Pan Lodowego Ogrodu (Krzysztof Wolicki)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
krecilapka
Posty: 970
Rejestracja: 26 mar 2013, 09:54
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 38 times
Been thanked: 188 times

Re: Pan Lodowego Ogrodu

Post autor: krecilapka »

Odniosę się do tej części tyczącej się graczy.
W Grze o Tron ludzie rozpisywali się w kwestii rozmaitych taktyk, ponieważ dało się je tam łatwo układać w pewne schematy. Kombinacji wiele tam nie ma, sama konstrukcja planszy w naturalny sposób wyznacza kto z kim rywalizuje. Są frakcje które z racji siły przeciwnika są od początku zmuszone do szukania sojuszy itd. Dlatego ta gra jest w pewien sposób schematyczna właśnie.
Pan Lodowego Ogrodu z racji dostępnej mnogości otwarć nie daje się tak łatwo ująć w typowy mechanizm zagrywek. Przy tym tytule wiele bardziej zyskuje na prawdzie stwierdzenie "gra się tak, jak przeciwnik pozwala". Nie wiadomo przecież na starcie które pola będą najciekawsze ze względu na występowanie dodatkowego czynnika M. Radzenie zajmowania takich właśnie to truizm.
Najłatwiej jest graczom przyblokować Callo możliwość wypełnienia indywidualnego celu. Ale to też zależy - początkujący mogą się nie połapać, że już trzeba śniegiem, Vuko tak pomanewrować by zielona przestała być zupełnie groźna. Pod tym względem zielona jest słaba, ponieważ jej cel indywidualny przy 3 komunikujących się ze sobą przeciwnikach jest niewykonalny.
Ale nadal (jak każda frakcja) może kombinować na punkty. Z walką już ma trudniej, podobnie jak Fjolsfinn.
Ja dostrzegam w tej grze podział na dwa rodzaje frakcji: czarni / czerwoni mający jednostki skłaniające do walki od początku oraz zieloni/ niebiescy którzy muszą grać bardziej kombinacyjnie. Albo mają nieco pod górkę by się przekształcić w bojowe machiny. Ale też można - o ile wpółgracze pozwolą ;).
Kraby owszem mogą być bardzo OP - ale tylko jeśli dopuszczą do tego przeciwnicy :mrgreen:
Nie wiem jakie taktyki można by omawiać w tej grze. Że smok Van Dykena jest niemniej groźny niż kraby? No jest. Ale przecież może się nawet na planszy nie znaleźć tak się może gra potoczyć.

Moje wywody tyczą się pierwszej edycji. W drugą nie miałem przyjemności grać.
Merigold
Posty: 81
Rejestracja: 02 sty 2014, 13:40

Re: Pan Lodowego Ogrodu

Post autor: Merigold »

RedImp pisze:Nie planujemy udostępniać plików planszy do druku. W akcji na wspieram.to był uruchomiony druk na życzenie nazwany "UPGRADE KIT", który zawierał zmodyfikowane elementy.
Z tego co wiemy zostało 7 szt. w języku polskim, które wystawimy początkiem przyszłego roku na sprzedaż. Uprzedzając pytania o rezerwację - nie rezerwujemy. :roll:
A gdzie będzie można kupić?
Z pozdrowieniami
1% dla psów ratowniczych
Awatar użytkownika
rattkin
Posty: 6518
Rejestracja: 24 maja 2013, 15:00
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 382 times
Been thanked: 930 times

Re: Pan Lodowego Ogrodu

Post autor: rattkin »

Dobre pytanie.
Roler
Posty: 7
Rejestracja: 20 sty 2016, 23:36
Has thanked: 2 times

Re: Pan Lodowego Ogrodu

Post autor: Roler »

Jak wygląda aktualnie sytuacja z zakupem gry? Jest ona możliwa, bądź też kiedy planowany jest jakiś większy dodruk, który nie wyczerpie się po 2 dniach.
Awatar użytkownika
adikom5777
Posty: 2231
Rejestracja: 28 gru 2009, 08:52
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 81 times
Been thanked: 12 times

Re: Pan Lodowego Ogrodu

Post autor: adikom5777 »

Gra jest dostępna w sprzedaży
Merigold
Posty: 81
Rejestracja: 02 sty 2014, 13:40

Re: Pan Lodowego Ogrodu

Post autor: Merigold »

Czy Upgrade Kit jest już dostępny w sprzedaży, a jeśli tak to gdzie?
Z pozdrowieniami
1% dla psów ratowniczych
Roler
Posty: 7
Rejestracja: 20 sty 2016, 23:36
Has thanked: 2 times

Re: Pan Lodowego Ogrodu

Post autor: Roler »

Gra jest dostępna? Ciekawe gdzie, chyba nie jest tu mowa o tych cwaniakach sprzedających za 300zł. Pytałem w kilku większych sklepach zajmujących się planszówkami i pomimo chęci nie ma możliwości na zakup.
Awatar użytkownika
Muad'Dib
Posty: 1561
Rejestracja: 01 paź 2013, 20:53
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 63 times
Been thanked: 106 times

Re: Pan Lodowego Ogrodu

Post autor: Muad'Dib »

Roler pisze:Gra jest dostępna? Ciekawe gdzie, chyba nie jest tu mowa o tych cwaniakach sprzedających za 300zł. Pytałem w kilku większych sklepach zajmujących się planszówkami i pomimo chęci nie ma możliwości na zakup.
I-szop prawdę Tobie powie, poza tym 300zł może kosztować wersja z figurkami, za które się dodatkowo płaciło.
IMustNotFear.FearIsTheMind-Killer.FearIsTheLittle-death ThatBringsTotalObliteration.IWillFaceMyFear.
IWillPermitItToPassOverMeAndThroughMe.
AndWhenItHasGonePast,IWillTurnTheInnerEyeToSeeItsPath.
WhereTheFearHasGoneThereWillBeNothing. OnlyIWillRemain.
Awatar użytkownika
adikom5777
Posty: 2231
Rejestracja: 28 gru 2009, 08:52
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 81 times
Been thanked: 12 times

Re: Pan Lodowego Ogrodu

Post autor: adikom5777 »

Roler pisze:Gra jest dostępna? Ciekawe gdzie, chyba nie jest tu mowa o tych cwaniakach sprzedających za 300zł. Pytałem w kilku większych sklepach zajmujących się planszówkami i pomimo chęci nie ma możliwości na zakup.
Jest dostępna w normalnej cenie. Ale rzeczywiście nakład się kończy.
windziarz44
Posty: 828
Rejestracja: 17 lip 2012, 12:49
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 32 times
Been thanked: 88 times

Re: Pan Lodowego Ogrodu

Post autor: windziarz44 »

Roler pisze:Gra jest dostępna? Ciekawe gdzie, chyba nie jest tu mowa o tych cwaniakach sprzedających za 300zł.
czemu cwaniakach? grę możesz sobie wystawiać nawet i za 3000 zł. Jak znajdzie się chętny to sprzedający będzie zadowolony.

Roler pisze:Pytałem w kilku większych sklepach zajmujących się planszówkami i pomimo chęci nie ma możliwości na zakup.
W takim jednym większym i dobrym będzie na pewno. Patrz post wyżej :)
Awatar użytkownika
zakwas
Posty: 1777
Rejestracja: 19 mar 2014, 00:45
Lokalizacja: Zgierz
Has thanked: 7 times
Been thanked: 12 times

Re: Pan Lodowego Ogrodu

Post autor: zakwas »

Ja za swoją wersję ze wspieram.to dałem 320. Nieźle przycwaniakowali przy zbiórce... ;)
Everred
Posty: 7
Rejestracja: 25 gru 2015, 16:29

Re: Pan Lodowego Ogrodu

Post autor: Everred »

Serio? Na prawdę cena w okolicach 250-300zł to dla Ciebie dużo jak za taką grę? Chyba jakiś żart. To nie chińczyk czy warcaby, a sklepy mające ją w ofercie to nie instytucje charytatywne, też chcą zarobić. Drogo to może być za Twilight Imperium z dodatkami koło 800zł, a i tak chętnie nabędę jak coś odłożę ;) Z konkurencji, GoT i Chaos w Starym Świecie, PLO wydaje mi się najlepsza, a i tak cenowo najtańsza. Nie żałuję żadnej złotówki wydanej na Pana Lodowego Ogrodu. A co do dostępności, wygooglanie sklepu internetowego z dostępem od ręki zajęło mi 30 sekund.
Roler
Posty: 7
Rejestracja: 20 sty 2016, 23:36
Has thanked: 2 times

Re: Pan Lodowego Ogrodu

Post autor: Roler »

Everred pisze:Serio? Na prawdę cena w okolicach 250-300zł to dla Ciebie dużo jak za taką grę? Chyba jakiś żart. To nie chińczyk czy warcaby, a sklepy mające ją w ofercie to nie instytucje charytatywne, też chcą zarobić.
To wygląda trochę jak wypowiedź sfrustrowanego właściciela sklepu, ale uznam że tego nie widzę i postaram się rzeczowo wyjaśnić.

Pierwsza sprawa, przedział 250-300 jest dosyć dziwny, ponieważ 250 jest słuszną ceną za ową grę z wysyłką. Natomiast 300 to już 50 zł zarobione przez pośrednika. Nie mam nic przeciwko bawieniu się w biznes, ale jeżeli już kupuję grę to chciałbym dać zarobić twórcom, oraz ewentualnie lokalnemu handlarzowi, oszczędzając jednocześnie na wysyłce.

Zapytałem o ewentualny dodruk/zwiększenie nakładu, ponieważ przy wzroście nakładu, wzrosłaby konkurencja, a tym samym niezbędne byłoby obniżenie marży. No i co najważniejsze, sama gra miałaby możliwość trafić na stoły większej ilości ludzi.
Awatar użytkownika
rattkin
Posty: 6518
Rejestracja: 24 maja 2013, 15:00
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 382 times
Been thanked: 930 times

Re: Pan Lodowego Ogrodu

Post autor: rattkin »

Ja miesiąc temu kupiłem tę grę za ok 220 pln, a po rabatach, za ok 200, z darmową przesyłka - w znanym sklepie online. Tym samym kilka powyższych postów, można śmiało zignorować. Dodatkowo, dywagacje na temat "słusznych cen", "pośredników" (kto to taki? hurtownia? kurierzy?) i "konkurencji", jakoby uzależnionej od nakładu, można nie tylko śmiało zignorować, ale też zbyć litościwym uśmiechem.

Do kogo gra miała trafić, to już dawno trafiła. Wznowienie druku jest raczej wątpliwe. Jeśli już, to pewnie jakiś mały dodruk przy okazji nowego KS.
metyu
Posty: 381
Rejestracja: 12 gru 2012, 11:08
Been thanked: 1 time

Re: Pan Lodowego Ogrodu

Post autor: metyu »

tutaj znajdziesz sklepy(typowo planszówkowe), w których da się kupić PLO http://i-szop.pl/szukaj2/1/pan+lodowego oba sklepy mają programy rabatowe, tylko musisz popytać i ktoś zapewne udostępni Ci konto do zakupu. a cena jest jaka jest, gra miała mały nakład, większość pewnie sprzedała się poprzez wspieram.to/kickstarter, więc na spadek cen bym nie liczył i brał póki w ogóle jest
Roler
Posty: 7
Rejestracja: 20 sty 2016, 23:36
Has thanked: 2 times

Re: Pan Lodowego Ogrodu

Post autor: Roler »

rattkin pisze: można nie tylko śmiało zignorować, ale też zbyć litościwym uśmiechem.
Nie wiem jaki cel miało w tym momencie szyderstwo? Fakt, że nie chce przepłacić jest taki zabawny?
Chyba, że w Twoim odczuciu dodruk gry spowodowałby wzrost jej ceny?

Tak czy inaczej z wypowiedzi niektórych użytkowników wnioskuje, iż dodruku nię będzię, więc dziękuje za wyjaśnienie sytuacji.
Awatar użytkownika
RedImp
Posty: 603
Rejestracja: 03 maja 2012, 20:53
Been thanked: 8 times
Kontakt:

Re: Pan Lodowego Ogrodu

Post autor: RedImp »

Uspokajając wszystkich powiemy, że planujemy jeszcze w tym roku dodruk.
Awatar użytkownika
Gromb
Posty: 2826
Rejestracja: 08 paź 2015, 19:09
Lokalizacja: Katowice
Has thanked: 846 times
Been thanked: 363 times

Re: Pan Lodowego Ogrodu

Post autor: Gromb »

Gdyby istniała dodatkowa możliwość zakupu dodatkowych żetonów, kafelkow misji i figurek to byłaby już czysta rozpusta i pewnie znalazłoby się wielu chętnych.

Wysłane z mojego GT-S7580 przy użyciu Tapatalka
The Corps Is Mother, the Corps Is Father
Indar
Posty: 1057
Rejestracja: 25 sty 2013, 22:17
Lokalizacja: Łomża
Has thanked: 11 times
Been thanked: 39 times
Kontakt:

Re: Pan Lodowego Ogrodu

Post autor: Indar »

I nowej planszy!
Awatar użytkownika
rattkin
Posty: 6518
Rejestracja: 24 maja 2013, 15:00
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 382 times
Been thanked: 930 times

Re: Pan Lodowego Ogrodu

Post autor: rattkin »

RedImp pisze:Nie planujemy udostępniać plików planszy do druku. W akcji na wspieram.to był uruchomiony druk na życzenie nazwany "UPGRADE KIT", który zawierał zmodyfikowane elementy.
Z tego co wiemy zostało 7 szt. w języku polskim, które wystawimy początkiem przyszłego roku na sprzedaż. Uprzedzając pytania o rezerwację - nie rezerwujemy. :roll:
Uprzedzając pytania - nie tylko nie rezerwujecie, ale nie informujecie i nie odpowiadacie w komunikacji mailowej.
Everred
Posty: 7
Rejestracja: 25 gru 2015, 16:29

Re: Pan Lodowego Ogrodu

Post autor: Everred »

Rozumiem, że nie da się od tak dodrukować kilkuset egzemplarzy bo ktoś tam na forum tupie nóżkami, ale może przynajmniej powinniście rozważyć odpłatne udostępnienie szablonów wydruku 3d figurek. Są firmy, które drukują takie rzeczy całkiem nie drogo, nawet za około 3zł/1cm3 i w dodatku na sztuki, a nie setki. Chętnie nabyłbym ten Lodowy Ogród, czy figurki Czerwonych Wież, koszmaru itp. ale skoro jest problem z nakładem to może jakimś pomysłem byłaby sprzedaż gotowych schematów z zastrzeżeniem, że służą one do osobistego użytku. Tak na marginesie mój Vuko stracił już spory kawałek swojego monomolekularnego, wykonanego w zakładach Nordland miecza, a to tylko kwestia czasu jak drakkarom odpadnie dziób bo gramy w to bardzo często... Chyba jedyny element o jaki się nie boję to Koszmar :D
Merigold
Posty: 81
Rejestracja: 02 sty 2014, 13:40

Re: Pan Lodowego Ogrodu

Post autor: Merigold »

rattkin pisze:
RedImp pisze:Nie planujemy udostępniać plików planszy do druku. W akcji na wspieram.to był uruchomiony druk na życzenie nazwany "UPGRADE KIT", który zawierał zmodyfikowane elementy.
Z tego co wiemy zostało 7 szt. w języku polskim, które wystawimy początkiem przyszłego roku na sprzedaż. Uprzedzając pytania o rezerwację - nie rezerwujemy. :roll:
Uprzedzając pytania - nie tylko nie rezerwujecie, ale nie informujecie i nie odpowiadacie w komunikacji mailowej.

To niestety prawda, też próbowałam i to kilkoma kanałami dowiedzieć się gdzie i kiedy będzie można kupić upgrade kit oraz za ile.
Z pozdrowieniami
1% dla psów ratowniczych
Awatar użytkownika
michal2014
Posty: 273
Rejestracja: 08 lut 2014, 15:37
Lokalizacja: Piaseczno koło Warszawy
Has thanked: 11 times
Been thanked: 15 times

Re: Pan Lodowego Ogrodu

Post autor: michal2014 »

Witam

Padało parę razy pytanie, ale nikt nie odpowiedzał.

Czy ktoś bawił sie w wariant solo ? Jak działa? Czy może ktoś się wypowiedzieć?
Czy warto kupić grę, jeżeli większość gier będę grał sam ?
czy ten wariant jest miodny, regrywalny?

Z góry dziekuję.
_______________________________________
Michał
Moje Gry
Mój Archiwalny wątek sprzedażowy
Piehoo
Posty: 1007
Rejestracja: 15 gru 2012, 21:31
Lokalizacja: Warszawa Tarchomin
Has thanked: 2 times
Been thanked: 46 times

Re: Pan Lodowego Ogrodu

Post autor: Piehoo »

michal2014 pisze:Witam

Padało parę razy pytanie, ale nikt nie odpowiedzał.

Czy ktoś bawił sie w wariant solo ? Jak działa? Czy może ktoś się wypowiedzieć?
Czy warto kupić grę, jeżeli większość gier będę grał sam ?
czy ten wariant jest miodny, regrywalny?

Z góry dziekuję.
Do grania głównie solo raczej bym nie kupił, ale jest spoko. Zamiast interakcji i przewidywania ruchów przeciwnika, mniej więcej wiesz czego się spodziewać i planujesz żeby temu zapobiec. Czuć ciasnotę na planszy, mimo dwóch graczy. W dużym uproszczeniu polega to na rzucaniu kością za konkretne akcje żeby ustalić gdzie wirtualny przeciwnik będzie je odpalał. Z tego co pamiętam to dosyć ciężko wygrać.
Cloud Games
Cloud Games na FB
Recenzje i przykładowe rozgrywki - Granie W Chmurach
a_patch
Posty: 6
Rejestracja: 07 sie 2015, 17:56

Re: Pan Lodowego Ogrodu

Post autor: a_patch »

Śmieszne, jak zacząłem pisać tego posta to miałem znacznie więcej wątpliwości, ale w trakcie analizowania instrukcji (obu ENG i POL) parę się wyjaśniło.

O wariant solo mi się rozchodzi. Zwłaszcza o ruchy Gracza Niezależnego (GN) Oto moje pytania:
  1. "GN stara się zabijać jednostki jak najwyższego poziomu", czyli jak mu się nie uda, to atakuje niższe, a potem znaczniki, byle by zabić? Czy jego atak kończy się na najwyższej? W takim przypadku dodanie tarcz do specjalnych umiejętności jednostek zachowa je zawsze przy życiu (z wyjątkiem ataków Krabów van Dykena), czyli można ich używać jako tarcz.
  2. Czy jak GN ma do wybory zabić mój znacznik, albo neutralny, to który wybierze? Na przykład: w rejonie znajduje się znacznik neutralny, mój i jednostka pierwszego poziomu NG. Jak zabije moją, to nie będzie miał dominacji, a co za tym idzie punktów. Jak zabije neutralną, to ma możliwość zdobycia punktów za drugie miejsce.
  3. GN grający van Dykenem nie ma żadnych korzyści ze specjalnej zdolności Grajka, tak?
  4. Równocześnie ja, grając van Dykenem, nie mogę zdominować rejonu z uroczyskiem Grajkiem, w celu uzyskania czynnika M, ponieważ uroczysko zostanie przeniesione do Ciernia, a to się dzieje przed pobraniem zasobów. Trochę to utrudnia zbieranie czynnika M Pierowi.
  5. GN grajacy Fjollsfinnem, gdy ma oba Drakkary i dominuje tylko w jednym rejonie, to przenosi wszystkie jednostki do rejonu w którym NIE dominuje. Czy dzieje się tak nawet, gdy przez to straci dominację w obu rejonach?
  6. Zdolność Grabieży Oświeconych Istot dotyczy zasobów innego gracza, czy w przypadku gry solo, gdzie GN nie ma żadnych zasobów, biorę je sobie z banku?
ODPOWIEDZ