;)
http://pelnapara.znadplanszy.pl/2016/01 ... a-kazdego/
Ostatnio zmieniony 07 sty 2016, 13:23 przez pan_satyros, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Lothrain
Posty: 3415
Rejestracja: 18 sty 2011, 12:45
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 142 times
Been thanked: 300 times

Re: Simurgh

Post autor: Lothrain »

Zamówienie zbiorowe z Wawy dla tych, którzy mają węża w kieszeni :)
http://www.gry-planszowe.pl/forum/viewt ... 55&t=40488
Awatar użytkownika
Kosternik
Posty: 245
Rejestracja: 15 lis 2014, 23:48
Lokalizacja: Poznań/Rokietnica
Has thanked: 2 times
Been thanked: 7 times

Re: Simurgh

Post autor: Kosternik »

No ludziska! Spinajcie poślady i wspierajcie projekt. To jest świetny eurasek z dynamicznie zmieniającą sie planszą. Wystarczy obejrzeć gamplaya Rhado by się zaślinić. Szkoda będzie jeśli się nie ufunduje coś co odświeża mechanikę worker placement. Planszówkowiczu! Do dzieła!
Moja mała kolekcja, a myślę o...
Furia
Posty: 730
Rejestracja: 27 lut 2012, 23:13

Re: Simurgh

Post autor: Furia »

Projekt wsparty. Szkoda, że dwie fajne gry mają kampanię w tym samym czasie... Niewiele znajdzie się osób, które wywalą kasę na oba tytuły a oba godne są uwagi. Po poczytaniu troszkę o grach, mechanice itd. padło na Simurgha. Duża w tym zasługa porównania jej do Lords of Waterdeep. :) Mam nadzieję, że wspólnymi siłami uda się odblokować również dodatek, bo sporo tam fajnych rzeczy a sama gra wygląda obłędnie!
Awatar użytkownika
Alman
Posty: 185
Rejestracja: 06 maja 2012, 21:51
Lokalizacja: Wrocław

Re: Simurgh

Post autor: Alman »

Furia pisze:Projekt wsparty. Szkoda, że dwie fajne gry mają kampanię w tym samym czasie... Niewiele znajdzie się osób, które wywalą kasę na oba tytuły a oba godne są uwagi. Po poczytaniu troszkę o grach, mechanice itd. padło na Simurgha. Duża w tym zasługa porównania jej do Lords of Waterdeep. :) Mam nadzieję, że wspólnymi siłami uda się odblokować również dodatek, bo sporo tam fajnych rzeczy a sama gra wygląda obłędnie!
Tylko jak przyjrzeć się tym dwóm tytułom to są dwie różne gry IMO grupy docelowe w niewielkim stopniu się pokrywają. Jak dla mnie Simurgh warty wsparcie a Mistfall (choć pewnie bardzo fajna gra) nie moje klimaty. Więc ja nie mam dylematu. Trochę szkoda, że nie można od razu dokupić dodatku tylko trzeba czekać na przekroczenie progu. Zobaczymy jak kampania się potoczy.
Awatar użytkownika
Muad'Dib
Posty: 1562
Rejestracja: 01 paź 2013, 20:53
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 65 times
Been thanked: 106 times

Re: Simurgh

Post autor: Muad'Dib »

Początkowo oba tytuły, obecne na wspieram.to, mnie interesowały ale spędziłem trochę czasu i Mistfalla odpuściłem. Za to Simurgh wsparłem bez wahania (choć strona miała opory z przyjęciem mojego wsparcia, co chwila błąd) i już nie mogę się doczekać gry. Przydałby się większy hype na ten tytuł, tak żeby ufundowała się "wypasiona" wersja.
IMustNotFear.FearIsTheMind-Killer.FearIsTheLittle-death ThatBringsTotalObliteration.IWillFaceMyFear.
IWillPermitItToPassOverMeAndThroughMe.
AndWhenItHasGonePast,IWillTurnTheInnerEyeToSeeItsPath.
WhereTheFearHasGoneThereWillBeNothing. OnlyIWillRemain.
Awatar użytkownika
Gambit
Posty: 5246
Rejestracja: 28 cze 2006, 12:50
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 528 times
Been thanked: 1852 times
Kontakt:

Re: Simurgh

Post autor: Gambit »

Z mojej strony "oficjalny" hype dopiero w środę. Ale są już inni, którzy są lepsi ode mnie i już chwalą Simurgha w sieci. Dlatego myślę, że spokojnie się ufunduje.
Awatar użytkownika
Muad'Dib
Posty: 1562
Rejestracja: 01 paź 2013, 20:53
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 65 times
Been thanked: 106 times

Re: Simurgh

Post autor: Muad'Dib »

Gambit pisze:Z mojej strony "oficjalny" hype dopiero w środę. Ale są już inni, którzy są lepsi ode mnie i już chwalą Simurgha w sieci. Dlatego myślę, że spokojnie się ufunduje.
Będzie miło zobaczyć Twój (Panie) Gambicie filmik ;) Akurat dzięki Tobie zdecydowałem się nie brać Mistfall'a ;) Obym nie miał takich myśli w środę, tylko, że kasa już wydana :)
IMustNotFear.FearIsTheMind-Killer.FearIsTheLittle-death ThatBringsTotalObliteration.IWillFaceMyFear.
IWillPermitItToPassOverMeAndThroughMe.
AndWhenItHasGonePast,IWillTurnTheInnerEyeToSeeItsPath.
WhereTheFearHasGoneThereWillBeNothing. OnlyIWillRemain.
Awatar użytkownika
Gambit
Posty: 5246
Rejestracja: 28 cze 2006, 12:50
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 528 times
Been thanked: 1852 times
Kontakt:

Re: Simurgh

Post autor: Gambit »

Muad'Dib pisze:Będzie miło zobaczyć Twój (Panie) Gambicie filmik ;) Akurat dzięki Tobie zdecydowałem się nie brać Mistfall'a ;)
Nie wszyscy uznają to za plus :)
Awatar użytkownika
Muad'Dib
Posty: 1562
Rejestracja: 01 paź 2013, 20:53
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 65 times
Been thanked: 106 times

Re: Simurgh

Post autor: Muad'Dib »

Gambit pisze:(...)
Nie wszyscy uznają to za plus :)
Tu akurat nie chodziło o Twoją opinię ale zobaczyłem z opisu, że to nie gra dla mnie a tym bardziej dla mojego towarzystwa. Koniec offtopu ;)
IMustNotFear.FearIsTheMind-Killer.FearIsTheLittle-death ThatBringsTotalObliteration.IWillFaceMyFear.
IWillPermitItToPassOverMeAndThroughMe.
AndWhenItHasGonePast,IWillTurnTheInnerEyeToSeeItsPath.
WhereTheFearHasGoneThereWillBeNothing. OnlyIWillRemain.
Awatar użytkownika
Toudi
Posty: 1090
Rejestracja: 02 lis 2009, 10:21
Has thanked: 4 times
Been thanked: 2 times

Re: Simurgh

Post autor: Toudi »

A czy na wspieram.to mozna zmiejszyc wplate do 1zl w dowolnym momencie jesli sie ktos rozmysli?
Awatar użytkownika
baldar
Posty: 578
Rejestracja: 13 lip 2014, 13:26
Lokalizacja: Gdańsk
Been thanked: 27 times
Kontakt:

Re: Simurgh

Post autor: baldar »

http://graniewchmurach.znadplanszy.pl/2 ... -recenzja/

Oglądajcie i wspierajcie:) Recenzja Piotra:)
Awatar użytkownika
Gambit
Posty: 5246
Rejestracja: 28 cze 2006, 12:50
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 528 times
Been thanked: 1852 times
Kontakt:

Re: Simurgh

Post autor: Gambit »

WTEM! Jak smok z jasnego nieba. Zmontowałem i wrzuciłem recenzję dwa dni przed normalnym "dniem publikacji". Zapraszam do oglądania
Obejrzyj na ZnadPlanszy
Obejrzyj na YouTube
Awatar użytkownika
Kosternik
Posty: 245
Rejestracja: 15 lis 2014, 23:48
Lokalizacja: Poznań/Rokietnica
Has thanked: 2 times
Been thanked: 7 times

Re: Simurgh

Post autor: Kosternik »

No! To mam nadzieję, że Piotrek i Tomek przekonali nieprzekonanych :)
Moja mała kolekcja, a myślę o...
Awatar użytkownika
DarkSide
Posty: 3039
Rejestracja: 07 sty 2013, 15:12
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 578 times
Been thanked: 239 times

Re: Simurgh

Post autor: DarkSide »

@baldar To ja może tycią łyżkę dziegciu, coby się w 4 literach nie poprzewracało :twisted:

- brak bezpośredniego linku do akcji na wspieram.to na waszej stronie wydawnictwa
- brak bezpośredniego linku do akcji na wspieram.to w stopce waszego konta na forum
- brak bezpośredniego linku do akcji na wspieram.to w tym temacie. Jest tylko link do ZnadPlanszy, gdzie jest opisana akcja. Ja sobie poradziłem i samą akcję znalazłem, ale ilu jest leniwców, co to muszą mieć na tacy wszystko podane :roll:
W idealnym świecie planszówkowym wszystkie eurasy ociekają klimatem, a wszystkie ameri mają przejrzyste zasady i nie potrzebują FAQ

Sprzedam gry
Moje zniżki Planszostrefa -11%, ALEplanszówki -3%
Awatar użytkownika
Muad'Dib
Posty: 1562
Rejestracja: 01 paź 2013, 20:53
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 65 times
Been thanked: 106 times

Re: Simurgh

Post autor: Muad'Dib »

DarkSide pisze:@baldar To ja może tycią łyżkę dziegciu, coby się w 4 literach nie poprzewracało :twisted:

- brak bezpośredniego linku do akcji na wspieram.to na waszej stronie wydawnictwa
- brak bezpośredniego linku do akcji na wspieram.to w stopce waszego konta na forum
- brak bezpośredniego linku do akcji na wspieram.to w tym temacie. Jest tylko link do ZnadPlanszy, gdzie jest opisana akcja. Ja sobie poradziłem i samą akcję znalazłem, ale ilu jest leniwców, co to muszą mieć na tacy wszystko podane :roll:
Też miałem wczoraj takie myśli ;) Niby pierdoły ale miło jest mieć takie rzeczy pod ręką. Do tego zwróciłem uwagę, że opis kampanii ma trochę baboli - literówki, interpunkcja, chyba zgubione słowa. Przynajmniej część "Opis projektu" je zawiera, resztę przejrzałem po łebkach więc nie wyłapałem ;) Jeśli macie możliwość edycji to sugeruję to zrobić ;)
IMustNotFear.FearIsTheMind-Killer.FearIsTheLittle-death ThatBringsTotalObliteration.IWillFaceMyFear.
IWillPermitItToPassOverMeAndThroughMe.
AndWhenItHasGonePast,IWillTurnTheInnerEyeToSeeItsPath.
WhereTheFearHasGoneThereWillBeNothing. OnlyIWillRemain.
Awatar użytkownika
DarkSide
Posty: 3039
Rejestracja: 07 sty 2013, 15:12
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 578 times
Been thanked: 239 times

Re: Simurgh

Post autor: DarkSide »

Muad'Dib pisze: Też miałem wczoraj takie myśli ;) Niby pierdoły ale miło jest mieć takie rzeczy pod ręką. Do tego zwróciłem uwagę, że opis kampanii ma trochę baboli - literówki, interpunkcja, chyba zgubione słowa. Przynajmniej część "Opis projektu" je zawiera, resztę przejrzałem po łebkach więc nie wyłapałem ;) Jeśli macie możliwość edycji to sugeruję to zrobić ;)
Widzę, że myślimy podobnie :mrgreen: wysłałem też priva w sprawie literówek
W idealnym świecie planszówkowym wszystkie eurasy ociekają klimatem, a wszystkie ameri mają przejrzyste zasady i nie potrzebują FAQ

Sprzedam gry
Moje zniżki Planszostrefa -11%, ALEplanszówki -3%
Awatar użytkownika
baldar
Posty: 578
Rejestracja: 13 lip 2014, 13:26
Lokalizacja: Gdańsk
Been thanked: 27 times
Kontakt:

Re: Simurgh

Post autor: baldar »

Wstawimy te linki;) Wstawimy, dzięki za uwagi. Uczymy się:) A od tego, żeby nam się w tyłkach poprzewracało to jeszcze daleka droga:) Pozdrawiam
ODPOWIEDZ