Gry do plecaka

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
pattom
Posty: 1428
Rejestracja: 23 sty 2010, 14:18
Lokalizacja: Wrocław

Gry do plecaka

Post autor: pattom »

Witam,

poszukuję gier, 2-3 tytuły, do plecaka.
Gra nie powinna być karianką i najlepiej jak rozgrywka trwa 1-2h.
Danielf
Posty: 223
Rejestracja: 12 gru 2015, 15:34
Lokalizacja: Kraków

Re: Gry do plecaka

Post autor: Danielf »

Jak chcesz niekarciankę włożyć do plecaka? Poza tym małe gry przeważnie trwają krócej niż godzinę.
Awatar użytkownika
romeck
Posty: 2875
Rejestracja: 20 sie 2009, 22:22
Lokalizacja: Warszawa / Łódź
Has thanked: 8 times
Been thanked: 5 times

Re: Gry do plecaka

Post autor: romeck »

7 Ronin
Właśnie czytasz kompletnie bezużyteczne zdanie.
Awatar użytkownika
Maxxx76
Posty: 4007
Rejestracja: 22 lip 2013, 00:34
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Re: Gry do plecaka

Post autor: Maxxx76 »

Mała Agricola
Awatar użytkownika
Pan_K
Posty: 2506
Rejestracja: 24 wrz 2014, 19:16
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 189 times
Been thanked: 168 times

Re: Gry do plecaka

Post autor: Pan_K »

Impulse od Chudyka. Choć nieco rozmija się z wymaganiami. Są figurki (rakiety), ale i ponad 100 kart. Mimo to nie wiem, czy można tę grę uznać za karciankę w zwykłym tego słowa znaczeniu. Gra od 2 do 6 osób. Czas pudełkowy 30-60 min. więc nieco mniej niż Twoje wymogi, lub na ich granicy. Ale nic innego nie przychodzi mi na myśl. Gambit robił kiedyś recenzję - możesz sobie obejrzeć.
„Rzekł głupi w swoim sercu: nie ma Boga.”

Ryba bez roweru, to tylko ryba...
pattom
Posty: 1428
Rejestracja: 23 sty 2010, 14:18
Lokalizacja: Wrocław

Re: Gry do plecaka

Post autor: pattom »

Dzięki za propozycje. Doprecyzuje :-)

Gra musi być na 3 osoby, typowe 2 osobówki odpadają.
Karty nie mogą być główną mechaniką gry, mogą być częścią planszy/elementów jak na przykład w Tiny Epic Galaxies.
dissident
Posty: 79
Rejestracja: 11 sty 2015, 13:39
Lokalizacja: ok. Olsztyn

Re: Gry do plecaka

Post autor: dissident »

Oprócz czasu gry to pasuje Pandemic: Lekarstwo. Całość gry można spakować w dołączony do gry woreczek na kości..
Awatar użytkownika
Chaaber
Posty: 1054
Rejestracja: 29 sty 2014, 22:03
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 10 times
Been thanked: 10 times

Re: Gry do plecaka

Post autor: Chaaber »

Imperium w 8 minut, gra mega sprawna, mała rozmiarowo. Niestety ma karty, ale rozgrywka dzieje się na planszy.
La Isla Felda, też fajnie w 3 osoby chodzi i sporo można pokombinować.
No i klasycznie Carcassonne wchodzi w worek i działa w 3 bez problemu.
kamj
Posty: 6
Rejestracja: 23 gru 2015, 11:26
Been thanked: 1 time

Re: Gry do plecaka

Post autor: kamj »

Polecam RED7, fajna rozrywka, krótkie partie, bardzo mało miejsca zajmuje 2-4 osób.
pattom
Posty: 1428
Rejestracja: 23 sty 2010, 14:18
Lokalizacja: Wrocław

Re: Gry do plecaka

Post autor: pattom »

kamj pisze:Polecam RED7, fajna rozrywka, krótkie partie, bardzo mało miejsca zajmuje 2-4 osób.
Nie lubię gier, które są brzydkie.

Chaaber pisze:Imperium w 8 minut, gra mega sprawna, mała rozmiarowo. Niestety ma karty, ale rozgrywka dzieje się na planszy.
La Isla Felda, też fajnie w 3 osoby chodzi i sporo można pokombinować.
No i klasycznie Carcassonne wchodzi w worek i działa w 3 bez problemu.
:-)

Carcassonie mam :-)
Imperium w 8 minut to raczej nie, grałem i średnio podeszło no i jest bardzo krótkie.
Awatar użytkownika
cezarr
Posty: 300
Rejestracja: 02 mar 2015, 09:45
Lokalizacja: Warszawa, Tarchomin
Has thanked: 9 times
Been thanked: 11 times

Re: Gry do plecaka

Post autor: cezarr »

Do plecaka powinien wejść Ci Szklany Szlak - gra ma trochę odchudzone pudełko. Mniejszy rozmiarowo jest Glen More - bardzo fajna gra ekonomiczna. Podobnie - Santiago do Cuba. Obie mają zmienny układ kafelków, mają więc dużą regrywalność. Wszystkie mają czas gry bardziej zbliżony do godziny niż dwóch.
pattom
Posty: 1428
Rejestracja: 23 sty 2010, 14:18
Lokalizacja: Wrocław

Re: Gry do plecaka

Post autor: pattom »

Dziękuję za propozycje.

Powiedzcie mi, proszę, czy znacie grę ekonomiczno/familijną, która ma małe pudełko ( coś jak Tiny Epic series)?

Czy Szklany Szlak jest bardzo ciężki? Duże pudło? Bo ładnie wygląda :-)
Ja nie bardzo lubię takie eurowate ale żona lubi :-) Tylko żeby nie były bardzo mózgożerne :-) raczej lekkie, raczej familijne.
Pixa
Posty: 1992
Rejestracja: 10 lip 2013, 13:24
Been thanked: 3 times

Re: Gry do plecaka

Post autor: Pixa »

Moze Mr Jack Pocket? Rozmiary kompaktowe, nie karcianka, raczej nie za ciezka. Z tym, ze partyjka to 15 min.
--
Próbówka Music House - sale prób i studio nagrań we Wrocławiu
www.sala-prob-wroclaw.pl
genek
Posty: 789
Rejestracja: 28 kwie 2015, 12:09

Re: Gry do plecaka

Post autor: genek »

czerwony listopad
i co brzydkiego jest w red7?
Awatar użytkownika
cezarr
Posty: 300
Rejestracja: 02 mar 2015, 09:45
Lokalizacja: Warszawa, Tarchomin
Has thanked: 9 times
Been thanked: 11 times

Re: Gry do plecaka

Post autor: cezarr »

pattom pisze: Czy Szklany Szlak jest bardzo ciężki? Duże pudło? (...)
Wymiary około 31x23x6, czyli prawie standard, tylko odrobinę chudsze. Do mojego plecaka wchodzi. ;) Taki Glen More jest mniejszy (odrobinę mniejszy niż Carcassonne). Obie to eurogry. W obie można grać lekko, familijnie, ale trzeba przy nich trochę myśleć i to wciąga, więc trochę mózgożerne są.

Polecam obejrzeć jakiś filmik z gry na youtubie, bo a nuż Ci nie podejdą? Szkoda by było gdyby mieściły się w plecaku, a i tak nie chcielibyście grać. ;) W każdym razie, ja obie lubię bardzo, Santiago zresztą też.
Awatar użytkownika
romeck
Posty: 2875
Rejestracja: 20 sie 2009, 22:22
Lokalizacja: Warszawa / Łódź
Has thanked: 8 times
Been thanked: 5 times

Re: Gry do plecaka

Post autor: romeck »

Ja myślę, że Caverna czy Agricola z Torfowiskiem też by się zmieściły do plecaka, ale chyba nie o to chodzi w tym wątku. I Szklany Szlak nie jest grą wygodną do wożenia w plecaku. Chociaż oczywiście zależy od tego jak duży plecak i czy coś w nim jeszcze ma się zmieścić.
Właśnie czytasz kompletnie bezużyteczne zdanie.
subiel
Posty: 26
Rejestracja: 18 sty 2016, 12:47
Lokalizacja: Wrocław
Been thanked: 1 time

Re: Gry do plecaka

Post autor: subiel »

Trochę odkopany temat.. Ale zobacz Elder Sign.

To nie do końca jest to o czym pisałeś że potrzebujesz.. Ale wydaje mi się że jak zobaczysz jak to działa, to spełni Twoje oczekiwania:)

nieduże pudełko, teoretycznie gra jest "karcianką". Ale tylko teoretycznie. Kooperacja pełna, Wy przeciwko grze. Polecam chociaż opis wydawcy przeczytać. Znajomość języka angielskiego w zakresie podstawowym obowiązkowa.

pozdrawiam!
misioooo
Posty: 5114
Rejestracja: 19 sty 2012, 08:42
Been thanked: 3 times

Re: Gry do plecaka

Post autor: misioooo »

Pax Pamir - wczoraj zagrałem... Wymiary miniaturowe normalnie, ale rozgrywka mega mięsista i mózgożerna. Wszystko upakowane w pudełeczku ok 12x12cm... Mapa jest zbudowana z kart (ale jest i na niej umieszczamy/przesuwamy jednostki/plemiona/drogi). Gra wydaje się nader skomplikowana po samej lekturze instrukcji, ale w trakcie gry wszystko staje się jasne i wręcz intuicyjne.
"Poprzednikiem" tego tytułu jest Pax Porfiriana - ale to zupełnie inna gra. Nie ma mapy, polega bardziej na budowaniu sprawnego silniczka. W Pamir więcej taktyki + strategii, silniczek nie zadziała. Gra bardzo konfrontacyjna na zasadzie "a masz!" - nieodpowiednie towarzystwo może się obrazić ;P

Z maluszków do kieszeni jeszcze mogę polecić Empire Engine. Gra poza kostkami zasobów polega tak na prawdę na wyborze akcji i tyle... Ale też trzeba zdrowo się nakombinować - kieszonkowe, rasowe euro za... 20zł?
Sprzedam / wymienięKeyflower+dodatki, Nemo's War, Alien Uprising, Hunt Unknown Quarry, inne
Awatar użytkownika
Gromb
Posty: 2834
Rejestracja: 08 paź 2015, 19:09
Lokalizacja: Katowice
Has thanked: 849 times
Been thanked: 364 times

Re: Gry do plecaka

Post autor: Gromb »

I można zerknąć na budowniczowie: Antyk lub Średniowiecze. zgrabna mechanika. Rekrutacja i budowanie obiektów.
The Corps Is Mother, the Corps Is Father
tomasch
Posty: 675
Rejestracja: 25 sie 2014, 20:20
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1 time

Re: Gry do plecaka

Post autor: tomasch »

Polecił bym Odd Villa. Składa się z taki kart, paczki znaczników i małej planszy, bez której można sobie poradzić. Nie jest to jednak karcianka, karty symbolizują jedynie "budynki" budowane przez graczy.
Wysłane z Nokii 3310 przy użyciu Internet Explorera
Rafalm
Posty: 745
Rejestracja: 02 mar 2015, 00:23
Has thanked: 2 times
Been thanked: 1 time

Re: Gry do plecaka

Post autor: Rafalm »

Hmm... kompaktowa, ale nie karcianka to niełatwy temat. Popieram Mr Jack Pocket, tytle tylko że to na 2 osoby. Może Empire Engine?
Awatar użytkownika
Chaaber
Posty: 1054
Rejestracja: 29 sty 2014, 22:03
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 10 times
Been thanked: 10 times

Re: Gry do plecaka

Post autor: Chaaber »

Curse of the black dice, jak weźmiesz bez pudełka to zajmuje śmiesznie mało miejsca. :)
misioooo
Posty: 5114
Rejestracja: 19 sty 2012, 08:42
Been thanked: 3 times

Re: Gry do plecaka

Post autor: misioooo »

Chaaber pisze:Curse of the black dice, jak weźmiesz bez pudełka to zajmuje śmiesznie mało miejsca. :)
Całość (razem z kaflami przygód i piratów) mieści się w "średnim" organizerze z Mepla ;P Więc i kwestia zabezpieczenia gry załatwiona.
Sprzedam / wymienięKeyflower+dodatki, Nemo's War, Alien Uprising, Hunt Unknown Quarry, inne
Awatar użytkownika
LordDisneyland
Posty: 438
Rejestracja: 20 cze 2010, 01:18
Lokalizacja: Warszawa

Re: Gry do plecaka

Post autor: LordDisneyland »

Pasowałaby spora ilość tytułów Decision Games w serii folio, ale nie wiem, czy lubisz gry wojenne...
http://shop.decisiongames.com/SearchResults.asp?Cat=30
A co z turlankami? Fakt, czas rozgrywki zazwyczaj krótszy niż godzina... podobnie Rój/Hive - ja gram samodzielnie wykonanymi elementami, więc całość mieści się w małej saszetce. Radziłbym także zapoznać się z grami print-n-play, na bgg są nawet doroczne konkursy w kategorii gier pnp mieszczących się w małym pudełku
Tu masz wyniki ostatniego https://boardgamegeek.com/thread/139834 ... gn-contest
ODPOWIEDZ