Hype TOP 5 - gry, w które chcę zagrać w 2016

Tutaj można dyskutować na tematy ogólnie związane z grami planszowymi, nie powiązane z konkretnym tytułem.
Awatar użytkownika
Rocy7
Posty: 5456
Rejestracja: 05 maja 2013, 14:10
Lokalizacja: Warszawa / Kobyłka
Been thanked: 5 times

Re: Hype TOP 5 - gry, w które chcę zagrać w 2016

Post autor: Rocy7 »

KubaP pisze:Zainspirowany wątkiem przygotowałem tekst o 50 premierach 2016, na które warto czekać.
Wiekszosc to euro, łącznie ze Scythe w których klimatyczna jest jedynie oprawa graficzna. Oj coś czuje, że wiele osób sie zawiedzie na tym tytule, zwlaszcza ze na BGG w rankingu top 12 wiele osob glosuje na Scythe w kategorii thematic games ;) a jeszcze wiecej w kategorii economic - co najczesciej sie wyklucza, za duzo matematyki zabija kimat.
Ostatnio zmieniony 12 sty 2016, 10:42 przez Rocy7, łącznie zmieniany 1 raz.
aryann
Posty: 270
Rejestracja: 11 kwie 2011, 11:16

Re: Hype TOP 5 - gry, w które chcę zagrać w 2016

Post autor: aryann »

1. Zakazane Gwiazdy
2. Warhammer Conquest LCG
3. Age of Sigmar
4. Warhammer Quest
5. Eldritch Horror

Lista, która chyba daje pełen obraz co do moich preferencji planszówkowych. Gdybym miał wybrać najlepszą planszówkę (oprócz LCG) w jaką grałem to pewnie wybrałbym Chaos w Starym Świecie. Po Zakazanych Gwiazdach spodziewam się rozgrywki na tym samym poziomie tylko w świecie Czterdziestki.
Conquest na razie jest bardzo dobrą karcianką. Zapowiedziane dodatki dają nadzieję, że stanie się karcianką świetną. Urozmaicone strategie dla każdej rasy, wzmocnienie elit, więcej możliwości wytrzebienia jednostek do "capowania" planet.
Age of Sigmar - tu bardziej niż granie, ważniejsze jest dla mnie malowanie. Jeszcze sporo mi zostało do pomalowania, ale jestem ciekaw nowych frakcji i redesignu starych. Ostatnio nie ma dnia, żeby kilka razy nie sprawdził co tam nowego GW wymyślił.
Quest po pierwsze zapowiada się na fajną kooperację, a te od FFG podobają mi się bardzo tylko za wyjątkiem LzW. Po drugie oczywiście to Warhammer :). A po trzecie to pierwszy LCG, który nie będzie LCG. :) Czyli do gry będą wychodzić dodatki, ale w tempie za którym człowiek z pracą i rodziną potrafi nadążyć.
Eldritch, bo ze wszystkich stron słyszę, że to taki Horror w Arkham, tylko lepszy.
Ostatnio zmieniony 12 sty 2016, 10:13 przez aryann, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
KubaP
Posty: 5834
Rejestracja: 22 wrz 2010, 15:57
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 137 times
Been thanked: 409 times

Re: Hype TOP 5 - gry, w które chcę zagrać w 2016

Post autor: KubaP »

Rocy7 pisze:
KubaP pisze:Zainspirowany wątkiem przygotowałem tekst o 50 premierach 2016, na które warto czekać.
Wiekszosc to euro...
Lojalnie uprzedzam o tym na początku posta. No i każdy, kto mnie zna, wie, że wiele cór Cyklad i braci Chaosu w Starym Świecie tam nie uświadczysz.
Awatar użytkownika
donmakaron
Posty: 3523
Rejestracja: 16 kwie 2009, 09:33
Has thanked: 198 times
Been thanked: 646 times

Re: Hype TOP 5 - gry, w które chcę zagrać w 2016

Post autor: donmakaron »

KubaP pisze:Lojalnie uprzedzam o tym na początku posta. No i każdy, kto mnie zna, wie, że wiele cór Cyklad i braci Chaosu w Starym Świecie tam nie uświadczysz.
To nie rozwiewa wątpliwości, czy w 2016 roku takich cór i braci będzie mało, czy po prostu nie uznałeś ich za godnych uwagi i wpisania na listę ;)
Awatar użytkownika
KubaP
Posty: 5834
Rejestracja: 22 wrz 2010, 15:57
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 137 times
Been thanked: 409 times

Re: Hype TOP 5 - gry, w które chcę zagrać w 2016

Post autor: KubaP »

donmakaron pisze:
KubaP pisze:Lojalnie uprzedzam o tym na początku posta. No i każdy, kto mnie zna, wie, że wiele cór Cyklad i braci Chaosu w Starym Świecie tam nie uświadczysz.
To nie rozwiewa wątpliwości, czy w 2016 roku takich cór i braci będzie mało, czy po prostu nie uznałeś ich za godnych uwagi i wpisania na listę ;)
Zdecydowanie bedzie duzo, po prostu nie znam sie na takich grach i ich nie umieszczalem. Ale bedzie duuuzo takich.
Radek
Posty: 628
Rejestracja: 15 gru 2006, 21:20
Lokalizacja: Poznań
Been thanked: 6 times

Re: Hype TOP 5 - gry, w które chcę zagrać w 2016

Post autor: Radek »

Mombasa - czeka na półce :)
Republic of Rome - czeka na półce od kilku lat :( i pewnie jeszcze poczeka
NTomasz
Posty: 646
Rejestracja: 04 maja 2012, 14:22
Lokalizacja: Warszawa

Re: Hype TOP 5 - gry, w które chcę zagrać w 2016

Post autor: NTomasz »

1) champions of midgard
2) marco polo
3) m red planet
4) blood rage
5) własna kopia coup w wersji ang. nie zgwalconej polskim tłumacxzeniem i grafikami
misioooo
Posty: 5114
Rejestracja: 19 sty 2012, 08:42
Been thanked: 3 times

Re: Hype TOP 5 - gry, w które chcę zagrać w 2016

Post autor: misioooo »

Ja troszkę "tłuściej"...
1. Coś z serii COIN (Distant plain albo Cuba libre)
2. Bloodrage
3. Dawn of the Zeds
4. ....
Sprzedam / wymienięKeyflower+dodatki, Nemo's War, Alien Uprising, Hunt Unknown Quarry, inne
ahti
Posty: 10
Rejestracja: 30 gru 2014, 16:07

Re: Hype TOP 5 - gry, w które chcę zagrać w 2016

Post autor: ahti »

1. Cywilizacja: Poprzez Wieki (3 ed.)
2. Troyes
3. Hands in the Sea
4. Sekigahara
5. Das Orakel von Delphi
Marcosii
Posty: 159
Rejestracja: 11 sty 2015, 12:48
Lokalizacja: Wlkp.
Has thanked: 177 times
Been thanked: 13 times

Re: Hype TOP 5 - gry, w które chcę zagrać w 2016

Post autor: Marcosii »

Marcosii pisze:1. The Gallerist ( już mam )

2. Mare Nostrum ( czekam na przesylke :) pewnie w marcu )

3. Stawka większa niż życie ( coraz więcej pochlebnych recenzji )

4. Lisboa (wiadomo Lacerda)

5. Brasil ( nawet nie wiem dlaczego)

Rezerwa: Fields of Arle / Blood Rage / Roll for the Galaxy ( jak będą wersje PL)
alo alo

maly powrot i remanent przed 2017, kurde jak trafiona okazala się ta lista :) :) :) :) :) ( choć Lisboa i Brasil przyszly rok ) plus do tego Scythe i Zakazane Gwiazdy i. . . . .. grac, grac i grac, i jeszcze raz grac, grac i grac i . . . . . grac i grac. . . . . i grac. . .
Awatar użytkownika
Bea
Posty: 4478
Rejestracja: 28 lis 2012, 10:51
Lokalizacja: Skawina k/Krakowa
Been thanked: 6 times

Re: Hype TOP 5 - gry, w które chcę zagrać w 2016

Post autor: Bea »

Jak fajnie że ktoś sobie przypomniał o tym wątku i go odkopał. Można zweryfikować nasze plany i napisać co komu się udało. Dopiski poczyniłam na kolorowo :) Fajnie byłoby otworzyć taki wątek na rok 2017 :)
Bea pisze:Bardzo bym chciała poznać (i niektóre również kupić):

1. Railways of the World (poznane, polubione, kupione)
2. Vinhos (wciąż do ogrania, może jeszcze zdążę w tym roku)
3. Mission: Red Planet (przestało mnie interesować)
4. Fields of Arle (wciąż do ogrania)
5. Clash of Cultures (poznane, polubione, kupione)

...i pewnie wiele innych: La Granja (kupione, jeszcze nie zagrałam), Blood Rage (poznane, polubione, kupione), Scythe (poznane, polubione, kupione), The Gallerist (poznane, polubione), Roll for the Galaxy (poznane, nawet-nawet)...

Tu moja wciąż ewoluująca wishlista: https://boardgamegeek.com/geeklist/1972 ... e-top-five
Awatar użytkownika
warlock
Posty: 4677
Rejestracja: 22 wrz 2013, 19:19
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 1045 times
Been thanked: 1989 times

Re: Hype TOP 5 - gry, w które chcę zagrać w 2016

Post autor: warlock »

warlock pisze:1. Cywilizacja: Poprzez Wieki - zagrane, kupione, rewelacja, 10/10 i miejsce w moim TOP 10
2. Blood Rage - fantastyczna gra, hype okazał się uzasadniony ;)
3. Szogun - kupione, zagrane - dobra, ale nieco zbyt statyczna.
4. Chaos w Starym Świecie - wciąż do ogrania
5. Cyklady: Tytani (drużynowo ;)) - wciąż do ogrania
Generalnie poznałem całą masę gier, 2016 był mega udany ;).
Awatar użytkownika
Gizmoo
Posty: 4127
Rejestracja: 17 sty 2016, 21:04
Lokalizacja: Warszawa/Sękocin Stary
Has thanked: 2686 times
Been thanked: 2599 times

Re: Hype TOP 5 - gry, w które chcę zagrać w 2016

Post autor: Gizmoo »

Nie wypisałem tytułów w tym wątku, jednak miałem przygotowaną taką listę (ranking) i dzisiaj mogę ją na chłodno zweryfikować.

Gry, na które najbardziej czekałem - Arcadia Quest: Inferno i Masmorra - miały poślizgi i nie zaliczą 2016.

Gry, na które czekałem, a które mnie rozczarowały - In The Name of Odin, Time Stories

Gry, na które czekałem, a które mnie MOCNO rozczarowały - Simurgh, Mission: Red Planet Second Edition

Gry, na które czekałem i okazały się tylko poprawne - Zombicide: Black Plague

Gry, na które czekałem, a które bardzo pozytywnie mnie zaskoczyły i mocno przerosły oczekiwania: New Bedford i Champions of Midgard

Najwięcej jednak było tytułów, które pojawiły się totalnie bez większego/żadnego hype'u, a które rozłożyły mnie na łopatki - Crisis, Ulm, Wyspa Skye, King of the Hill, The Networks, City of Iron Second Edition. Wychodzi więc na to, że lepiej się na nic nie nastawiać zbyt pozytywnie i zachować zdrowy dystans. :lol:
Awatar użytkownika
uyco
Posty: 1056
Rejestracja: 09 sty 2006, 13:00
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 148 times
Been thanked: 25 times

Re: Hype TOP 5 - gry, w które chcę zagrać w 2016

Post autor: uyco »

uyco pisze:1. TIME Stories - posiadane, jeszcze nie ograne
2. Mare Nostrum - wsparte, wyczekiwane
3. Pandemic Legacy - już od dawna w domu, ale jeszcze nie było okazji / ekipy na całość.
4. Warhammer Quest - jest szansa na dobrą karcianą przygodówkę, koniecznie w wersji PL do grania z dzieciakami.
5. Star Wars Rebellion - to jest to - odpuściłem sobie dotychczasowe produkty ze świata SW (z drobnym wyjątkiem LCG, które sprzedałem). zapowiada się bardzo ciekawie.
1. TIME Stories - ograne wszystko oprócz pierwszego scenariusza (młodszy jest za młody) - bardzo solidna pozycja, ale po trzecim scenariuszu czuć już trochę rutyny. W każdym razie ze względu na zachwyt dzieci, będziemy kontynuować.
2. Mare Nostrum - piękna, szybka i konkretna gra, dużo lepsza od pierwszej edycji.
3. Pandemic Legacy - zaczęliśmy dopiero grać - jesteśmy po pierwszej rozgrywce i właściwie trudno powiedzieć czym rózni9 się od podstawowego Pandemica. Czuć ogromny potencjał.
4. WH - raz zagrałem, bez rewelacji.
5. SW Rebellion - niestety z braku czasu tylko jedna rozgrywka, ale za to jaka. Spełniła wszelkie oczekiwania. Jest klimat, jest presja czasu i niesamowite emocje.

Dodatkowo Posiadłość Szaleństwa 2 - ostatnio nie schodzi ze stołu; w kolejce na ogranie czeka Scythe, Horror w Arkham. Nie zakupiłem, ale cały czas myślę o Blood Rage.
'STAY OUT OF MY TERRITORY.'

kupię sprzedam
Awatar użytkownika
mauserem
Posty: 1817
Rejestracja: 26 lis 2014, 09:37
Has thanked: 253 times
Been thanked: 165 times
Kontakt:

Re: Hype TOP 5 - gry, w które chcę zagrać w 2016

Post autor: mauserem »

mauserem pisze:oj na to się jaram:
(kolejność raczej przypadkowa)

Star Wars: Rebellion - kupione i wielkie wow! jedna z lepszych klimatycznie gier
Scythe - wsparte ograne i oczywiście strzał w dziesiątkę - a już dodatek niebawem
Conan (to będzie wielka paka!) - TO JEST WIELKA PAKA, ale jeszcze nie ograna - ale na świąteczne granie będzie idealna
Mare Nostrum (Atlas!) - genialna gra, wymiata doskonale, dynamiczna, brutalna - mazgaje odpadają
Cry Havoc - ograna, bardzo mocna pozycja, ale wobec konkurencji Mare Nostrum - nie kupowałem

a jeszcze czekają

Mission Red Planet - zagrana, przyjemna negatywna interakcja, humor - ale nie kupiłem - za duża konkurencja
Forbiden Stars (chyba jednak kupię ENG) - jedyna pozycja, która ostatecznie nie trafiła mi w ręce - za dużo było grania i FS jeszcze poczeka - co w świetle końca licencji trzeba uczynić czym prędzej.
i T.I.M.E. Stories - kupiona, zagrana, z wszystkimi dodatkami - już poszła w świat - mimo potencjału


dzięki za odkopanie tego wątku - to był udany rok

a jeszcze czeka na swój moment kupione SeaFall i przywiezione fanty z Essen :)
Awatar użytkownika
Musza
Posty: 421
Rejestracja: 04 sty 2015, 15:53
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

Re: Hype TOP 5 - gry, w które chcę zagrać w 2016

Post autor: Musza »

Musza pisze:1. Blood Rage (ma do mnie dotrzeć late pledge z KS niedługo i zamierzam rozerwać go na strzępy - dawno się na żadną grę tak nie nakręciłem)
2. The X-Files (a w szczególności Moja, która jest wielką fanką serii)
3. Studium w Szmaragdzie (hype na forum + Sherlock, Freud i Cthulhu w jednym pudełku mnie przekonały. Od wczoraj mam egzemplarz w posiadaniu i zamierzam na dniach spełnić to "postanowienie noworoczne" hehe)
4. Star Wars Imperial Assault z dodatkami (mam od jakiegoś czasu, ale zamierzam zacząć kampanie dopiero w tym roku na całego, czyli już z Twin Shadows i Return to Hoth)
5. Conan od Monolith Games, do którego mnie nie tyle co ciągnie co chcę sprawdzić czy warto było wydać fortunę na pledge KS :roll:

i na koniec dodatki do Cthulhu Wars (5ta frakcja i kolejne piękne "modelki XXL" na stole)
1. KS pledge sprzedałem i zastąpiłem samą podstawką PL. Gra mnie nie zawiodła ani trochę i zdecydowanie trafiła do mojego top 5. Dodatkowe potwory sproxowałem umiejętnie z figurek z innych gier, mistyków olałem, w 5 osób nie gram, a bogowie mi nie podeszli ani trochę. Jestem zatem szczęśliwy z samą podstawką i nie mam parcia na "miacie" wszystkiego jak to zazwyczaj u mnie bywa z grami, które tak polubię.

2. Jakoś mi szybko przeszedł hype z tą grą, nie spróbowałem i nie zapowiada się.

3. Udało się zagrać. Fajna giera, którą wyciągam jak towarzystwo jest planszówkowe, ale nie ma ochoty na ciężary. Gra zostanie u mnie w kolekcji na długo podejrzewam, bo zawsze się fajnie gra, choć nie ma "epickich rozgrywek".

4. Nie udało mi się dalej rozegrać kampanii. Angielski w tej grze okazał się zbyt mocną barierą dla drugiej połówki, żeby swobodnie grać (a jak ciągle pytała jak coś działa to się odechciewało grać). Zamówiłem kilka dni temu polską wersję i zamierzam rozegrać jeszcze w tym roku.

5. Sprzedalem zaraz po przyjściu pledge praktycznie za cenę zakupu... do tej pory nie wiem co we mnie wstąpiło :roll: :? :? :o :(
Awatar użytkownika
Ardel12
Posty: 3387
Rejestracja: 24 maja 2006, 16:26
Lokalizacja: Milicz/Wrocław
Has thanked: 1055 times
Been thanked: 2063 times

Re: Hype TOP 5 - gry, w które chcę zagrać w 2016

Post autor: Ardel12 »

Podobnie jak niektórzy poprzednicy nie umieściłem swej listy tutaj, ale szybki przegląd gier z tego roku dał mi jako taki obraz mojego hypu:

1. Trickerion/The Gallerist - bardzo ciężko powiedzieć, na który tytuł miałem hype. Z jednej strony śweitny klimat i setting z drugiej Lacerda. Obie gry spełniły moje oczekiwania w 100%. W obie świetnie mi się gra w 2os i dodatkowo dziewczyna nie jest przeciwniczką żadnej z nich (zwolenniczką też nie :( )

2. Anachrony/Lisboa - oba tytuły nie ukazały się w tym roku, pledge poszedł, teraz tylko zacieram łapki

3. Wyrocznia Delficka - nowy Feld odchodzi od sałatki pkt i dodatkowo gra jest wyścigiem jak Levis & Clark - instant buy. Zagrałem na GameFest, na 4 graczy wkrada się downtime, ale moim celem są partie 2 osobowe, w których tytuł się sprawdził - dobry zakup.

4. Troyes - reprint, nigdy nie grałem i jeszcze nie miałem okazji, gra czeka na półce na swoją kolej

5. Posiadłość Szaleństwa 2ED - jedyne co słabe to figurki, reszta to czysty miód!

6. Krwawa Oberża/Szmal - dla mnie zbliżone gry, w których liczba akcji i możliwości jest mocno okrojona. Jako szybkie karcianki ujdą, ale mnie do siebie w ogóle nie przekonały.
Awatar użytkownika
Chaaber
Posty: 1054
Rejestracja: 29 sty 2014, 22:03
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 10 times
Been thanked: 10 times

Re: Hype TOP 5 - gry, w które chcę zagrać w 2016

Post autor: Chaaber »

1. Mission Red Planet- wszystko czego chciałem to dostałem od tej gry. Zawędrowała do mojego prywatnego top10. Naprawdę warto!
2. Arcadia Quest Inferno- still waiting...
3. Star Wars Rebellion- zagrałem, zakochałem się, muszę kupić.
4. Champions of Midgaard- wciąż oczekuję na rozgrywkę, ale wychodzi po polsku na wspieram.to w stycznie, także jeśli Czacha nie da ciała, to raczej się u nich zaopatrzę.
5. Pandemic Legacy- zagrane, bawiłem się wyśmienicie, polecam. Czy zasługuje na top1 w rankingu BGG, nie wiem. Ale zabawa jest wspaniała.

Honorable mentions:
Mare Nostrum - Największe zaskoczenie tego roku, w ogóle nie spodziewałem się tak dobrego wrażenia. Świetnie zaprojektowany remake, do tego pełen emocji, zdrad, polityki, handlu. Wszystko świetne.
T.I.M.E. Stories - Nie spodziewałem się, że ta gra aż tak mi dobrze usiądzie. Długo się wzbraniałem ze względu na jednorazowość rozgrywki, ale jak wyszła polska wersja to wreszcie się skusiłem i już czekam na kolejne scenariusze.
Estoril 1942: Miasto Szpiegów - klimat sprawdza sie świetnie, gra dała mi wiele rozrywki i do tego przy tak prostej rozgrywce daje sporo możliwości kombinowania i przechytrzania innych. Super sprawa.
ODPOWIEDZ