Gra w klimacie westernu

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
Toomek
Posty: 496
Rejestracja: 29 sty 2015, 21:31
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Gra w klimacie westernu

Post autor: Toomek »

Zafascynowany ostatnim filmem Tarantino szukam gry w klimacie westernu. Pewnie pierwszym skojarzeniem byłby Bang!, ale szukam czegoś zdecydowanie mroczniejszego i "dorosłego". Dokładniej rzecz ujmując chodzi mi o coś w ciężkim klimacie "Nienawistnej ósemki" czy "Prawdziwego męstwa" (dużo krwi, przemocy, ciężkich warunków i ogólnej beznadziei).

Ewentualnie jakiejś ciężkiej kooperacji ze stale zmieniającymi się sojuszami, ukrytymi celami i zdradą wpisaną w sens gry. Najchętniej na Dzikim Zachodzie, ale nie sądzę żeby to było realne ;)

Wysłane z mojego GT-I9515 przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
Koshiash
Posty: 955
Rejestracja: 01 sty 2010, 17:45
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 42 times
Been thanked: 129 times

Re: Gra w klimacie westernu

Post autor: Koshiash »

Z ciekawości sprawdziłem i wyskoczyła taka lista: https://boardgamegeek.com/geeklist/7432 ... tern-games

I tak jedynym słusznym westernem jest Firefly https://www.youtube.com/watch?v=PP9eiXMPLcQ ^^
Darboh
Posty: 861
Rejestracja: 18 wrz 2012, 09:15
Has thanked: 32 times
Been thanked: 19 times

Re: Gra w klimacie westernu

Post autor: Darboh »

Toomek pisze:Zafascynowany ostatnim filmem Tarantino szukam gry w klimacie westernu. Pewnie pierwszym skojarzeniem byłby Bang!, ale szukam czegoś zdecydowanie mroczniejszego i "dorosłego". Dokładniej rzecz ujmując chodzi mi o coś w ciężkim klimacie "Nienawistnej ósemki" czy "Prawdziwego męstwa" (dużo krwi, przemocy, ciężkich warunków i ogólnej beznadziei).

Ewentualnie jakiejś ciężkiej kooperacji ze stale zmieniającymi się sojuszami, ukrytymi celami i zdradą wpisaną w sens gry. Najchętniej na Dzikim Zachodzie, ale nie sądzę żeby to było realne ;)

Wysłane z mojego GT-I9515 przy użyciu Tapatalka
Nie ma bardziej westernowej gry jak Doomtown : Reloaded :D
Chociaż gra jest specyficzna, w multi wymiata.
Awatar użytkownika
Rocy7
Posty: 5456
Rejestracja: 05 maja 2013, 14:10
Lokalizacja: Warszawa / Kobyłka
Been thanked: 5 times

Re: Gra w klimacie westernu

Post autor: Rocy7 »

Rzuc okiem na KS Tiny Epic Western jest wspolne zamowienie w Zamowieniach Zbiorowych.

http://www.gry-planszowe.pl/forum/viewt ... 17#p740917
wheeski
Posty: 6
Rejestracja: 12 maja 2011, 11:29
Has thanked: 1 time

Re: Gra w klimacie westernu

Post autor: wheeski »

Ja tam polecam

Outlaws: Adventures in the Old West

Niestety do samodzielnego wykonania.. ale gra sie super..
Toomek
Posty: 496
Rejestracja: 29 sty 2015, 21:31
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Re: Gra w klimacie westernu

Post autor: Toomek »

Dzięki za wszystkie propozycje! Najbliżej byłby Doomtown... ale nie wytłumaczę drugiej połówce kolejnej gry wydawanej w takowym modelu :(. No nic, szukam dalej... :)
schizofretka
Posty: 4360
Rejestracja: 13 mar 2010, 17:29
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 6 times

Re: Gra w klimacie westernu

Post autor: schizofretka »

Rozszerz może kategorię do noir; opisana konwencja zasadzająca się na antybohaterach i dwuznacznościach moralnych jest tam bardziej eksploatowana - True Grit to klasyczny, niemal chandlerowski noir, tylko 'na dzikim zachodzie'.

Absolutnym topem tutaj jest oczywiście Gumshoe, ale nie wiem, czy o aż taką beznadzieję Ci chodzi ;)
Ja bym chciał do ciemnej nocki tak układać z wami razem,
Ale dajcie nowe klocki, albo zmieńcie ten obrazek!
Mogę przynieść
Toomek
Posty: 496
Rejestracja: 29 sty 2015, 21:31
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Re: Gra w klimacie westernu

Post autor: Toomek »

Mroczne noir jak najbardziej na plus. True Grit wydaje się tym czym szukam - zobaczymy jak z dostępnością :).

Anyway, już pomijając klimat to chodzi mi o poczucie kompletnej beznadziei. Do tego zaszczucie (najlepiej przez mechanikę), ukryte cele (albo tożsamości), tymczasowe sojusze i ogólną "samotność" pojedynczego gracza wśród reszty. Z mocnym klimatem, sporą immersją i najbardziej dołującym settingiem. Czyli taki BSG tylko bardziej (ew. na sterydach :D).

Wysłane z mojego GT-I9515 przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
Rocy7
Posty: 5456
Rejestracja: 05 maja 2013, 14:10
Lokalizacja: Warszawa / Kobyłka
Been thanked: 5 times

Re: Gra w klimacie westernu

Post autor: Rocy7 »

W klimacie westernu jest też Shadows of Brimstone o ile nie przeszkadzają Ci obcy ;)
Rafalm
Posty: 745
Rejestracja: 02 mar 2015, 00:23
Has thanked: 2 times
Been thanked: 1 time

Re: Gra w klimacie westernu

Post autor: Rafalm »

Toomek pisze:Anyway, już pomijając klimat to chodzi mi o poczucie kompletnej beznadziei. Do tego zaszczucie (najlepiej przez mechanikę), ukryte cele (albo tożsamości), tymczasowe sojusze i ogólną "samotność" pojedynczego gracza wśród reszty. Z mocnym klimatem, sporą immersją i najbardziej dołującym settingiem. Czyli taki BSG tylko bardziej (ew. na sterydach :D).
Sprawdź Marwą Zimę.
Awatar użytkownika
KubaP
Posty: 5834
Rejestracja: 22 wrz 2010, 15:57
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 137 times
Been thanked: 409 times

Re: Gra w klimacie westernu

Post autor: KubaP »

Nie wiem, czy mieści się w kategorii, ale w sumie powinno. Bloody Inn, czyli Krwawa Gospoda, którą będzie wydawał Rebel powinna Ci przypaść do gustu :)
schizofretka
Posty: 4360
Rejestracja: 13 mar 2010, 17:29
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 6 times

Re: Gra w klimacie westernu

Post autor: schizofretka »

+1 do Martwej Zimy, nie wiem czemu nie przyszła mi do głowy (pewnie przez Zombie) - dokładnie to o czym mówisz, tylko klimat Walking Dead.
Trochę w podobną mańkę jest jeszcze Posthuman, w pewnym sensie jak najbardziej dziki zachód ;)

Sporo kooperacji (np. Robinson) będzie miało klimat całkowitego zaszczucia, jeśli wchodzą w grę.
Ja bym chciał do ciemnej nocki tak układać z wami razem,
Ale dajcie nowe klocki, albo zmieńcie ten obrazek!
Mogę przynieść
Toomek
Posty: 496
Rejestracja: 29 sty 2015, 21:31
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Re: Gra w klimacie westernu

Post autor: Toomek »

Martwa zima ląduje na liście must have (nie wiem czemu mi umykała!). Bloody Inn toże :D

Wysłane z mojego GT-I9515 przy użyciu Tapatalka
ODPOWIEDZ